Reklama

Reklama

Dracula Daria Argenta

(festivalový název)
  • Itálie Dracula 3D (více)
Trailer

Obsahy(1)

V době emo upírů, kteří spíše než krvelačné bestie připomínají navoněné metrosexuály ze stránek módních magazínů, se Dario Argento rozhodl vrátit příběh otce všech nemrtvých do jeho gotické podoby, která sází méně na třpytivý make up a více na pořádnou porci poctivé hrůzy, kterou italský mistr exploatace zásobuje své fanoušky již několik desetiletí. Ani zde ale nezůstává Drákula čítankovou postavou z temnot viktoriánského světa; v Argentově fantastickém imagináriu získává další rozměr, stejně jako samotný obraz, který povýšil do dimenze stereoskopického 3D. Představitele absolutního zla, lačnícího po krvi bělostných panen v honbě za láskou milované ženy, ztracené před více než čtyřmi sty lety, tak opět čeká osudové setkání s Jonathanem Harkerem a jeho nastávající Minou. Zatímco si ale Drákula brousí zuby na krásnou Minu, pozadu nezůstává ani nemilosrdný Van Helsing, který neméně lační po tom, zbavit se půlnočního násosky už jednou provždy. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Cením si každého filmu, který se snaží podávat upíry v tradičním světle a v případě Draculy mi ani nevadí, pokud se tvůrci odchýlí od Stokerovy předlohy. Každopádně tohle nešlo. Přes snahu o gotičnost to bylo totálně negotické, nenapínavé, neatmosférické a nekrvavé. Argento lákal kromě svého jména také na Kretschmanna a Rutgera Hauera. Hauer snad jako jediný projevil snahu předvést něco, co by se alespoň blížilo herectví, zatímco první jmenovaný totálně vyhořel. Zbytek byli nejspíš jen Argentovi příbuzní a to ještě musel hledat takové, kteří toho talentu nemají ani trošku. Samostatnou kapitolou jsou triky. Začalo to pavoukem, pokračovalo přes vlka a co mě totálně vyřídilo, byla kudlanka. Ano, kudlanka. Jenže triky byly zároveň to jediné, co stálo za pozornost, protože jsem se mohl alespoň zasmát, když už nic. Takže, trochu paradoxně, těch 10% dávám za triky. ()

bassator 

všechny recenze uživatele

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy (Dario Argento´s Dracula / DARIO ARGENTO´S DRACULA / Dracula Daria Argenta) - Hrůza na plátně není jako hrůza na plátně. Tu co myslím já je hrůza zpracování, která ještě dána do verze 3D je věc dosti nepochopitelná. Pro mne to byly spíše dva půlnoční noclehy (pěkně se u toho odpočívalo) a možná první 3D prsa co jsem na plátně viděl. Toť absolutně vše... - 1. 7. 2012 - kino Čas - Karlovy Vary - 3D + 7. 7. 2012 - kino Čas - Karlovy Vary - 3D - 15% ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Dario Argento zastal pri natáčaní tohto legendárneho príbehu na pol ceste. Neštíti sa síce nahoty a gore, čo sú pravdepodobne hlavné znaky eurohororu v celej jeho doterajšej histórii, ale ten zvyšok je zbytočne predigitalizovaný, umelo, až televízne vyzerajúci a hlavne málo temný. K okázalosti má ďaleko aj titulná postava, v nevhodnom obsadení Thomasom Kretschmannom. Čo už, časy SUSPIRIE a INFERNA sú už v nenavrátne. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak tedy zklamání, nemyslím si sice že se jedná o nějhorší film od Argenta, ale o jeden z nejslabších určitě. Je to poměrně zajímavé protože je tu všechno co mám na hororu poměrně rád. A to krev které tu je poměrně dost, a ve filmu se pořád něco děje, ale celkově film je o ničem, k čemu potřebujeme dalšího Draculu? Kretschmann je jako Dracula takovej o ničem, a Hauer proběhl filmem bez většího povšimnutí(rozuměj, hraje tu dlouho ale je sakra nevýraznej). Body dávám hlavně za výbornou kameru a tu krev, jinak slabota a zklamání. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Asi jako by se Jakubisko s Vorlíčkem zhulili a četli u toho Stokera. Neatmosférické, překvapivě málo brutální (hodně nepříjemné překvapení), s dialogy, střihem a triky, z nichž ještě 12 hodin po projekci zvracím jako Alík. Být Argentova verze součástí policejních výslechů, přiznám se snad k čemukoliv. 3D ovšem nadprůměrné. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (4)

  • Poprvé postavu Van Helsinga (Rutger Hauer), v původním románu Holanďana, zahrál herec z Nizozemí. (Nivenx)
  • Jeden z největších rozdílů mezi originálem od Brama Stokera a filmovým zpracováním je ten, že děj této verze se odehrává zcela v Transylvánii, zatímco Stokerovo dílo se přesouvá do Anglie. (Nivenx)

Reklama

Reklama