Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Renci

Ak séria začne vykrádať samú seba (tie isté bitky s tými istými bossmi, tie isté slow mo zábery) začína koniec, ale nie ten filmový, ale koniec série, ktorý by už mal konečne prísť (čo sa určite nestane, ak sa pozriem na pomer rozpočet-tržby). Mila Jovovich sa tvári stále rovnako, síce istú dávku šarmu má, je to však málo. V neuveriteľnom úžase som civel na obrazovku,čo horšie ešte uvidím. Aj keď niektoré triky sú pozerateľné, vačšinou sú tak nechutne digitálne odporné(krv, streľba), že sa človeku až nechce veriť, čo to Anderson vytvoril za ,,klenot,, . Nič na tom nezmení ani fakt,,že si fanušíci vydupali prítomnosť herných charakterov, keď sú všetci do jedného stratení, nevedia, čo majú vôbec robiť alebo kde sa pozerať. Najhoršie na tom všetkom je to, že film nedá divákovi vôbec vydýchnuť, je tak strašne otravný, servíruje jednu debilnú scénku za druhou, všade sa strieľa, a divák nemá ani chvíľu pokoj. Strih nekomentujem, pri pozeraní začňe bolieť hlava už po 15tich minútach. Studňa nápadov vyschla, nekomentujem ani recykláciu postáv, ktorá nemá obdoby. Prosím zastavte už niekto, už dosť, už mu (Paul.W.S Anderson) odrežte tie ruky... ()

beso74

Sklamanie a veľké, veľmi veľké. Na film sa to príliš nepodobá, Alice prechádza z levelu do levelu, len sa zmení pozadie a je to zas toto isté, len som čakal kedy sa zjaví na obrazovke nápis LEVEL 1, Cieľ: Zničiť všetkých zombíkov, skóre: 231. Sem tam to vyzeralo, že niekde medzi levely NEW YORK, MOSKVA, TOKYO, bolo vsunuté aj nejaké to prémiové kolo. A na strane druhej, počítačová hra to tiež nebude, aj keď ju to silno pripomína, pretože tu chýba interakcia a možnosť ovládať a usmerňovať dej. Môj záverečný ortieľ: Totálny výplach patriaci tam, kde aj iné výplachy, do žumpy alebo kanálu... ()

Weyden

RE: Afterlife jsem si před dvěma roky v kině docela dobře užil (ale spíš jako guilty pleasure...), a proto jsem si myslel, že i tady toto by mohlo být docela zábavné. Ale není, Odveta se už vážně vůbec nepovedla, je to prostě strašná konina, která mě docela nudila a v podstatě si z ní už ani nic nepamatuju. V Afterlife na sebe aspoň nějak smysluplně navazovaly jednotlivé scény, měl výbornou hudbu, záporáky, akce byla sice totálně vykradená ze všech možných filmů od Matrixu po Blade 2, ale taky mě docela bavila... Odveta nemá ani tady to málo, je to prostě nudný nesmysl. ()

VvV14 odpad!

Musím si to ujasnit. Alice nemá schopnosti po Afterlife???? Tak WTF??? nechci být sprostej, ale takhle tupou sračku sem ještě neviděl. S Residentem to šlo z kopce už od druhýho dílu, ale že se dostane do fáze odpadu! sem vážně nečekal. Tolik nelogičností, stupidit a naprosto neopodstatněných jednání všech postav ve filmu sem ještě neviděl. Doufám že chystané šesté pokračování bude už opravdu konec..... 0* (pozn.: jediný co stálo za to byla hudba, nic to však nezachraňuje) ()

JohnZ87

Po veskrze průměrném a místy nudném čtvrtém dílu přichází ještě o třídu horší díl pátý. Film je prošpikovaný řadou trapných klišé a předvídatelných scén, klonuje se tu jak na běžícím páse (doslova) a kvůli jednomu z tisíců bezvýznamných klonů je Alice schopná nesmyslně riskovat vlastní život i životy ostatních. Tvůrci si pro diváky připravili celou řadu WTF? momentů a korunu tomu všemu nasazují naprosto otřesné triky. Vrátí se pár starých známých, i když většinou (ne vždy) ve formě klonů. U finální bitky jsem měl spíš pocit, že sleduji finále taneční soutěže na ledě... pěstní souboje se opravdu nepovedly. S ohledem na velmi slibný začátek a povedený soundtrack je to docela škoda, protože snímek zaujme vaší pozornost možná právě jen díky oněm nesmyslům a WTF? momentům, kterých je tu bohužel požehnaně. Pro mě jednoznačně nejslabší díl série. 45% ()

Rastabilly odpad!

Všechno je špatně. Ne, opravdu nepřeháním. Půjdu radši rovnou k věci. Obsah filmu je čirý humus. Kupříkladu dialogy. Většinou se jedná o stupidní směsici keců co často ani nedávají smysl a pro danou scénu se vůbec nehodí. Dalším problémem jsou akční scény, které jsou všechny (ano všechny) zpomaleny a jedna i pozpátku. V pátém díle Anderson svůj „slow-mo" fetišismus vysaturoval do nechutného maxima. Další zklamání je špatné využití, vcelku dobrého, nápadu s testovacími polygony i klony. Dalo se to rozhodně zajímavěji rozvinout. Nebo třeba masky vojáků, z ruského polygonu, vypadají jako z nepovedených scén klipu Thriller od Michaela Jacksona. Diváci co neznají původní hry Resident Evil budou nejspíš udělovat vyšší hodnocení. Netuší třeba, že do filmu jsou chaoticky naházeny postavy skoro ze všech dílů a potkávají se i ti co se ve hrách nikdy nepotkali. Vůbec se neřeší jejich motivace k tomu, co dělají. Jediné body k dobru si může film připsat za některé prvky v choreografii akčních scén. Je jich totiž tolik, že něco se prostě povést muselo. Tohle není v žádném případě Resident Evil, ale špatné odrežírovaný akčňák o ničem s debilním scénářem. Těžko uvěřit, že Resident Evil „5" natočil někdo kdo režíroval Horizont Událostí. Nejspíš to bude tím, že „Horizont" Anderson jen režíroval, kdežto k „Rezidentům" si píše ty obludné scénáře sám. ()

Don82

To se takhle ráno vzbudíte, jdete na snídani a nechtěně si polijete košili kafem. A když si ji jdete vyměnit, zjistíte, že je venku zombie apokalypsa a taky že Vy možná nejste tak úplně vy... Sérii Resident Evil jde brát tak, že ji buď milujete nebo nenávidíte a nebo je zde zlatá střední cesta, že ji zkrátka tolerujete, neberete ji tak vážně a jen se jí bavíte. Do této poslední kategorie bych zařadil i sebe. Po odfláknuté čtyřce (Afterlife), přichází Retribution, které dějově navazuje jen málo, přesto je zde alespoň v začátku naznačeno na co že se navazuje. Celkově vzato, Anderson film pojal velmi svižně a nápaditě (simulace ve městech, bojové scény). Jedna akce přechází v druhou, všechno správně lítá a krev stříká. Občas je to proloženo trochou dialogů, ale nic co by stálo za větší rozbor pro intelektuální kroužek. Protivníci? Naprostý skvost béčkovosti jaký si jde představit. Palec nahoru. Bezduchá akce? Ano, ale hodně zábavná. Palec nahoru. Milla Jovovich a Michelle Rodriguez? Palec nahoru. Nevím jak je to možné, ale prostě jsem si tu jízdu užíval a Alici fandil. Bohužel, musím dát jen tři hvězdy, protože si myslím, že má Anderson na víc, což dokázal ve trojce (Extinction). Prostě si myslím, že kdyby se přidal trochu větší důraz na výpravu a více zajímavých charakterů postav, že by zde vzniklo stejně povedené pokračování jako např. již zmiňované Extinction. ()

Doomer odpad!

Slibný začátek kdy to vypadalo na první díl co není resident debil, pak se to dostalo do stejných kolejí - zápornáci klasicky neumí střílet a nevidí co se děje kolem nich několik metrů, krytí se za tělem do kterého z jednoho metru střílí automatická puška může být dobrý nápad taky jen v resident evilu popř Walking dead (kde jsou přestřelky skoro stejně pitomé). Souboje bezezbraní nejsou lepší, Matrix hadr (možná metrix řízlej mortal kombatem) a člověk se ptá jestli RE nemá být spíše takový survival horor než přehlídka létajících superhrdinů. Když jsme u toho moc nechápu proč Alici ten T-Virus nepřinesli už do podzemí - byla by o dost snadnější cesta ven. No a co je na tom pozitivního, jako milovník Z-filmů bych mohl říci zombíci ale vlastně ani to není pravda, pár jich tam sice je ale za 1. málo 2.nestíhají superschopnosti kladáků ani zápornáků takže jsou tam tak nějak jako kulista. 1* z milosti by bylo prostě moc a dát jí nemůžu. ()

Kozy9

Nech si každý vraví čo chce, RE 5 je druhá najlepšia časť v sérii. Plné klišé, neúprosne akčné, miestami nelogické no ako celok pôsobiace priam dokonalo. Ani chvíľu som sa nenudil. Anderson sa síce nerozhodol úplne vrátiť k starým dobrým časom, no na druhej strane podal fanúšikovy série ale aj nadšencovi akčných filmov všetko čo kedy potreboval. Zombíci, umbrella, wow efekt scény, nejaké to podarené 3D, debilné dialógy plné klišé a pre mňa zaujímavé charaktery. Ak by sa na to ľudia pozerali s nadhladom tak by si tento film určite užili. 85% ()

BUBO26

Mám taký dojem, že celý realizačný tým tohto filmu sa skladal z dvanásťročných chlapcov. Pfew, pfew, bum, bum, prásk! Zombíci hrajú druhú husle, úplne všetci sú priblblý, akcia je plochá ako hrudník osemročnej, prvoplánové spomaľovačky, predvídateľné scény, žiadny posun v deji a hlavne absolútne žiadna logika (výbuch auta priamo do tváre? Not a problem. Boj na päste s roztriešteným hrudným košom? Hold my beer...). Príjemným prekvapením bol návrat starého tímu, najmä Michelle, a krátka stopáž, ktorú som si aj tak skracoval preskakovaním sekúnd. ()

Scraffy

Najslabší diel z celej tejto filmovej série. Strašné, strašné, strašné. Všetko je tak drasticky tupé a všetko tu je šité strašne nasilu. Akurát tie efekty sú ako tak dobré, lebo inak by to bolo na hranici odpadu. Milla Jovovich avšak ako Alice ide! Avšak to je tak všetko. ()

MAAUZ

Sci-fi, které se chová jako sci-fi. Hrozně hloupé, naivní, nesmyslné. Proč si nevezme režii na starost někdo, kdo má pěknou vizi zachránit titul jako je Resident Evil? Za ty peníze to někdo zvládne, ale ono už je to vlastně jedno, protože ta šance je dávno pryč. Stejně na sérii RE koukám jen kvůli návaznosti, pěknému vypracovanému zadečku Milly Jovovich a uplému poprsí ve fialovém oblečku Sienny Guillory. Michelle Rodriguez nejspíš inspirovala režiséra posledního Rychle a zběsile. ()

RedRose

(2020) Herní sérii jsem hrál a Millu Jovovich mám v oblíbených, takže nemůžu být úplně objektivní! [RE1] [RE2 Apocalypsa] [RE3 Zánik] [RE4 Afterlife] RE5 Odveta: No nevím... Takový reálně nereálný miš-maš všeho možného i nemožného a v podstatě jen únik z velkého komplexu plného klonovaných simulací. Zajímavé zapojení několika postav z předchozích dílů, hlavně těch mrtvých! Akce je tady víc než dost, ale přesto je to takříkajíc o ničem... A linka kolem klonované dcery mi přišla úplně debilní! 49% [RE6 Poslední kapitola] ()

Ewík

Tady už mi moc ani mantra "klid, je to jen jako počítačová hra" nepomáhala. Milla pořád pěkná (stárne ona vůbec?), zombíky pořád miluju, akce taky skvělá, sem tam fórek a že se zase objevili staří známí z jedničky je také pěkné gesto. Ale koukám už jen ze setrvačnosti. ()

dj.coffee

Nečekal jsem od toho ani v nejmenším žádné artové představení - a také se to potvrdilo. Musím ale říct, že jsem se bavil a o to jde u filmu především není-liž pravda? Film se sice skládá pouze ze dvou komponent: akčních scén a hudby, ale tyto jsou ve velmi dobrém provedení (88%). Celkově ***. ()

Kanalizato

Řešit nelogičnosti nebudu, byla by to ztráta času, v tomto ohledu jsem od filmu ani příliš nečekal. Kvalitativně sestupná tendence série Resident Evil mi taky žíly netrhá, více mne však mrzí sestupná tendence Andersonových projektů. Po shlédnutí Horizontu, což je stále jeho nejlepší film, byť nedotažený, jsem doufal že to bylo jen malé škobrtnutí, autor se poučí a přístí filmy budou už jen lepší a lepší, nestalo se, škoda. V záplavě střelby, střihů, nezničitelných nepřátel a výbuchů jsem si nedokázal vytvořit nadhled, abych si film řádně užil, o to méně toho můžu pochválit, přesto: Milla vypáda většinu filmu dost slušne; těch pár vtipů neuškodilo; souboj s bratry sekerníky beru jako nej scénu filmu; v počtu výstřelů, mrtvol a výbuchů to směle konkuruje a překonává Arnoldovy nejlepší filmy; hudba je rychlá, mohutná a koresponduje s akcí; a to je asi vše co k tomu mohu říci. ()

Rora.

Výbornej soundtrack, ta hudba u titulků je lahůdková :)) K filmu...rozhodně lepší než předchozí díl RE, akorát s těma prvkama matrixu aa velkým přizpůsobením filmu na 3D verzi to docela přehnali. Čekal jsem od tohoto filmu víc, ale rozhodně mě nezklamal, Resident evil můžu kdykoliv kdekoliv :D Milla <3 ()

thepeabody

Byl jsem nepředstavitelně naivní, když jsem si říkal, že tolik navrátivších se herců v čele s Michelle Rodriguez přece musí být záruka zmrtvýchvstání celé série a čeká nás kvalitní reboot co se režie a hlavně scénáře týče. Měl jsem vědět, že Justin Lin je jen jeden. ()

Vykuk odpad!

Průser jak bič! Jako čekal jsem ledacos, tuhle sérii zbožňuju, hry jsem hrál skoro všechny (skoro, protože všechny konzole si zase kvůli tomu kupovat nebudu:) a předchozí díly byly do 3. super, pak už to upadalo, ale tohle je takový nesmyslný maglajs, Ada a Leon totálně nesympatyčtí, akční scény nic moc, hudba monotóní (ale ta jediná ještě ušla). Chtěl jsem dát aspoň hvězdu, ale co je moc to je moc... konec dementní... uuuh, jakým slovem začínám, takovým končím, prostě průser. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy