Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Diskuze

novoten

asis nesledoval volby... tvoje škoda. každopádně tenhle díl nebyl nejnapínavější věc ani posledního dne, natož poslední doby :-)

na příspěvěk reagoval novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Spoilers

3x05 ta nejnapínavější věc, co jsem v poslední době viděl. Celou dobu paranoidní atmosféra, co se v rámci veškerých sledovaček a skrývaček podělá a co z toho pak vzejde. Dana hozená zpátky na dno, Carrie v neřešitelný situaci, Saul dos*aný v práci i doma a Quinn selhávající v tom jediném, v čem selhat nechtěl. A já celou dobu na kraji židle. Ten seriál pořád roste, přestože se zdálo, že už moc nemá kam. Zírám.

na příspěvěk reagoval NightPorter, Sagara, JohnCZ

NightPorter (hodnocení, recenze)

Chudak Saul mel docela spatnej den, co? Napred mu seberou povyseni, prijde domu, a tam nakej Frantik :-D :-D :-D

A zda se mi to, nebo startuje romanek Quinn-Carrie? Nebo jsem dokonce nejakej jejich predeslej romanek prosvihl??

Jinak mne teda Brody nechybi, v 1. dvou radach ho bylo az az, uz by mohla skoncit i ta linie s jeho rodinkou a venovat se uz jen Carrie, Saulovi a zamilovanýmu Quinnovi.

na příspěvěk reagoval Frkyn

kristofyk

kristofyk (hodnocení, recenze)

Pátý díl super až na ty dvě děcka, ale stejně mě nejvíc zajímá, co se bude dít s Brodym, tak doufám, že v příštím ho zase uvidíme:)

NightPorter

Ano 4 řada opravdu bude, ale to číslo jsem si OPRAVDU pomýlil xD..já vím je to neuvěřitelné, ale dokonce i já jsem se zmýlil xDD

Dantte.. (hodnocení, recenze)

Uff já to mám přesně obráceně, Carrie mi hodně leze krkem (a teď, když tam není zádná silná civilní postava to jen zesiluje tu iritaci) a patý díl byl snad to nejhorší co jsem v Homelandu viděl, až tak moc mě to nebavilo. Uvidíme, dokoukám 4 řadu a možna si odškrtnu další super seriál, který nevěděl kdy skončit - zlatá BSG. xD

na příspěvěk reagoval NightPorter

Ajvonka

Ajvonka (hodnocení, recenze)

Tempo Homelandu mi vždy vyhovovalo a je pravda, že zatiaľ to nie je také, ako prvé dve série, kedy sme niekedy sfúkli aj 4 diely naraz, tak veľmi chcel človek vedieť, čo bude ďalej. Na 3. sérii mi hlavne vadí Dana, neznášam to dievča a hlavne príbeh s ňou, celú Brodyho famíliu by som poslala niekam. Vyzerá to tak, že Brody odíde do Belize, čo mi až tak nevadí, je to hlavne o Carrie. Snáď sa to už rozbehne, posledný diel bol skvelý.

srncek

srncek (hodnocení, recenze)

Mne presne naopak,Brody mi už nemá čo ponúknuť,a nikdy mi tu ani nepasoval,kdežto Carrie hrá ako o život..a celý tento kolotoč následkov výbuchu sa mi moc moc pozdáva!Opäť výborný 5. diel 3.série!Až teraz seriál naberá a ukazuje obrovský potenciál,ktorý som až na pointu dostať Brodyho,po celý čas čakal,že sa prejaví..toto bude ešte veľká hra..

Dantte.. (hodnocení, recenze)

Brody chybí šíleně moc, jeho epizoda byla zatím to nejlepší co 4 řada nabídla.

Jevo

jo videl, vsak jsem ji tady taky chvalil, ale popravde to porad neni tak dobry jako to byvalo, zatim to je jen vybornej dil v ramci 3. rady...

Djoker

presne, a navic to dokazalo vzbudit naprosto silenou natesenost na dalsi dil, to umi malokterej serial. Ale ono to snad jeste prijde.

na příspěvěk reagoval Jevo

Djoker

Djoker (hodnocení, recenze)

Pomalejší tempo měl Homeland vždycky, mně spíš vadí, že zatím nezažívám ty stavy, kdy jsem přikovaný v křesle a ani nedýchám. Hlavně 2. epizoda byla slabší, to snad uznají všichni, ale potenciál tam je. Brody chybí!

na příspěvěk reagoval NightPorter

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

coool, prve 3 epizody nic moc, ale 4., ten zaver... huba dokoran otvorena :-D akurat, neviem ci serialu neublizi kolko pribehovych liniek si rozohrali :-/

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

SPOILER: Sice som to necakal, ale tak trochu sa to dalo tusit, kedze neveril som, zeby ju Soul len tak podrazil. Vzdy mu na nej zalezalo.

d@v3tranc3

d@v3tranc3 (hodnocení, recenze)

Třetí díl super,ale jak je psáno níže méně pubertálních sraček a více Brodyho. Už to tak vypadá, že tato sezóna je jeho poslední.

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

SPOILER- Nemyslím si, že by to upekli, když Saul přišel za Carrie do blázince. Skoro nemohla mluvit , byla přece po té injekci .

novoten (hodnocení, recenze)

Spoilers

Mně by přišlo logický, kdyby to upekli ve chvíli, jak za ní přišel na konci 3x02 - zkrátka scéna, která následovala za Fuck you, Saul, kterou jsme ovšem my neviděli :)

na příspěvěk reagoval KevSpa

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

DaViD´82

On to tak nějak vymýšlel za pochodu. A docela těžko říct, ve kterém momentě to Carrie docvaklo, na co se to snaží Saul uhrát.

Teď by mě zajímalo, jak na tohle zareaguje Peter Quinn... Saul mu sice naznačoval, že to bude stát za to, ale stejně.... no uvidíme, rozehrané je to parádně. :)

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Alena77

To by nedávalo smysl, protože třeba reakce Carrie při sledování televize byla nefalšovaná a neměla to na koho hrát; navíc bych řekl, že Saul potřeboval aby počátek byl uvěřitelný a tak jí zahrnul až časem...

na příspěvěk reagoval KevSpa

kristofyk

kristofyk (hodnocení, recenze)

Třetí díl super a to, že to Saul pekl s Carrie jsem vážně nečekal. Akorát škoda, že je tam málo Brodyho a hodně těch pomatených puberťáků, kteří stejně nikoho nezajímají.

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace