Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

Diskuze

Fevas (hodnocení, recenze)

Na to jsem původně taky chtěla jít, ale nějak nebudu mít kolem Vánoc čas a peníze :D půjdeš na premiéru, nebo to vyprodali před tím, než jsi to zaregistrovala? :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Fevas: Řekla bych, že téměř všechny... ale nejvíc se teď těším na Hobbita :D :D chystáme se do IMAXu :)

to uznávám... já bych to nedokázala :) ;)

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Fevas: To doufám... i když film je teď relativně za dlouho...

Které 4 máš na mysli? :D

Jo ten poster vypadá celkem dobře... škoda, že to nešlo hodit do jednoho... bylo by to o dost lepší :))

Fevas (hodnocení, recenze)

kklepkaa: Ale tak snad nám čekání zkrátí těmi filmy, které se chystají na filmové plátno. Taky plánuješ už minimálně čtyři výlety do kina? :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Fevas: No já vim... ale takový TMI je až moc daleko :D a o TDA raději vůbec nemluvim :D

Fevas (hodnocení, recenze)

kklepkaa: tak to je v pohodě;

2013 - The Infernal Devices: Clocwork Princess

2014 - The Mortal Instruments: City of Heavenly Fire

2015 - The Dark Artificies: Lady Midnight

To stihneš :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Fevas: No první dvě souhlasí... co se týče TDA, tak jsem zvědavá, ale ne tolik jako na závěry prvních dvou sérií :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Fevas, Mirischka: Jo tak to každopádně souhlasí :) Ještě bych ocenila i knižní pokračování obou sérií a jsem spokojená :D

Fevas (hodnocení, recenze)

Mirischka: pravděpodobně o pár lidech, kteří jsou trochu zcvoklí z toho dlouhého čekání :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Kurňa tady se to nějak rozjelo :D ale dala jsem si tu práci a všechno přečetla :D :D

Fevas (hodnocení, recenze)

Mirischka: tak až takovou příhodu jsem neměla :D ale neuvěřitelné, co všechno dokážou, že? :D

Mirischka (hodnocení, recenze)

Fevas: Jooo...a málem jsem si přivodila otřes mozku, když jsem při jejím čtení spadla ze židle :D

Fevas (hodnocení, recenze)

Mirischka: to jo :D hned první den někdo složil básničku o Kevinově zadku :D četla jsi ji? :D

Fevas (hodnocení, recenze)

Mirischka: vidělas někdy tumblr? Tam se scházejí všichni šílení fanoušci :D

Fevas (hodnocení, recenze)

Mirischka: To já si Shannona nikdy pořádně nedokázala představit jako Magnuse... ale Godfrey :D Godfrey se narodil jako Magnus Bane, ale pak si změnil jméno na Godfrey Gao a přestal si barvit vlasy a všude rozhazovat třpytky - ačkoliv Godfrey v jednom rozhovoru řekl, že miluje třpytky :D

Mirischka (hodnocení, recenze)

Fevas: Naprostej souhlas...a to jsem si myslela, že jedinej Magnus pro mě je Shannon Kook. :D Teda dokud neohlásili Godfreyho... :)

Mirischka (hodnocení, recenze)

Fevas: Stane se. :) Já se musím přiznat, že jsem si původně myslela, že to říká Jamie :D Shame on me. :D Jinak Godfreyho anglina zní dost dobře, ale pro mě to zase není takové překvapení, když je asijský model č. 1 :)

Fevas (hodnocení, recenze)

Mirischka: a jak mi kruciš uniklo, že byl včera chat? :D no nic, ale ta angličtina zní dobře, že? Chci říct, na to, že je to jeho první anglický film :D

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)