Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Ewík

Skvělá akce, napětí a především hudba. Byly chvíle, kdy jsem koukala a úplně zapomněla potahovat z dýmky - docela dost často. Dle mého to je vyvážený film střídajíí bitky s chvílemi "klidu", i když zdánlivého. Objevila jsem sice dost klišé a nelogických prvků a párkrát to nesedělo, ale celkově to na mém hodnocení neubralo tolik jako u mé drahé polovičky. Perfektní akčňák, který mi dal to, co jsem chtěla. Co víc si přát. ()

DavidWebb

Toto je absolútna žánrovka. Tých 5 hviezd nie je za príbeh, ktorý je v podstate veľmi jednoduchý, ani za scenár alebo podobné veci, o ktoré ide pri iných filmoch. Tu platí explicitné "Účel svätí prostriedky". Rejžo nám chcel naservírovať rúbanicu pár exceláns - a podarilo sa mu to! Bože to bola krvavica. A toto sa natočilo za 1 milión USD vážení. Musím sa priznať, že pri záverečnej bitke som sa pristihol ako hlavnému hrdinovi "pomáham" tak, že mi škubalo nohami aj rukami. Na konci som mal v krvi toľko adrenalínu, že som si musel hodiť 80 klikov. Takže zhrnuté a podčiarknuté: Výborný akčný film s bojovými umeniami. Ak Vám tento žáner nesedí, tak sa ani nenamáhajte. PS: Vraj sa má točiť dvojka. Ja sa rozhodne teším... ()

LakiyL

MASAKER. Inak sa to nedá napísať. Maximálne "oddychový" film, pri ktorom vám bude srdce búšiť pri nie jednej scéne. Berandal je už na ceste :) ()

Hisnuklusi

Já od toho ani moc neočekával, vlastně ani nevím proč. Ale vzhledem k tomu, že to fakt hodně lidí docela bezostyšně chválilo, jsem se na to musel mrknout a musím říct, že kdybych to neudělal, byla by to asi docela velká chyba. Výbornej film. Ono, sice to chvilku trvá, než se to dostane do toho správnýho varu, i když se to samosebou vaří od samýho začátku, ale jakmile se to tam opravdu dostane, začne neuvěřitelná bitka plná krve a zajímavých bojových technik. Věrohodnost boje potěší vždycky ( jak u starýho dobrýho Ong Baga a tohle přirovnání z mojí strany není žádná náhoda) a tady je jí taky dost. Ale co na to dál napsat? prostě nářez. Tady nějak nejde zbytečně mluvit. Myslím, že kdo čeká něco víc než nářez, ten to dostatečně neocení. Ale kdo má rád nářez, tomu se to bude líbit. ()

Maniik88

Film a aj hlavný hrdina mi veľmi pripomínal Ong-bak, čiže takmer žiadny dej, takmer žiadne emócie a ten najbrutálnejší nárez, aký si viete predstaviť (Bitky v Ong-Bak a skvelý Tony Jaa boli ale lepšie). Streľba, bitky, mačety, výbuchy.. toto všetko tam nájdete. Choreografie bitiek sú premakané a len vďaka tomu dávam 3*. Hlavná bitka bratov s malým brutalistom bola už ale riadne prehnaná a nikto z nich by nerozchodil každý druhý úder, čo dostal. Odporúčam ako oddychovku do vlaku, aby vám rýchlejšie uplynula cesta. Prípadne keď prídete z roboty a budete chcieť zresetovať mozog, tento film vám ho určite moc nepotrápi. No a tí čo nemajú radi násilie, ani si to nepúšťajte. ()

Pulper

Na základě doporučení jsem se podíval a moje hodnocení je následující. Řežba jako hrom s originálními způsoby smrti a pěkná choreografie s dlouhými ukázkami bojového umění penchak silat, na které jsem jaksi pozapomněl. Dlouhou dobu jsem si myslel, že je to muai thai, ale pořád se mi to nějak nezdálo. Ovšem nejsem odborník. Scénář je ale příšerný. Budu spoilerovat. Předvídatelné jak hrom a pokud se dějí nějaké zvraty, vyznívají opravdu trapně. Často u podobných filmů čtu o nelogičnosti chování postav. Jestli mi to někdy někde vadilo, tak tady, ale to opravdu opravdu moc. Starý policista uspořádá hurá akci, aby ho povýšili, přitom pomalu ani nikdo (skoro nikdo) neví, že se koná a jaksi mi uniká, kdo ji tedy schvaloval. Určitá patra domu hrůzy lze proběhnout jen tak, zatímco jinde se nehnete ani o metr bez ohledu na to, v jakém to patře právě stojíte. Část členů speciálního komanda je povražděna jako banda neschopných amatérů, kterým dal do ruky někdo zbraně a naprostý nováček s přehledem zmasakruje desítky zloduchů. Jeden z těch zlých je ve skutečnosti hodný, načež v závěru opět nepochopitelně zůstává zlým, protože je to snad jeho osud či co, atd. Ještě k bojovému umění. Jak jsem psal, nacvičené to bylo excelentně, ale realistické? Ee. Od takových filmů čekám, že se budou postupem času zlepšovat nejen technicky, ale i řekněme po stránce té logiky tzn. že když už někdo někde bude bojovat tváří v tvář, mělo by to vypadat jako ve skutečnosti a ne povrchně a hloupě, i když líbivě. Na to tu máme Jackieho Chana, filmy o Shaolinu a Van Damma a spol. Je to za čtyři, ale s velkými rozpaky. ()

satanjel

Partička poldíkov zavretých v baraku plnom záporákov a zábava sa môže začať. Akčné scény sú parádna podívaná a choreografie tu bolo aspoň na 10 labutích jazier. Popri všetkej tej akcii dali do filmu aj nejaké to minimálne množstvo príbehu, ako nutné zlo, aby to celé nebola len gymnastika a samoúčelné vyvražďovanie, čo podľa môjho názoru splnilo účel. Jediné, čo ma prekvapilo, lebo sa to nestáva vo veľa filmoch je, že najväčším búchačom bol záporák. ()

dannyd14

Brutálne a akciou nabitý film, ktorý šlape hneď od začiatku ako švajčiarske hodinky. O postavách sa toho dozvieme málo, hlavný hrdina je sympoš, proti ktorému by Jackie Chan neuspel. Celý čas som bol ponorený v deji, ohromený, až mi to bolo ľúto, že film tak rýchlo skončil. Po dobrých ohlasoch sa neviem dočkať dvojky, ktorá nás čaká už toto leto. Jeden z najlepších akčných filmov ever. ()

departed

Líbilo se mi, že Zátah nepotřeboval nějakého extra výrazného záporáka, chytrou zápletku, šokující zvrat či cokoliv jiného, když všechno by to stejně zastínily brilantní akční scény s naprosto famózními souboji. Konečně akční film, který se opravdu soustředí na akci a ne na blbosti okolo, které by v takovémto filmu stejně působily nadbytečně (hlubší dialogy, motiv, psychologický rozbor hlavního hrdiny... však to znáte, blbosti v akčních filmech). Jen škoda té rozklepané kamery i během neakčních scén, sem tam se mi z toho dokázala zamotat hlava, ale dá se to. ()

J.e.r.e.c

Snímek s intenzitou pronikající až do morku zlámaných kostí a masa zpřerážených končetin. Kam se na tohle serou všichni Stathamové, Dieslové a další. Gareth Evans je novej král akčního žánru ! 80 % ()

seiffs

Totalni narez, neni co vytkout. Shlednul jsem to dvakrat a klidne bych dal i potreti. Zapletka jednoducha, souboje dokonale. Asijske obliceje a jmena jsou jeden jak druhy, ale to vam vubec nevadi, protoze jedni maji policejni uniformy a druzi ty vagusovske. To je k deji vse, akce zacina, drzte si klobouky. ()

Doomer

Specální oddíl se chová spíše jako speciální škola se týká taktiky a potom je to klasické kung fu kombinované ze střílečkou (kde všichni střílí dávkama ale kupodivu i občas někoho zasáhnou) ()

DaveSmith

Na plnou palbu to asi nebude. I když je to akční orgasmus od začátku do konce. Absence příběhu vůbec nevadí, ba naopak. Film se s ničím nepáře a s kulervoucím nasazením se od první minuty po hlavě vrhá do akce. Všude cákají hektolitry krve, lítají končetiny a prázdné nábojnice. Jediná věc mě trochu štvala a proto nižší hodnocení. Finální bitku už tvůci filmu přepálili. Těch fatálních zásahů hlavy o zeď nebo o zem...Trochu realističtější pojetí (ale vážně jen trošičku) by tomu jen prospělo. Mimochodem, bitka Jaka s Mad Dogem je geniální. ()

AndrewT

Po shlédnutí filmu má člověk potřebu se jít osprchovat a převlíknout zpocené triko. Poté se dostaví chuť naučit se bojové umění Pencak Silat. V žádném filmu jsem neviděl tak propracovanou bojovou choreografii bez iritujících rychlých střihů, kterými nás krmí americká filmová kinematografie. 101 minut si v podstatě neoddechnete, film je natřískaný akcí od knockoutů pěstmi, bodných a řezných ran, zlomenin snad všech kostí v těle až po absolutně brilantní souboj s mačetami. Spokojenost ()

darthvader77

Akční delikatesa, která vám servíruje jednu lepší bitku za druhou napříč úrovněmi je dokonale sestřihaná, natočená a přes veškerou zběsilost přehledná a to včetně úvodní krvavé lázně navzdory tomu, že se odehrávala ve tmě, takže je vidět, že jde natočit film, kde nebudou tmavé scény úplně na nic. Zkrátka krvavý nářez to byl takový, že by i Tarantino s brekem utekl. Opět jedinou slabinou filmu, jak bývá u akčního žánru zvykem je příběh, který by opět zlatou sošku za nejlepší scénář nedostal, ale na rozdíl od mnoha jiných filmů je všechno, co se stane uvěřitelné a film nemá ani jeden jediný WTF moment. A jak už u akčního žánru bývá zvykem, tak je příběh druhořadá věc, zvlášť když se tu objeví nejlepší akční scény za celou dekádu. ()

dkas

Akční řežba od začátku do konce. Chvíli se na to koukat dá, vypadá to spíš jako nějaká videohra, ale pak už to začne dost nudit, protože je to pořád to samý. A ten finální souboj mě vysloveně štval, protože taková přehlídka nesmrtelných hrdinů v jednom souboji... Pokus o děj taky nic moc, ale tady o to asi opravdu nešlo. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)