Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchnul nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz v našlapané Corvetě ZR 1 rychlostí 250 mil/hod k hranicím. Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku se moc netváří na to, že by se měli postavit do cesty muži, na nějž je celá FBI krátká. Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety a meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky. Bude městečko Sommerton Junction díky šerifovi Owensovi Cortézova konečná? (Magic Box)

gezko

Veľký návrat Arnieho a jeho "american" muscles. Človek by ani neveril, že to ešte dokáže v plnej poľnej, ale Arnie je proste nezničeľný posledný akčný hrdina. A práve kvôli nemu sa oplatí tento film vidieť. Každý si z nostalgie určite pamätá jeho postavy z 80-tych a začiatku 90-tych rokov, keď mu nikdy nechýbali náboje, hlášky a sila. Tu už sila a hlavne náboje trošku haprujú, ale hlášky a s nimi spojená sebairónia sú takmer dokonalé. Páči sa mi aj presadzovanie starého dobrého štýlu (westernové prostredie, veľké kolty, veľa nábojov a Arnie v hlavnej úlohe). Trošku to spojenie s novým (rýchle autá, pomalý agenti FBI) nie je to pravé orechové. Ale v konečnom dôsledku je to prekvapenie v dobrom slova zmysle. ()

Level5

Film na mě působil dojmem, že se nemůže rozhodnout kam patřit. Jesti to má být vážný akčnák nebo komedie. Kdyby to bylo jedno nebo druhé, tak bych tu * navíc přidal. Takhle tři hvězdy za odpočinkový nenáročný film, který i docela pobaví. ()

Mr.Lordi

Dlouho jsem se u akčního krimi-thrilleru tolik nepobavil jako u tohohle filmu. Většina likvidací nepřátel opravdu stojí za to, J. Knoxville se dle mého do filmu velice hodí coby šibnutý sběratel zbraní hledající alespoň nějaké to vzrůšo. A korunu tomu všemu nasadila ta stará dáma. 85% ()

maxmajky

Tento snímek stojí za to už jen kvůli hláškám Arnolda a postavě Johnnyho Knoxvilla. Povedená akční jízda, která nezklame žádného fanouška akčňáků z osmdesátých let. ()

Kletus

Problém tohoto filmu je hlavně v tom, že postava Arniemu nebyla psaná na tělo, avšak jako comeback jednoho z největších akčních hrdinů je to vcelku vydařený opus ()

franti11

Já jsem tady šerif !!! Děláš NÁM imigrantům ostudu !!! To jsou pouze dvě hlášky z filmu. Moc dobrý pokoukání na vytahanýho Arnolda, fakt mě to bavilo. Prostě trošku návrat do 8desátek. ()

Peterek82

Po utahaných úvodních 20-25 minutách se konečně začalo něco dít a mě se rozechvívala bránice. Po dlouhé době akční komedie, u které se můžu úpřimně zasmát. A honička auťáků v kukuřičném poli? Bezkonkurenční! :-D ()

Pythonator

Akční chuťovka pro fanoušky nafouknutého Rakušana, který se po dlouhých deseti letech guvernátorování a flákání při cameo rolích vrací opět v hlavní roli. Film je to typicky blbý americký, plný hlášek o imigrantech, cti a vlastenectví, dochucený o natuněné dívky a sexy auta, ale co naplat. Arnold je i v důchodovém věku pořád Arnold a na dědka působí pořád čiperně, když pomineme tu povislou kůži a pohled baseta. Zápletka se superCorvettou, která se řítí do Mexica a nikdo ji nemůže zastavit je docela zajímavá a právě takové situace si vyžadují pana Terminátora a pořádný kulomet. I když je to celkově blbé, je tam prostě Arnie a má to nenápadný až nápadně vtíravý westernový nádech, což je další důvod proč film milovat. ()

Tomulka

vkusně provedené klasické akční střílení. Ta scéna na mostě se povedla. Měl jsem obavy, že to bude nadnesené, ale nebylo takže spokojenost. ()

Tom-cat

Tolik klišé, stokrát slyšených hlášek a rádoby vtipných scén na jedné hromadě. Ani hudba a kamera filmu moc nesedí. Jedna hvězda za Arnolda. ()

medveed

Svižný akční film, kde úder střídá hlášku a naopak. Renesance akčních hvězd osmdesátých let pokračuje a my pamětníci si to užíváme :-) 80% ()

Bull2

Tohle je dobrej Arniho film. Role šerifa mu sedí a Forestovi zase sedí role FBI agenta. Film s přijatelným množstvím krve, výbornými záběry a dobrým příběhem. Sakra, neštvěte Arniho, když má den volna. ()

jurajpower

Hlavným problémom šerifa Ray Ovensa bude unikajúci šéf drogovej mafie na nadupanej Corvette ZR1 , ktorý chce cez Sommerton prejsť hranicu do Mexika. Práve som zhrnul celú záplatku do jednej vety. Asi ste sa už dovtípili, že to nebude film z najvyššej ligy. Absurdností tu je viac ako dosť, ale to sa v takto poňatom filme dá očakávať. Po humornej stránke to niekde škrípe. Krokom na osvieženie mohli byť vtipné vsuvky, tie nám servírujú jednu za druhou, no v kombinácií zo zamračenou Arnyho tvárou to nemá ten správny efekt. Legenda o slávnom Arnyho návrate sa zatiaľ odkladá. ()

Poblius

Můj názor? Nikdy nenechám svoje auto zaparkované na místě pro hasiče. Obzvlášť když je někde poblíž Arnold Schwarzenegger. ()

Ruslan

V tomhle filmu se Arnie parádně vrátil a já se královsky bavil. Podívaná jak vyšitá z 80. let , ke které patří vysokotestosteronová nálož akce a zábavy. Tyhle filmy , u kterech se nemusí myslet mi prostě chyběj , takže jsem vděčný za tento počin. Nějaké mouchy to mělo , ale ve mně převládá nadšení , že jsem mohl zas konečně Arnolda vidět jak střílí z kulometu a k tomu hází své peprné hlášky jak na běžím pásu. 80%. ()

Pignon

Starý dobrý western s automobilovou honičkou. Sice jsem celou dobu čekal, kdy té corvettě dojdě šťáva, ale asi to byl ecoboost. A když dojde na lámání chleba, tak byla velká Arnieho legrace osvobozující. Po dlouhé době konečně odlehčený a na nic si nehrající film. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (více)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (více)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (více)