Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

ANATHREIUS

Chvilku skvělé a chvíli hrozné, až dětinské. Stále je to skvělá marvelovka, která ale mohla být lépe režisérsky podchycena. Temní elfové cool (akorát jsem nevěděl jestli nejsem ve SW nebo LOTRovi), jako Thora si momentálně nedovedu nikoho lepšího představit, Odin nám senilní, Loki asi nejlepší a ostatní postavy hrozné (banda okolo Thora to celé kazí), hodně to zachraňují vtipné vsuvky. ()

pekgi

Veliké zklamání!!! Nic velkýho jsem nečekal, ale tohle byl opravdu výsměch. Nesmyslná dějová linka, hlavní záporák vypadá jak čertík z pohádky Čert ví proč, Anthony Hopkins viditelně unavenej, Loky vtipnej jak Tony Stark , Thorovo kladivo, už není tak těžký jak bývalo a ve spoustě scén je poznat, že je rekvizita. ()

DJDC

Oproti prvnímu dílu mě film mile překvapil.Ve výsledku nechyběl takový ten "wau" pocit,který byste(podle mě) z filmu s takovou výpravou a efekty měli mít.Velice jsem se také u některých scén pobavila(zvlášť Loki hlásil přehnaně!).Bohužel na mě rušivě působili dvě věci a to sice přehnaná milostná eféra (hrdina odejde kvůli lásce-WTF?) a proměna postavy Heimdalla,který ztratil reputaci vševidoucího ochránce,ze kterého prostě musíte mít respekt.Ale to jsou ve finále pouze maličkosti,které ne každému budou vadit. ()

Peacy

O poznaní dospělejší, napínavější a ve finále i zábavnější než jednička. Navíc Loki byl opět fantastický. ()

prengel

Ťažko povedať vďaka čomu, ale mám pocit že to fungovalo lepšie ako v jednotke. Minimálne humor tomu dosť prospel a hercom je už zrejme aj po The Avengers jasnejšie čo to tu vlastne hrajú a samozrejme divákom vďaka bohu tiež. ()

1987Peter

Ďalšia Marvelovka, ktorú si kedykoľvek a rád pozriem znovu. Thor II - temný svet ponúka presne to, na čo chodím do kina ak sa jedná o komiksák. Jednoduchý dej, zaujímavá kamera, fantasy scény (miestami som sa až obával že na mňa odniekiaľ vyskočí Darth Vader, našťastie nestalo sa). Dvojka postupne rozvíja a dovolí nám nahliadnuť i na iné miesta ako sú komnaty kráľovského paláca v Asgarde, Rozvíja charaktery jednotlivých postáv a spája to miestami s komickými scénami za ktoré by sa nemusela hambiť nejedna paródia. V postupne zvyšujúcom sa tempe deja divák dostáva bonusy v podobe mierneho chaosu okolo hlavných postáv, kde vlastne ani v závere nie je úplne jasné kto to prežil a kto nie, luxusná je záverečná bitka s prelínajúcimi sa svetmi. Je to skvelá kombinácia akcie, humoru a napätia v jednom. Filmu napriek všetkým vtipným momentom nechýba smutná/vážna sekvencia pohrebu kráľovnej a ostatných padlých doplnená výborným hudobným doprovodom. Druhého Thora považujem za jeden z najlepších marveláckych filmov, nakoľko som dostal viac ako som očakával a podľa reakcií sa bavila v určitých momentoch celá kinosála. Za mňa celkom jednoznačne 5*****, 95%, videl v kine 3D Malá poznámka na záver, 3D sú u tohoto snímku zbytočne vyhodené peniaze, stačí klasika.. :) ()

neni_o_com

dafuq just happened..? vsetka ta majestatnost, heroickost a najma prislubena temnosť predlozena nam trailermi bola ako obeta polozena k noham zastupu irelevantnych vtipkov. niezeby neboli vtipne, ale jednoducho tu nemali co hladat. v jednotke sa vyskytli tiez (scenka z kaviarne), ale fungovali, boli vlozene s opatrnou a svojskou graciou, ale najma ich bola len malicka hrstka. keby ich mnozstvo v tomto diely bolo aspon vybalancovane akciou a zbesilimi, Thorovi - nositelovi Mjolniru - prinaleziacimi bitkami, ale tu nebola ziadna zamapatania hodna akcna scenka a vlastne ani jedna, ktoru by som si uprimne uzil. este vytknem rozhovory Thora a Lokiho, pri ktorych som mal pocit, ze nimi len chceli predlzit (naozaj prehnanu) stopaz, lebo casto nedavali zmysel. jedine, co som si z navstevy uzil, bola slecna sediaca obkreslo. ()

Isuzu

Lepsie ako prvy diel, vtipnejsie, vacsie a Loki, Loki, Loki! Ked nedostane samostatny film, tak to si producenti nechaju utiect velku sancu na hrabanie penazi. Tesim sa na Thora 3 a (snad) Lokiho 1 :) ()

barushka

Tak u tohohle filmu se naprosto nemůžu rozhodnout jaké dát hodnocení, i když jsem ho viděla už 4x (v práci v kině, nejsem cvok, abych na to chodila tolikrát :-D ). Na jednu stranu to pěkně ubíhá, je tam vtip, nadsázka a kombinace Chris Hemsworth & Tom Hiddleston mě naprosto dostává do kolen. Na druhou stranu musím říct, že třeba kostýmy jsou spatlanina všech spatlanin, Thorovo kladivo stále vypadá jak z polystyrenu. Sice má film podtitul "The Dark World", ale hádám, že asi nebylo cílem tvůrců udělat 3D celé jakoby matné, bez jakékoli jiskry (nevím jak v IMAX, tam ty barvy asi budou jasnější). ()

johnnymay

Celkově mě Thor nějak extrémně nenadchl, nehledě na to, že se zajímám o severskou mytologii a některé chyby prostě bijí do očí. 4 hvězdy dávám za Natalii, lokaci (žádný trapný ohraný NY), počet nepřátel (fakt to neni oooohromná armáda), a Lokiho hlášky. Aby mě to vyloženě zarazilo do sedla, to se nekonalo. Nejlepší scéna byla s drakkary padlých. ()

tereza.k

Koukám, že Thor moc nenadchl... no u mě teda zabodoval. Nemám ráda vwlkolepé a velkoduché hrdinské filmy se s 100% morálnědokonalým hrdinou. I proto se mi líbilo tohe. Nejen nenásilné vtipkování s Lokim, ale i s jeho spolubojovníky. Praštěnej Selvig byl taky dost sobrej. Příběh nebyl nijak extra složitej, na druhou stranu mělo to jenom 111 minut:) celkově mě to hooodně bavilo. Napínavý, akční, vtipný... pro mě mnohem lepší než jednička... Natalie tam naštěstí moc nezacláněla :D ()

Ag.Sournamek

Volám sa Thor, milé deti, a používam tento šampón a toto telové mlieko. Jedine tak som božsky silný, nepremožiteľný a neodolateľný. A pozrite - akú mám skvelú frajerku. Natalie Portman namiesto sľubov! (Ešte hlúpejšie a horšie, ako nepodarená jednotka.) ()

HMTD

A netvrďte mi že pokračování nemůže být lepší než první díl. Mám dojem že Alan Taylor dokazuje, že to lze. Je to hlavně zásluha Toma Hiddlestona(Loki) a řekl bych že i lepšího scénáře. ()

tommicek

Ano, Thor: Temný svět je jiný, než první Thor - však on také Taylor není Branagh. Nový Thor se mi líbí, je to pravé komiksové dobrodružství a navíc má dvě plus - krásně úlisného Lokiho a skvělou hudbu Briana Tylera ... ()

Epco

Pobavil som sa viac ako na jednotke. A to hlavne vlastne kvoli komedialnemu záveru, ktorý prehadzuje výhzbku skoro až do grotesknej polohy. Čo vobec nevadí, lebo ak by sa tento hrdina bral smrteľne važne bola by to neskutočná nuda. ()

charlieux

Opuštěn je chvílemi téměř divadelní oblek jedničky, druhý díl se jednozdnačně snaží přiblížit Avengers v bombastičnosti a rozmachu. Pro mě osobně tím Thor ztrácí trochu ze svého kouzla, nicméně jízda je to stále úchvatná a pokud koukáte rádi na "Marvelovky", tak není co řešit. PS: Loki by si zasložil vlastní film. ()

Methew

Mierna iracionalita prekrytá hrubou vrstvou povrchu kvalitného humoru, epickosti celkového filmu a nezabudnuteľného deja s hlbokými myšlienkami. Celý film by bol takmer dokonalý bez tejto úplne nepodstatnej hovadiny, ktorá tomu filmu nikde nepridala a ešte jednej. Nelogický koniec, kde chýba vražda Odina rukou Lokiho, ktorý bol v poslednej chvíli zachránený ? Alebo čo si k tomu máme domyslieť ? Že Odin hrubo odignoroval Thorov návrat a nevedel, že Loki žije ? Samozrejme teraz len poukazujem na zásadné chyby toho filmu. Mierne na naštvalo s akou primitívnosťou je nakladané s Vikingskou mytológiou. ()

Aalya

Zase jsem udělal tu chybu, že jsem si nejdříve přečetl zdejší hodnocení, než jsem šel na film. Opět tu někdo přede mnou holt šel na komiksovku a očekával od toho drama a vážnost jak u vojína Ryana. Ani mi nepřišlo, že by tam bylo nějak přehršle vtipu, jak tu někteří rozhořčeně píší, ale když už tam něco bylo, tak to tam sedělo jak prdel na hrnec a celé kino se smálo snad víc, jak u posledního Iron Mana. A konečně měl někdo ještě lepší štěk, než Stan Lee! Akce byla dobrá, i efekty na Marvel vyjíměčně dobré. Monumentálnost některých scén a jejich sci-fi nádech mi připomínala Star Wars (což mi fakt nevadí:)), a opravdu se to jako zatím jediné akčními pasážemi blížilo Avengers. Akorát škoda PG 13 ratingu, trocha více krve, např. při sekání údů, by byla vhodná, ale toto omezení je pochopitelné. Jinak škoda, že Thorova družina nedostala ještě více prostoru, a škoda, že Darcy vždy byla jen ve svetrech nebo rolácích. K Lokimu už tady bylo napsáno dost a je to pravda, chtělo by to vlastní film ;) ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)