Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vídeň roku 1938: Syn židovského galeristy Victor Kaufmann a dělník Rudi jsou nerozluční přátelé. Přesto skončí Victor v koncentračním táboře a Rudi se přidá k SS, kde nacistickým kumpánům prozradí tajemství: Kaufmannovi vlastní Michelangela! Když má být obraz darován ducemu, vyjde najevo, že jde o padělek: Italové jsou pobouřeni. Rudi musí Victora dopravit z koncentračního tábora k výslechu do Berlína, letadlo se však cestou zřítí. Victor sebere po nehodě zraněnému Rudimu jeho esesáckou uniformu a nechává na místě vězeňské hadry z lágru... Role se vyměnily a začíná hra o život. Úspěšný režisér Wolfgang Murnberger (Drtič kostí) zinscenoval ve filmu Můj nejlepší nepřítel hru na kočku a myš v Lubitschově stylu: Moritz Bleibtreu a Georg Friedrich se s nezkrotnou radostí ze hry ženou za pravdou, uměním a láskou a připravují tak divákovi nevšední filmový zážitek na úrovni. (Das Filmfest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

S groteskou i plnou vážnosťou braná problematika trhovej politiky tretej ríše, ktorá bola položená na základoch obohacovania majetku iného. Zaujímavé, ako sa Nemci dokázali dostať do "formy", potom ako bola celá ich krajina doslova zrovnaná so zemou, že? Pane bože, len si nemyslime, že to bolo ich húževnatou, buldočou povahou či nebodaj zmenou myslenia :) lebo to by bolo rovnako naivné ako domnievať sa, že sú tu politici pre nás, a nie my pre nich. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Absurdní, nicméně zpočátku velice napínavá fraška. Kapitán SS a žid ve vyměněných rolích - to tu pravděpodobně ještě nebylo. A možná to tak mělo zůstat.. Po celou dobu jsem si myslela, že sleduji televizní film. Dobová atmosféra byla uměle vytvořená a bylo to setsakramentsky znát. Hudba byla jako ze špatného českého filmu. A přestože je první polovina docela vzrušující a neotřelá, konec mi připadal hrozně unáhlený a odbytý, jakoby to už někdo chtěl mít z krku. A tu komediální složku jsem tedy vůbec nezaznamenala. ()

Reklama

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Film tak akorát. Trochu dramatický, trochu smutný a místy velice vtipný. Židovský galerista musí přežít válku, nacismus i sviňského přítele. Ale nastanou zajímavé i vtipné situace, když se role v polovině filmu obrátí. Moritz Bleibtreu opět nezklamal, táhl celý film. Mrknutí ke konci dává jasně najevo, kdo je tady pánem a ne každý zbohatlík umí v bohatství chodit. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Absurdní komedie bez humoru a psychologické drama bez napětí. Zní to sice divně, jenže všechno funguje úplně perfektně. Viděl jsem už ledacos. Benigni mě dokázal přesvědčit, že i Schindlerův seznam se dá natočit jako laskavá komedie, a neztratit přitom sílu výpovědi. Tohle jsem ovšem doopravdy nečekal. Ani nevím k čemu film přirovnat. Námět připomíná Good s Viggem Mortensenem a v několika scénách jsem si vzpomněl i na Eso Es. Ať už psal scénář kdokoliv, má můj obdiv. Stvořit příběh u kterého jsem se přes polovinu prosmál, a přitom v něm není jediný vtip, chce kus génia. Úžasně osvěžující záležitost. ()

nessbeal 

všechny recenze uživatele

Akurat som prisiel z kina, no mozem povedat ze na dramu, tam bolo dost momentov ktore ma moc pobavili a smialo sa cele kino. To mozem odprisahat. Ide vlastne o pribeh dvoch kamaratov ktori spolu vyrastali a po 25 rokoch sa z jedneho stal SS prislusnik Rudi, a druhy bol zid Viktor a potom prisla vojna. Zidovska zamoznejsia rodina sa snazi vycestovat do Svajciarska, ale to sa im nepodari. Dalej sa vo filme jedna o obraz od Michelangela, ktory ma vo vlastnictve otec Viktora. Fasisti sa snazia ziskat original obrazu pre Duceho. Vo filme boli zaujimave zvraty, clovek by az necakal co sa vsetko za 109 minut moze udiat, dovtipne vymyslene. Na polske hlasky nezabudnem. Zhliadnute 24.3.2011 Das Apollo Kino, Wien ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 16. února 2011 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (BMW12)
  • Natáčanie prebiehalo vo Viedni a Dolnom Rakúsku. (MikaelSVK)
  • Paul Hengge nenapsal jen scénář k tomuto filmu, ale i jeho knižní předlohu „Jak Victor Kaufmann dokázal přežít Adolfa Hitlera“. (p.a.douch)

Reklama

Reklama