Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

soukyd33

Tohle není špatný film, jen jsem nepochopil jeho účel. Nechápu proč to takhle začalo, ale to že se mění pravidla během hry je docela zajímavé pro příběh. O záchranu světa tam asi nejde. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

BaT_M

O HG jsem věděl akorát takový ty základní basic fakta. Tím myslím to, jak se jmenuje hlavní postava a vo co v těch hrách zhruba tak jde, ale filmům a knížkám jsem věnoval zhruba stejnou pozornost, jako většině předmětům na škole. Takže, když to shrnu, tak jsme o tom věděl vlastně úplný hovno, ale teď už k tomu samotnýmu snímku. No... asi takhle. Je to kurva dobrý. A to jakože fakt dobrý. Lepší než Survival games v Minecrafu a to už sakra něco znamená. Prostě správnej akčňák plnej emocí a krásné Jennifer Lawrence. Nebudu tady popisovat děj a takový věci, protože za prvé: Jsem v tom sakra špatnej a za druhé: Pokud chcete vědět děj, tak se na to prostě podívejte lol, stojí to za to věřte mi. Taky nechápu to nízký hodnocení tady. Tenhle snímek by si to červený označení zasloužil. Jinak tomuhle filmu nemám co vytknout. Možná mně osobně moc nelahodila ta roztřepaná kamera, ale chápu, že se najdou i tací, kterejm se to bude líbit. Tím bych tenhle na mě už moc dlouhej komentář uzavřel. Hodnocení: 85%. PS: Teď jsem zjistil, že tohle je můj koment číslo 69. ( ͡◉ ͜ʖ ͡◉). ()

Cybershot

Hunger Games alebo inak známa filmová séria nazvaná mojou sestrou "tá nekonečná sračka ktorú každý pozerá" je jedna z najviac mainstreamových filmových sérií ktorú som kedy videl. Film zaoberájúci sa antiútopiou a vzbúrov proti krutej vláde síldiacej v Kapitole (hlavnom meste fiktívneho sveta Panem) má celkom dosť zaújimavý príbeh o hlavnej protagonistke Katnis Everdeen (Jennifer Lawrence) nachádzajúcej sa v jedom z 12 krajov v ktorých sa nenachádza nič iné ako ľudia žijúci v chudobe a strachu z Kapitolu. Katniss sa nakoniec dostane dobrovoľne do "Hladových hier" spolu s nejakým típkom menom Peeta Mellark po záchrane svojej sestry Prim. Tak rýchlo vpred sa medzi nimi objavý nejaká zvláštna chémia ktorá sa stane hlavnou zápletkou filmu. Okrem toho čo som povedal je jednoducho dôležité vedieť že je to iba nejaký live action remake Battle Royale hier ako PUBG alebo Free Fire opľutý emóciami. Prvý film tejto série pôsobí ako nejaký low budget projekt natočený amatérskou zrkadlovkou s výnimkou scien z Kapitolu. Napriek tomu mám pocit že herci a dobrý scénar dokonalo dokázal vyvolať niektoré emócie ako napätie alebo súcit s charaktermy niektorých postáv. Film má perfektný soundtrack vytvorený Jamesom Newtnom Howardom ktorý si jednoznačne odporúčam vypočuť po pozretí filmu. ()

Bogrant

Slabý rozjazd populárnej série. Príliš dlhé, veľa hluchých miest, síce nie je to najhoršie, ale celé sa to bojí pritlačiť na pílu a je to urobené tak, aby to bolo čo najviac dostupné pre mládež a tým pádom to je občas dosť nezáživné. ()

AdelleR

Je dost těžké mě přesvědčit filmovým zpracováním mých oblíbených knih. U Hunger Games s pěti hvězdičkami ovšem ani neváhám. Knihy miluju - Collins je schopná vypsat tu syrovost, jíž si hrdinové procházejí, tak úžasně, že z toho mám husinu, jen co na to pomyslím. Film je celkovému vyprávěcímu tónu knih dost věrný. Má to spád, navzdory vážnosti tématu tam jsou i vtipy, člověk se zasměje i pobrečí. Ten přesah je šílený. A herecký výkon Jennifer Lawrence ostatně taky; tady jde ten mizerný český dabing absolutně mimo hru. Jedno z filmových zpracování, které je své předloze opravdu velmi věrné. ()

Bohulib

Píšu názor na celou sérii. Děj a chování postav místy trochu postrádá logiku, ale některé nápady jsou velmi dobré a technicky je to zvládnuto bravurně. ()

Tom10000

Po delší době jsem se opět podíval na tento film, jenž už celkem dobře znám. Pojednává o alternativní realitě, kdy je jistý stát na území bývalé Ameriky rozdělen, po dlouhé válce, na dvanáct krajů. Aby splatili své dluhy, jsou vždy, každý rok, vybráni dívka a chlapec ze všech krajů, aby se utkali v Hladových hrách, a z nich vyjde jeden jako vítěz. Katnis žije se svojí matkou, sestrou Prim a kamarádem ve dvanáctém kraji, nejchudším, kde se těží uhlí. Když nastane výběr, je zvolena Prim. Katnis se za ni přihlásí dobrovolně, a spolu s chlapcem Petem je převezena do Kapitolu, kde se mají celé hry odehrát. Katnis si musí zvyknout na mnohé: Nesmírné bohatství hlavního města, arogantních a chtivých lidí, a musí se naučit, jak se stát populární a slavnou, aby nejen získala šanci vyhrát, ale také, aby vůbec přežila (...). Film se mi velmi líbil, je snad, vyjma druhého dílu, nejlepším z kvadrologie. 95 procent, 5 hvězd. PS: Velmi mne v titulkové scéně zaujalo, že snímek daboval i Vladimír Čech, rok před svojí smrtí. Neví někdo z vás, koho daboval? Případně mi napište. Díky. ()

Matussk

Z Hunger Games mám rozporuplný pocit. Časť filmu pred hrami bola veľmi dobrá, mala tempo mne vyhovujúce, aj keď občas horšie CGI, ale to môže byť tým, že tento film nie je najnovší. Keď sa už blížili hry, tak som dúfal, že sa kvalita nezhorší. Moje želanie sa bohužiaľ nestalo skutočnosťou, takže sa kvalita zhoršila, pretože s hrami musela prísť aj akcia, a tá bola hrozná (bolo tam veľa strihov, kamera sa vkuse triasla a celkovo sa mi ťažko zisťovalo čo sa tam deje). Tiež nefungovali emočné scény, ale našťastie na konci bolo cítiť napätie a bál som sa o postavy. Koniec navnadil na druhú časť, takže si ju v blízkej dobe pozriem. 8/10 ()

zekon odpad!

Nevím kdo je větší kkt jestli kameraman co neumí udržet kameru a záběr nebo režisér co mu to dovolil a nevidí to. 15 minut, víc se vydržet nedalo. ()

Mistr119

Zajímavá myšlenka přenesení gladiátorských her a otrokářství do žánru sci-fi, ale zbytek byl celkem předvídatelný... Navíc, čekal jsem, že alespoň k nějakému společenskému zvratu dojde a ne jen, že hlavní hrdinové přežijou... ()

Rebel24

Katniss Everdeen je životnou a ikonickou rolou pre Jennifer Lawrence. Distopicky svet Panemu ma výbornú predlohu od Suzanne Collins, no vo filme ešte viac najmä vďaka atmosfére, hercom a hudbe vie divák precítiť tu samu podstatu každého človeka - chlieb a hry. Pochopili to už Rimania, vieme to aj my keď dennodenne je atraktívne sledovať smrť a tragédie v správach ci filmoch a nepochybne i President Snow sťaby cisár toho sveta dal všetkým nádej aspoň raz v roku spolu s nami sledovať Hunger Games - Hry, v ktorých ide o viac ako o život. 93% ()

Ammit

Jedna hvězda za šílené kostýmy a okázalost interiérů. Jinak typická Amerika, nejslabší článek hrdinně vyhraje nad všemi lépe vybavenými, chytřejšími, silnějšími a vynalézavějšími. Ach, já masochista, že si koukáním na takové pitomosti nedám pokoj... ()

Thalin

Myšlenka a námět je skvělý, i když ne tak docela originální. Dokazovat si svou moc skrz boje na život na smrt v čele s dětmi a ještě z toho udělat zvrácenou reality show pro pobavení nejbohatších a vyděšení nejchudších. Jo, to rozhodně zní znepokojivě. Víc než kdyby se to týkalo dospělých. Ale z filmu to nezní tak dobře, jako z knihy. Taky mi tu chybí hned několik věcí, které tu jsou změněné nebo vynechané úplně. Část v aréně je zbytečně dlouhá a tak trošku nezáživná. Pořád je to ale film na který se určitě dá dívat, ale zase to není film, který by si člověk s chutí pouštěl opakovaně. ()

aames

Neznala jsem. Od začátku předvídatelné, zdlouhavé. Bylo jasné v jakém pořadí postavy zemřou, jak se budou chovat a dokonce jak zemřou - hlavní hrdinka přeci nikoho nemůže zabít jinak, než při ochraně desetileté černošky (!!) atd. Ztracené tři hodiny mého života, které mi nikdo nevrátí. A když to všichni přirovnávají k Twilight, tak já tedy taky - tam jsou aspoň hezčí lidi. Uf. ()

kriss1313

GENIÁLNE! Skvelý nápad,spracovanie (až na tú nešťastnú kameru), obsadenie...proste všetko. Skvele som si tento film užila a teším sa na ďalšie pokračovanie. Aj keď je tento film úžasný, stále je tu niečo čo by som autorom mohla vytknúť:1.bitka medzi Kordetou a Katnnis, 2.kamera, 3. vôbec všetky bitky neboli dobre vidieť, 4.kočiare so splátcami - na túto scénu som sa tešila, chcela som vidieť aj iné kostými, 5.Roh Hojnosti - NO comment ()

ouf

Zvláštní zvrácenej svět , krásný šaty a účesy sršej usazeností - to se mi hodně líbilo.Určitě zajmavej nápad survival-kids-games. Musim nahned zveřejnit pár naléhavých postřehů v podobě dost úděsnejch chyb . Ke konci , když se na odchod vydala ,,liška" jaksi neposilněná rulíkem zlomocným , který mylně zaměnila za kanadské borůvky , padla do trávy s naprosto čirým okem. Po otravě atropinem máš voko kalný jak žumpa a přes kočičí zornice není vidět na bělmo. Až příště budete chtít použít nějaký ten přírodní johny vodrovnávač, tak atropa bella--dona je nato jak stvořená ale to byste se museli , vy tupci, jejímy účinky zabývat drobek dýl. Kdybychom to jako malýýý nefetovali -- tak bychom to nevěděli , to dá rozum vole.Vo tom , že se sršáni vytratily hned po pádu Jennifer bylo do oka bodající a ta třesoucí se kamera pochviličce velmi sere. Jinak - no - krásně sekavě udělaný halucinace , žádný monster barvy a vizuály , fakt pěkně mlžná realita . Celkově mám fetiš pocit , fetiš - toxický dobrý. ()

Tomasson

Jakožto divák zcela nepolíben knižní předlohou, jenž o ní (předloze) má pouze jedinou informaci a to tu, že existuje, jsem dal na doporučení a vyrazil po čase do kina, těšíc se na něco víc než obvykle. Popravdě přiznávám, že jsem se nenudil příliš, myslím si ale, že by si dané téma zasloužilo zkušenější tvůrce. Ale popořádku: Nemám nejmenší problém s obsazením snímku a bez mučení přiznávám, že např. Jennifer Lawrence v roli Katniss mi přišla jako bezpochyby skvělá volba. Bohužel problém spočívá v tom, že ačkoliv je zde slušná skupinka skvělých herců, až na Jennifer nemají co hrát. Jediný, kdo mi utkvěl v paměti, je S.Tucci v roli moderátora zvrácené show. Nevím, jak to ten chlap dělá, ale mám dojem, že jemu by stačily dvě věty na roli, aby se vám vryl do mozku. Za tu jeho masku vlídného a laskavého moderátora, kterou nasadí v okamžiku, kdy se snaží dostat ze soutěžících skrývané nejniternější emoce, by si zasloužil metál. Přímo cítíte, jak se za onou maskou skrývá ďábelské monstrum schopné člověka bez mrknutí oka ve vteřině pozvednout do nebetyčných výšin, nebo ho svrhnout do propasti. Dál už je to, pravda, co se týče dalších zúčastněných, téměř bezbarvé. Není tam nikdo, koho si budete pamatovat. Holky a holčičky jistě budou velebit vzhledovou úroveň Katnissiných osudových chlapců, což ovšem sotva ocení „testosteronová“ část publika. Je to škoda, protože mám obavu, že pokud se bude i pokračování odvíjet ve stejném duchu, bude to nuda k uzoufání, jelikož Jennifer , ač dobrá, prostě (zatím) není M. Streep. Po vizuální stránce to také není k zahození, ale nečekejte příliš. Po trikové stránce je to spíš průměr. Co mě však na snímku neobyčejně štve je použití „pseudoreportážní“ kamery. Nevím proč, si dnes spousta tvůrců myslí, že ony roztřesené záběry akčních scén je to pravé. Myslím, že právě zde film po vizuální stránce hodně ztrácí. To rozkmitání obrazu je jednak velmi nepříjemné pro oko a druhak to podstatně znepřehledňuje sledování filmu. Podle mého by právě u tohoto filmu bylo méně více, protože v okamžiku, kdy dojde na akci, vidíte jen šmouhy. Co se týče oné základní premisy snímku, není špatná. Poukázat na zvrácenou stránku různých „reality show“ v souvislosti s úpadkem hodnot lidské společnosti je nápad jistě dobrý,ale… Chápu sice, jakému publiku je film určen, na druhou stranu nechápu PROČ (?!?!), proboha, to tvůrci udělali tak banálně a lacině?! To si vážně scénáristé tohoto filmu myslí, že by jejich „náctileté“ publikum mentálně nepobralo aspoň trochu hlubší záběr do problému?! Já myslím, že ne a považuji toto hrubé podcenění diváka za největší mínus snímku. V hromadě dnešních různých „Potterů a Twilightů“ to mohl být zlatý valoun tohoto žánru a zaměření, jenž mohl dát divákovi mnohem více. Z té krutosti a zvrácenosti, kterou vidíte na plátně, si totiž po jeho skončení budete pamatovat jen a pouze toto. A to nestačí. Film tím stravuje sám sebe, jelikož (a to jsem přesvědčen) cílem tvůrců, a předpokládám, že i knižní předlohy, bylo, aby tím hlavním zůstalo SDĚLENÍ...To však Hunger Games nedokázaly, zůstalo, bohužel, jen u kupy už tisíckrát viděného všude možně. Dávám 3*…tu třetí za skutečně solidní výkon Jennifer Lawrence…Myslím,že si holky ještě užijeme. Doufám jen, že ji brzy obsadí do role někdo, kdo dokáže využít její talent mnohem více než Gary Ross ...To pak budu vrnět blahem… :-) () (méně) (více)

LentilleLily

Neoriginální koncept, který už tu předtím byl (ano, všichni myslíme Battle Royale). Ačkoli herecké výkony byly nadprůměrné. Nicméně scéna kde je Katniss (Jennifer Lawrence) smutná z Rue byla až moc dramatická. Na začátku filmu byly záběry kamery mírně nepříjemné ale myslím že na tohle 'třesení' bylo publikum připraveno. Některé scény byly naprosto neuvěřitelné, např. zlý gang nedokáže zabít Katniss protože vylezla na strom. Naivita Katniss byla taky neuvěřitelná. Vím že je to sci-fi film založený na na románu, ale i tak, neměli jste ani na chvíli strach, že ji Rue zradí? Tomuto filmu dávám dvě hvězdičky protože nevěřím, že si zaslouží tak dobré hodnocení jako momentálně má. ()

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel