Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Diskuze

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Já si myslím, že to měli domluvené ještě před tím.

Domluvili to na konci posledního dílu druhé série nebo mezi druhou a třetí sérií, když jsme čekali co se bude dít.

: )

na příspěvěk reagoval DaViD´82

Camulator (hodnocení, recenze)

Beru zpět vše, co jsem řekl a přidávám si pár facek navrch. Už nikdy nebudu pochybovat, nikdy!

na příspěvěk reagoval KevSpa

Uživatel Camulator smazal svůj příspěvek.

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

SPOILER

Hezky....tak to jsem nečekala. Dobře to hrála na všechny strany.

Jsem ráda, že jí Saul nepodrazil.

na příspěvěk reagoval DaViD´82

amim

amim (hodnocení, recenze)

Nevím proč, ale tak nějak jsem doufal v linku s Brodym. Aspoň že Carrie se nám hezky rozjíždí (tvůrci pořád dokáží překvapit). Přeci jenom cvokhousu už mě přestal bavit.

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

NightPorter

Ten zvrat byl naopak očekávaný (nejpozději během tohoto dílu to myslím muselo trknout velké množství diváků; ostatně zrovna v tomto jsou více než kde jinde vidět ty 24kové kořeny); spíše by mě zajímalo, kdy přesně to uklohnili. Dana mi zatím nevadí, nudné to není, ale bude záležet jak (moc) to bude hrát roli v hlavní lince; to kam se to vyvine může zpětně ospravedlnit stopáž, která je této lince zatím věnována. Protože pokud to vyzní doztracena či se z toho vyklube něco marginálního, tak by mě fakt nepotěšili ;o)

na příspěvěk reagoval NightPorter

Uživatel DaViD´82 smazal svůj příspěvek.

NightPorter (hodnocení, recenze)

Vybornej dil, konecne se neco deje. Zaverecnej zvrat jsem teda necekal, asi uz nedavam tolik pozor. Akorat ta Dana me proste tak zoufale nebavi :-/ vubec to uz neni k pribehu, je to uplne nepodstatny... aspon se to teda tak zatim jevi.

na příspěvěk reagoval DaViD´82, DaViD´82

Pato8

Pato8 (hodnocení, recenze)

SPOILERY SPOILERY SPOILERY

Ja som vedel, že táto séria nebude zlá, tak ako to mnohí predpovedali. Tento diel bol vážne super (i keď, ja som bol spokojní aj s prvými tromi epizódami, ale myslím si, že táto uspokojí viac divákov).

A som rád, že sa rysuje poriadna dejová linka, dúfal som, že niečo takéto uvidíme, už keď Quinn zabil toho chlapa v Caracase a potom sa Brody tiež objavil v Caracase. A teraz ten futbalový klub.

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.

No nevím, od druhé série, kdy se tvůrci odklonili od předlohy to má dějové linie nerozeznatelné od 24; jen se více věnují postavám a jejich pozadí/motivacím, ale kdyby si to "skrouhnul" na čistý děj, tak je to 24 jak vyšitá. A třetí série zatím též; včetně rodinné linky i feťácké v zajetí.

na příspěvěk reagoval M.a.t.t.

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.

Ale houby remake. :D Tvůrci 24 si prostě chtěli natočit čistě psychologické 24. :D Ale ten jejich rukopis se tam prostě nezapře. :-)

na příspěvěk reagoval M.a.t.t.

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

novoten

Přesně tak. Mně to zatím přijde výborný, ale chápu, že lidi, kteří mají Homeland za novou "24" a koukají na to kvůli střílečkám, tak se koušou nudou... O tom ten seriál ale nikdy nebyl.

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Je to pecka, ale není to pro každého. Naštěstí. Obecně už mi to adorování Homelandu do nebe přišlo skoro nevěrohodné, takže je skoro fajn, že se (jako u 90% ostatních seriálů) začne u třetí série remcat, že to už není to, co na začátku. No, není - a upřímně, kdybysme i ve třetí sezóně řešili, jestli to teda Brody byl, bude, odbouchne, zabije, tak začnu remcat já.

První tři díly jdou psychologicky do hloubky jako máloco jiného, ten třetí byl dokonce svou depresí sakra těžko rozdýchatelný (kašlání na ostatní regulars a jen čistá paralela toho, jak jsou Brody i Carrie absolutně v koncích) a já osobně jsem znovu ve fázi, že se nemůžu dočkat příštího týdne, abych viděl, do jakého dalšího bahna jde tyhle úžasné charaktery zavléct.

P.S.: Komu tohle přijde jako nesledovatelné nic, kde se za hodinu stanou dvě věci, ten by u několikrát zmiňovaných Mad Men asi rozkousal monitor :)

na příspěvěk reagoval KevSpa, rockstorm, tom.cube

Pato8

Pato8 (hodnocení, recenze)

kristofyk

Preto som to dal do úvodzoviek, väčšina postáv v seriáli verí, že to bol on a to malo na dané postavy dosť značný vplyv.

NightPorter (hodnocení, recenze)

Camulator

vsak my, co rozumime kvalitni televizni zabave, s tebou souhlasime... navic ono tohle neni nic moc psychologickyho... je to spis takovy nijaky, ale kevspa brala jako kvalitni psycho serial i silenost jmenem following :-D

jako uplne spatny to neni, ale taky jsem ty prvni 3 dily cekal daleko lepsi a daleko akcnejsi vzhledem k udalostem s02e12, ta jedna miniakcicka v prvnim dile mi teda fakt nestacila.

na příspěvěk reagoval Frkyn

Camulator (hodnocení, recenze)

srncek

Já právě čekal, že po tom výbuchu začne vyšetřování jak kráva, všichni půjdou po všech, resp. Saul + Carrie proti všem s tím, že Carrie bude tak trošku nabourávat ve prospěch Brodyho, mezitím Brody bude zdrhat všude možně po světě, půjdou po něm lovci odměn (myslím lovce odměn jako lovce odměn, ne Boba Fetta, aby si zas někdo nemyslel bůhví co) atd., takhle nějak jsem si to představoval. Místo toho po 1/4 řady vím, s kým to dělá Dana, že Carrie dělá záskok Jacku Nicholsonovi v léčebně a z Brodyho je smažka. Vůbec mi nevadí prohlubování psychiky postav a filozofování nad životem brouka, ale, a podotýkám dle mého, jak bude za chvíli označen, "primitivního" názoru, už toho bylo víc než dost.

na příspěvěk reagoval NightPorter

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace