The Hire: Ambush

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

Thomas Milian si najme Clivea Owena, aby mu pomohl převézt ukradené diamanty. V půli cesty je ovšem přepadnou maskovaní muži, kteří zahájí palbu z černé dodávky. Nato se rozpoutá dechberoucí automobilová honička zakončená pyrotechnickým bonbónkem. John Frankenheimer se stal jedním z osmi režisérů, kteří se propůjčili německé automobilce BMW. Dostal za úkol natočit desetiminutovou akční bombu, na kterou mu bylo zapůjčeno jedno BMW 740i a rozpočet v podobě $1 000 0000 dolarů. Společně s producentem Davidem Fincherem tak stvořil své předposlední dílo (rok poté zemřel), v němž dokázal - jako již v RONINOVI - svoji zručnost při točení automobilových honiček. (John Doe)

Hanys_

Od scénáristy Seven a 8 mm jsem sice čekal trošku promakanější zápletku, ale nevadí. A ikdyž je Frankheimerova akce rozhodně dobrá, tak v téhle sérii patří tenhle díl přece jen k těm méně impozantním... ()

Peiper2

Moje první setkání s projektem The Hire. Nedopadlo nejhůře, ale věřím, že další díly přinesou vedle akce i trochu lepší příběh. Takto na mě snímek působí jako tuctová honička, kterých je v jiných filmech požehnaně. ()

kwoky

Jednoduchá zápletka, napínavé je to jak kšandy a svítící kulky v noční tmě jsou velmi efektní. Bohužel dvě nebo tři maličkosti mi zde nedávaly smysl, nejspíš vinou střihu. Ve výsledku tahle epizodka hodně dobrá, ale na pět hvězd to fakt není. ()

MkSallam

Efektně natočený, ale jinak obsahově nejprázdnější Hire. Pointa jaksi chybí a samotná velmi dobře rozjetá honička už ke konci není ono (tedy až na ten pyro-konec). ()

Kratoc

Co na tom, že zápletka není nijak oslnivá. Filmeček má náboj, který postrádá mnohý celovečerák za daleko větší peníze. ()