Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otevřená výpověď o ženské soupeřivosti a erotických touhách dospívajících dívek, které jsou tak zřídkakdy zobrazovány na plátně, ještě méně pak s takovou upřímností a citlivostí jako zde. Příběh je zasazen do prostředí ospalého západonorského maloměsta, jehož mají všichni zúčastnění zjevně plné zuby – pokaždé, když Alma a její kamarádka Sara při cestě školním autobusem míjejí ceduli nesoucí název jejich obce, počastují ji rituálním vztyčením prostředníčku. Film pracuje s celou řadou obvyklých motivů teenagerských snímků, jako je věrnost v přátelství, krutost dospívání a muka, která mladým působí jejich rodiče, ústředním motivem je zde však Almina kypící smyslnost. V režii Jannicke Systadové Jacobsenové se obrazy Alminy fantazie, v nichž figuruje prakticky kdokoli, kdo se objeví v její blízkosti, prolínají se scénami jejích neohrabaných pokusů o milostné sblížení a také s výjevy z každodenního života v tomto městečku s podivným jménem Skoddeheimen. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (71)

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Tento výlet do zvrácené mysli permanentně nadržené patnáctky, která by osouložila snad i kaktus, zdál se mi býti poněkud nešťastným. Aby se vám tento film líbil, musel by vám padnout do oka alespoň jeden herec, který v něm figuruje. Což je v tomto případě nadlidský úkol. Už dlouho jsem neviděl tak neskutečně nesympatickou sebranku. V čele stojí opravdu odporná Helene Berhsholm, která se snaží parodovat herectví. Obsahově je film neskutečně prázdný. Celá zápletka se točí kolem šťouchnutí mikroskopického pyje do stehna neoblíbené hlavní hrdinky. To, co slibuje obsah, divák skutečně obdrží. Jen jsem si po jeho přečtení nedovedl představit, že by mě něco takového mohlo nebavit. Označení snímku jako komedii je krajně zavádějící. Během sledování se mi koutky nepohnuly ani o yoktometr. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Na téhle dědině je špatně snad úplně všechno. Alespoň pro dvě třetiny trojice kamarádek z norské ospalé vesničky Skaddeheimen, kterou pravidelně častují vztyčením prostředníčku. Takhle nějak to začíná a line se to v příjemném netriviálním duchu nástrah dospívání, jejímž hlavním motivem jsou hormony hlavní hrdinky, patnáctileté Almy. Největším vzrušením jsou tu ve stejně se tvářících chladných dnech nejisté pokusy o milostné sbližování, mezi tím vším se tu ale přeci jenom něco odehraje – aktuálně se totiž řeší, jestli šťouchnul nebo nešťouchnul. Ze sympatické Almy je tak nově neviditelný vyděděnec na konci školního řetězce, režisérka Jannicke Systadová Jacobsenová přesto nenabízí prvoplánový humor, do příběhu umně vkládá dívčiny erotické fantazie prakticky s kýmkoliv, který je zrovna k mání (blízko). Předkládá suverénní herecké výkony a místy výborné momenty (třeba ten, když se matka zeptá své patnáctileté dcery, proč volala na erotické linky a ona odpoví, že je nadržená, nebo závěr v podobě večeře ve třech). Norské dospívání trochu jinak neurazí, místy velmi potěší!! ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nórska teenage komédia z dedinského prostredia? Tak to človek nevedel veru čo od tohto čakať. Musím povedať, že ako myšlienka a samotný námet by mohol vytvoriť skvelý film, no napokon sa nič také nekonalo. Potenciál zostal nerozvinutý a bolo to bohužiaľ podpriemerné. Ale ako vravím - námet o mladej dievčine v puberte, ktorá žije viac v predstavách ako v realite, by bol naozaj výborný, len to spracovanie biedne, a miestami až absurdné :( Škoda toho... ()

Caym 

všechny recenze uživatele

Na diskuzi po filmu prý bylo řečeno, že Jannicke Jacobsen si byla jistá dvojím: začátkem a koncem, což bylo vidět, protože rozjezd i dojezd byl dobrý, ten "vnitřek" se plácal od věty "šťouchl mě svým ptákem" k větě "šťouchl mě svým ptákem" a opakovaný vtip není vtipem. Jako u většiny severských snímků se i Rozpal mě, sakra pyšní fantastickou kamerou, chladnými barvami a dobrými hereckými výkony. Bohužel příběh ztrácel tempo a opakováním i vtip. Naopak se mu nedá upřít elegantní styl - natočit podobné, servítky si neberoucí dílko v USA, vznikla by z toho jen absolutní nechutnost. ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí mám lehce rozporuplné pocity. Prostředí norského městečka, nebo spíš vesnice je vážně hodně fotogenické. To přidává i celému filmu na originální a zajímavé atmosféře plné lesa, lesa, pár domků, ovcí a "pustiny". Celkové poetičnosti a působivému zjevu ještě napomáhá podle mého (laického) názoru velmi vydařená kamera, střih a hudba. Takže za audiovizuální složku filmu bych dala i pět hvězdiček a to nejen proto, že mám pro severské a navíc"zapadákovské" filmy slabost. No, ale jakkoli mi přijde hlavní myšlenka děje skvělá, tak ono provedení dějové složky kapet pokulhávalo. Rozhodně jsem pro, aby se natočily filmy zabývající se tématikou dospívajících dívek a všeho co k tomu patří, ale ona zápletka v tomto filmu mi vážně přišla celkem stupidní. A to mě mrzí. Protože nebýt té naivity a onoho podivného nesouladu herců s jejich "předstíraným" věkem a toho, že to hlavní o co šlo byl sex...No prostě jen to vypadalo podivně když dvacetiletí herci hrají patnáctileté a řeší jestli někdo do někoho dloubl....Takže celkově je moje hodnocení někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. A díky té radosti, kterou mé "audiovizuální já" pocítilo musím dát tři. (Ale vězte, že kdyby se ten děj posunul do jiného prostředí a film se obsadil méně sympatickými herci bylo by to tak někde na hranici jedné hvězdičky a odpadu.) ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Systad Jacobsen prohlásila, že Skoddeheimen by měl být v jakékoli části Norska, kde jsou vysoké hory, fjordy a husté mlhy. V nářečí nynorsk "Skodde" znamená mlha a "Heimen" znamená statek. Skoddeheimen byl složen z různých míst v kraji Rogaland v západním Norsku. (Cheeker)
  • Během filmového festivalu Tribeca v New Yorku v roce 2011 získal film cenu za nejlepší scénář. (Cheeker)
  • Film získal Cenu Amanda 2012 pro nejlepší norský film. (Cheeker)

Reklama

Reklama