Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

luco323

Netradičná kamera (taký dokumentárny štýl) upúta už od začiatku. Film sa nehrá z divákom na žiadne oťukávačky a dlhý úvod. Skáče do toho po hlave, rovno z jednej napínavej akcie do druhej. Tá je samozrejme adekvátne dopĺňaná súkromím tejto partičky policajtov. A dokonalým namiešaním týchto dvoch zložiek vznikol famózny film z názvom End of Watch z jedným z emocionálne najsilnejších finále aké som videl. A veľkú zásluhu na tom všetkom má hlavne dokonale zohraná herecká dvojka a to čo veľmi oceňujem, realistické poňatie celého filmu ktorý nemá jediné slabé miesto. 100% ()

shinlove

Fakt se mi to líbilo. Styl natáčení skvělý a závěrečná přestřelka neskutečná a hlavně nečekaná. Policejní drama, jak má být a pro mě osobně mnohem lepší, než slavnější Training Day. 4* ()

Zizou_

Sice bez nějaké komplexnější struktury nebo náznaku jaká bude následující scéna, ale zato s intenzivními událostmi, které se nebojí přitlačit na pilu a šokovat diváka. Vynikající práce s kamerou, jejíž roztržitost mi zpočátku vadila, ale postupem času jsem si ty POV záběry (zvláště v závěru filmu) nemohl vynachválit. Menší výtku bych možná měl jen k poslední scéně, která se mi zdála nadbytečná a tak trochu zkazila sentimentální zakončení. Poctivých 8/10. ()

90125

Home video. Policajná agitka, bez čo i len malého závanu nejakého príbehu. Práca amerického policajta v tomto filme vyzerá ako jedna velká zábava. Cops sú v takom kľude, že si môžu pri ostrom zásahu natáčať vlastné houmvidejko. A tak v jednej ruke drží policajt kolt a v druhej kameru. No toto, veď aj criminals si strielačku natáčajú ručnou fucking kamerkou. Takže profi štáb pri tomto filme ani nie je treba. A tak to celé aj vyzerá. Skutočne nechápem aký bol úmysel dramaturga a scenáristu tohoto mizerne zostrihaného dovolenkového videoklipu. Chceli snáď dokázať, že stačí akási forma a že obsah netreba ? Chceli vyhrať majstrovstvá v počte použitia slova fucking ? Alebo vo vymyslení čo najmenej realisticky vyzerajúcej situácie ? Fakt neviem. Inak skvelého Gyllenhaala (ktorý sa dva krát ocitol v pekelnej palbe automatických samopalov a samozrejme bez škrabanca) som v tak zlej roli ešte nevidel. 40 % ()

Gluminator

Povedený snímek ukazující život policistů z jůesej, prolínání mezi prací a rodinou, střídání humoru dramatem a nakonec divným koncem, který mě překvapil. Celkově film nedisponuje nějakým velkým dějem a zápletkou, je to snaha zachytit reálnou práci policisty. 80% ()

Satoshi

Proste tomu filmu nemôžem prísť na kĺb. A navyše toľko chýb a z toho plynúce nezmyselné, prehnané scény to len zhoršujú. Zato herecké výkony sú veľmi solídne. To jediné to u mňa zachraňuje. Ten film mi akosi nepriniesol nijaké poslostvo, nijakú myšlienku. Nepáčil sa mi. Hoci nezvyknem dávať nízke honotenia, tentokrát cítim, že musím spraviť výnimku. ()

Lasa

Dost realistický,brutální zachycení války mezi policií a kartelama.Jako fanda realistických filmů jsem byl příjemně překvapen a s nadsázkou jsem u některých scén mlčky koukal s pusou dokořán.Brutalita některých scén byla tak dobrá,že mi místy skoro až mrazilo a závěrečná přestřelka dodala filmu na kvalitě.Za mě spokojenost. ()

lola10

Skvělá kamera a opravdu super zpracování tématu- vztah dvou kolegů, parťáků, kteří spolu tráví nespočet hodin denně. O to líp se Vám na to kouká a věříte jim to, jelikož hlavní aktéři jsou přáteli i ve skutečnosti. Oceňuji improvizaci během jejich rozhovorů. ()

Logicomix

Pochůzkář ten těžký chleba má. Film je o dvou policistech v hlídkovém voze LAPD a jejich práci. Pánové mezi jednotlivými akcemi řeší vztahy a přátelsky se verbálně škádlí. Záměrem autorů bylo vzdát poctu běžné policejní práci. Bohužel se jim to daří jen částečně. Chemie mezi parťáky (Jake Gyllenhaal, Michael Peña) funguje dobře, kamera a střih šlapou a dojímal jsem se na těch místech, na kterých autoři chtěli. To je fajn. Co film kazí, jsou přepálené nerealistické akční scény, které neladí s celkovým relativně civilním vyzněním filmu. Přesto se jedná o nadprůměrný snímek. ()

RavenSpector

Velmi policejní, velmi americké drámo. Dobře natočené, nenudí a zaujme. Čtyři hvězdy je možná moc, ale Jakea G. poslední dobou celkem snáším. Dobrý a hlavně uvěřitelný herec. Vlastně jde o takové malé policajtské blair witch. Občas trochu moc žvástů a trapných keců. OK, takže 3,5 hvězdy max. Zaoukrouhlíme :) ...... PS: ještě bych rád ocenil permanentně nablblý výraz Anče K. - to není herečka, ale telátko ()

pichta

Zaujímavý film o LA políci, kde to neskončilo po americku - všetko dobre, ale zase taky je život a o to mal ten film vačšiu hodnotu. Trochu mi vadli ten spôsob akým to bolo natočené, inak bola akcia a celkom dobre. ()

michael99

Nelítostný a krutý. Přesně takový je policejní svět. Holčičky popadněte rychle své kluky za ručičky, protože tohle bude opravdu jízda. V tomto filmu žádnej Smradumír nehází báva do vzduchu a jeho teplý kamarád Tom ho za to chválí. Zde si názorně ukážeme, jak drsné jsou ulice Los Angeles, které si v klídku projíždějí dva cool týpci s kvérama u pasu. Opravdu stylově natočené. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)