Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Magenta

Pro mě těžké zklamání. Samotná Godzilla se objeví až po hodině filmu a moc toho nepředvede. "Záporná" monstra jsou využita o něco líp, ale úplně blbě napsané a nevýrazné postavy mě zase nepřinutily, abych se o ně bála nebo s nimi sympatizovala. Všudypřítomné klišé "rodina nade vše" už začíná být otravné a tady byla vzhledem k atmosféře filmu skvělá příležitost udělat z lidí jen figurky, které se svým osudem nic nezmůžou a ani rodinná pouta je nespasí. Bylo tam ale moc momentů, které mě rušily. Proč samice odcházela ze skladiště radioaktivního odpadu, když by tam měla potravy habaděj? Místo toho honí jednu bombu. A ten závěrečný titulek v televizi o Godzille jakožto králi monster a zachránci města byl vzhledem k tomu, že by se ji stejně pokusili zničit, kdyby neodkráčela do moře, jedno velké WTF. ()

Quipido

Skoro to bylo za hvězdy čtyři! Technicky skvělé (jak hudba, tak kamera - např. scéna s parašutisty), ale scénáristicky ploché. Hodně lidí má problém s pomalejším tempem, ale mně to sedlo, akce si člověk užije až až. Zamrzí nesympatický hlavní hrdina bez osobnosti, hromada "technických nesmyslů" a tradiční neuvěřitelná souhra náhod. Ale i tak solidní pokus. ()

GOREGASM

Japonský Gojira kult sice nemám nakoukaný a nikdy mít nebudu, ponětí o něm ale rozhodně mám a Edwardsova inspirace a její realizace je díky tomu bezvýhradně chvályhodná. Jeho Godzilla totiž není primárně spektakulárně explozivním a brainless spektáklem, jak nám předvedl Emmerich (jeho Godzillu mám v DVD sbírce), nebo nám repetitivně servíruje Michael Bay se svými "Transkami". Nebojte se, akce si užijete dostatek, ale určitě nečekejte vyčerpávající destrukci jako např. v Man Of Steel. Gareth Edwards se dal jinou cestou a jeho Godzilla ve mně zanechala dojem neviděného, a přestože není tak výživná po destrukční stránce (opakuji, prosím nesrovnávat s Bayem), tak ikonickými záběry a scénami rozhodně nešetří. A právě tady tkví charisma celého Edwardsova snažení, které ke všemu má co vyprávět a je skutečnou radostí, se na to dívat. 90% P.S. Dal bych stovku, ale Heisenberg to přežít mohl ;-) ()

dj.kouba

Původní japonské filmy ze série Godzilla jsem neviděl, pouze kdysi dávno snímek od Emmericha. Baví mě však myšlenka, že Godzilla není bad boyem, ale jakýmsi spasitelem a zachráncem lidstva. Jinak se mi líbilo, že všechno nebylo ukázáno hned na začátku, takže určité napětí provázelo celý film až do konce. Snímek se asi nesmí brát nijak vážně, nýbrž jako poměrně zdařilý (alespoň pro mě) akční blockbuster. Neurazí ani nenadchne - 60 %. ()

johnywalker

Co si neudělá člověk, to musí udělat digitální zvířátka. Lidská stránka nové Godzilly mi bude na delší dobu záhadou. Někdy naprosto nelogické až tupé, ale co... Godzilla se vrátila a já jsem jen rád. Přiveďte k tomu další monstra a nechte je spolu bojovat...počkat... to už tu bylo... ikdyž, je to jedno. Obecně super podívaná! Oddychovka... ()

sadlokan

Takže tady máme Gožilu,která si pěkně v Mariánském příkopě chroupe z útesú smolinec a náhle-ojoj-nějakej její prabrácha,zřejmě labužník,chce chroupnout rovnou urán 235.No mela obrovská a Gožíla opět se potápí chroupati smolinec.Šla kolem Juliett Binoche a zatoužila po cameu v Gožíle? ()

fila.tes

Nemůžu jinak, než souhlasit s komentářem uživatele Pepinec. Název filmu je jen pouhým "tahákem" pro diváky, neboť Godzilla jako taková je ve filmu naprosto druhořadá, až zbytečná a pro její fanoušky z filmu (1998) musí být tento snímek velikým zklamáním. ()

matini

Dobře, tak tohle se vážně nepovedlo. Omlouvám se, pokud hodím pár spoilerů. Od začátku mi to připadalo jako děsná blbost. Nechají si vylíhnout mimozemšťana nebo co to vlastně bylo, ve filmu nazvaného zkratkou MUTO. Pak ho chtějí zabít, ale jejich zbraně působí asi jako hrášek hozený proti zdi. Na scéně se objevuje Godzilla, která je v roli hrdiny a chce MUTO zničit. Spousta pohledů na Godzillu, teda spíš na její ostnatá záda, ona se vlastně v celé své parádě objeví až ke konci. Naj scéně se objevuje další MUTO (samička), která měla být dle všeho mrtvá, rozpitvaná a hozená mezi jaderný odpad. Film obsahuje spoustu divných řešení, např. MUTO se živí jadernou energií a co napadne americké vojáky jako první řešení... zabijeme ho jadernou hlavicí. Také dokáže vypustit EMP a vojáci, kteří si prý vyberou místo střetu, kde to všem třem tvorům nandají, nechají nad hlavou lítat stíhačky, které jsou bez elektřiny jaksi na houby, a tak začnou z nebe padat jako mouchy. Skutečně velice "chytré" a "propracované" řešení. Závěřečná bitva mezi Godzillou a MUTO mi připadala spíš jako komedie. Godzilla nejdříve dostává dost na zadek, v podstatě to vypadá, že je dost v háji, pak se ožene ocasem a samečka MUTO přišpendlí na budovu, samičku ochromí svým modrým ohněm a utrhne jí hlavu. No proč ne. Jediná dobře vypadající scéna je seskok vojáků nad San Franciscem, ale to vážně celý film nezachrání. Stačilo vidět jednou, teď už na to jen zapomenout. ()

John8

Dobrý přístup s formátem katastrofického filmu, ale čekal jsem že ve filmu o Godzille, uvidím více Godzzily, zvláště pak souboje odsunuté do pozadí nejsou šťastným rozhodnutí. Snad v pokračování dostane Král moster více důvěry a prostoru. BTW Atomic breath jsem vážně nečekal, ale vypadal parádně. ()

agassi68

Presne podľa očakávania. Gamera kontra Gaos v modernom kabáte, ale bez duše a nejakého osviežujúceho nápadu. Navyše všetky scény kvôli ktorým to pozeráte sa odohrávali takmer v úplnej tme. Zrejme rozpočet nepostačoval..Nuž čo, čo sme chceli, to máme :) ()

figliar odpad!

Rozmýšľam, či som vôbec niekedy videl horší sci-fi film, ak neberiem do úvahy nemecké nízko rozpočtové béčka typu krokosaurus či ultražralok. Megafilm s megareklamou a megatrailerom recenzovaný snáď rok pred premiérov a dopadlo to katastrofálne. Filmová klasika, ktorej som síce nikdy nebol zarytým fanúškom, by si zaslúžila dôstojnejší remake. Bez ľadu a skladu, pozliepané scény a zábery, bez logiky, emócií. Proste, nenachádzam nič, čo by som mohol na tejto Godzille pochváliť. ()

Raziel_cz

Nekompromisní? Epické? Monumentální? Nepočítaje Godzillu z roku 1998, prvním filmovým setkáním s kaiju pro mě byl minulý rok Pacific Rim a o tom jsem si myslel, že je nic moc. Gratulace Edwardsovi, tenhle snímek je totiž ještě mnohem větší nuda, než co překvapivě předvedl Del Toro. Jelikož jsem ho viděl až teď, byl jsem víceméně seznámen s tím, do čeho jdu a těšil jsem se. Co jsem dostal, je záležitost se stopáží 123 minut, ve které monstrum, na než jsem byl nažhavený, figuruje ani ne čtvrthodinu a většinu z toho je ještě schované ve vodě, kouři nebo pod troskami mrakodrapu, a vyleze akorát na konci, kdy během dvou minut NEsvede pořádnou bitvu se dvěma zbylými tvory, což je samo o sobě frustrující i bez záběrů na Godzillu mizící za zavírajícími se dveřmi. Myšlenka ochranářské potvory, co tisíce let čeká v oceánu, než se vylíhne zmutovaný, atomovky žeroucí (wtf?) dinosaur, aby ho mohla zabít a vrátit se do oceánu, je přesně tak tupá jako celý film. Postavy jsou banda tardů (Aaron Taylor-Johnson je pyrotechnik, co nezneškodní jedinou bombu, Bryan Cranston jaderný inženýr/zmatený konspirační teoretik, Ken Watanabe odborník na Godzillu a zírání do prázdna – zlatá Emmerichova verze, Matthew Broderick a Jean Reno byli aspoň vtipní), pronášející naprosto náhodné dialogy a děj tradiční PG-13 klišé na klišé v přesně daném poměru vojáků a dětí na plátně a s nevyrovnanou kvalitou zvláštních efektů. Musím tvůrcům nechat, že kaiju vypadají parádně, veškeré ostatní CGI věci jako dým, bortící se budovy nebo tsunami je ovšem ultrafialový hnus. Zatímco prvních dvacet třicet minut ještě jaksi funguje a disponuje i vcelku slušnou atmosférou, zbytek už je jen nuda dokola recyklující pasáž, kdy někdo vejde do místnosti, jen aby zjistil, že jí kus chybí a naskytl se mu pohled na kilometrovou brázdu v krajině/město v ruinách, přičemž si vůbec nikdo nevšiml devadesátimetrového zmrda, jenž tudy prošel. Zajímavý postřeh: Ve filmu kromě organizace FEMA zřejmě neexistují státní služby (naprosto samoúčelně se tu mihnou hasiči, ale těch deset sekund nepočítám) a armáda, protože všechno musejí zajišťovat mariňáci. Cool scény: padající stíhačky, částečně seskok z devíti kilometrů (v podstatě to, co je na plakátech). Velké zklamání, ale aspoň to dalo vzniknout nejzábavnějšímu upřímnému traileru. Update 28.7.19: Včera jsem chytil pár minut v TV. Po pěti letech CGI vypadá jako produkce Syfy. Úspěšná snaha ukázat ve filmu Godzilla co nejméně Godzilly pořád stejně frustrující. ()

char_t

Pacific Rim, Battleship, Transformers 4, Godzilla 2014. A lidi tleskají a solí peníze. V příští dekádě už se filmy rovnou obejdou bez herců a budou v nich jen exploze, roboti, dinosauři a třepetající se americké vlajky. A my inteligentnější se ještě rádi vrátíme ke čtení knížek a kina necháme "těm druhým"... 35% ()

BOURQUE

Na svoje možnosti je to sfilmované celkom dobre. Scenár pre pokračovanie potrebuje výrazný upgrade – nechajme sa prekvapiť! PS: E. Olsen is beautiful! Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

massdonfel

Nova godzilla byla prekvapive povedena. Film mel ovsem casti u kterych jsem si rikal "pane boze". Postavy byly dost ploche a bez naboje. Ale i prez to dobra podivana s odrenyma usima **** ()

drakodlak odpad!

Po tom co jsem u filmu 5x usnul a vždy se vrátil na poslední známé místo a byl na čase cca 1h 20minut jsem to prostě nevydržel a nedokoukal. Zbytek filmu jsem přeskákal po 30s zda tam není něco co by stálo za to to dokoukat. Bohužel ve zbytku filmu se nacházela snad nejtemnější scéna v historii filmu. I v naprosté tmě jsem na televizi prostě nic neviděl. Filmu by velice prospělo kdyby cokoli v úvodu filmu sežralo celou rodinku okolo, které se děj točí, hned by to byl snesitelnější film. Tahle nemohu dát nic jiného než odpad. V případě, že trpíte nespavostí a godzilla Vás donutí usnout jako mě, přičtěte 4 -5*. ()

Rockerman

Já nevím, ale už by se měli na ty Godzilly vykašlat, tam už opravdu není kam jít. Tady zase ona potvora chrání lidi před jinýma dvěma potvorama, ale dohromady je to stále totéž. Zpracování výborné, ale když to srovnám např. s Edge of tommorow, tak nápad je na straně Tomíka a spol. ()

BeranSon

Těžko říci, jestli nová obří Godzilla naplnila má očekávání, protože jsem byl natolik nakrmen dokonalým prvním trailerem, že přišlo spíše zklamání. Celý film se veze jen v několika zastaralých klišé, které jsou tak na oko lehce předvídatelné, že mi bylo někdy až hanba. Co je na špatné úrovni jsou povrchní postavy a špatní herci, někdo by možná mohl namítnout, že v blockbusteru takovýhto rozměrů jsou herci jen pomocnou rukou obřích monster, ale já to takto nevidím. Atmosféra byla místy skvělá a triky jsou posazeny na velice vysoké úrovni, ovšem smutný je fakt, že film mě strhnul maximálně 1-2 záběry, oproti tomu byl loňský Pacific Rim pro mě mnohem dostačujícím filmem, měl perfektní akci a mnohem lepší úvod do filmu, dokonce i jednotliví Kaiju byli mnohem děsivější. Děj celkem omrzel, jako pocta starým japonským filmům to stačí. Bitvy mezi příšerami byli skvělé, hlavně ta poslední, jenomže i při soubojích je to jedno klišé za druhým a to už pro mě není, být toto natočeno před třemi lety byl bych uchvácen, jenomže dnes nemůžu mluvit ani o uspokojení. Možná by prospěla do budoucna změna režiséra, každopádně na pokračování už čekám něco, co si servítky brát nebude! - 7/10 - 4* s hoooodně odřenýma ušima! ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)