V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

Diskuze

EP2012

EP2012 (hodnocení, recenze)

papuchalk: A že N. Rapce se vydá do vesmíru za odpovědí od Tvůrců, páč si to zaslouží, zatímco pouhý člen původní posádky se nehodlal bavit s nikým a raději zabíjel je debilní, nedá se to označit ani za naivní...

papuchalk (hodnocení, recenze)

Duncan66: jedna ze základních myšlenek filmu je, že se android chová víc logicky než lidi, a přijímá svou existenci beze zbytku tak jak je, jakkoliv se může zdát nízká a povrchní, nepídí se po žádných otázkách proč tu je. Prostě ten film má ukázat slabost lidí a jejich negativní stránky v celé kráse, ale ne uplně na plnou hubu protože to by ztratilo to kouzlo. A ty si vlastně stěžuješ, že se tam lidi chovaj nelogicky, no jasně protože o tom v tom filmu jde. Akurát to asi nejde natočit tak, aby to pochopil uplně každej, ale zároveň aby to lidi bavilo rozkrývat.

EP2012

EP2012 (hodnocení, recenze)

Lidi, pochopte mě, psal jsem to ihned po skončení titulků. Byl jsem konsternován. Omlouvám se za silná slova, ale opravdu jsem potřeboval ze sebe dostat vztek - ano, vyloženě vztek. Tak nejdřív mě Ridley navnadí dvoudílným prequelem. Pak z toho bude nějaký Prométheus, který bude předcházet událostem Vetřelce – nu dobrá… Ale naservírovat mi toto!!! Takto vznikl Alien?! No to mě poser záda – Vetřelec:Vzkříšení byla celkem pohodově s nadhledem přijatelná, ale ty genetický modifikace se ukázaly (pro mě určitě) směšným elementem. A ejhle Scott na tom založí nejen celý svůj cíl, ale dokonce celou ,,mytologii´´.  No pokud chtěl šokovat, povedlo se. Ale pokud chce filmař šokovat, má to být: jů, týjo, no tohle!!! U mě to bylo: co, to jako vážně, má mě tvůrce za idiota.?!?

Vykřikl jsem do davu své zklamání a přiznávám že velmi trapně. Konec konců film má vzbuzovat emoce, to Ridley splnil na 101%. Ale mě to prostě nedá. Filmu jsem dal hodnocení odpad, pokud by stál film jako takový samostatně, bez břímě předchůdců, dal bych 3*, možná bych uvažoval o 4*. Ale já si to nedokážu odmyslet.

A když už tu píšu, jasné KLADY: herecké výkony (C. Theron jako vždy úžasná, pro mne milé překvapení N. Rapace a jen si nejsem jist výkonem M. Fassbendera – hrál to tak uměle, že nevím, zda byl tak špatný, nebo tak výtečný). Výprava. Jasné ZÁPORY: podělání mystiky vetřelců i spacejockeyů (to je zásadní), provedení spacejockeyů, vyústění děje s nelogičnostmi (možná bude vysvětleno v dalším filmu, ale sakra, jak se dostaly vejce do útrob lodi místo schránek na olej, lidské DNA společně s olejem a následně smíšením se spacejockey DNA vytvoří mrchu zdánlivě podobnou Vetřelci – s kým se bude dál křížit, či spíše, koho bude implantovat, aby nakonec vznikla naše milá potvůrka čekající ve vejčitém vaku, hezky dlouhá věta, ale pokračuji: Kdo sedí ve skafandru s vyhřezlými žebry – že by N. Rapace spadla zase zpátky  a byla orálně znásilněna (to by nám vysvětlil další díl asi určitě) – ale proč vyslala varování, které ve Vetřelci zachytí je v pro ně nesrozumitelném jazyce – zřejmě jazyk spacejockeyů (a to sakra to varování nemůže nahrát normálně, tedy pokud neužívá přímo jejich jazyk – ale to uměl jen android). Plno nelogičností, možná nás chtějí potrápit a bude vše vysvětleno, ale už ten základ je debilní (vybruslit se z těchto otázek ale dá). A ta geniálně vymyšlená scéna automatickým operatérem byla ve výsledku směšná záměrně?!

Pokud by film stál sám za sebe, bude u mě mít plus, ale pokud mi zmrví mou dvacet let trvající vášeň, tak ho musím nenávidět – spojovat zrůdně spojené DNA v chobotničku je dobré pro horor, ale motat do toho vetřelce v černém leklém brnění je rouhání. Takto mě nasralo snad je AVP2, i AVP považuji za důstojnější pokračovatele série – a to je co říct!!!

Čtete slova absolutně zhrzeného chlapa…

TomStrom (hodnocení, recenze)

Duncan66: Žádný omluvy nejsou nutný, já tu tvoji polemiku s GigaPuddingem pročetl celou a stálo to za to, místy to bylo napínavější než samotný Prometheus. :-D Já když jsem film viděl v kině, tak jsem dlouho nemohl usnout, jak jsem o něm přemýšlel a přemítal jsem o něm ještě asi tři dny. Je fakt, že se to dalo určitě natočit líp, zvlášť když byla očekávání tak veliká. Ale jak se říká, pozdě plakat nad rozlitým mlíkem. Tak dvojka už snad bude promyšlenější a napsaná někým schopným.

Duncan66 (hodnocení, recenze)

TomStrom: omlouvam se, ja to videl poprve vcera a ikdyz jsem precetl asi 50 stranek ze zdejsi diskuse, tak jsem mel nutkani to zde rozproudit z touhy, ze mi budou urcite veci vysvetleny, ze jsem to ve filmu nejak nepochytil, ale misto toho je to nakonec jeste horsi, protoze jsem o tom zacal vic premyslet a prisel na daleko vice problemu tohoto filmu :-(

erased: u me je to zklamanim z nevyuziteho potencialu, zbytecne, jednoduse resitelne nelogicke kolapsy apod. Napad pouzit teorii vzniku zivota na zemi jinou vyspelou inteligentni civilizaci je super, navic do toho napasovat puvod vetrelce taky parada. Audio vizual valec, ale ten dej od priletu vsechny palce dolu :-(

TomStrom (hodnocení, recenze)

Merv: Tak já to nemyslím tak, že je třeba správně nasměrovat pohled a pak jen sledovat pohyblivé obrázky, taky koukám na náročnější filmy. To je ale pořád stejně zábava. O filmech si taky hrozně rád pokecám, ale tohle už mi přijde příliš, abych dvouhodinový film řešil ještě pět měsíců po tom, co jsem ho viděl. :-D

Duncan66 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: hehe, v Apollo 13 taky nedoleteli, kam meli a 84% na CSFD mi rika, ze to asi nebyl tak nudny film jak naznacujes, ze by byt mel ;-)

A pokud se minis i nadale posmivat, tak pouzij relevantni argumenty. Kdyz napisu "standartni vyvoj" tak neuvadej prosim jako priklad film 12 opic a jeste si tim hrajes na chytrolina :-(

Merv (hodnocení, recenze)

TomStrom: To, že väčšina ľudí na filmy pozerá pre zábavu mohlo vyznieť možno povrchne. Určite sa ma tvoj príspevok nedotkol, len by som chcel povedať, že tu prítomné hádky sú zakorené skôr v odlišnému postoju k danému filmu.

TomStrom (hodnocení, recenze)

Merv: Já jsem tady něco přehnal? V čem se tě můj příspěvek proboha dotknul?

Duncan66 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: 3) a) si asi vazne delas srandu. "cistejsi nez na zemi" muze znamenat, ze je tam mensi obsah prachovych castic, oxidu dusiku, azbestu a dalsich typu molekul, ktere se dneska zcela bezne nachazi v nasem ovzdusi. To vubec nemusi znamenat, ze to vylucuje pritomnost neceho, co neznam, protoze jak uz ti asi podesate pisu, kdyz neco neznas a nemas metodu jak to detekovat, tak to s nejvetsi pravdepodobnosti nedetekujes. Kdyz pujdes do nemocnice na rentgen a rentgenolog nerosviti napis "pozor, zareni" a neupozorni te, kdy to pusti, poznas bez mericich pristroju na radioaktivni zareni, kdy to ma zaple a kdy ne? Neboli, kdyz te postavi do mistnosti, daji ti detektor methanu v ovzdusi, poznas, kolik % NO se tam nachazi? Uz chapes pointu?

3b) kdyz David nakazil Charlieho, poznala Elisabeth ze je nakazeny, kdyz s nim chrapala? Nikoviv, protoze to melo urcitou inkubacni dobu. Jak mohla tedy Vickersova poznat, kdo vsechno je nakazeny a kdo ne, kdyz nevedela ani cim je nakazeny, co to vubec je, jestli je to prenosne vzduchem, kapalinou apod. atd. Ze tys to vedela, protoze ti to rekl film neznamena, ze mela Vickersova stejne zakulisni informace. Nehrej si na pohled od boha a snaz se vzit do dane situace, zda se clenove zachovali, jak by meli a zda meli moznost poznat kdo se nakazil pred par minutama a jake to prinasi riziko pustit vsechny vizualne nezmutovane na palubu atd.

5) fakt jak mluvit do zdi. "pruzkum" zacal az v momentu pristani a zacal okamzite s lidskou posadkou. Weyland byl v kryogennim spanku, nejaky den navic by urcite zvladl. A nechapu, kde tvoje ryzi mysleni prislo na fakt, ze jsem nepochopil Weylanduv zamer a ze je projekt soukromy? "dlouhe roky" je pouze priklad, jak se to dela dnes, nikde nepisu, ze v tomto filmu museli planetu zkoumat 100 let, nez by tam poslali cloveka. Ale totalne ignorovat pred pristanim na cizi planetu jakykoli pruzkum u takove vypravy je holy nesmysl, na ktery by prave clovek, ktery ma pouze jednu sanci, nikdy nepristoupil a za tim si stojim. Kdyz mas jednu sanci, udelas vse proto aby pravdepodobnost pro uspech byla co nejvetsi a ve filmu to bylo ciste na blind.

6) nemas pravdu, ale vnucovat ti to nebudu

SpecialOne: mne jo :D

TomStrom: Teraz si to možno trochu prehnal.

TomStrom (hodnocení, recenze)

Ježkovy zraky, jasně že film působí nedotaženě a obsahuje spoustu dějavých lapsusů, ale na filmy koukáme obvykle pro zábavu a ne proto, abychom v nich viděli všednodennost a řekl bych, že většina lidí na ně nekouká ani proto, aby měla po dvou hodinách sledování o čem se půl roku hádat s ostatními na internetových fórech, rozvíjejíce desítky a stovky teorií, co a jak mohlo být a co by kdyby... I když chápu, že občas není nad pořádnou hádku. :-)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Dantte..: aha, sorry, přečetl - blbě, jenom stylem že šoupl prstem na mobilu a hned zpět :) Trošku mě to zmátlo, většinou jsem zvyklej že lidi "citát" z wiki používaj jako oponování a argumentaci :) talkže sorry :)

Duncan66 (hodnocení, recenze)

papuchalk: samozrejme ze by to nejlepsi nebylo. Androind nema schopnosti spravne vyhodnotit komplexni krizovy scenar, ktery nema ve sve databazi a takova situace muze teoreticky nastat vzdy. Proto je logicke ze hlavnimi cleny vypravy byvaji lide ci jine mimozemske inteligentni bytosti, u kterych se predpoklada, ze dane schopnosti maji. ;-) Aby to nebylo rutinerske a nudne, tak se do filmu davaji scenare, na ktere predpisy tak uplne nejsou, nebo dojde k jejich poruseni. Tady se bezpecnostni predpisy ignoruji zcela od zacatku a krome Davidovy zradne biologicke sabotaze se nic pro dej nevyuzilo.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

papuchalk: tak někoho by zjevně bavilo dívat se jak nikdo nakonec nikam nedoletěl, protože přece nejsme v roce 1979 takže během 40 let asi nebudem čekat nadsvětelný pohon :)

Merv (hodnocení, recenze)

Duncan66: Nj, ale tých vedcov si zaplatíš a potom ti obrátia aj Krista na kríži :D Inak, trilión dolárov je nejak moc, nie náhodou "trillion" ?

papuchalk (hodnocení, recenze)

a vás by jako bavilo koukat 20 minut jak posílaj sondy, pak vyvíjej 20 minut loď která toho je vůbec schopná tam doletět, pak tam letěj a 15 minut přistávaj podle toho "jak to skutečně má vypadat", a potom už aby se začal připravovat závěr filmu protože nic jinýho se nestihne :)

Duncan66

1. očividně nemá už od začátku :)

3. detektor má za úkol zjistit složení vzduchu a odhalit cizí prvky

hádej kolik cizích prvků má výsledek označený jako "čistější než na zemi"? A ten detektor nemá vědět co je to za cizí prvky, ale zjistit že tam jsou.

taky můžeš zkusit hádat jestli se vzduch stihne promíchat v té hale s kuřákem po 2000 letech

máš dojem že HIV se projevuje viditelnými deformacemi končetin a celého zbytku těla? Pokud jsi nepoznal rozdíl mezi nakaženými a zdravými ve filmu Prometheus tak potom je mi jasné jaktože jsi nedokázal odlišit tahač nostromo a jeho náklad :)

5. Přesně jak píšu :), celé to pobíhání kolem byl ten průzkum, co ti tak velmi chybí, který nakonec přinesl výsledky v podobě živého ufona, proto mohl weyland vylézt a jít si to omrknout sám :). Tohle asi taky odpovídá na tu tvou další "záhadu", když ti nedošlo, že celá ta výprava je čistě soukromá záležitost, jejíž cílem je jen a pouze najít únik před smrtí pro weylanda, který nemá čas na to posílat "dlouhe roky sondy".

6.A je to sice marný, ale nostromo nemá žádný "modul"

erased

erased (hodnocení, recenze)

Duncan66: ke dvojce: to se spíš než "nesmyslů" týkalo těch detektorů toho a onoho, ve scifi už jsem prostě na logiku všech blikátek zanevřel a tobě doporučuju totéž .)

ke zbytku: na to ti nemůžu říct ani fň, krom toho, co už jsem tu říkal několikrát - prometheus není dokonalej film a ve scénáři má tolik zakopnutí až to pěkné není, ale říkat mu proto primitivní, hloupá a nelogická vyvražďovačka je nesmysl ještě větší než ty nesmysly v samotnym filmu

papuchalk (hodnocení, recenze)

Duncan66: se divim že vás eště nenapadlo, že tam Weyland měl vyslat oddíl 10 androidů, to by přece bylo nejlepší. Výsledek zaručen přesně podle předpisů a předem naplánovaných postupů. řikám to už poněkolikátý - kdo chce koukat na řízení vesmírných letů tak jak mají skutečně vypadat (rutinérsky a nudně), pust'tě si dokument o Apollu 11, ne DOBRODRUŽNÝ sci fi thriller

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Merv: dlouhe roky praxe rikaji zcela jasne, ze soukromy sektor je lepsi nez statni. Kdyz mas "trilion" dolaru, zaplatis si ty nejlepsi lidi a sezenes ty nejvetsi profiky. Na palube byl navic sam Weyland a jeho dcera, takze pochybuju, ze by takovou vypravu a vystavbu lode nechal na nejakcyh amaterech :-) Ve filmu to ale vypadalo, jako by to byla vyprava prvnacku zakladni skoly, co poprve v zivote vyrazili za hranici sveho mesta. :-(

Duncan66 (hodnocení, recenze)

erased: 2) kdyz mi nevadi, ze v Prometheovi evidentne maji pohon, kde dokazou letet rychleji nez svetlo asi docela naznacuje ze takove veci dokazou scifi filmu prominout. cestovani v case, cervi diry apod. si neplest s demenci scen z promethea

3) pozdejsi screening uz nemusi byt k nicemu a ve filmu dojde akorat k dekontaminaci vnejsi kombinezi. Co si donesli diky sundanym prilbam dovnitr lode je zcela opominuto. Jako vedouci expedice mohla Vickersova vydat samozrejme pokyny, stejne tak byl holy nesmysl, ze na zachrannou misi po dvou nezvestnych se vydal kapitan lodi atd.

5) opravdu bylo nemozne do filmu dat 15 sekundovou scenu, kde by napr. vickersova rekla, ze sondy vyslane nejakou dobu dopredu zjistily, ze planeta je obyvatelna, atmosfera dychatelna (3% oxidu uhliceteho by clovek v klidu ustal, pouze by citil mensi problemy) a sondy nalezly nezname objekty ktere pravdepodobne nevznikly prirodnim zpusobem a zjistily, ze v okoli onech utvaru muzou bezpecne pristat? A ublizilo by filmu, kdyby pan geolog vyslal svoje skenovaci sondy do te zakladny predtim, nez vyrazila lidska vyprava? A tak by slo pohodlne resit 95% nesmyslu tohoto filmu. :-(

Merv (hodnocení, recenze)

Duncan66: Nezabúdaj, že Prométea nevyslala NASA, ale Weyland- nevládna organizácia/ spoločnosť/ firma

erased

erased (hodnocení, recenze)

Duncan66: ad 2) jak můžeš v jednom příspěvku zmiňovat hard sci-fi nároky na autenticitu technologií a zároveň obhajovat film o cestování v čase?

ad 3c) ...protože nechat tři čtvrtě posádky umřít v křemíkové bouři je jistý způsob jak z takové expedice vytěžit maximum..nemluvě o tom, že nikde není zmíněná absence nějakýho pozdějšího screeningu vědců a že Vickersová flambovala s nasazenou helmou takže jí nebezpečí nehrozilo dokud by si o něj vyloženě neřekla

5) však Weyland přece utratil miliony za to aby postavil loď, na které se měl vydat aby si zachránil život, jenom proto aby tam po 10 letech průzkůmů mohla letět jeho dcera  postavit mu tam pomník, riiight

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

V tomto musím súhlasiť s Duncan66. I keď mne tie veci nejak nevadili a nijako som sa nad tým nepozastavoval, tak je pravda, že v reáli by bol toto tak zbabraný prieskum, ako Klausova ochranka :D

GigaPudding: 1) nema smysl dale resit

2) 12 opic, kde zahynulo 5 miliard lidi a lidstvo muselo jit pod zem melo standartni vyvoj? :-) mimochodem 12 opic je jeden z nejlepsich filmu vubec a mas pravdu v tom ze jsem u nej brecel, ale bohuzel pro tebe ze zcela z jinych duvodu. ;-)

3) a) jaky meli detektor ve filmu je zcela irelevantni.Jde o princip, ze kdyz zkoumas neco nezname, neznamena to, ze vysledky tvych mereni jsou zcela relevantni, protoze jednoduse, kdyz nevis co mas merit, protoze to neznas a nikdy jsi se s tim nesetkal, je velice pravdepodobne, ze tvuj merak to jaksi nedetekuje a nedostanes varovani ;-)

b) dokud si kurak nezapali, tak detektor nic ve vzduchu nezjisti. Takze kdyz si kurak zapali a zacne produkovat smrtici jedy az pul hodiny po mem skenovani, jsou mi predchozi analyzy zcela k nicemu a uz nemusim mit dost casu se znovu chranit, pokud jsem ochranna opatreni vypnul. stejne tak, dokud neotevreli dvere, kde byly nadoby s potvurkama, nemeli o nich ani tuseni a jak je znamo i na zemi mas spoustu druhu, ktere muzes inhalovat vzduchem, ale staci ti prachovy filtr castic, aby k tomu nedoslo.

A taky, kdyz nekdo zacne kourit v hale, nez to ucitis na druhem konci, chvili to trva a skenery taky budou hlasit peknou dobu, ze je vzduch cisty ;-)

c)ruzna doba inkubace je pro tebe asi spanelska vesnice. ty poznas podle pohledu na cloveka, ze je HIV pozitivni, kdyz to chytil pred tydnem? LOL

5. presne jak pises. oni zadny pruzkum nemeli a to celou dobu kritizuju. Pristali na mesici s nulovymi informacemi. Vyrazili do zakladny s nulovymi informacemi. Proc na mesic a ted na mars nejdrive posila clovek dlouhe roky sondy, aby se toho co nejvice dozvedel a eliminoval tak mozna rizika pro pristani cloveka?!?!?!  Podle tebe asi pro srandu kralikum a aby to stalo co nejvic penez co? :-)

6. Ano nostromo je tahac jehoz soucasti je oddelitelny modul, ktery pristal na planete, kde nabrali Aliena. Na planete rozhodne nepristala kompletni vlecna lod nostromo bez vlecnych surovin. ;-)

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Ben111: Oni meli pouze polohu nejake planety. Vvsechny ty zaznamy byly z ruznych obdobi v minulosti, ale posledni byl prave cca pred 2 tisici lety. Takze vyvstava otazka, proc nemame zadne novejsi zaznamy o tech ufonech, mohlo se jim neco stat, ze o sobe nedali vedet, kdyz predtim evidentne zemi navstevovali docela casto? Ze to jsou neskodni "Stvoritele" byla pouze hypoteza. Nemeli vubec tuseni, co najdou, az tam prileti, zadne zaruky, ze kam leti je mirumilovne prostredi atp. Jak pises, kdyz se budes takhle pitvat, tak podobne nesmysly zjistis prakticky v kazdem filmu. Ale u Promethea me tyhle veci primo uderily do ksichtu a neslo je vsechny prehlednout, zvlast kdyz cely dej od pristani byl pro me jedno zklamani za druhym.

Duncan66

1. " ze by za takovou dobu byli prave v takove situaci a meli porad v planu zivot na zemi vyhubit"

2. Tys asi musel u filmů jako Brazil, 12 opic atd. fakt hrozně brečet :)

3.  A jaký detektor měli v tom filmu? :) správný nebo špatný?

Jestli vidíš nebo nevidíš kuřáka není podstatné, protože ten příklad ti měl naznačit, že vzduch je ve výsledku v celé místnosti zakouřený stejně, takže žádné "po sto metrech" a podobně neplatí

A když vidíme dvě agresivní zombie a zbytek lidí nejevících žádné příznaky čehokoli, tak asi se dokážeme rozhodnout :).

5. On nebyl součástí žádného průzkumu, proto byl celou dobu v lodi, než se objevilo to co hledal.

A co kdyby z druhé díry vylezla Godzila a ufonskou loď zatlačila zpátky? Nebo co kdyby najednou zničehonic přestala fungovat gravitace v místě kde přistál Prometheus, ale tam kde parkuje ufonská loď by fungovala normálně?

6. Tak já už nevím jak jinak ti naznačit, že Nostromo nemělo žádný "člun". Umíš rozeznat alespoň rozdíl mezi obyčejným silničním tahačem a jeho přívěsem?

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů