Reklama

Reklama

Rande u přepážky

  • USA Flypaper (více)
Trailer 1

Dvě skupiny bankovních lupičů přepadnou ve stejnou chvíli tutéž banku. Profesionálové mají vše naplánované a neohrabaní zlodějíčci jim to jen komplikují. Postupem času ale všichni zjišťují, že zde škodí ještě někdo třetí... Přitažlivý muž jménem Tripp si jde do banky rozměnit bankovky na malé mince, prostřednictvím čehož chce navázat kontakt s krásnou pokladní Kaitlin, která se mu moc líbí. Do banky vtrhnou dvě skupiny bankovních lupičů. Přijdou v době, kdy technik Mitchel spustí aktualizaci systému, takže banka není zabezpečená.  V bance dojde k velké přestřelce, lupiči střílí kolem sebe a jeden muž zahyne. Pak ke skupinám promluví Tripp, obě skupiny uklidní a začne přepadení řešit. Přijde na to, že někdo musel informaci o přerušení zabezpečení banky lupičům prodat. Rukojmí jsou Tripp, Kaitlin, další pokladní Madge, krásná Švýcarka, IT pracovník Mitchel, hlídač, manažer banky a její ředitel. První lupiči Pomazánka a Želé chtějí vykrást bankomaty pomocí výbušnin. Druhá profesionální skupina se pokouší dostat do trezoru. Ani jedna skupina nemá štěstí, Pomazánka s Želé se při pokusu o výbuch bankomatu zraní, ale nerozbijí vnitřní dvířka. Podle zbraně zastřeleného muže zločinci poznají, že patřil k FBI. Tripp rekonstruuje průběh přestřelky a spočítá si, že muže zastřelil ještě někdo další. Později jsou nalezeni tři zastřelení v jedné místnosti a krásná Švýcarka mrtvá ve skříni. Trippovi se podaří získat fax od šéfa profesionálních lupičů, od šéfa Pomazánky a Želé a za podprsenkou má fax s pozvánkou i mrtvá Švýcarka. Tripp si dá informace dohromady, všechny lidi pozvala do banky jedna a táž osoba, protože je chtěla zneškodnit. Osoba se nachází mezi nimi a vraždí lidi. Všichni panikaří a zbrojí se... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (69)

drake31 

všechny recenze uživatele

Nápad zaujímavý, spracovanie trochu pokrivkávalo ale bavil som sa viac než som mal v pláne. Nie je to ničím výnimočné, ba ani ten (tie) finálny twist nie je nič extra, a celé to stojí len na pobehujúcom Dempseym a krásnej Ashley. Niektoré pasáže mi prišli zbytočné, u niektorých som sa pobavil. Po celú dobu (ešteže nie dlhú dobu) trvania filmu som bol v skôr takej neutrálnej nálade a s toho vyplýva aj hodnotenie. Ani také, ani také ale je to také a také (ani ja sa v tom nevyznám) ... 3* ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Znáte to, když koukáte na film, který vlastně vůbec není špatný, má svoje vtipné momenty a celkově se u něj nenudíte, ale stále ve vás hlodá neodbytný pocit, že to vzhledem k namíchaným ingrediencím mohlo být ještě tak o třídu lepší? Snad kdyby angažovali o trochu schopnějšího herce než je Patrick Dempsey, který je sice obstojný sympat'ák, ale zas takové charisma, aby utáhl celý film, nemá. Naštěstí to trochu zachraňují vedlejší postavy, takových magorů, looserů a vůbec "ksichtů", co se sešli naráz v té samé bance, aby jeden pohledal. Musím uznat, že i přes ten nedostatečně využitý potenciál mně ta směsice komedie, akčńáku a detektivky na způsob Agathy Christie příjemně zabavila, takže jako neškodnou oddechovku bych se to přes všechny mé předchozí výhrady nebála i doporučit. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Přepadení bank už za ta léta, co jsou vděčným tématem pro desítky filmařů, jsou natolik otřepaná, že je téměř nemožné v této oblasti vymyslet něco nového a originálního. A tady se to málem podařilo, ačkoliv je předčasné se radovat, protože motiv použitý v téhle kriminální komedii se silným hereckým obsazením, vzdáleně připomíná jeden z motivů přece jen využitých dávno předtím, než se prezentoval tady (Obvyklí podezřelí), i když pravda v důmyslněji propracované variaci. Variace v tomhle filmu však také není úplně k zahození. Začíná to všechno tak, jak obvykle filmy na podobná témata začínají. Přepadne se banka, s tím rozdílem, že jednu a tu samou banku současně a nezávisle na sobě přepadnou dvě různorodé skupinky bankovních lupičů, s rozdílným postavením v žebříčku nejhledanějších bankovních lupičů. První skupinka je vlastně dvojice zhusta improvizujících lupičů sestávající z dvou svérázných troubů, dávajících si při svých "přepadovkách" legrační přezdívky, a druhou skupinku tvoří profesionální lupiči s (téměř) dokonalým plánem přepadení. Do toho se u přepadení nachomítne sympaticky záhadný muž s nejasnou motivací a trpící obsesivní poruchou (Patrick Dempsey), kterému nesmí dojít prášky a který postupně začne odhalovat tajemné zákulisí (nejen tohoto) přepadení, v jehož pozadí stojí jakýsi tajemný muž, kterého nikdo nikdy neviděl, a jehož podivně znějící jméno Vicellous Drum rozhodně nevěstí nic dobrého. Je však jisté jedno, že když v bance začnou postupně umírat rukojmí, jejichž převážnou část tvoří zaměstnanci banky, je nejhledanější lupič na seznamu FBI někde mezi rukojmí a jeho pravou identitu nebude snadné odhalit. Hra kočky s myší nemá úplně pevný scénář, který sice nepostrádá originalitu, ale současně se shazuje, když chce, aby tohle přepadení bylo pro diváka odvázané, ale chce také, aby ho divák respektoval. Obojí najednou nelze. Ze scénáře by se musely vypustit například komické figurky dvou zlodějíčků, a scénáři by si musela dát sevřenější podoba. Netvrdím, že po dusné a hutně temné atmosféře film nejednou sáhne nebo k ní má nakročeno, ale hned přijde nějaký moment odlehčení, který film strhne nesprávným nebo nechtěným směrem. Tipování, kdo je záhadným mužem, není tady až tak dobře vystavěno, ale není zase tak snadné odhalit, kdo ho ztělesňuje. Velmi mě překvapila režie Roba Minkoffa, která zdatně vyvařuje to lepší z nevyváženého scénáře, a nabízí dobrý vizuál, solidní cit pro akčnější pasáže a originální pojetí některých obehraných situací, ke kterým při přepadení bank dochází. K dobru připočítávám opravdu velmi silné herecké obsazení počínaje spoluproducentem snímku Patrickem Dempseym, přes Tima Blake Nelsona, až po Ashley Judd. Tohle přepadení sice nijak nezamává s filmovými dějinami, ale cení se velká snaha neopakovat stokrát omleté. 80% ()

snek888 

všechny recenze uživatele

Parádní oddychová komedie. Neříkám, že jsem se pořád chechtal, ale film je plný komických situací a herců, jejichž hraní je také velmi komické (pozor: komické, ne směšné) př.: Patrick Dempsey. Při sledování jsem se ani na chvíli nenudil, pořád se něco dělo. Soundtrack i úvodní titulky podtrhují styl filmu, takže od začátku víte co od filmu očekávat, a to taky dostanete. Film hodnotím v rámci žánru na silné ****, myslím, že si snímek zaslouží vyšší hodnocení než současných 58%, a proto hodnotím *****. ()

veverysiak 

všechny recenze uživatele

Všetci sa určite snažili, niektorí až príliš a napriek tomu to dopadlo ako značne prekombinovaná glupáčina s dosť nepodareným humorom a ešte na hranici znesiteľnej pozerateľnosti, veľa zbytočných zvratov, veľa zbytočných mŕtvol, veľa zbytočného hrmotu, málo solídnych hereckých výkonov, nad ktorými vyčnievali snáď len Peanut Butter a Jelly, takže 35%. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Vůbec první oběť byla zastřelena zbraní Beretta typu 92FS. (Conspi)
  • Ačkoliv se po výbuchu bankomatu objevují bankovky v hodnotě jednoho amerického dolaru, není v tomto typu bankomatů na území Spojených států ve skutečnosti možné vybrat bankovky menší jak 5 amerických dolarů. (Conspi)

Reklama

Reklama