Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Richie1

Tohle bylo dost hrozné, dost hrozné i na béčkový film. Asi jsem čekal více, ale taková stupidita mě tedy překvapila. Nechápu, že se k tomu tolik známých herců vůbec propůjčilo. Naprosto souhlasím s komentáři od Lima a Isherwood. Bojím se, aby Anderson nechtěl natáčet další pokračování v tomto duchu. ()

Vrzalik

Pro mě jednoznačně nejslabší článek z celé série Resident Evil. Kam se poděla hororová atmosféra z prvních dílů? Je to řežba od začátku až do konce:-(. Žádné napětí, žádné příběhové zvraty. Za mě dostává hvězdičku snad jen Milla Jovovich a to jen proto, že patří mezi mé oblíbenkyně. ()

Nepoviem

Paul W.S. Anderson je asi čurák,ktorého nezaujímajú názory iných ľudí.Inak si neviem vysvetliť vznik posledných dvoch RE-čiek. ()

Brano

Ďalšie zbytočné pokračovanie, bez akéhokoľvek nápadu a myšlienky. Ide iba o ďalší odfláknutý sci-fi horor s peknou vizuálnou stránkou. ()

Ivoman

Kdo viděl předchozí díly, nemůže dát špatné hodnocení. Divím se chudákům, kteří takovému skvělému filmu dají "odpad", ať si pustí raději Hořící keř (slátanina) nebo Záhadu Blair Witch (totální sračka). Jen kazí zbytečně hodnocení bombastickému filmu, který nedělá svému žánru absolutně žádnou ostudu. Jo a abych neopomenul, za 3D jsem to málem šupnul na 5 hvězdiček, vydařené. ()

Vocoun odpad!

Tak takhle špatný film jsem dlouho neviděl. Upřímně docela lituju všechny, kteří tomu dali víc než hvězdičku, protože opravdu nechápu proč. S předchozími 4 díly to nemělo společného vůbec nic, jako kdyby snad tvůrci startovali novou sérii. To, že to nemělo vůbec žádný děj, herce, efekty, logiku, nápad, snad netřeba rozmazávat, to ví každý. Potíž je spíš v tom, že to nedrželo při sobě ani jako samostatný film, natož část serie. Ani nevím kolikrát za film (50x) jsem si říkal těžké wtf? Jak na tohle mohl někdo dát byť jeden dolar. Jsem upřímně pořád v šoku, co jsem právě viděl. Film se tomu rozhodně říkat nedá. Možná to točili jako parodii na předchozí díly, to bych ještě pobral. No kolem a kolem to nemělo hlavu ani patu, narvali tam všechny postavy i monstra z předchozích dílů, které samozřejmě absolutně nevychytali a uvařili pěkný gulášek alá pejsek a kočička. Moc často odpady nedávám, ale tohle si ani tu hvězdu nezaslouží. 10% a ODPAD ()

Detak

Prvních 30 minut mi trvalo smířit se s tím, že celý film je pojat jako počítačová hra. Nicméně když po tomto úvodním intru hlavní bos celé akce (v podobě nepříliš povedené animace) jasně definoval jednotlivé levely celé gamesy (které navíc byly v průběhu úspěšně dokončovány), tak jsem si řekl, že už jsem přeci jen dlouho nic nehrál a dále jsem se nebránil. Celé to na mě působilo dojmem, že bylo použito prostředí ze série Red Alert (s pěknou známkou sovětského svazu) v němž se odehrává nová série Resident Evil, ve které navíc účinkují zlosini ze světa Pain Killer (obříci se sekyrkama, zombí armáda a tak). K tomu partička elitních vojáků (něco jako Hidden & Dangerous) a to celé obohacené Matrix (sakra pomalými) scénami, které v závěru ještě doplnily rentgenové snímky lámaných kostí, tak dobře známé z nových sérií Mortal Kombat :-) . Největší sranda byla, jak všichni stříleli neskutečně mnoho a byť ze vzdálenosti často pouhých pár centimetrů, tak ale stále vedle :-D Asi naprosto nejtrapnější naopak byla závěrečná "bitka", na které bylo až příliš vidět, že hlavním cílem bylo, aby si hlavně nikdo neublížil a každý úder dopadl na přesně plánované místo. Zato výrazy, které zde herci při zpomalených scénách měli, mě dohnaly ke smíchu. Komické také bylo, když se v závěru ještě objevilo sérum nesmrtelnosti (jehož nositelka po několika minutové bitce zjistí, že může zabíjet jediným úderem) a hlavní hrdinka konečně zjistí, že svou bývalou kamarádku zachrání zničením šperku, který ji ovládá (no že mě to nenapadlo už v minulém díle :-D ). Neumě nasazená maska podvodního zombíka byla asi vrcholem. V průběhu filmu jsem měl také dojem, že když režisér film dokončil, tak mu bylo nařízeno, aby ho tak o 10 až 15 minut protáhl, což udělal tak, že kde mohl, tak zpomalil nasnímané záběry. Na závěr, gamesa asi dobrá - efekty výbuchů apod. byly celkem dobrý (jako starej Rambo :-D ). ()

JackBurda

Akce střídá akci, film je rozdělen na levely s pomocí komplexu Umbrelly a objeví se i pár starých známých ze hry. No já se teda bavil výborně. Když pominu skvělou hudbu a akci, tak je tu asi jediný film, který má v každém druhém záběru zpomalovačku a mě se to líbilo. Paul má hold svůj styl a umí ho prodat. Tak zítra do kina na šestku a nemůžu se dočkat, protože finální cliffhangerová scénaje naprosto dokonalá a zajímá mě, jak na ni naváže další díl. ()

Stejšn

Film má scénář, ale nemá vůbec příběh. Všichni jsou nesmrtelní, jsou tu potvory jak v Silent Hillu a celkově to připomíná spíš počítačovou střílečku. Filmu to není možné mít za zlé, vzhledem k původu námětu, ale koukatelné to moc není. ()

Pitryx

Který idiot vymyslel ty úvodní titulky. A do nich akci, kterou měl pokračovat předchozí film. A tu akci dal pozpátku. Dostat ho v ten moment do ruky, tak mu ukopnu hlavu, blbovi. Dvacet bodů okamžitě dolů. Postavičku dítěte si mohli tvůrci odpustit. Nesnáším to. Většinou film, u kterého se ani jednou nekouknu na čas do konce, a u kterého se bavím v jednom kuse dostává plný počet. Zde však musím za výše napsané strhnout. ()

HellFireFery

Do kina jsem šel s tím, že jsem si chtěl užít pořádnou porci zábavy, 3D a také několik těch lekacích scén. Všeho se mi dostalo měrou vrchovatou, ale i přes to, že se film snaží být MEGA, tak mu to skutečně nejde. Scénář, dialogy a zvraty v ději mi přišly naprosto dětinské a chvílemi jsem se dokonce v kině i nudil. Lekacích scén se dočkáte. Nestvůr je tam také dost (jen Ti zombíci mi tam přišli nějak zbyteční), ale já se zase tolik nebavil. PS: Když se film konečně rozjel a vypadalo to na neskutečnou řežbu, tak začaly titulky... ()

DonBraso

Fíííha, jsem zmatený jak malý školák co si začíná hrát s pinďourkem.Pomalu bych dal dvoje hodnocení a nejspíš to tak učiní každý,protože plno diváků vůbec dá i hvězdičku,že byl na tom v 3D což asi zlepší náladu,druzí jsou gore fans RE a třetí jsou nasraný,že tahla reinkarnace pokračuje pořád s nějakým tím cool přelivem po salátu.Pořád mám bohužel pachuť na W.S Andersona,co předvedl s Vetřelec vs Predator,ten režisér je totiž pořád na jednom bodě a všechny filmy jsou jak přes kopírák a mění se jenom to,co mu nakáže studio s čím může jít do finální produkce.Rovnou řikám,Afterlife se mi líbil mnohem lépe,přišel mi určtiě ucelenější a hlavně jako film.Tohle je směs sekvencí,dalo by se říci hrou,kde postupujeme levely,čekáte na bojovou část,kde se změní dva chvaty za tři,na ultrašajze zpomalovací strunu,na hromadu střel,že i Arnie v Komandu nevystřílel tolik nábojů jako v tomhle filmu.Scéna jedna>ratata,scéna dvě> ratata,scéna tři =NUDA.Tohle nebyl film,ale nějaký přídavek do hry,kde sice jsme viděli určitě i pěkný scény s docela dobře rozjetou Millou,kdy se pořád něco dělo,ale to nemění na faktu,že to bylo pitomí a nucený strašně do morku kostí.Licker se tam objeví je sice fajn,určitě i někdo další,tedy ty s těma dlouhýma násadama mě přišlo ze Silent Hillu,hold fanoušek:).Film je na odpad,ale nedám,protože Anderson zas zkusil něco stejnýho s jinou technikou a zpomalovačkama s ultra dimenzovanou teengerskou základkou,kdy si člověk namastí hubu popcornem a kouká chvilkama co se děje,protože je to jedno,jestli člověk přijde o pět minut,ono se to totiž za těch dalších pár naprosto vrací.Konec byl dračí doupě a úplně se bojim,co přijde zase,protože z minulýho dílu tady se nakousla jedna minuta a zase jsme měli nový film.Už prosím Vás vykopte tu jedovatou prdel režisérskou a zkuste dát někoho,kdo tohle udělá bez těch scifi oko lahoducím grafickým strážcům,který spí s ATI nebo Geforce po boku.Nejsme zvědavý,jak si někdo dělá v programu scény jdoucí po sobě,využívají svoje ego jenom ke známé značce.Ano Uwe Boll to umí taky:D Zombíci na začátku filmu a pak legie z Tekkenu tam střílela dokola a dokolečka.Mám v sobě pachuť,že s touhle sérií se udělat mnohem více,než přijít na nějaký nový efekt,protože to takhle vypadá.Když tohle nebudu brát jako film,nýbrž udělaná scéna,tak dám za 4,ale je to film.30%PS:Kdyby to nerežíroval Anderson,tak tam nebude hrát určtiě ani jeho manželka,je čas se rozvést:D ()

a0001 odpad!

Dámy a Páni, predstavujem Vám "odpad"! druhým menom Resident Evil alias Odveta. Najhorší, najslabší, najtrápnejší diel. Som šokovaný. Max 1%, ale iba z ľútosti. Divím sa nenáročným divákom, ktorí tento film hodnotia kladne. ()

Flocke

Jedna hvězda za dobrý začátek a jedna hvězda za celkem působivý konec, jinak jsem se skoro celý film nudil. ()

Facerr

Nemůžu jinak, než dát plnou palbu. Přiznám se, že jsem fanda jak videoherního, tak filmovýho Residentu a "za pět" to u mě měly všechny filmový zpracování. Mezi všema pěti dílama ale jsou jistý kvalitativní rozdíly, což doprovází i posun od čistokrevnýho zombie hororu k jasný akci. Dalo by se říct, že na akci stojí tenhle díl asi nejvíc a přiznám se, že některý souboje (hlavně ten finální) mi přišli až trochu moc zdlouhavý, ale jejich nápaditost a efektnost tenhle handicap naprosto vyrovnaly. Milla byla dokonalá - jako vždy, zombie se objevovali v "sofistikovanějšíchů podobách, přibyli i nový monstra a 3D fachalo na plný pecky. Na konci celý pětky mi trochu přišlo, že děj končí tak v půlce, ale chápu, že si tvůrci museli hold nechat něco "na příště":). K mínusům jsem přičet jistý sucharství oblíbence Leona Kennedyho a možná slabší příběh, kterej byl vynahrazen fůůrou akce. ()

MrBaker

A dokolečka dokola, pořád si budou stěžovat, že se jim to nelíbí. Stejně jako Okara musím film doporučit. Stále nechápu co se Vám všem ostatním na filmu tolik nelíbí. Z 3D kina v CČM jsem odcházel s úsměvem na tváři a taktéž moji dva kamarádi. Nemůžu si stěžovat ani na předchozí díl Afterlife, protože jak tam, tak i tady byli efekty naprosto parádní a děj navazoval také. Také mě zajímá jedna věc a to ta, jestli se dočkáme dalšího pokračování. Milla Jovovich byla opět skvělá, stejně tak ostatní herci, ale Milla je prostě Milla. Takže asi tak, měli by jste si na to ještě zajít do kina, dokud máte šanci, protože je to fakt super! A mimo to, byl jsem mile překvapen co všechno se ve fimu objevilo za potvůrky. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy