Diktátor

waltosin

Borata jsem neviděl tak Sacha Barona Cohena tak neznám a proto jsem rád že jsem ho poznal. On si dělá srandu opravdu snad že všech lidí a zemí. Proto je to tak bláznivé, protože s tímhle žánrem si jěště nikdo nedovolil zahrávat. Takže smekám před Cohanem že si tohle dovoluje a fandím mu dál ať si dělá ze všech a všeho doslova PRDEL!!!! :D ()

Stanmi

Sacha Baron Cohen se po třech letech vrací v dalším originálním snímku, který troufnu si říct, je tím nevtipnějším jaký kdy natočil. Tentokrát přichází se zcela novou postavou generála admírala Aladeena z fiktivní severoafrické země jménem Wadiya, který si žije v klidu a míru, jako neomezený vládce do doby než mu pohrozí západní mocnosti vojenskou intervencí. Rozhodne se vydat do USA, aby předstoupil před OSN. Krátce po příjezdu je, ale unesen a nahrazen svým dvojníkem, který má na půdě spojených národů podepsat novou demokratickou ústavu. Aladeenovi se podaří se uniknout, ale přijde o své poznávací znamení - svůj vous. Zůstane sám, ale s touhou se vrátit na své právoplatné místo. Tolik torzo příběhu, který ale v konečném důsledku není příliš důležitý, protože tento film je především o vtipech, kterých je v rámci filmu nepočítaně a jsou všech druhů a stylů, jak to už Sachy koneckonců bývá. Nutno podoktnout, že jsem se už dlouho u žádného filmu tak nenasmál a po rozpačitém Brunovi, je to opět návrat do nejvyšší ligy. Sacha upustil od dokumentárního stylu a filmu to jen prospělo, stejně jako účast známých herců (Ben Kingsley, John C. Reilly, Anna Faris), kteří kvalitu Diktátora posouvají zase o něco výš. Přesto právě díky množství fórů bylo upozazděno celkové poselství filmu, které se smrsklo na Aladeenův závěrečný projev, takže tady máme "jen" nekorektní komedii, ale sakra vtipnou. ()

dzules

Tak já nevim Karle, nejlepší komedie? 4 - 5*? Viděla jsem jak Ali G, Borata tak i Bruna a Diktátor za nima pokulhává. Ano film je natřískán vtipama, ale ty jsou tak prvoplánové, předvídatelné a kolikrát i neoriginální, že jsem za celou dobu zasmála asi 3x. A ne jen já, kino se zrovna smíchy neotřásalo. Docela zklamání. ()

TheNext

Ešte predtým než som videl tento film, veril som ,že to bude dobrodružstvo, a nesklamal som sa, bola to neskutočna jazda, jazda k popukaniu, celá kinosála sa smiala počas film, ba aj počas záverečných titulkov, už Borat bol pre mňa naozaj kvalitnou komédiou ale toto posunulo latku zábavy ešte vyšie, určite sa to nebude pačiť každému, nie každý má rad tento americký humor, ale mne, a musím povedať ,že aj celej kinosále sa to náramne páčilo, už teraz sa teším s čím príde Sacha Baron Cohen nabudúce. PS: Ak by som si mal vybrať najlepšiu scénu z filmu (každá bol skvelá) asi by som vybral tú z helicoptéri (ak ste to videli, určite viete prečo) ()

alef

na několika místech docela zábavné. ale s Chaplinem, Marxovejma, raným Woodym nebo televizním Sachou Baronem radši nesrovnávat... ()

sidcom

Už opravdu dlouho se mi nestalo, abych se nepřetržitě řehtal smíchy celý film a při vzpomínce na některé gagy ješte 2 dny potom :) ()

Mart2n

Překvapivě korektní (na Sašu), přesto vtipné bez opomenutí detailního záběru penisu a starých dobrých nechutných scén. Je to návrat od přestřeleného Bruna zpět ke kořenům a tvůrci opět předpokládají, že v tom mnozí intelektuálové budou hledat něco hlubšího (jako u Borata). A kdo hledá, ten si svůj výklad určitě najde :) ()

Trishka

Že Sacha Baron Cohen v současnosti diktuje hranice dobrého nevkusu, to už se obecně ví dlouho, že se pokusí o diktát i v nějakém tom autoritativním režimu se čekat dalo. Nicméně i tak je pro mě výsledek překvapující. Cohen to celé postavil na svém lehce morálně pružnějším humoru a zároveň odolal pokušení pěkně to roztočit se stopáží, což se opravdu povedlo. Výsledek je jedna hláška za druhou a konstatování, že jsem se po delší době u filmu prakticky v kuse smála. Příběh asi nemá cenu nějak zvlášť komentovat - Cohenova silná stránka je určitě víc pohrávání si s jednotlivými vtipy než ucelený rámec, což je vidět např. na úvodu a závěrečných titulkách, kde si to vyloženě užívá, a to je dobře. A ano, těch pět hvězdiček jsem dala pod vlivem politicky nekorektního nátlaku. ()

IZFNP

Film ako taký možno je nie práve na plné hodnotenie, no jeho prvé pozretie určite je. Vtipy sú presne mierené, ich sila spočíva hlavne v neotrelosti, prekvapení a efekte "kam je jeden SBC až schopný zájsť". A toto na prvé pozretie funguje bezvadne, tých 83 minút sa minie bez zakolísania či poľavenia. Prudké, intenzívne, nevkusné, geniálne. Ťažko stráviteľné, no i tak jednoznačná lahôdka. ()

stolista

Je těžké hodnotit takovýhle film. Nějakou extra pointu (nastavení zrcadla USA?) sem v tom nehledal, jen sem se chtěl pobavit. Podařilo se. Párkrát sem vyprskl, párkrát sem na to jako fakt čuměl, párkrát trapárna. Místy hodně drsný vtípky. ()

yangzhening

Pes jitrničku sežral. Jeho inovace spočívá v tom, že vynalezl jeden formát, který aplikuje na všechno a pořád stejně. Chápu, že legrace je kategorie, která má své limity, ale tady jsem se po shlédnutí všech jeho předchozích filmů již téměř nezasmál. Tři hvězdy jsem dal hlavně za věnování zesnulému Kimovi a stylovou reklamu. ()

Mr.Keli

Komedie s velkým K. Spíše obrovským. Jeho síla tkví v Cohenovy, jeho charisma a schopnost udělat si srandu i ze své ponožky je dokonalá. Epizodní vyprávění pospojuje příjemné kritiky celosvětového problému č.1. Jde až na dřeň, je vidět i logického vyústění triviální zápletky. Je to lepší než Borat, ale ne tak úderný. Je vidět, že Sacha je proláklý. Já se bavil královsky 80%. ()

Dangerman

Na můj vkus přeceňovaný film :-( Chtěl jsem vyrazit do kina a ještěže jsem tak neudělal. Byly tam vtipy, kterým jsem se opravdu zasmál, ale stejně jako u Borata je jich tam také spoustu, které byly trapné. ()

Crybaby

Osobitny Cohenov humor spravi z kazdeho filmu v ktorom hra perfektnu komediu. Uz od cias Borata, cez Bruna az po Diktatora sa musi divak proste vyborne bavit. Vie ako to ma zahrat, vie co ma robit, vtipy boli kvalitne a ja som sa bavil. Prva polovica bola trochu zabavnejsia, druha sa snazila zaujat aj dramaticky ale velmi jej to neslo. Prijmene prekvapenie. ()