Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

snupko13

Omnoho lepšie ako jednotka, a miliónkrát lepšie ako prihriaty Immortals. Takto má vyzerať poriadna bohovská chlapská ruvačka...trochu s nadsázkou dávam za 4* ()

Mozi

Pro mě veliké zklamání.Miluji řecké báje a pověsti,ale tomuhle filmu opravdu mnoho chybělo tak stejně jak u jeho předchůdce Souboj titánů.Jako malý kluk jsem zbožňoval původní Souboj titánů(1981),který měl šmrnc a kouzelný příběh.Chápu,že nelze do nekonečna srovnávat remake filmu s originálem,doba jde dál,efekty se na nás valí,diváci prahnou po 3D a chtěji akci,jenže ono to není všechno. ()

Big Daddy

Typický komerční americký biák. Plno efektů a animací, nesmrtelní hrdinové, snaha o dojemný happy end, nijak složitá zápletka, oslava lidské statečnosti....pár zvučných hereckých jmen to nezachrání, ale aspoň něco. ()

complex

totálny priemer, na to ako som sa tešil na tento film, tak ma aj sklamal, pretože je to komplet rovnaké ako jednotka... nič nové... akurát tak postavy vo filme... ()

zekon

90 minut nudy a sraček vyblité demencí zastřeným mozkem neznalým patrně nic z řecké mytologie. Vykradeno trapně kde co a se slušnými triky a evidentně nacpáno do 3D vypuštěno mezi konzumní diváky. Nejvíc mě dojala slova, syn ti dal sílu Persee....jako mě......proč ale celý film Perseus dostával na budku?? :) Za triky a Rosamundu budiž 2*. ()

james11

Trochu si vzpomínám na předchozí film, kde jsem byl zklamán, ale díky mytologii jsem byl víceméně nakonec spokojený. V tomto případě film ale zase sestoupil o krůček níže. Velké plus je, že film se určitě nijak nevleče, takže mě ta celé podívaná uběhla celkem rychle, ale pocit z toho moc dobrý nemám. A scéna, kde na konci Zeus a Hádes bojují, je jak Star Wars: Jedi origins... trochu soudnosti by to chtělo. ()

Mr.Jokker

No k filmu mám spousta připomínek nicméně nemá cenu to rozebýrat . Pokud máte doma nudu a potřebujete ji aspoň na 99minut zahnat zajděte do kina a užijte si pořádnou akční řežbu a nehleďte na příběh či výkony herců .. Prostě si to vychutnejte a při sledování vypněte mozek ! (J) ()

chaosteory

Remake byl pro mě zklamáním, a nešlo mi ani tak o děj filmu, jako o výklad mytologie, která mě vždycky zajímala, a proto jsem se i trochu těšil na pokračovaní, protože horší to být ani nemohlo. Hněv Titánů bych proto rád posoudil ze dvou úhlů. První, a to do očí bijící, je vizuální stránka a její děj, ty si jasně zaslouží plnou nádrž. Spracování všech těch netvorů, démonů, kyklopů je víc než povedené, až je někdy škoda, že jednotlivé soubojové pasáže nejsou trochu delší. Na druhou stranu je jich tam alespoň hodně a jestli cokoliv, tak film rozhodně nenudí a v žánru fantasy se neztratí. Druhý úhel pohledu je obsahový. Já se opravdu snažil vypnout mozek a nevšímat si těch kydů, vždyť je to od tvůrců pěkné, že si dali tu práci a přečetli si něco o řecké mytologii. Jenže buď překladatel do angličtina stojí za dvě facky, anebo se hoši místo čtení věnovali pouze ilustraci. Jak jinak si mám vysvětlit, že Perseův syn se jmenuje Hélios?! Á ja vím, shoda jmen, přeci si neuplácá boha Slunce, to dá rozum. Andromeda jako nová Xena, princezna bojovnice taky super, pokrok jde dopředu, emancipace žen je na každým rohu, tak se nemůžu ničemu divit. Bohužel čemu se divit musím, je míchání hrušek s jablkama nebo spíš řeckého a římského pojetí božstva. Podle řeků 3 božské zbraně, tedy včetně trojzubce, vyrobili kyklopové a Hefaistos v tom svoje pracky neměl. Naopak římané měli Kyklopy za Hefaistovi pomocníky, ale ani tak mu není přisouzena výroba oněch zbraní. A našlo by se toho víc, chápejte není to tak, že chci schválně hledat body dolů nebo že jsem natolik osvícený, osobně mám fantasy rád a jsem vděčný za každou vlaštovku, ale když vám někdo mrví, co máte rádi a co vás zajímá, nedá se to přehlédnout. Podtrženo a odečteno: zábava skvělá, mytologický výklad by Hollywood, kromě Neesona a Fiennese morbidní výběr herců ( to je spíš můj problém ). Lepší průměr, sorry. ()

Pavlo

Popravde musím povedať, že tento blockbuster mi ponúkol len rôzne pozliepané nezáživné scény, plytký a nudný dej so stupídnymi detskými zvratmi a priemerné herecké výkony (scenár hercom isto viac neponúkol). Spomenuté nedostatky, ktoré trocha vyváži solídna vizuálna stránka filmu, mi spôsobili mnohokrát otupenosť. V roku 2010 som nadával na dosť otrasný remake. Teraz môžem byť opäť nespokojný so sequelom, ktorý pôsobí síce dospelejšie, ale tým že sa drží rozbehnutých koľají jednotky, je to v konečnom dôsledku i tak DES. ()

morlumak

Překvapivě to není tak stupidní jako předchozí díl. Příběh je sice na úrovni slabší epizody Herkula nebo Xeny, ale dá se to překousnout. Triky jsou fajn, akce stejně nepřehledná jako minule, herci podobně nijací. Jako celek mě to bavilo víc než jednička. ()

Archvile

Škoda toho bezduchého deja lebo inak je to plnokrvná akčná zábava až do konca. Vynikajúce efekty a naviac v 3D nemá takmer konkurenciu. ()

MakinaB

No.......akce ta tam byla, ale něco hlubšího jaksi film postrádal. Všechno tam hořelo, všechno tam vybuchovalo a furt někam padalo. Efekty, příšery a bohové úžasně provedení a poprvé jsem viděla chiméru, jak má být ....no skoro, chyběla jí ještě jedna hlava, ale lepší jak nic. U zbytku mythologie jsem skoro plakala, takový nesmysly. A pokud si chcete film užít tak pořádnou bednu, domácí kino a neřešit ty kraviny. Fiennes mě opět nadchnul a byl jedinej na koho se dalo dívat. Prostě jsem z toho rozpačitá, takže půl na půl. 50% ()

Chlo0opek

Dá se říct, že tohle je v podstatě přehlídka triků a bojů - zkrátka film je natočen v souladu se současným směrem natáčení. Výpravnost předchozího dílu je ta tam. Přestože mám řecké báje rád, tak kromě velmi dobrých triků mi toho film bohužel moc nenabídl:( "Vtipné" bylo např., když se ve filmu kyklop s probodnutou rukou nemohl prosadit proti člověku, když před tím trhal stromy apod.. Škoda, zkrátka zklamání..i když trochu jsem tuto situaci očekával.. ()

zurivymlok

Film staví opět na primitivním ději a je plný WTF momentů (například obr lámající stromy, který není schopen přetlačit Persea; Andromeda vojevůdce; do té doby neporazitelného boha Area stačí přiškrtit; armáda snažící se „zdržovat“ Krona za cenu značných obětí ač není jasné proč a jak; ohnivzdorný Perseus). I přesto, že se pokračování vyvarovalo některých slabin předchozího dílu, nevyvarovalo se té největší a tou jsou charaktery. Po plátně opět pobíhají lidé, o nichž člověk vlastně nic neví a na čele už jim jen chybí nápis "určen k likvidaci". Andromeda působí v ději nepatřičně a vůbec všichni včetně Persea jsou zoufale nevýrazní. Hrdinské skutky a umírání pak nebudí žádné emoce a člověk by se sžil více s mravencem, kterého omylem rozšlápne Pegas. Taktéž rodinné drama mezi Bohy (nic jiného tento film není, jen se u toho nadělá více bordelu) nepůsobí nijak emocionálně (zajímavé srovnání např. s Thorem). Jediný, kdo je jakžtakž zajímavý, je Hádes. Všemu dává korunu přiblblý a přeslazený konec. Políbení Andromedy bylo spíše jak z turecké telenovely. Ale abych jen nekritizoval, tak přece jen je znám posun k lepšímu hlavně co se nápadů týče. Ty však většinou nejsou ani zdaleka využity: průchod labyrintem je zkratkovitý; potenciál Kronose zcela nevyužitý. Jonathan Liebesman, ač odvedl lepší práci, než jeho předchůdce, opět potvrdil, že do první režisérské ligy nikdy patřit nebude. Kdo prostě neumí pracovat s postavami, nemá na režisérské stoličce, co dělat.// Po druhém shlédnutím musím dát ještě o hvězdu dolu. ()

J!b

What the fuck was that?.....Nějací maníci od CGI se nudili, tak nám nadělili další Titány.... ()

schindler

Jasně, nad vodou to držej dokonalé efekty, stopáž je asi taková jaká měla být, ale to je asi tak vše. Scénář byl napsaný asi za pět minut, na herce si druhý den určitě nevzpomenu a to ani na oplácaného Worthingtona a chvílema jsem měl pocit že hraju videohru. Ta třetí hvězda je o prsa vietnamské gymnastky. ()

lubbax

bavilo o něco víc než předchozí díl,(ten jen tak mimochodem nic moc) vtipnější a akčnější řekl bych. a i když příběh je od začátku do konce narýsovanej v jedný přes tisíc stránek pročmáraný lince a těch otců, synů a bratrů bylo na zblití, tak jakmile se přestalo tlachat a došlo na nějakou tu blesky, ohněm a kovaným testosteronem nasáklou akci, bylo na co koukat. docela pěkný digi kulisy, 3d nenadchne ani neurazí. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)