Rande u přepážky

• USA Flypaper (více)

Dvě skupiny bankovních lupičů přepadnou ve stejnou chvíli tutéž banku. Profesionálové mají vše naplánované a neohrabaní zlodějíčci jim to jen komplikují. Postupem času ale všichni zjišťují, že zde škodí ještě někdo třetí... Přitažlivý muž jménem Tripp si jde do banky rozměnit bankovky na malé mince, prostřednictvím čehož chce navázat kontakt s krásnou pokladní Kaitlin, která se mu moc líbí. Do banky vtrhnou dvě skupiny bankovních lupičů. Přijdou v době, kdy technik Mitchel spustí aktualizaci systému, takže banka není zabezpečená.  V bance dojde k velké přestřelce, lupiči střílí kolem sebe a jeden muž zahyne. Pak ke skupinám promluví Tripp, obě skupiny uklidní a začne přepadení řešit. Přijde na to, že někdo musel informaci o přerušení zabezpečení banky lupičům prodat. Rukojmí jsou Tripp, Kaitlin, další pokladní Madge, krásná Švýcarka, IT pracovník Mitchel, hlídač, manažer banky a její ředitel. První lupiči Pomazánka a Želé chtějí vykrást bankomaty pomocí výbušnin. Druhá profesionální skupina se pokouší dostat do trezoru. Ani jedna skupina nemá štěstí, Pomazánka s Želé se při pokusu o výbuch bankomatu zraní, ale nerozbijí vnitřní dvířka. Podle zbraně zastřeleného muže zločinci poznají, že patřil k FBI. Tripp rekonstruuje průběh přestřelky a spočítá si, že muže zastřelil ještě někdo další. Později jsou nalezeni tři zastřelení v jedné místnosti a krásná Švýcarka mrtvá ve skříni. Trippovi se podaří získat fax od šéfa profesionálních lupičů, od šéfa Pomazánky a Želé a za podprsenkou má fax s pozvánkou i mrtvá Švýcarka. Tripp si dá informace dohromady, všechny lidi pozvala do banky jedna a táž osoba, protože je chtěla zneškodnit. Osoba se nachází mezi nimi a vraždí lidi. Všichni panikaří a zbrojí se... (TV Prima)

Morholt

Možná to trpí přílišnou překombinovaností a při chvilce nepozornosti se divák může ztratit, ale mě se to i tak líbilo. Dvě naprosto rozdílné bandy lupičů v jedné bance mi přišly jako skvělý nápad a na jedničku vyšlo i jejich herecké obsazení. Zejména dvojka pokérovaných moulů, pohybující se v sedmé stovce na žebříčku bankovních zlodějů, byla výborná. Stejně tak zbytek aktérů v čele s přehrávajícím Patrikem Dempseym, který si svou roli užíval. Takovéhle pohodovky si nechám líbit. 80% ()

Kingjiri

Kdyby sem tvůrci necpali trapný gagy mezi dvěma gangy, co chtějí vykrást banku, udělali by líp. Oceňuju snahu o nějakou krimi zápletku, která nakonec díky závěrečným twistům dopadla docela sympaticky. V komediální rovině to u mě teda dost selhalo, jinak vcelku dobrá a trochu akční podívaná. Jako thriller by to se zmíněnou krimi zápletkou mohlo fungovat mnohem líp. ()

MickeyStuma

Snímků o bankovních loupežích není nikdy dost a tak tu máme další a zamotanější než kdy dříve. Ono to vlastně hodně inklinuje k tarantinovskému stylu, ale zůstalo to někde na cestě. Po dějové stránce se tu sice zajímavě podvrací veškerá pravidla tohoto žánru, ale i přes zajímavé charakteristické postavy to ztrácí své aspekty už v samotných základech. Vývoj děje je zamotaný až moc a také je snad zbytečně moc i postav. Jedná se o akční komedii, kde některé postavy občas spadnou až do sitcomu, tudíž o nějakém napětí nemůže být řeč. Finále může být překvapivé, avšak jak pro koho. Co postava, to jistý druh inteligence a skrytá záhada. Všechno se to podivně tetelí, jedna hláška se snaží převýšit druhou, a chvilkama, jako by se v tom bláznovství zastavil čas. Zkrátka to nějak v tom tetelení občas ustrne, aby to za nějakou další bláznivinou zase o nějaký ten kousek poskočilo dál. Vyloženě nudný snímek to ale zase není. Jen to chce určitý druh smyslu pro humor a hlavně sledovat kde se co děje, neboť i nelogičnosti mají se vším co dočinění, často zachází ve zmatek. Svým způsobem tedy snímek pobaví, ale vracet se už k tomu zřejmě nikdo nebude. ()

MartinezZ

Jasná cílovka "Direct-to-DVD". Ale nebylo to špatné, překombinované, křišťálově průhledné, máloco neočekávané, prostě jen praštěná oddychovka bez nutnosti myslet, jen konzumovat a pozorovat partu magorů během několikanásobného přepadení banky. Tedy nakonec, proč ne. Tenhle film se nebere ani trochu vážně a ví to, na rozdíl od mnoha "případů", které končí svojí hlubokomyslností a promyšleností v hlubinách opovržení. Tááák. ~ A nestrašte Marmeládu! ~~~ PS: Cítil jsem u filmu hodně velké déjà vu, jen nevím, kvůli čemu. ()

JosefTomas

Hakuna matata baby (reálná hláška v tom filmu, mimochodem), tohle bylo něco. Nečekal bych, že v rukou režiséra Myšáka Stuarta dokáže scénář tvůrců Pařby ve Vegas takhle fungovat. Respektive ho musíte nechat, aby fungoval, protože na tu hru se musí přistoupit prakticky okamžitě. Dempseyho huba k tomu jede na plné obrátky, jeho mozkový proces se však přesto dá stíhat jednoduše a jakmile i divák pochopí, že realističnost u filmových loupeží musí chtě nechtě uhnout diváckému zážitku, začne Flypaper nečekaně ze škatulky "krimi-komedie" vyskakovat. Ke konci už je plán možná až moc překoncipovaný a ti, co mají nakoukáno, finální rozuzlení "hlavy plánu" nepřekvapí. Přesto si však duo Lucas/Moore připravili pár lahůdek, včetně rozbušky samotného děje, která je stejně jako některé momenty (odpalování bankomatů) vtipně absurdní. Nejednou nachytali i mě, protože jsem někdy možná myšlením nad všemi těmi zvraty Patricka Dempseyho i překonal a za to jsem dostal facku v podobě ukázkového porušení žánrové konvence. Skvělá práce. 80% ()

• Vůbec první oběť byla zastřelena zbraní Beretta typu 92FS. (Conspi)
  • Ačkoliv se po výbuchu bankomatu objevují bankovky v hodnotě jednoho amerického dolaru, není v tomto typu bankomatů na území Spojených států ve skutečnosti možné vybrat bankovky menší jak 5 amerických dolarů. (Conspi)