Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární
  • Dobrodružný

Recenze (1 569)

plakát

Sprint (2024) (seriál) 

Netflix objevil další sport. Tentokrát jde o atletiku a hlavouni z vedení se chytře zaměřili na extravagantní sprintery. Především fanoušci královny sportu bonusové materiály ze závodů určitě ocení.

plakát

Smršť (2024) 

My ani bratia mysteriózní věci moc neumíme a výstupy podle toho také vypadají. Bebjak však patří mezi nejlepší československé režiséry, takže doručil alespoň hutnou atmosféru, ovšem tempo je příšerné a většinu času se nic neděje. Divák nemůže být v napětí, když během sledování třikrát usne.

plakát

Prázdniny s Broučkem (2024) 

Laťka pro české komedie je hrozně nízko, takže i totální konina s pár oblíbenými herci může uspokojit davy diváků. Prázdniny s Broučkem jsou doslova o žádné dovolené a je nutné se dojímat nad českým venkovem a nostalgií po dětství. Jedna z mála fungujících věcí jsou Děrgelovi, kteří velmi přesvědčivě hrají otravné manžele. Čím to asi bude.

plakát

Mark Cavendish: Nikdy není konec (2023) 

Cavendish dal nahlédnout do svého soukromí a ukázal větší množství problémů, než by cyklistický fanoušek očekával. Stárnutí je zrádné a nikdo nevydrží na vrcholu věčně, to víme díky Gottovi všichni, ale Cavendish kromě závodních selhání a vážného onemocnění, které ho vyřadilo z tréninku, překvapivě hodně bojoval i s vnitřními démony, kteří ho dohnali až na samotnou hranu života a smrti. Rok po uvedení filmu navíc naprosto nečekaně přeci jen dokázal získat rekordní 35. vítězství na Tour de France, takže hlavouni z Netflixu si můžou mnout ruce a vypálit další dokument.

plakát

Škrtič z Hillside (2021) (seriál) 

Kenneth Bianchi rozjel zajímavou hru, ale trošku se do toho zamotal. Autentické záběry z výslechů jsou jistě zajímavé, ovšem tempo dokumentu není ideální. Každopádně škrticí duo B+B nadělalo tak velkou paseku, takže minisérie musela přijít.

plakát

Kalifornský vrah: Ještě není po všem (2018) (seriál) 

Poctivý předkrm ke Zmizím ve tmě, kde už konečně dojde na regulérní happy end. Golden State Killer jel neskutečné bomby a jeho pozice toho chudého vzadu za true crime celebritami typu Bundy, Dahmer a Gacy je trošku zarážející.

plakát

The Man Who Wanted to See It All (2021) 

Heinz Stücke byl 50 let na cestách a v důchodu se díky tomu rozhodně nudit nebude. Dokument však není žádná velká jízda. Hlavní hrdina už totiž sotva leze. Většinu času jde o nostalgické vzpomínky na dobu, kdy byl ještě plný sil a brázdil svět na svém archaickém bicyklu. Především ale našel to, o čem většina motivačních guru jen zmateně mektá. Ikigai!

plakát

Premiantka (2024) 

Co si budeme povídat. Mít studentku jako Jenna Ortega, tak houpne asi každému. Reálně se toho ale ve filmu moc nestane. V celé škole jsou jen dva učitelé a dvě studentky. Trošku to tedy připomíná snímky natočené v pandemii. Určitě šlo trošku přitlačit na pilu.

plakát

Tajemství a smysl života (2023) odpad!

Vachler si jako každý správný guru dal ayahuascu a hned měl potřebu šířit životní moudra. Nebyl však schopný přesně formulovat, co je tajemství a smysl života, což vyřešil tak, že do děje průběžně sází moderní filozofy, kteří si z prdele vytahují nesmysly. Kdekdo by čekal, že lidé, kteří stále věří, že na mráčku sedí vousatý pán a mrtvoly pod ním poslušně stojí frontu do nebe, by už dávno měli ležet někde v blázinci, ale Buddha to vem.

plakát

Manželé Stodolovi (2023) 

Hátle vždy točil pouze pro televizi a Stodolovi podle toho také vypadají. Laciný vizuál by se ještě dal pochopit. Mnohem horší ale je, že jde jen o otrocké převyprávění notoricky známého příběhu vraždícího páru. Stodola je snaživý blb a Stodolová je zákeřná mrcha, ale to přece všichni víme. Přidaná hodnota je bohužel nula.