Adamovi, čtrnáctiletému romskému chlapci z osady, zabijí otce. Nikdo neví, co se stalo. Nejsou svědkové ani důkazy. Matka po pohřbu dlouho netruchlí. Chce zabezpečit děti, a tak se provdá za otcova bratra – zloděje a lichváře Žiga. Adamovi se ze dne na den změní život. Najednou dospěl. Pomáhá matce, stará se o sourozence a snaží se je ochránit před Žigovým vlivem. Má jen dvě radosti – boxerský trénink a černookou Julku. Když matku odvezou do porodnice, otčím vtáhne Adama a jeho bratry do svých pochybných kšeftů. Při jedné krádeži chlapce zadrží policie a před vězením je zachrání jen to, že nejsou plnoletí. Adam postupně ztrácí všechny jistoty. Vyhodí ho z boxerského oddílu, Julku rodiče pošlou do Čech. Chlapec se čím dál častěji dostává do konfliktu se zákony vlastní komunity. V hádce s cynickým Žigem pochopí, kdo stojí za otcovou smrtí. Pokouší se uniknout z beznadějné situace, ale jeho snaha končí tragicky. (oficiální text distributora)

Diskuze

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Ony: to neřeš, to je prostě výsledek Pomovy kampaně "Nezapomeňte tento film ohodnotit na CSFD". Za chvíli to tu bude vypadat jak na novinky.cz

Ony

Ony (hodnocení, recenze)

Apollyon09: :-) Nestačí. Nevím, co víš o cikánech, ale o obsahu a kvalitě filmu na základě traileru (nebo názvu, OMG!) ví člověk většinou houby. Sám to potvrzuješ. Šulíkův film opravdu není o tom, že jsou cikáni utlačovaní chudáci.

Apollyon09

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

Ony: videl som trailer, nestačí ti? Mne stačí už len názov! Mne bude niekto hovoriť, že cigáni žijú zle! A že ich utláčame! neviem ktorá BIELA rodina žije v chajde bez okien a dverí, berie 800€ prídavky mesačne a na stene má plazmu s uhlopriečkou 2 metre! A pritom hovno celý život robí! Mne nemusí nikto nič hovoriť, ako sa tie chúďatká majú...! Majú sa výborne!! Ale raz sa to skončí... raz ľuďom dojdú nervy a ak sa to nevyrieši teraz, keď ne na to čas, tak potom budú padať hlavy a už to nikto nezmení! Len každému posrancovi ide o čierny hlas, no nie?

Ony

Ony (hodnocení, recenze)

Apollyon09: A co ty ozaj? Nechystáš se zas plkat nějaké píčoviny o filmu, který jsi neviděl?

Apollyon09

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

A čo si čakala... taký rasistický názov "Cigán"! Šak toho Šulíka by mali zavieť až ZČERNÁ! Aký "cigán" prosím pekne?! Pekne krásne "Róm"...! Múdry a vzdelaný "Róm"! Aký "cigán"?! Tak ponižujúce... Hrúza... Až mi je z toho zle... Je mi zle z toho čo sa PRČOVINY to ten človek točí...! Cigán?! To už aby bol prvý Cigánsky prezident... Ozaj, nechystá sa ten fašista natočiť aj taký film?!

Zuzini

Zuzini (hodnocení, recenze)

apolskis: :) To víš, každý není obdařen takovou mozkovou kapacitou jako ty. Ještě chvíli s dovolením zůstanu.

Zuzini

Zuzini (hodnocení, recenze)

No že já sem lezla, tolik nácků pohromadě se jen tak nenajde. Bleju

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

apolskis: Si to udělal sám ten gádžo. Další štvavé příběhy proti mírumilovným Romům.

Ralph666

Ralph666 (hodnocení, recenze)

Proto když se podíváš na můj profil, tak automaticky hážu filmy, kde je hlavní hrdina gauner do "odpadu".

hmm tak takovýhle hodnotící bych střílel do hlavy ...

RedDuck (hodnocení, recenze)

Hoppfere, tak ještě jednou pro tebe a naposled. To co tady předvádíte je to stejný jako kdyby pod Romper Stomper řvala lůza "Odpad! Viva Antifa!" Nazi Raus!" nebo pod Schindlerovým seznamen posílali odkazy na konspirační teorie jak svět ovládají židé. Pro tyhle slinty, nebo chceš-li, občanský aktivismus jsou zvláštní, specializované  stránky. Normální lidé rozdíl vidí, bohužel složení této diskuze je značně nenormální.

Ralph666

Ralph666 (hodnocení, recenze)

47% za film o cikánech ???????????????????????????????????? tady snad hodnotěj jen cikání nebo co ...
normální člověk nemůže dát filmu 3 a více hvězd

RedDuck (hodnocení, recenze)

Hopffere, mě ale váš postoj včetně vadné definice rasismu vskutku nezajímá, nechci vás nijak vychovávat, o to se měli postarat rodiče či učitelé.  Ať už vám procikánská společnost ublížila jakkoliv, ať už vám bránila demonstrovat proti násilí do ghetta  nebo jste vůči cikánům znevýhodňován, pořád to nemění nic na tom že tato diskuze k filmu vůbec diskuzí k filmu není a vy na tom máte nemalý podíl. Pár normálních lidí tu předemnou taky zavítalo, bohužel vaše "skupina" je rychle zpacifikovala svými "příspěvky".

RedDuck (hodnocení, recenze)

Velice jste mě pobavil. Označit dávivé blitky rasistické sebranky za diskuzi k tématu je jako označit opakované prdění za tautologii a nutně to staví dotyčného interpreta do světla zmíněného biologického jevu.

Nevím kolik Vám těch cikánů, politiků a buzerantů osobně ubližuje. Ovšem taková vzájemná pederastie či sociální vyloučení by ve Vašem případě vůbec nebyly na škodu, aspoň by se Vaše řady již dále nerozšiřovaly.

RedDuck (hodnocení, recenze)

Proč bych měl někam zalézat? Ať už potřebujete své ubohé slintání provozovat kvůli vrozené podlosti, sobectví nebo jen momentální závisti tak to dělejte na místech tomu vyhrazených, například na stránkách KSČM nebo Národního Odporu, to je místo pro Vás. Já se Vám tam cpát nebudu tak se necpěte Vy sem. Zde je diskuze pro fanoušky případně kritiky daného filmu, nikoliv pro křečovité blití lůzy.

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

46. ročník MFF Karlovy Vary