Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

Diskuze

kklepkaa: ty půjdeš až v září? Já půjdu hned toho 29. :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Vůbec jsem si neuvědomila, že tady hraje taky Aidan Turner, který na mě udělal skvělý dojem v Hobitovi... hned se o to víc těším na září :D

kklepkaa (hodnocení, recenze)

Prometheus69: Uvidíme na co se tvůrci zaměří a jak moc se budou držet předlohy. Trailer ukazuje hlavně akci... ale trailery jsou v hodně případech zavádějící :)

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

kklepkaa: Sladˇoučký je to až až... teď ještě trochu víc té akce.... první tester nevypadá špatně. Ale víc akčních scén... kdy na sebe jen nevejrají, připraveni ke střetu každou sekundou jejich dechu boje... Ale ten střet sám! :)

kklepkaa (hodnocení, recenze)

hessovka: Jsem zvědavá, jak se s tím tvůrci filmu poprali... :) vypadá to velmi nadějně :)

hessovka

hessovka (hodnocení, recenze)

Četla jsem knihu, dle traileru se nejspíš nebudou moc držet předlohy (možná), což mi nevadí a moc se na to těším, protože vím, že to nebude nějakej romantickej slaďáček jako stmívání, mám raději akci a té je v knize požehnaně ;).....no prostě už aby tu ten film byl! :D

Fevas (hodnocení, recenze)

po bůhvíkolika pokusech... :D ale ve skutečnosti je i druhá, kdo neviděl, najde zde

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Fevas: Taky vypadají líp.... Mnohem trefněji. Svět pod tím naším. Stejně jako naše stíny. Jak říkám realistické. :)

Fevas (hodnocení, recenze)

Prometheus69: ten poster, co tu vidíš jako hlavní, není ani oficiální. Oficiální jsou ty poslední dva, které mají nahoře napsané "There is a world hidden within our own"

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Hmm.... Noční dozdor na rize Kanadský způsob... to mě baví. Akorád nevim proč si trailer musí dopomáhat hudbou ze Sunshine.... z toho nečuchám moc dobrý soundtrack... škoda. Ale scénář nevypadá věru zle. Rozhodně se těším... co z toho nakonec bude. Cover je taky dost ubohej. Prakticky nic nevypovídá o obsahu samotném... Já normálně myslel že to bude zas nějaký romantický slaďák. :D A pak jsem si to rozkliknul na těch dalších 7. B)

Redi (hodnocení, recenze)

jacksax: já vůbec nenarážel na jeho 'obrázek', ale to je fuk... jinak víceméně s váma souhlasím, taky "miluju" tyto srajdy, jenom netřeba být tak úzkoprsý a lozit do diskuzí k něčemu, co jde zcela mimo mě, a jenom na to bezvýznamně prskat...

jacksax

jacksax (hodnocení, recenze)

junior1099: to, co má za obrázku sankacoffe ale není troll, ty lešku, to je trpaslík!

Proč by se neměly točit ty filmy? No, to je jednoduché; vždy existuje jen určitý balík peněz, co se dá zainvestovat do jednoho druhu filmů, pokud do toho nasypeš víc, trh se přesytí. Takže značný objem prostoru pro fantasy MI (ano, celé je to subjektivní, že?) zabírá dívčí pseudodráma a značnou část sci-fi zase infantilní komiksovky.

I když lze namítnout, že finančními úspěchy si tyto "subžánry" vydobily svou pozici v mainsteamu, nikdy nebudu souhlasit s tím, že  si ji vydobyly i u fanoušků scifi a fantasy.

takže ve stručnosti - je to jen můj názor a navíc hodně zjednodušený

Redi (hodnocení, recenze)

Nechci se zastávat takových zhovadilostí, co vyjmenoval třeba sankacoffe, ale myslím, že na výběr je toho dost, tak mi nějak uniká pointa, proč by se neměly točit filmy pro náctileté holky? Vaše opovrženíhodné kecy by měly význam jen v případě, kdyby se už netočilo nic jiného... takto jste jenom hloupí trollové.

kklepkaa (hodnocení, recenze)

sankacoffee: Jsem číslo čtyři je z roku 2011 a o dvojce nic nevím. Percy Jackson je spíš moderní pohádka pro děti než cílovka pro "zamindrákované adolescentky". HP taktéž nespadá do této kategorie, krom toho HP má i dost dospělých fanoušků... Ano byl tu Twilight, je tu Hunger Games a jsou i jiné, podobné filmy. Ale stále si nemyslím, že je to nová stěžejní vlajková loď Hollywoodu :) Jen se rozšiřuje spektrum a tím se snaží vytřískat co nejvíc peněz.

sankacoffee

sankacoffee (hodnocení, recenze)

kklepkaa: co je potom nedávné Hunger games, Percy Jackson, Twilight, Jsem číslo čtyři...a to jen tahám z hlavy, + další se chystají, dříve byl snad jen HP, ostatní rozhodně nespadali pod "AAA hollywood product"

kklepkaa (hodnocení, recenze)

jacksax: kruť si hlavu jak chceš, ale většina diváků vyřkne ortel nad hotovým dílem. Krom toho jsem si nevšimla, že by se teď v hollywoodu natáčely hlavně filmy pro náctileté, tak brzdi.

jacksax

jacksax (hodnocení, recenze)

Je vidět jak se změnily cílové skupiny pro hollywoodský (ale vlastně i knižní) trh. Top cílovka je teď zřetelně zamindrákovaná adolescentka. Tak se každá americká začínající spisovatelka (popřípadě žena v domácnosti s literárním kurzem pro dospělé) vrhla na tento druh literatury - a nás čeká desetiletí teenage movies nad kterými většina diváků jen zakroutí hlavou.

alienemo

alienemo (hodnocení, recenze)

sankacoffee: Mozno nie. Ale v poslednej dobe su filmy s velkym rozpoctom nablyskane kraviny. Pokial nemas peniaze na super efekty tak sa sustredis na dej, postavy a atmosferu.

Redi (hodnocení, recenze)

No, teď nevím jestli správně cítím sarkasmus, ale ok :) ... jinak jestli neznáte, tak zkuste, třeba se vám bude líbit, seriál The Fades (bohužel po první sérii zrušený, jestli jsou mé informace správné). S TMI to může mít něco do sebe...

kklepkaa (hodnocení, recenze)

junior1099: knihy jsou tak trochu romantické, ale záleží na tom na co se u filmu zaměří :) je tam taky akce, humor, drama... od každého trochu :)

Fevas (hodnocení, recenze)

junior1099: spíš bych řekla, že o tenhle žán se aktivně zajímají převážně ženské :)

Redi (hodnocení, recenze)

To bude asi nějaká pohádka pro holky, jak jsem si tady trochu pročetl ten babinec, co? Ale masky vypadají dobře. Sheehane, Sheehane, tebe bych vídával radši v jiném typu filmů než kanadských (pod)průměrňáků.

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)