Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

MiaMoonlight

Celý film od začátku působí zvláštně a má neobvyklý nádech. Jindy také začínáme koncem, ale tenhle konec je tak bez naděje, že nás do sebe pohltí. Je to skvělý příběh o dnešním světě mladých lidí. O tom, jak ve světě chybí ambice a o tom, že po dobrém už ničeho nedosáhnete. Je zde spousta humoru ale i nějaké to vypětí a moudro. Chris Colfer jako úžasně charismatický herec je zde třešničkou na pomyslném dortu. ()

Katarine

Velice příjemné překvapení. Ani jsem se nemusela popadat za břicho, přesto jsem se bavila dostatečně. Zajímavá myšlenka, lehce netradiční děj a k tomu úžasný Kurt z Glee (Chris Colfer), který si dokonce sám napsal scénář. Jo, tohle fakt můžu. A vzhledem k tomu, jak moc mě film potěšil, snad mu svými čtyřmi hvězdičkami alespoň trochu zlepším celkové hodnocení. ()

FritoleXx

Jak zde píší někteří kolegové, je to film který dokáže leckoho urazit. Hlavní hrdina, ač outsider, je povýšený nad všemi a vším, z mého pohledu však oprávněně. Člověk zklamaný ze života a z lidí kolem sebe naráží totiž na, nejen, typické skupiny smetánky středních škol (Převážně v americe, u nás to moc nefunguje) a dává jím sežrat jejich jednoduchost. Realně by sice měl hlavu v hajzlu do pěti minut, ale nevadí, alespoň je to vtipné. Nebojí se obout do absurdit dnešní společnosti, kde každý hrabe jen sám za sebe a pro své momentální dobro, bez pomyšlení na budoucnost. Do toho trocha filozofování o životě, snech apod. dohromady zabalené do hávu teen komedie ze střední. Mám rád takové lidi a ocením to i u filmových hrdinů, takže za mě spokojenost. ()

rreal13

Pohodička na začátek dne. Chris Colfer se po seriálu Glee dostává stále více do popředí a můžeme ho v poslední době vidět v nejrůznějších filmech. I když nehrál v tomto filmu homosexuála, tak přesto byl celkem dobrý. Dobrý zrovna není nejlepší hodnocení, ale na to, že to je jeden z prvních filmů, kde si zahrál hlavní roli, to ušlo. 3* ()

V.Silver

Upřímně - čekal jsem víc. Nebylo to špatné, postavy byly docela zajímavé až kuriózní, stejně tak zápletka filmu byla velice originální, nicméně po dvou dnech jsem si už ani nemohl vzpomenout, jaký že film jsem to na ČSFD chtěl ohodnotit. A ejhle, žádný blesk mě nezasáhl. Měl jsem u toho radši žehlit, na pěkný sobotní večer je tento film nepříliš dobrá volba. 60% ()

• Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)
  • Film bol kompletne natočený za 12 dní. (dwdb)
  • Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)