Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Andre3000

Ty jo ke Godzille vymyslet ještě MUTO, tak to už fakt nevědí co by. Mimo pár scén hlavně z post apokalyptického Japonska mě film moc nezaujal. Navíc v první hodině se toho vlastně zase tak moc nestalo, bylo to strašně roztahané. ()

campix

Když nic jiného, tak trailery při nejmenším slibovali zajímavou podívanou. Zrestartovaná Godzilla budila pozornost. Letní blockbuster jak se sluší a patří. Takže potenciální hit či potenciální průser. Hodnocení jednotlivých uživatelů se diametrálně liší a u mě Gareth Edwards k žádnému většímu výsledku nedošel. Pojal Godzillu trošku jinak. Samotné monstrum uvidíte jen zřídka a jde hlavně o atmosféru neznámého a také další monstra. Muta jsou strašně ošklivá, absolutně nechápu jejich přítomnost a ani jejich závěrečný souboj absolutně nechápu. Typický americký blockbuster, který mě nijak nezaujal. Prostě už i od filmů tohoto ranku čekám něco víc.Nutno podotknout, že samotná Godzilla je docela fešák. ()

Flynn

Vím, že se snažili přiblížit japonské předloze. Ještěrky jsou to vskutku obrovské, to se musí nechat... ale pak už mi to příšlo spíše úsměvné než cokoli jiného... nejvíc mi v tomhle žánru nasraných zvířátek sedl asi film Monster. ()

carly

Na to, že to bol akčný film mi to prišlo zvláštne komorné. Sústreďovali sa skôr na ľudí a ich reakcie, než na súboje. A bolo fajn vidieť Godzillu na našej strane. ()

PavelVanekArt

Můžu jedině doporučit, ale pokud má být zážitek 100%, tak jedině kino a 3D. Jinak doma na pořádné televizi v Blu ray kvalitě a se sound systémem, že by to utrhlo zadek sousedům. To je totiž největší plus filmu. Zvuková stopa. Když Godzilla, velká pomalu jak věž na Dubaji, zařvala, tak příjemně mrazilo. Jinak hopem, příběh bych hledal lupou, herecké výkony...no, na Oscara to není, ale věřil jsem jim, efekty špičkové, výprava trochu moc delší a soundtrack slušný. Hlavně na konci, když Gojira... Nestydím se za to. Edit: i teď po deseti letech můžu říct, že je to audiovizuální epická věc a na hodnocení nic neměním. 5* a.k.a 100% ()

Wormboy

Ano, oproti Emmerichovmu kataklyzmatickemu rozmeru Godzilly, sa tato verzia drzi blizsie autorskej (ci kulturnej?) predlohe, nech uz pre Japoncov je Godzilla hoc Jezisom alebo cojaviem cim...Cele je to vsak take divne...film sa berie velmi vazne, co skodi najma zaverecnej casti, ktora pri danom pristupe by mi viac sedela, aby bola prezentovana s vacsim odstupom (ako napr. Spielbergov War of the Worlds). Druhy krat nemusim... ()

Martrix

Pokud jste standardní filmový konzument, tak máte Godzillu spojenou pouze s verzí R. Emmericha, nebo jste pamětník nějakého staršího kousku, který proběhl kinem před 40-ti lety. Většina lidí netuší, že o Gojira vzniklo kolem 30-ti filmů a nepočítaně komixů. A asi je to dobře, protože jsou ušetřeni srovnávání, které není díky vývoji technologií zrovna košér. Přesto nejsou triky všechno...jak konec konců dokázal Emmerich... a spousta Gojirofilů hodnotí mnohem lépe filmy, kde městem vyrobeným z kartonů od nudlí, pobíhá chlapík navlečený v gumové masce. Nová Godzilla těmto starým kouskům ostudu určitě nedělá. Mezi filmy o monstrech patří k tomu lepšímu a zdaleka to není jen o tricích. Solidní dialogy, fajn postavy a strhující akce. Tak vyvážený poměr mezi zábavou a napětím se jen tak nevidí. Jistě...je třeba přistoupit na pravidla hry a akceptovat třeba takovou drobnost, že když se nějaká potvora živí radiací a používá atomovky jako párátka do zubů, tak to asi nebude zdraví prospěšné pro nikoho, kdo se kolem ní v okruhu x kilometrů motá. Ale to už hold patří k žánru, resp. subžánru monsters movie. V tomto filmu to bohatě vynahrazuje scénář, který obratně kličkuje mezi zažitými schématy a tam kde ze zvyku očekáváte např. likvidaci bomby v posledních pár sekundách odpočtu, nebo pád a zachytnutí se za okraj srázu, přežití pádu ze skály apod. kraviny, dostanete mnohem realističtější scénu...což je velmi, velmi osvěžující. Tento film není prošpikovaný hláškami, protože se v něm nic legračního neděje, ale co víc...hlavně má na to, brát se vážně. Paráda. Docela by mě zajímalo, co si představují ti, kdo hodnotí třeba za 2* , že v tomto žánru mohou lepšího dostat. ***Edit po druhém shlédnutí doma. Ten zážitek z kina, kdy se do vás opře pořádný zvuk a máte potvoru přes celé plátno, ten vydá za jednu hvězdu. Doma už to taková sláva není. 4* a to ještě s okousanými cípy ()

Juto

Film sa pokúša vytvoriť ľudský príbeh, ktorý by uzemnil divákov, ale moc sa mu to nedarí. I keď sú efekty a zvuk technicky pôsobivé, tak ma film  neuspokojil a je to povrchné. 6/10 ()

c.tucker

Jsem s tím takový rozpolcený. Je to trochu tahané a hraje to na vážnou notu, což je super hlavně v natěšení na finální souboj, který se odehrává už dávno předtím, ale mi ho nevidíme a máme z něj jen teasery. Tuhle skutečnost jsem ocenil a byl jsem daleko více napnutý jaký bude ten mega souboj a taky to stálo za to. Ale mezitím se děje spousta, při vážné struně, nesmyslů, před kterými nejde zavřít oči. Naopak některá úmrtí jsou pozitiní a docela mě překvapí. Jsem u toho opravdu na vážkách. Možná u mě byl problém to, že si u původních godzill, jako někteří jiní fandové, nehoním po večerech lofasa. ()

BoXBe

Béčko jak víno. Co do vizuálu i v té béčkovosti je konzistentní, po výtvarné stránce se jde až na dřeň. ()

papaJA21

Není vůbec na škodu, že Godzilla se zde objeví pouze v pár záběrech a i tehdy se zjeví v závoji prachu a kouře. Že mnohem větší prostor dostala jiná stvůra. Nevadí ani, že scénář postrádá jakýkoli smysl, vkládá postavám do úst patetické fráze. To se dalo samozřejmě čekat a je to do jisté míry i povinnost. Ano ze snímku jde cítit vůle vytvořit poctu prvním filmům o Godzille a japonskému kultu. V čem ovšem film naprosto selhává je atmosféra a zvolené lokace jednotlivých scén. Protože víc než jednolitý celek je film pouze sledem jednotlivých, více čí méně na sebe navazulicích scén, které a to je hlavní problém, naprosto postrádají filmovou invenci. Pokud si film rozdělite na jednotlivé scény (vynecháme li první 1/4 hodinovou sekvenci), zjistíte, že jste ji už pravděpodobně viděli, do značné míry s naprosto stejnou kamerou, dialogy či mology, výstavbou scény a jejím průběhem. Pro zajímavost pouze ty nejprofláknutější. Hlavní postava, stojí uprostřed rušné vozovky mezi taxíky a ostatními účastníky dopravního provozu, jen proto aby se v pravý okamžik ohlédla na konec dlouhé ulice na monstrum, které se rozhodne ničit mrakodrapy po obou stranách. Dobrá je taky scéna, kdy členové hasičského sboru rozrazí dveře apartmá, jen proto aby si užili výhled z osmdesáteho patra věžáku, kterému chybí kuchyňka. V tom vidím hlavní problém a to je také největší zklamání. Nejde o to, že autoři nešli tradiční cestou , kdy jde o vztah monstra vs. hlavní postava. Jde o to, že naprosto nevyužili poskytnutou šanci a totálně selhala jejich invence a smysl po dobrodružství při realizaci jednotlivých scén. Bohužel, já se tolik těšil... ()

fars

Za me absolutni spokojenost. Vsechny ty kecy o prazdnych charakterech a zbytecnych postavach jsou fakt jen kecy, a hodnoceni pod tri hvezdy jsou pak totalne mimo misu (osobne bych takove uzivatele nejradeji zabanoval). Film v trailerech lakal predvsim na atmosferu, ktera se skutecne povedla. Prvni monstrum se objevi na scene cca po pul hodine a film se od te doby ani na vterinu nezastavi a graduje az do paradniho finale mezi mrakodrapy. V kine primo na posrani. Chvala bohu ze to i pres to, ze tolik lidi blbe pinda a kefra ze tam meli malo akce (zajimave, ze napr. u Pacific Rim nebo poslednich Transformerech je profil zas plny stiznosti na premiru akce ktera uz nudi, lidi fakt asi nevi co chteji), tak vydelal dost penez na to, aby si to sve obhajil a zajistil pokracovani. 9/10. ()

animaxis

Dříve než se dostanu k filmu, tak musím pochválit trailery. Dokázali mě zaujmout, neprozradili téměř vůbec nic z děje a navíc se tvářili, že nová Godzilla bude úplně o něčem jiném. Ted' k filmu. Už když na začátku běží fotky z jaderných "pokusů", tak je cítit ta spraváná godzillí atmosféra. Děj v roce 1999 se začal ubírat úplně jiným směrem, než jsem čekal a ten směr se mi docela líbil. Mimochodem mi to na Godzillu připadalo nějak moc depresivní, i když jsou všechny díly tak nějak katastrofické. Tady se mi to ale líbilo. Děj v roce 2014 začíná běžně, ale jak se začnou objevovat monstra, tak se atmosféra zhušt'uje víc a víc. Taky se mi líbilo, že se celý film netočil jen kolem těch monster, ale i kolem lidí. Je tu taky několik hodně napínavých scén, které Vás skoro určitě nenechají chladnými. Efekty ve filmu jsou skvělé, ale přesto tu není nic přehnané. Většina herců hraje ve filmu dobře a ti co ne ani nestojí za řeč, protože nic nekazí. Hudba ve filmu je dobrá a hodí se sem, ale poslouchat jí jako soundtrack bez filmu mi za to nestojí. Nakonec bych rád zmínil, že film je hodně originální i přesto, že se jedná o remake. Rozhodně ho ale proto že to remake neodsuzujte, protože film podle mě ocení i fanoušci původní Gojiri. A i když mě katastrofické filmy moc nebaví, tak tenhle mi přišel rozhodně dobrý. ()

NiWi

Moderní pojetí slavného monstra, které vzhledově překonává své předchůdce. Na nic víc než klasický blockbuster si to nehraje, a je to ku prospěchu. Tempo místy vázne a začátek je pomalejší, ale poměrně záživný. Že bylo ve výsledku Godzilly ve filmu málo? Neviděná hrůza je často mnohem děsivější, a Edwards v tomhle odvádí dobrou práci. Některé scény nejsou tak přehledné, tmavý filtr a události v noci by mohli být lépe zpracované, ale overall jde určitě o velmi slušný trhák. ()

dr.fish

Typický Hollywood- mostrózní, blbý a vážně se beroucí. Na velkém plátně s velkým zvukem podívaná pro celou rodinu. Nečekat nic jiného a nebudete zklamáni. Já taky v podstatě nebyl. Mohlo to být mnohem horší. 60% ()

mortak

O dost bližší japonským originálům než předchozí Emerrichův pokus. Jenže taky scénaristicky stejně pitomé a na jedno podívání. A hlavně není tu jediná postava, se kterou by mohl divák navázat emocionální pouto. Slušná práce, ale bez chuti a vůně, jako menu v Loving Hut. ()

Lachtaan

Touha po katastrofických bijácích mě naštěstí opustila již před pár lety, není ale vůbec na škodu využít nekonečné filmové rozmanitosti a po delší odmlce opět do tohoto soudku zabruslit. Prozatím nejnovější (nepočítaje komorné každoroční rebooty ryze pro japonské obecenstvo) verzi příběhu nejimpozantnějšího monstra jsem si stáhnul již kdysi v létě roku 2014, abych zcela neosloven celkovým pojetím u filmu stanul tak do 40. minuty a nikdy mu nedopřál novou šanci. Bylo mi absolutně jedno, že jsem jí nespravedlivě udělil 1 hvězdu, i když jsem na to neměl sebemenší právo, až velmi nedávno jsem ji s uvědoměním velké chyby odstranil a dnes mohu hodnotit s čistým štítem. Dle celkového ohlasu je Edwardsova Godzilla hodně rozporuplným akčním spektáklem, mě jako někdejšího fanouška monster sci-fi ale na celé dvě hodiny zabavila a to mi v případě jinak tak očividného a jednoduchého filmu stačí. Možná, že dokonce vyrazím v příštím roce do kina na sequel. ()

daEmoNickY odpad!

Čekání na Godzillota. --- Když je na plátně Godzilla tak je to super, film vypadá hezky, ale film se jmenuje Godzilla a Godzilla tu je cca 5 minut a to je sakra problém. --- A těch 5 minut? - než se poprvé Godzilla objeví tak to trvá snad hodinu - souboj Godzilly je zabíraný skoro vždy ze země, takže je vidět jen kousek monster - přes obraz jsou dostkrát obličeje lidí - hlavní fokus bývá na lidi monstra se jen tak mimochodem mihnou v pozadí - jednou to vypadá na parádní souboj, ale přes kameru se zavřou dveře sanitky :D ()

okkac

Kdo viděl předchozí režisérův film Monsters, tak tady ho přístup k látce nepřekvapí. Vše většinou sledujeme z pozice lidí, takže kamera většinou míří ze země nahoru na opravdu veliká monstra a pokud čekáte souboje, kdy se to bude řezat, tak vlastně hned 2x se to utne tešně předtím, než se do sebe pustí (a pak jen vidíme pár záběrů z toho souboje v televizi) a až na konci dostaneme regulérní souboj, kdy se masivně ničí San Francisco, ale stále nechybí záběry z pozice lidí, kteří jsou jen prostí mravenci dívající se na souboj titánů. Ty utnutí mne zpočátku naštvaly, ale po chvilce přemýšlení mi to došlo. Tohle není Pacific Rim, kdy se různí jaegeři perou s různými kaiju, kde mají odlišné schopnosti a postupně se kaiju vlastně upgradují. Tady je souboj Godzilly proti stále stejnému typu monstra, takže ty souboje by byly vlastně už jen stále se opakující variací na finále. Zážitek navíc umocněný IMAXem (3D je zbytečné a nijak nevyniká), kdy naplno vynikne zvuková stránka a sedačky se jen třesou z Godzillího řevu, a sledováním filmu v samotném San Franciscu s americkými diváky. To nadšení, když se zjevila Godzilla nebo když se prostě ničilo město u nás prostě nezažijete. Navic takový zvláštní pocit, když vidíte ve filmu padat mrakodrap, který je hned vedle kina, kde film sledujete :-) 8/10 a po další projekci možná ještě půjdu výš. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)