Doteky osudu

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 19 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tim Kring

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem (více)

Seriál sleduje příběh otce, který při 11. září ztratí ženu a musí se sám starat o svého autistického syna, který nejen že za celý svůj život nepromluvil, ale také nesnese od nikoho jakýkoliv dotek. Jednoho dne jeho otec zjistí, že čísla, která syn neustále píše, v sobě mají skrytý význam a dokonce mohou předpovědět budoucnost. (Pongin)

Dharter

V současné době americká televizní síť Fox kvůli dopadům ekonomické krize žebrá de facto z posledního chlebu, a celkově nějaké ty americké seriály napříč celým americkým televizním spektrem mají nižší sledovanosti. Případně byly uvedeny na televizní obrazovky, ale nezaujaly dostatečně (viz Terra Nova). Po všech těchto dopadech sionisty vytvořené ekonomické krize to chtělo nový a pozitivně naladěný seriál, který by navracel pocity, které doprovázely sledování seriálových hitů, jakými byly Prison Break, Lost, 24 hours, Heroes, a jiné (přehlížený Alias). Co se týče mého pohledu na situaci, bylo při sledování těchto seriálů nemyslitelné, že by se snad na Západě mohlo dít něco zevnitř zlého. Zkrátka byla to ta doba, kdy si Češi vážili alespoň vlivných figur z minulosti (výsměch kupec Sámo z Francie, dále Karel IV., který si tuhle oblibu zasloužil jenom za to, že si postavil Karlštejn, zeď pod Petřínem, Karlův most v Praze, a založil první českou univerzitu - ale jinak #1 nebyl českého původu #2 jel ohebný stav, stejně jako současné vládnoucí figury ČSSD/TOP09/ANO/KDU-ČSL zanořené v ČR). Češi zkrátka, když ještě kvůli slabému rozšíření internetu, bylo snadné tohle ovčanstvo proKLAMovat skrz TV Novu/Primu/Barrandov/ČT, si mysleli, že Karel IV. nemá žádné napojení na kořeny zla (stejně tak kupec Sámo). Následně a naštěstí ale přišla doba Internetu, a co dříve bylo utajováno, se dá zjistit. Nyní už víme, jak to bylo s 11. zářím, nebo tou ekonomickou krizí z roku 2008. A jestliže se jeden z vašich oblíbených seriálů (Fringe) z ekonomických příčin začne negativně v kvalitní rovině měnit (hl. postava se uvězní do dvou časových linií, a veškerý děj se tak odehrává v jiné linii), a dále se objeví nový seriál Terra Nova (který je mixem Jurského parku s Lost), a vaše ekonomické vyhlídky nejsou zrovna moc obstojné, čímž jste deprivováni, můžete pouze uvítat seriál, ze kterého nemáte vůbec touho emitovat si tzv. koncové fluktuace. Takový seriál vám sice nedá žádné důležité odpovědi (takové, které víte ze seriálu Alias, protože při odvetě Anonů sledujete tenhle kon-špionážní seriál, a tak se dozvíte informace, které jste ve třinácti letech nemohli mít při prvním zhlédnutí v CZ dabingu), ale stále je dobrý důvod si v sobě ponechat optimismus, a těšit se na 18. března (jenom snad bez té černé vody, která doprovázela japonské tsunami - což bylo totálně COŽE). _ _ _ Když jsem včera viděl trailer na tenhle seriál, hned mi bylo jasné, že se bude jednat o veliký seriál (viz účast Tituse Wellivera, aka MiBa z Lost). Kiefer Sutherland je taky fajn, a má to velmi fajn, jelikož se narodil jakožto Střelec 21.12. 1966, a třeba i v tento rok (2012) odvrátí konec světa svým hereckým výkonem. :) Lidstvo se nachází v Kosmické pavučině z temné hmoty, takže nezapomínejme na to, že jsme tu všichni, a je to pouze na nás. Tenhle seriál zkrátka je fajn optimistický, a uvidíme, zda z něj nebude nový Lost (což těžko, že...). P.S.: Všimli jste si Jakeových bot? Takové měl i Charlie v Lost. ✔ () (méně) (více)

M.a.t.t.

Čakalo sa, že Touch bude jednou z televíznych udalostí sezóny. Akurát to príliš nevyšlo. Kiefer Sutherland sa síce snaží, ale ústredná zápletka vlečúca sa na úkor nepodstatatných epizódnych línií s nevierohodnými prepojeniami mu nedáva veľa priestoru vyniknúť. Touch mal našliapnuté na viac ale po pár epizódach sa stratil v únavnom schématizme, ktorý mali maskovať hlboké myšlienky v úvodoch a záveroch epizód. Akoby si to uvedomil aj sám Tim Kring, v druhej a záverečnej sérii servíruje úplne iný seriál. V niečom lepší, ale nie výrazne. Nepodstatné charaktery sú preč, na ich miesto nastupujú noví ťahúni a dej sa sústreďuje výlučne na hlavný príbeh. Dokonca aj Kieferova postava chvíľami pripomenie časy Jacka Bauera. Priestor na záchranu však už nebol, aspoň však išlo rozlúčku so cťou. ()

sulimo

84%? To jako vážně? To jste tím vším nadšením zjevně stihli jenom pilota a zbytek řady už tu zjevně viděl málokdo. On pilot byl vážně nadějnej, ovšem k mému velkému překvapení mě druhej a třetí díl dokázaly nudit natolik, že jsem se k čtvrtýmu nedokopala. Tohle je prostě trapárna, která může fungovat opravdu jen tu pilotní hodinu, ovšem už tehdy člověku dochází, jak patetický se to postupně stává a jak strašně laciný to je. Upřímně se o bávám, že vidět pár dálších dílů, skončim tu na odpadě s vykřičníkem, jelikož jsem si jistá, že s přibývajícími díly bych se styděla sama za sebe, že dokážu na ten americkej patos koukat a ztrácet tak čas takřka nejhoršim možnym způsobem. Nechápu to nadšení. ()

zuza99

První série byla nadprůměrná, zato druhá mě málem unudila k smrti. V té první totiž byly velice zajímavé prolínající se příběhy, to v druhé poměrně chybělo. Herecký výkon Avrama, k tomu se snad ani vyjadřovat nechci. Mám pocit, že bych to i já zahrála lépe. Jack mi lezl na nervy tím, jak pořád někam zdrhal, vím že to byla podstata seriálu, ale občas jsem měla chuť mu jednu vlepit. Alespoň měl seriál důstojný konec. ()

Narcis

Taky fandím Timu Kringovi k úspěchu a ještě více mému seriálovému bohu Kieferu Sutherlandovi. Mě osobně toto připomělo spíše Flashforward a samozřejmě Kringovy předchozí děti - Hrdiny. Potvrdilo se mi to, co jsem věděl už při sledování 24 hodin - Kiefer je herec, který před kamerou vypadá dobře za všech možných okolností - ležící na zemi, zmoklý a nebo v reflexní vestě a taky SAMOZREJME to, že dokáže bravurně zahrát milujícího otce - takto se už předvedl v 1.sérii 24 hodin a zde je tedy tato role stejně uvěřitelná, byť diametrálně odlišná - to, že náš new hero schytá 2x nakládačku během jedné epizody byl tak trochu i šok - v predchozi roli by z protivnika nezbyl ani mastnej flek... njn, tento hrdina rozhodně netrpí žádnou "nadpřirozenou" schopností ... Samozřejmě mě to vcuclo během pár chvil k čemuž přispělo i kvalitní umělecké intro jaké jsem viděl naposledy ve Hře o trůny ... Doufám, že si seriál udrží laťku danou první epizodou a vyhne se syndromu některých seriálů - po prvním díle (pár dílech) propad, který se přinejlepším v polovině seriálu "zmátoří" (jako např. v druhé půlce skvělý Flashforward nebo Jericho) - myslím, ale že díky Kieferovy to ale za všech okolností bude stát za to ... ()

• Kiefer Sutherland v souvislosti s projektem prohlásil: „Nechtěl jsem se tak brzo vrátit k nějaké show. Toto bylo ale krásně napsané, bylo to jiné.“. (Agent24)
  • Server tvguide.com zařadil seriál mezi nejočekávanější novinky zimy 2012. (Agent24)
  • Přes 12 milionů diváků sledovalo pilotní epizodu na televizní stanici Fox. (Trajektt)

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (více)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (více)