Tom Yum Goong 2

• Thajsko ต้มยำกุ้ง 2 (více)

Když Kham (Tony Jaa) zachrání svého slona Khona v Sydney, vrací se s ním do Thajska na venkov. Po pěti letech za ním přichází obchodník se slony a chce od něj Khona koupit za libovolnou cenu. Kham slona odmítne prodat a obchodník tedy Khona ukradne. Kham se ihned vydává do jeho sídla, kde po krátké potyčce s ostrahou nalézá obchodníka zavražděného. Vše je navíc připraveno tak, aby si policisté i dvě obchodníkovi dcery mysleli, že jej zavraždil Kham. Začíná tak zběsilá hra, při které Kham musí nejen znovu zachránit svého slona, ale navíc se vypořádat i s policií. (Tamten)

Diskuze

Parm1

Parm1 (hodnocení, recenze)

ywo666: o Tonyho namyšlenosti bych nepochyboval ani chvíli, na něj se stačí jen podívat a je vidět, že je to namyšlenej parchant (viz to, že po "rozchodu" s Prachyaem P. se rozhodl další Ong Bak režírovat sám v cca 30-ti letech a jak to dopadlo), ale peníze jsou peníze a jejich společná práce jich vydělala hodně. A navíc Prachyaův propadák Bílý Elephant je potřeba nějak "přelepit", takže ze spolupráce by oba mohli vytěžit dost, pokud najdou společnou řeč.

ywo666 (hodnocení, recenze)

Nejaké novinky. http://www.cityonfire.com/tony-jaa-to-make-tom-yum-goong-2-aka-the-protector-2/ Komu sa nechce čítať. Tak sa hovorí o tom, že film sa už točí 8 mesiacov ale je hotový len z 40% kvôli extrémne náročnej choreografií. Premiéra stanovená na máj 2013. Spomína sa tam aj to, že Protector 2 asi výrazne rekročí plánovaný rozpočet. Plus sa tam dá prekliknúť článok ktorý hovorí o tom, že Tony a Prachya sa hodne pohádali, kvôli Tonyho namyslenosti a bolo veľkým prekvapením, keď oznámili ďalší spoločný projekt.

ywo666 (hodnocení, recenze)

Lacike: Určite si pozriem. Dúfam, že to bude aspoň také dobré ako underground.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ak sa nemýlim, tak prvý Ong-Bak sa točil približne tri roky, alebo aspoň tak som o tom čítal. Takže pri tomto type filmu a ešte navyše keď mali problémy aj s povodňami by som ten čas až tak neriešil.

ywo666 (hodnocení, recenze)

Sign: Jackie je už starý. Ako to bude aspoň také dobré ako jednotka tak u mňa MA film roku. Ako to vôbec vznikne. Už nejak podozrivo dlho je o filme ticho. Keď je niečo viac ako pol roka pod statusom filming, tak mi niečo prestáva sedieť. Aj keď asi sa dokaličili a čaká sa kým sa dajú dokopy.

Sign (hodnocení, recenze)

Nechcu být za nevraživce, ale já myslím že to bude zase děsná capina se spomalenými akčnímy záběry které sme už u Tonyho viděly, jestli se dá na něco těšit tak na Jackiho Armor of god 3!!!

Sign (hodnocení, recenze)

Nevim no, ale tak když to říkáš tak přesvědčivě, je fakt že to jednou možná dvakrát tam vypadalo divně, ale i tak samotný Jet a jeho kousky sou prý v tomhle filmu bez lan, a ja to u něj necítil, a to sem to viděl hodněkrát a i nedávno, ale jo já myslím že jsou filmy kde Jet lana nepoužil, sice to zrovna nejsou Kung Fu filmy jako s Jackiem, ale v některých filmech ne

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Síce som Fist of legend videl naposledy pred niekoľkými rokmi, ale myslím, že áno, viacero bojových prvkov mi prišlo mierne vylepšených, ale aj tak to bolo len v dosť malej miere, myslím, že Jet Li ani čistejší kung-fu film nemal. Teda vo svojom najslávnejšom období, v tých prvých som si nevšimol nič, aspoň ak si dobre pamätám. Ale ani laná nie sú vždy na škodu, taký Twin warriors alebo prvé dva diely Once upon a time in China mám radšej ako Fist of legend a lán je tam plno.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Sign: neviem ako tam mam teraz narychlo presvedcit.Pozri si zo pozorne znova. Sice tam herci nelietaju ale pri roznych vyskokoch im s lanami pomahali. Okrem toho, ze to proste vidim, to potvrdil aj reziser v komentary, co vysiel na DVD.

sniper18: a ty v tom filme lana citis?

sniper18: to máš pravdu

Lacike: o tyhle filmy a choreografii se zajímám víc než dost, a Fist of Legend s Jetem je tak skvělé a hlavne uznáváné a slavné právě proto že tam nebyli vůbec požité dráty, u vydání toho filmu byl právě tenhle fakt zmiňován

sniper18 (hodnocení, recenze)

Sign: Aj ja mám radšej Hong Kong, oni len predsa k tej akcii vedia pridať aj mnoho iných prvkov, ktoré z nich robia plnohodnotné filmy, napríklad z posledných rokov taký Ip Man, Zóna smrti alebo Obávaný bojovník sú podľa mňa lepšie filmy, v ktorých fungujú aj emócie a tak aj tú akciu viac prežívam. Ale ako som už spomenul, pre mňa vrchol čistokrvného martial arts sú prvé dva filmy Tonyho Jaa, ktorého nemám tak rád, ako tú hviezdnu trojku, ale môj obdiv a rešpekt určite má.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Sign: len by som doplnil, ze pokial myslis ten The Fist of Legend s Jetom Li, tak tam pomocne lana pouzite rozhodne boli A v dost velkej miere. Asi este nemas dobre napozerane filmove postupy. Nevadi. Pred par rokmi som tam ani ja lana nevidel.

Sign (hodnocení, recenze)

Jako jo, ale vždyť třeba ve Fist of legend se perou co chvila co si pamatuju, a zas ta rychlost tam a to co Jet předvádí, ale jo ja neříkám že Tom yum nebo Ong sou nuda, jak říkám, každý má rád něco jiného, já se třeba radši podívám na Hong Kong akci, ale určitě si čas od času dám i Tonyho, ale i Tonyho při některých scénách zachraňuje střih

sniper18 (hodnocení, recenze)

Sign: Ani ja nehovorím, že by som už nejaké iné dobré akčné scény nevidel, ale podľa mňa práve jeho prvé dva filmy mali najväčšie množstvo najdynamickejších a najprepracovanejších bojových scén. Napríklad ten tebou spomínaný Kantonský kmotor má síce akčné scény vysokej úrovne, ale veľmi málo. Tá akcia v reštaurácii bola špičková, pri nej som pomaly ani nedýchal, ale okrem nej tam už boli tuším len dve väčšie akčné scény a tie už boli skôr zamerané na kaskadérske kúsky ako na skutočné martial arts. Oproti tomu sú Ong Bak aj Tom yum goong omnoho akčnejšie a minimálne rovnakej úrovne. A napríklad Fist of legend tiež nebol až tak akčný, tie prvé dva súboje, či už v triede alebo s karatistami boli perfektné, súboj na lúke alebo finálny s Billy Chowom sa mi tiež páčili, ale tiež mi to neprišlo až také intenzívne.

Sign (hodnocení, recenze)

Jako jasně já se mohl dívat na závěrečnou lámací scénu když jsem ji viděl poprvé několikrat za sebou to ano, neříkám že je špatný je to borec, jen mi připadá ukvapené kvůli pár filmům hned říkat že je to nej, nemluvím zrovna o vás, a jak říkám, každý má jiný styl, já jsem třeba viděl ještě lepší akční scény z dílny Jackiho Chana, scény jako v Kantonském kmotrovi jsou až za hranici rozumu, ale jak už jsem řek, každý má jiný styl a tohle je také masakr to ano, jen jak sem se na tyhle filmy díval tak sem viděl v podstatě ty samé kousky pořád dokola (opět vyjímka lámací scény to je vrchol filmu) akorát jakože s větší intenzitou

sniper18 (hodnocení, recenze)

Sign: Nejak nerozumiem, prečo sa vlastne tak snažíš Tonyho Jaa zhadzovať. A ani neviem o tom, že by ho niekto kládol na prvé miesto, veď ani jeho filmy nie sú tak dobre hodnotené, ako najoceňovanejšie filmy najväčších Hong Kongských borcov. Je to jednoducho jeden z mála akčných hercov, ktorý nepotrebuje pre svoje kúsky strih, laná a ani kaskadérov a tak si úctu a rešpekt určite zaslúži. A to, či je lepší alebo horší je napríklad mne osobne úplne jedno, som rád aj za neho, kiež by bolo podobných hercov čo najviac. A súhlasím s poslednou vetou ywo666m, čo sa týka čistokrvných martial arts filmov, takže neberiem do úvahy umelecký zámer a ani kaskadérske kúsky, ale len čisté martial arts, tak Tom yum goong je absolútny vrchol.

Sign (hodnocení, recenze)

ywo666: The fist of legend bylo natočené bez lan třeba a je to taková jízda že to není ani možné, choreografie bombastická a rychlost Jeta je nechápající, ale tak jasné každý má jiný styl, já su prostě na opravdu dokonalé umění a rychlost která je v tomhle světě bojových umění na prvním místě

ywo666 (hodnocení, recenze)

Sign:  Som videl všetko možné a čosi aj sám trénujem. Ale tých 7 čiernych pásov som myslel Michaela Jay Whita (MJW). To som len dal ako príklad, že využívanie viacerých bojových štýlov nemusí byť na škodu. Napríklad u Jeta mi vadí, že často vo filmoch používa laná. A tie ja nemusím. A nikdy som nevidel lepší bojový film na choreografiu ako protector.

Sign (hodnocení, recenze)

A Mimochodem pardon ale lidi jako ty co říkají tohle neviděli pořádné filmy s Jetem nebo Jackiem vedle kterých je Ong Bak atd. dosti nuda

Sign (hodnocení, recenze)

Ja se nechci hádat, ale teď asi nemluvíš o Tonym, to mi pošli odkaz kde je neco ve stylu kde dělá jak ty říkáš 7 bojových umění

ywo666 (hodnocení, recenze)

Sign: Aj tak nesúhlasím. Jackie je ale zaujímavý tým, že ide skôr o komédiu. Jasné má aj bitky, ale jedná sa skôr o jeho výtvor ako konkrétne bojové umenie. Tony už nemá moc v  thajskom boxe zlepšovať. A to ,že pridáva kung fu a taekwondo a gymnastiku (parkour) je len plus. Trénuje od 8 rokov takmer denne. Npríklad na MJW má rád že predvádza veľa štýlov. Má 7 čiernych pásov ale v never back down predvádza hodne BJJ a kvalitne ktoré do tých jeho 7 pásov nepatrí. A to nehovorím, že vo filmoch predvádzal aj box, capoeiru a tai chi. Takže viac štýlov nikdy nie je na škodu.

Sign (hodnocení, recenze)

ywo666: jistě na tom také něco je, ale měl by se držet toho co umí a studoval a né hned skákat ze stylu na styl, já taky docela čuměl když jsem viděl Ong Bak poprvé nebo tady první dil Tom Youm Gong, ale po tom jsem si pustil nejlepší filmy s Jackie a Jetem, do toho neporazitelný a tohle Ong Bak a Tom youm se pro mne stal takové spíš rozehřívačky než že by to strčili do kapsy, ale jasné každému se líbí něco jiného, taky fakt že jde o postavu, Jackie nikdy nepotřeboval ze sebe dělat někoho kdo někam vtrhne a všechny zničí ale oživoval to a jeho nepochopitelné kousky které jsou ještě více nechápavé nijak nezpomaloval jen je vkládal do souboje, nijak na ně nekladl rázný důraz a člověk který trénuje bojová umění a rozumí choreografii sám pozná co je ohromné, ale jistě Tonyho skoky do vzduchu jsou také ne zamyšlenou, ale já viděl všechny filmy s Jackiem Jetem a Tonym, opravdu se porovnávat nedají

ywo666 (hodnocení, recenze)

Sign: Nemôžem povedať, že by som súhlasil. Tony pridáva dosť akrobacie a niektoré jeho ťahy sú nad hranicu myslenia. Nie, že by som znevažoval Adkinsa, MJW, alebo Číňanov. Rýchlosť je subjektívna a dá sa vo filme meniť v postprodukcií. A od toho, čo predvádzajú herci závisí aj práca koordinátora. Tiež nesúhlasím, že potrebuje 10 rokov tréningu. To už bude mať 45 rokov a vtedy už predsa len človek je za vrcholom. Neber ma zkle mám rád všetkých borcov, čo si menoval a netvrdím, že Tony Jaa je lepší ako oni. Ale tvrdiť, že sú lepší ako on príde blbosť.

Sign (hodnocení, recenze)

ywo666: tak už jenom fakt že Jet li je svým tělem s svým Wu shu na úplně jiné úrovni, ono také musel zpomalovat své pohyby aby je kamera vůbec zaznamenávala, tohle se u Tonyho stát rozhodně nemůže, možná za dalších 10 let téningu jednoho stylu a ne děláním z poloviny dalších pěti jak to bylo v Ong Bag 2 a výsledek je dost neautentický jakožto u mástrů Jet Jackie Donny, oni ukázali před kamerami něco co jen tak někdo neumí, ale akrobacii a taekwondycké kopy dělá kde kdo, na youtube nacházím každou chvíli borca který dělá to samé, také se tony nemúže rovnat kopům které předvádí Scot Adkins, a pan velký Michael má 7 černých pásků v různých stylech a umí je perfektně, kdyby se tony naplno věnoval Muay Thai a Muay Boran a snažil se své pohyby zrychlit a zdynamikovat jak tady kluci, pak bych čuměl s hubou do kořán

ywo666 (hodnocení, recenze)

Lacike: Čo už. Mne moc nesadol. Ale snahu mu uprieť nemožno.