Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

Matt2626

Film nemôže byť nikdy dokonalejší ako kniha na čo nám dala história nespočet dôkazov (Twilight, Harry Potter...). Ale toto filmové stvárnenie Collinsovej má k tomu zatracene blízko. Nie je to však (a to asi ani nikdy byť nemôže žiadny snímok) tak detailne vyrozprávaná podstata knihy a ten čo ju nečítal to asi nikdy úplne nepochopí ale aj tak som si to užil. Veľmi sa teším na pokračovanie, obzvlášť na tretiu časť. 85% edit: Lawrencová pre mňa lepší výkon ako v Silver Linings Playbook za čo získala oskara. ()

mine.slayer

Málo filmů je jedinečných, Hunger Games rozhodně jedinečný je. Není to ale žádná filmová revoluce, nic méně více než jednou pobaví a to nejen díky příběhu ale i zpracování, herci jsou přesvědčivý, vše je tak nějak ideálně uspořádané a čím více krát Hunger Games shlédnete, tím více se pohoříte do toho všeho a film tak nějak zraje, no a pak je tu dvojka, ale o té jinde a připravovaná trojka. Jsem vlastně spokojený, ale plný počet prostě dát nemohu. ()

Gabushe

Na ony pověstné hladové hry jsem se ani moc nehrnula. Knížky jsem taktéž nečetla, takže milá maminko (Ježíšku) už vím co chci k Vánocům. Měla jsem dojem, že to budou jatka a představte si.. Vážně to byli jatka. Doslova s chutí jsem se vrhla na popcorn a sledovala jsem jak se vraždí navzájem. That's good. Film doporučuju všem co chtějí vidět hektolitry krve a těm ostatním taktéž. Opravdu zážitek, kterej si chci zkusit na vlastní kůži. ()

baran

Mrzí ma to, ale dosť som bojoval, aby som dopozeral toto dielo. Snažil som sa zaujímať o koniec a vyvrcholenie zápletky, čo sa mi miestami aj darilo, no predvídateľnosť naplnená podivnou gradáciou mi dodávala len túžbu po tom, kedy príde niečo, čo zjednotí ten chaos hlavných aspektov, medzi ktorými som nenachádzal žiadnu spojitosť a už vôbec nie logiku. Nedokončená, otrepaná a zvláštna romantika na konci filmu ma zabila tak, ako ma zabil Lenny Kravitz so zlatými viečkami. Čo ma však tešilo, bola Jennifer Lawrence, ktorá bola tak prirodzená, že som jej všetko uveril. Zvukové a vizuálne efekty boli v podstate kvalitné, no radšej film s nižším rozpočtom, ako film bez duchaplných dialógov a rozpoľteného scenáru. Tento verdikt je možno len úbohou obeťou môjho vkusu, ktorý prahne po veľkolepých zážitkoch, no verím, že existujú ľudia s kvalitnými úsudkami, v ktorých tento film vzbudil príjemné strávenie za obrazovkou. Aj keď by som si až tak celkom neprial vidieť tento film znovu, boli v ňom povšimnutia hodné momenty, ktoré boli..hm..pekné. Či už drozdajka, alebo častá streľba z luku. Je však možné, že je to film, ktorý je potrebné vidieť. Možno už len pre zaujímavú cestu hľadania vyviaznutia z chaosu. ()

Shireen

Byla jsem celkem zklamaná. Námět dobrý, ale zpracován mohl být opravdu mnohem lépe. Když pominu strašnou hudbu a nesympatické herce, tak snad nejhorší byly ty tiché pauzy v dialozích herců....to mě tak nehorázně iritovalo, že si tento film už nikdy nepustím. Škoda, čekala jsem od toho víc. ()

medveed

Film o teenagerech pro teenagery. Mně chyběla větší a propracovanější akce. Stopáž 137 minut je, vzhledem k jednoduchosti děje, takřka neúnosná... 50% ()

elisabetha

Velmi jsem ocenila přesnost s knižní předlohou. Většinou se mi stává, že když si přečtu knihu, film velmi zklame mé představy, ale tohle bylo téměř stejné. A celkový příběh je také velmi pěkný. Všechno tohle sci-fi se dá převést do reality a historie lidstva. Film, který si podle mě na nic nehraje a ukazuje krutou a zvrácenou mysl lidí, kteří se nestydí zabíjet malé děti... ()

milford

Na to že jsem všude četl/slyšel, že to je jen přehlídka mladých herců o ničem, tak to bylo nápadně dobré. Jen začátek jsem sledoval jen tak koutkem oka, takže jsem pořádně nepostřehl nějaké úvodní seznámení se situací (pokud vůbec nějaké bylo). Chování a situace celého prostředí mi přišli jako v Zlatém kompasu, kdy byl divák vhozen do úplně neznámého dění a dynamika prostředí byla vysvětlena až v pozdějších dílech. Po zjištění že Humger games jsou taky podle knížky, to tady bude evidentně stejně. Naštěstí pro mou peněženku tady vážně nemám nutkání si knížky koupit. Ale zptáky k filmu, na Jennifer se příjmeně kouká a nějaké zvraty to má, ač většina již byla někde použita. Na oddych vynikající bez výrazných chybek. ()

Cudlicek

Myslím, že film lze docenit až po přečtení knižní předlohy, které je dost věrný. Jinak to působí dost nudně a unyle, v knížce však příběh působí daleko hlouběji. ()

lubica1995

Keď som sledovala upútavku na tento film, nikdy by som si nepomyslela, že Hry o život (nemám výhrady proti žiadnemu žánru, skôr sú mi sympatickejšie reálnejšie, životné príbehy..), plný nereálnych bojov, smiešnych postavičiek sa stane pre mňa najlepším filmom toho roku. .......................Jednoznačne....................... Od okamihu, ako sa Katniss obetuje za svoju sestru a vstúpi do arény sa pomaly odokrýva podstata mediálneho šialenstva a príbeh má príliš blízko k realite ( manipulácie s ľuďmi..pomocou udržanie ich v strachu..a drozdajka...dievča s plameňov, ktoré proti svojej vôli ukáže ľuďom, že by bolo lepšie umrieť, ako sa podriadiť a prežiť život, aký vám predurčia..) Jediným svetlým bodom sa stáva Peeta ( dá sa vôbec veriť, že po tom všetkom je možné zabudnúť na to, čo ste prežili a žiť, nielen prežívať??!) . Po pozretí filmu som ostala zmätená a nevedela som, kam to smeruje, kniha jednoznačne odkrýva viac citov, ale predstavujem si, že to bolo zámerom filmu. Knihu som si prečítala až po tom, ako som videla film..Na pár pozmenených detailov ( hoci som bola sklamaná, že to nebolo vo filme..)som prekvapená, že filmové spracovanie nezabilo pointu. ()

Atewi

Nepřekvapilo, ani nenadchlo. Celkem průměrné sci-fi, které mělo dosti originální myšlenku, avšak dle mého znehodnocenou takřka klasickou a nudnou romantickou dějovou linií. Těším se na dvojku. ()

Khostik

Mega slabý!!! Tak dobrej námět na film a oni to takhle zkazí.. Opravdu jsem se strašně moc tešil a ty blbci tam do toho daj nějakou Nicki Minaj a myslí si že sou cool.. ()

johnyoss

Asi to je takový, zvrácený pocit, který je skrytý hluboku uvnitř člověka, co se dere na povrch a chce aby se něco takovýho praktikovalo i v reálným světě. Ačkoliv by se utkat nechtěl, ale ta podívaná by jistě stála za to. Poměrně dobrý nápad, ano samozřejmě, tento námět už byl 100x zfilmovaný, přesto je nutno podotknout, že zdárných verzí moc nebylo. Navíc, kdo by se nechtěl podívat na ženskou s lukem ... so sexy :). Hodnocení 8/10 ()

Lokitre

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidí. Stala se z toho senzace roku, protože film s nízkým rozpočtem (je tam vlastně jenom místnost odkud se hry řídí, pak tábor a zbytek filmu se jenom děti honí po lese = velmi nizký rozpočet) vydělal víc než je v Hollywoodském světě průměr a to nikdo nečekal. Ale vážně nevím, co se na tom lidem líbilo. Akční scény byly podprůměrné, herecké výkony mladých "herců" průměrné, milostné trojúhelník jsou klišé (za to může Twilight) a děj je dost předvídatelný (všichni vědí že Katniss ty hry vyhraje a že nezabije kamaráda). Se ségrou jsme se těšili na mladého Hemswortha, ale ten tam stejně nakonec skoro nebyl. ()

MartinSTFC

Tak tento film si mě získal především svou uvěřitelností. Film se odehrává ve fiktivním světě, který se ale nemusí zdát tak fiktivní, jak se na první pohled prezentuje. Země o dvanácti krajích, z nichž jsou rok co rok vybráni dva "splátci", chlapec a dívka, aby navzájem bojovali na smrt s dalšími splátci z jiných krajů. Vítěz je však jen jeden. Při pročítání komentářů jiných uživatelů k tomu filmu jsem si nemohl nevšimnout, že se na film dívají prostě jako na akční jednohubku. Já na to však šel trochu jinak. Na film jsem díval s myšlenkou, co kdyby se toto skutečně dělo ve světě, ve kterém žijeme? Co kdybychom my byli postaveni před takovou zkoušku naší odvahy a prakticky vysláni na smrt? Jak bychom jednali my? Co by se nám honilo hlavou, kdybychom opouštěli naše blízké s vědomím, že se už pravděpodobně nikdy nevrátíme? Mohu Vám popravdě říci, že při sledování filmu mě místy dost nepříjemně mrazilo a ještě více mě děsil fakt, že toto všechno a ještě mnohem horší věci se v naší historii skutečně děly. Film byl podle mě velmi dobře natočen, a zachycoval až se zarážející uvěřitelností hrůzu a strach v očích postav, které se ve filmu objevují. Já se rozhodně nenudil, a proto filmu dávám pět hvězd. ()

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel