Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Pritok

neskutocne intenzivne, brutalna atmosfera. super zvladnuta kamera, boje maximalne prehladne. naturalne. jak doslo k bojom na blizko tak to zacalo byt neskutocne epic. jeden z naj akcnych filmov poslednych rokov, i ked to vpodstate nemalo ziadny dej, ale to absolutne nevadilo, uz davno som nevidel film, pri ktorom by s clovek nenudil ani na minutu. jedina vec, ktora mi vadila bol mozno nie moc vyrazny hlavny hrdina, ktoreho som vpodstate nevedel rozoznat prvu polku filmu, lebo seci ti aziati mi prisli rovnaki. ale skill mal to sa musi nechat. ()

Nobunaga

Nadupaná martial art choreografie je jedinou devizou filmu , což je sakra málo a tak je zároveň i jeho hřebíčkem do rakve. Je pravda, že něco takového jsme ještě neviděli, ale koukat se na to celý film je ubíjející i pro diváka (jak pro koho, že). Na přelomu 80. a 90. let se filmům s JCVD, Arniem, Norrisem apod. vyčítalo, že se postavy zvednou a mlátí dál i po ultimátních zásazích do hlavy. Tady se mlátí hodinu a půl nejen do hlav, ale i do kolen, trupů a hrudníků, hází se lidma do zdí a jede se stále dál, stále dál... Když poldům dojde munice, tak záporáci naběhnou (asi ze solidarity, nevím) s nožema a mačetama a "pravá zábava" teprve začíná. To už jsem se musel smát. Po půlce filmu jsem se přistihl jak se nudím, nicméně jsem se přinutil film dokoukat alespoň pro tu choreografii a za to to stálo. Viz "laboratoř" a "mučírna". Takže 50% ()

boulala

Pokud Vám stačí k výborné filmové zábavě skvěle technicky i herecky zvládnutá akce, budete se výborně bavit. Musím filmu přiznat i určitou dávku napínavosti a psychologického krimi děje. Ovšem nízká úroveň zápletky a nadmíra akčnosti mě nepřesvědčily. Dávám tři až čtyři hvězdy. ()

ELDoctorow

Prenudil som sa od prízemia cez všetky poschodia až na to najvrchnejšie a zase naspäť. Aj cesta naším 40 ročným rozheganým výťahom na tretie poschodie našej bytovky mi vleje do krvi viac adrenalínu a napätia do tela. Bude na prízemí keď prídem? Nebude? Bude zase cítiť močom ako minule? Nebude? Odpovedal už konečne adresát na ten nápis čiernou fixkou na ľavom krídle dverí "Beno prečo si ty taký kokot?"? Neodpovedal? Zastaví mi to na tom treťom, alebo je to zas rozdrbané a ja sa preveziem až na desiate? Napätie jak sviňa, a to tam ani nemusím máchať mačetou. ()

lubbax

pokud hraje hudba (pod kterou se podepsal mike shinoda z linkin park) a postavy rozjedou ten svůj tanec jehož choreografem byla zřejmě sama smrt, je vše v pořádku. daleko horší však je, když dojde na samotný příběh a dějovou linii která nenabízí takřka vůbec nic zajimavého a je přinejmenším papundeklově podpodprůměrná. nudí a sráží film na polovic. přiznávám, že bezduché rubačky nemusím, daleko raději mám filmy typu- klan létajících dýk, tygr a drak a pod. ()

Marnotrat

Až někdy uvíznete v paneláku plným sjetejch cikánů který vás chtěj sejmout...tohle je dobrej návod jak se z toho dostat. Žádný serepetičky ani rozmazaný efekty jen krev, maso, mačety a pěsti...Poctivá oddechová řezničina! ()

J!b

Hrůzostrašně nadupaná akční záležitost, která téměř nemá v rámci žánru konkurenci. Souboje samozřejmě miliardu světelných let za hranicí toho, co mohou těla běžných smrtelníků snést, ale to by jinak nebylo po chvíli na co koukat :) Asie opět dokazuje, že již roky v subžánrech válcuje většinu světové kinematografie neskutečnýcm způsobem (minimálně na úrovni zobrazené brutality) a ani Stallone se svojí bandou dýchavičných seniorů prostě nemá mimo žánr parodie už dávno nárok. ()

zjs

Naprostá bomba, mnohem zábavnější a dokonce i věrohodnější než americké akční filmy jako Expandables či Mission Impossible. Souboje jsou jedna nepřetržitá lahůdka a stačil jim k tomu jeden barák! :-) ()

jarmil8

Syrový, leč konvenční akční film s exhibicí bojového umění. Indonéský Mirek Dušín je představen hned v úvodní scéně a že bude mít na závěr jen pár škrábanců je jasné poměrně rychle. Drsný nástup do paneláku plného zloduchů vyřadí většinu jeho zásahové jednotky a on se může postupně probojovat dle libosti o patro výš nebo níž. Ačkoliv začátek filmu je napěchovaný střelnými zbraněmi, Rama si užije nefalšovaného ručního souboje, kdy každý následující bojovník poslušně čeká mimo záběr až na něj přijde řada a širokodaleko není jediná pistole. A to nezmiňuji neuvěřitelnou odolnost bojujících (v jednu chvíli se hroutí pod údery ran a ve druhém momentě svižně běží do schodů). Také doběhnout z bodu A do bodu B trvá zlounům na poměry sídlištního paneláku překvapivě dlouho. Vypečení ostřelovači mají kouřovou kdykoliv se náš neohrožený hrdina objeví u okna, zatímco ostatní padají jak zralé švestky. Přes tradiční nešvary akčních filmů je to dobrá jednhubka, ale rozhodně ne výjimečná. ()

Agnostik

Cekal jsem nějakou typickou asijskou kung-fu melu,a ona to sice byla mela ale taková že sem fakt čučel co se to v indonéských končinách podařilo natočit za šílenost.Děj je jak již napovídá obsah-policejní komando-mafianský boss a jeho armáda-a nedobytný věžák jako nedobytné sídlo bosse.Bojové umění je pojato velmi krutě až je z filmu cítit smysl tvůrců pro brutální a násilnické detaily.Absolutní surovost a násilí je ve filmu podáno divákovi z neuvěřitelnou precizností až jste sami překvapeni,jak reálně působí.Husté,syrové a neskutečně kruté asijské představení! ()

TOPmoovie

lacna vec pre nenarocneho divaka. ale ide sa tam rovno na vec, bez obkecov. strielacka, brutalitka. klasicky slabe naivne vykony sikmackych hercov. ()

Big Daddy

Pro milovníky bojových scén, kterým navíc nevadí poměrně dost krve, jde o jasnou volbu. Sice jednoduchá, ale pro tento druh filmu zcela dostačující zápletka, aspoň člověka moc neruší od soustředění na až akrobatické kousky. Jen dobře, že nejsou nijak moc použity okaté triky s kamerou ala Matrix a jednotlivé bobjové scény jsou tak celistvé, nerušené a i o to víc intenzivní. Na to, že snímek je vlastně jen "výplň" volného času před jinou plánovanou peckou, jak se píše v zajímavostech, tak teda klobou dolů. ()

Saprofag

Každý to doporučuje. Všichni pějí ódy. Pfffff. Filmový vkus jde opravdu do prdele! Ten film je jen jedna šílená a nesmyslná bitka. On možná všechny přepere a je nejrychlejší, ale rozhodně není nesmrtelný, na což si ovšem celý film hraje. Dějově 0. Naprostej shit. Nemluvím ani o nesympatičnosti postav. Ke konci už je to taková sračka, že na to by se jeden bál použít toaletní papír. Jeden z nejvíc přeceňovaných filmů zde! I na kung fu starších let a jiná i ulítlá céčka se dá koukat líp. Takhle dneska chutná pedro. Je to ultra tvrdý a nepoživatelný! ()

cajda77

Zase to na mě přišlo, potřeba pořádné akce, žádný přebytečný patos. No, od filmu z Indonésie by toho asi člověk moc nečekal, ALE ...film mě ohromil, tolik akce snad nikde jinde nenajdete, skoro to vypadá jako dokument o kung-fu. Obstojný příběh se té podívané snaží dát trochu smysl, snad i úspěšně. Zajímavá hudba zážitek jen podtrhuje. Jooo..užil jsem si to! ()

Hobzik

Někdo může namítat přílišnou jednoduchost scénáře a rolí jednotlivých postav. V tomhle případě navzájem se ,,masakrujích se figurek“ což zapříčiní to že příběh ve své druhé polovině sklouzne do bolestného stereotypu a vlastně se už jenom opakuje dříve viděné. Ale takhle to bylo zajisté myšleno. Nemůžeme očekávat spletitý děj na způsob Prokletého ostrova ;). Diváka má zajisté zaujmout akční smršť jednotlivých scén. Podle mě se jedná o super-akční pecku kterou bych vyzdvihl pro její bojové scény. Sice to občas vypadá, že jsou herci nezničitelní a že bojují až nad hranice nemožného, ale takhle už to prostě u filmů bývá. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)