Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

dave91

V podstatě jsem byl spokojen.Měl jsem strach,že to bude totální sračka,což se teda nestalo.Byly tam scény fakt hodně dobré,ale taky hodně naivní dobré tak leda pro děcka a teenagery.Rozhodně to předčilo tu prastarou verzi,hlavně díky dnešním technickým možnostem.Otisk zůstává ještě dlouho v hlavě. ()

La_Valette

'Tehdy se na nebi objeví znamení Syna člověka a tehdy budou všechna pokolení země kvílet a spatří Syna člověka přicházet na nebeských oblacích s velikou slávou a mocí.' ehm.. vlastně Godzillu. Celý film byl jedno velké zklamání. Dialogy byly nudné a nesmyslné, ostatně celý scénář vypadal, jakoby jej napsal postižák ze základní školy Hanspaulka. Tohle bych snad byl ochoten i překousnout; ostatně jednalo se o film kde roli měly hrát spíš efekty, než nějaká duchaplná konverzace. Fajn, ale to by muselo být něco vidět. Souboje Godzilly a hmyzáků mohly být zajímavé, ale když celou půlhodinu člověk vidí maximálně svůj odraz na černé obrazovce, nějaké kvílení a v poslední minutě záběr jak ráno zalézá ještěrka zpátky do moře, tak to nesplňuje ani tohle. Chápu, že asi chtěli ušetřit na CGI, ale u filmu, který má být o efektech, je to docela nešťastné. Výkon Watanabeho raději ani nezmiňuji... ()

BretaKiller

Velké extra zklamání. Film z roku 1998 je lepší. Trikové záběry jsou úžasné, ale na tom stavět film nejde. Výkon hlavních protagonistů je na poměry filmů dobrý. Už nikdy více... Navíc v některých fázích filmu mi to neuvěřitelné připomínalo Indiana Jones (Canston a Taylor-Johnson). ()

Wedzie

Málokdy se člověku poštěstí aby u filmu tak citelně trpěl. Chtělo se mi brečet, ale byla jsem tak konsternována, že mi z toho vyschly slzy. Větší kýč a důkaz toho, jak se dá zmršit i vynikající předloha, jsem už dlouho neviděla. V druhé polovině té šílené a naprosto přepálené stopáže, mi začal vytékat mozek uchem. Možná v důsledku toho, dám místo odpadu jednu hvězdu za snahu. ()

Milole

Ufff... no teraz neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Fakt som ho chcel mať rád, naozaj, ale nemôžem. Latku kvality u Sci-fi filmov mám nižšie ako bežní ľudia, ale toto už bolo i na mňa príliš. Už to bolo fakt cez... a poriadne. Nesmrteľná Godzilla, ale že super nesmrteľná, nehovoriac o tom, že v tomto filme figurujú i "nesmrteľní ľudia", ktorí proste nie a nie zomrieť i napriek tomu, že všetky udalosti - každú minútu sú proti nim. Ale nie. Oni nie a nie "skapať". Ako fakt odpad priatelia, ale dávam tomu dve hviezdičky - štandardne za peknučkú herečku (Elizabeth Olsen), plus za akú-takú novotu v myšlienke. Sláva milučkej Godzille, záchrankyni ľudstva. Zlatučká, chcel by som mať jednu takú doma a maznať sa s ňou. Pfrrrrr. Ech. ()

Bohulib

Neviděl jsem původní japonskou verzi, jen Emmerichovu, ale ta se mi líbila víc než tahle. I když opominu záležitosti problematické vzhledem k přírodním zákonům, místy děj nějak ztrácel logiku. Např. příšery se mají setkat na moř třicet mil od pevniny, ale pak se mlátí v San Franciscu mrakodrap nemrakodrap. Jinde hlavnímu hrdinovi vojáci řeknou, že pro něj nemají místo, ale pak s nimi přece jen jede. Vojenský transport s jadernou bombou pošlou po trase, která se křižuje s trasou nestvůry. A asi by toho bylo víc. Na ukrácení cesty v autobuse to šlo, ale kdybych to viděl v kině, asi by mi bylo líto peněz za lístek. ()

GuruVlk

Tak čekal jsem hodně, ale na takovouhle slátaninu jsem připravený nebyl. Jediný co se mi na filmu líbilo bylo prvních 5 minut, kdy jsou pěkně udělané úvodní titulky, a vysvětlení proč Rusové a Američané prováděli tolik jaderných pokusů. Od úvodních titulků dál je to tuctová nezajímavá hollywoodská sračka s mizernými hereckými výkony. Věčina akčních scén je převážně v noci, kdy divák vidí sem tam záblesky a obrysy nestvůr, takže vlastně neví co se děje a čeká až se rozdední a začne to zase dávat smysl. A to je vlastně dobře, protože digitální efekty jsou na dnešní dobu na ůrovni seriálových efektů ala StarGate, nic co by člověk očekával od filmu typu Godzilly. Škoda těch 2 hodin života. ()

Snakefinger

Těsně nad hranicí odpadu. Není totiž nad to zahalovat příšery do tmy a aby toho nebylo fakt málo tak ještě do oblaků prachu a mraků a bůhví jakých fekálů a výměšků všeho druhu k tomu. Ten konec mě fakt dostal. Prostě nejlepší přítel člověka už není pes Goro ale Godžila. Po veliké bitvě si to odkráčí zase kopulovat na dno moře a dává si fakt majzla aby cestou nezašlápla nějakého toho lidského červa. ()

fabregas1

Film mi utíkal svižně a pohled na monstra byl skutečně skvělý, ale jak přišli na to, že toto gigantické zvířátko je přítel lidské rasy nechápu. Asi chtěli nějakou tu změnu a tak si řekli serem na to, Godzilloslav bude místo pejska nejlepší přítel člověka. ()

dankri300

Upřímně, kdo na to nebyl v kině s titulkama a ve 3D, nemůže posoudit s TV. Z tohoto filmu mám nejlepší fimový zážitek, který jsem opravdu nečekal. ()

Lisiana

Pro mne velké zklamání... Nová Godzilla je digitální peklo bez pořádného scénáře. Chaotická, postrádající rozumný příběh na pozadí. Každá událost je divákovi předložena bez nějakého vysvětlení, prostě to tak je a tečka. Hvězdy jen za grafiku. ()

soarka

I když se můj hrdina zvedl z trosek a lidé ho oslavovali a půlku filmu jsem si musela domýšlet (vůbec jsem netušila, co se na obrazovce děje, když se skoro vše odehrávalo ve tmě), byl tento film velmi velmi přitažený za vlasy. ()

chosan

Totálně velká slátanina a kravina tohle nemá s Godzillou nic společnýho je to spíše něco jako vyřizování účtů dinosaurů a nějakých mutantů nemám tyhle rádoby novinky na staré filmy co jsou přeplácané rád takže za mě 15%. ()

Lukkyn

Godzilla ušla od Emmerichova kousku kus cesty a stal se z ní velkorozpočtový blockbuster , který využívá mytologii svých předchůdců. Každopádně nadhled a vtip se vytratily a Godzilla zde není hrozbou, naopak zachráncem.Technická stránka plně využívá vysokého rozpočtu. Ztotožnit se pořádně s některou z postav je těžké a co mě štvalo ještě víc je fakt, že většina bojových scén se odehrává ve tmě a je značně nepřehledná. Nehledě na to , že radiace tu zřejmě pro lidi není moc velký problém. Ovšem jinak je to kvalitní , trikově nabitý , akční kousek u kterého je lepší raději nepřemýšlet!!!! ()

NSN odpad!

Tmavý nic. Ve dne se řeší a v noci, pěkně za tmy, aby nebylo nic vidět, vylejzaj příšery. ()

SteewCZ

Á je to tu, ta slavná Godzilla! Jenže, kde je háček? Čekal jsem monstrum, ničící vše lidské. Jenomže překvápko s jinými monstry mě uzemnilo. Vážně jsem se těšil na fajnový blockbuster. Ale nakonec z toho vyšel průměrný, ne li podprůměrný film, kde jeden týpek přežije vše, je všude a všechno zničí a zachrání a je prostě hustý. NE! Dávám 2* za Godzillu a 1* za viuální efekty. Ty dvě zbylé hvězdičky sežraly ty zbylé trapná monstra. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)