Diktátor

lobo87

Ďalší zaujímavý a vtipný film Cohena, ktorý si tentokrát zobral na mušku diktátorský režim, hollywoodske celebrity a vlastne všetko, čo mu prišlo pod ruku. Na Borata to jednoznačne nemá, ale treba uznať, že Sacha Baron Cohen je jedným z najlepších komikov svojej doby. Veľmi sa mi páčil už úvod a Aladdinova olympiáda. Vtipné, ale až príliš pripomínajúce Zohana. Dokonca i ten Cohen sa zamaskovaný neskutočne podobal na Sandlera... Potešili cameá Nortona či Mega Fox... 65% ()

kubilov

Tak přesně takhle si představuju perfektní komedii, která nemůže být od nikoho jiného, než od Barona Cohena. Diktátor útočí snad na všechny rasy a náboženství, na jaké si jen člověk vzpomene. Někomu se to sice nemusí líbit, ale já miluju tenhle, pro někoho až moc černý, druh humoru. Diktátor je víc mimo realitu než Alli G, vtipnější než Borat a kontroverznější než Bruno. Tohle se prostě povedlo a alespoň podle mě je Diktátor nejlepším Sachovým filmem. ()

Sticks

Cohen začína nebezpečne pripomínať Adama Sandlera. Na môj vkus málo politickej satiry a mnoho zbytočného hybného pátosu ala Disaster movie a spol. Ten prejav na konci o diktátorstve však bol viac ako výrečný. (videné v cz s Rychlým) ()

only_serials

Takové množství neskutečně vtipných scén narvaných do 80 minut jsem už dlouho neviděl. Předpokládám že se mi jednotlivé scény budou postupně ještě dlouho vybavovat a čekají mě nenadálé výbuchy smíchu na místech jako přeplněná tramvaj a podobně... Tak hrozně rasistické a politicky nekorektní, že proti Aladeenovi mi najednou Eric Cartman přijde jako andílek... Achjo, prosím brzy dalšího Cohena! ()

Thovt

geniální scéna s Johnem C. Reillym paradoxně zdůrazňuje, nakolik je celej film průměrnej. dobrejch vtipů je pomálu a originálních eště míň (zvlášť vtipy na Židy jsou už dávno vyčpělý). kéž by se Cohen na tenhle styl zábavy vykašlal a zkusil zas něco novýho... ()

KateVonTee

Pro mě naprosto překonalo Borata s Brunem dohromady.Jsem milovník indické angličtiny a politicky nekorektních vtipů takže jedině za pět.V neposlední řadě mě naprosto rozsekal soundtrack.Aladeen motherfucker! ()

mata77

Ach Aladeen, Aladeen, budem šepkať ešte nejakú dobu a pri tom krútiť neveriacky hlavou. Sascha Cohen si tu berie na mušku snáď každého, resp. každý by sa mohol v tejto ironickej paralele nájsť... A urobil to fakt geniálne, pretože som tomu bastardovi diktátorovi ku koncu ešte aj držala palce, hanba mi. V závere predostrel azda hlavný motív filmu. Vtedy sa mi chcelo viac plakať, ako smiať, pretože mal pravdu, áno takto to funguje aj u nás a voláme to demokracia. Potešil ma hudobný podmaz, ktorý sa tiahne celým filmom a primeraná stopáž 83 minút úplne stačila. ()

chrustie

Mám rád buranský a sprostý humor (jen aby bylo jasno). Pokud bych to měl porovnat konkrétně se Zohanem, tak to sorry, ale tahle blbost mu nesahá ani po kotníky. Humor je příliš vyumělkovaný a místa, kde se má člověk smát jsou tak moc vynucená, až jsou často trapná. Zasmál jsem se ve 3 momentech, což zachraňuje celkem odpovídající stopáž. ()

pafka

Prvni film se Saschou, ktery jsem dokoukal. Myslim, ze to bylo proste o neco mene trhle, nez jeho ostatni filmy. Nektere vtipy skvele, ale nebylo jich tam tolik. Pritom, zda se, ze on by byl schopen zahrat i nejakou rozumnejsi roli. Ovsem bylo by asi velmi dulezity, aby si scenar nepsal sam. ()

generalmagor

No jako dlouho jsem se tak nenasmál jako u Diktátora. Hlavně scénka - kozy - je výborná! Cohen hraje úžasně, příběh má rychlý spád, místy absurdní až nechutné ale jo! Diváka to pobaví a zůstanou mu určité scény v hlavě a tak to má být. Vyhozeny prachy za to stály. ()

eMeMko

Tohle Cohenovské dílo mi moc nesedlo. Žádný extrémní záchvat smíchu se nekonal, zápletka byla celkem nudná a jedinné, co mělo něco do sebe, byly věci, které jsme již viděli v traileru - především scénka v helikoptéře. Herecké výkony byly podprůměrné, překvapil mě hlavně Ben Kingsley, kterého jsem v životě neviděl hrát tak prkenně. Možná jsem si na sebe upletl bič, když jsem zvolil režisérskou verzi tohoto díla - přeci jenom, dvacet minut filmu navíc může být i na škodu. Ve výsledku se tedy jedná o podprůměrnou komedii, kterou se vyplatí vidět jen ze zvědavosti. ()

jungewolf

Naprosto vynikající satira, hlavně na levicové liberály... . Asi nejpovedenější film Sachy Barona Cohena .... . Dávám mu 5 * a 85 % . ()