Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

bodion

Az nato ze emocie prilis nefunguju (ako v podstate kazdom blockbustery) a Branaghov nalesteny farebny svet vystriedal o kus striedmejsi s pachutou nizsieho rozpoctu, je to v podstate rovnako dobre ako jednotka ()

NeverEver

Je to komiks a podle toho jsem take k filmu pristupovala. Takze moje hodnoceni je veskrze pozitivni. Byla tam akce, legrace, napeti, zvraty i "neocekavane" rozuzleni. Nekdo opravdu hodny musel zemrit, aby to nekym opravdu zlym pohnulo, nekdo zamilovany musel byt ochoten nasadit svuj zivot za toho druheho.... Tak jak to ma byt. A oproti jednicce vseho bylo jako ze "dvakrat vic". Odchazela jsem spokojena, ale ne nadsena a v tom je asi hlavni rozdil mezi 4* a 5*; Davam 4* a uz se tesim na Thor 3:-) P.S. jen prosim uz zadny patos ve 3.... myslim, ze jsme si protrpeli sve uz pri Spidermanovi 3 a Ironmanovi 3... to "hledani sama sebe" uz je ve tretim pokracovani dost omsele!:-) "One down here, four to go" Benicio go go go:-) ()

Aubi2free

Když jsem vešel do kina byl jsem natěšený na nového Thora. Hned na začátku bitka ukáže se Thor a jednou ranou donutí armádu nevím čeho se vzdát jak nečekané. Vzápětí se z pozadí vynořuje tajemná loď Temných Elfů kteří vypadají jako z nějaké Řecké tragedie. Celý film se nějak ubíhal přes super Efekty, vraždy královen... Až se objevila záchrana filmu Tom Hiddleston ve filmu znám jako Loki, který nezáživný děj pozvedl tak že se smál celý sál, ale bohužel film nezachránil. Scény v Londýně s časoprostorovýma dírami kde Thor a Temný elf který vypadal jak Hrabě Drákula bojovali byly dobré, ale také film nezachránily. Važně nevím jaké hodnocení ale přikláním se k 50% ()

DirtyDozen

Dobrý, ale už na další Thory, Avengery, Iron Many, chodit nebudu. Snaží se moc dělat show, kterou nechápu. A co byly ty tyče ? :D nic, už si sem pro sebe psát nebudu. Stejně to nikdo nečte. Ani já. ()

tejuczka

Asi nejlepší scéna byl útěk Thora, doktorky a Lokiho z Azgardu a vtipné na tom byly pouze komentáře Lokiho. Nebyla to až taková nuda jako jednička, ale určitě je Thor snad nejslabší filmovou adaptací komiksových hitů. Číslo jedna pořád zůstává Iron Man ()

teseth

Tak celkově na mě druhý díl Thora zapůsobil mnohem lépe než jeho starší bráška. Nejenže je celkově příběh trošku víc temnější, scénář propracovanější a herecké výkony povedenější, ale celkově film rychle odsýpá a hlavně nenudí jak první díl. Jen mi přijde, že největší bojovníci vesmíru se při obraně svého města nechávají zabíjet jak teleta na porážce. A tím se dostávám k neduhům druhého dílu a tím jsou 3 pro mě docela důležité věci. Hlavní je Natalie, která mi přišla až moc sterilní a její výkon bych přirovnal k voskové figuríně ve výkladní skříni. Krom toho její běh je hrůůůza. Druhá věc je Anthony, kterého už toto pokračování evidentně nebavilo a těšil se jak konečně ukončí svoji kariéru Odina. A třetí a asi nejvíc do očí bijící chvilka je část, ve které špačci zmizí v díře, která by měla propojovat světy. No to u mě hodnocení srazilo na 3* ale za celkem povedeného padoucha a hlavně Lokiho, který je čím dál lepší dám 4*. ()

VilemRousi

Dojmy z 2D v originále - Jak píše správně MARIGOLD - Přišel, viděl, nepřekvapil - no a já bych ještě doplnil: POBAVIL. Podle mě to překonalo Avengers, víc vtipu, konečně taky někdo neničil jen USA, ale je fajn že si tvůrci vzpomněli i na Evropu :-) Nemůžu se pomoc, ale dám opět 5* a teď proč - i když to není v podstatě nic nového, tak zase kolik filmů od Marvelu už jsme tu měli a víceméně všechny super, které sérii se to kdy podařilo? Dál Tom Hiddleston je prostě asi nejsympatičtější záporák co jsem kdy viděl.Sice jsem myslel, že nikdo nepřekoná pana Silvu ze Skyfall, ale Loki je prostě bůh! No a třešnička na dortu 9th Doctor Who jako Malekith :-) Prostě výborné pokračování, kopec zábavy a kdyby to takhle pokračovalo dál, tak co víc si přát! BTW: minirole - Chris O'Dowd - scéna v restauraci mi připomněla 3. díl první série, jen chybělo There is a shit on my forehead :-D ()

Kaculis

Já chci taky, aby mě Thor zachránil!:( efekty jsou úplně super, v paměti mi film utkvěl stejně jako úsměv hlavního hrdiny. I like it! ()

james11

Protože je dvojka Thora zatím lépe hodnocena než první díl, čekal jsem, že bude i lepší. Bohužel mě se to tak nezdálo. Chris jako Thor mi pořád sedí, i Loki mi přišel Ok, ale to Portmanky fackování bylo až otravný. Hlavní padouch jako Dark elf? To už bylo na mě trochu moc. Nemám načtený komiksy, ale něco o marvelovskym světě vím a myslím, že by se našlo něco lepšího, co by vypadalo už od začátku, že bude dělat Thorovi problémy. No jsem zvědavý, jestli bude i trojka, ale podle mě Thorovi zaručeně sedí víc účast v Avengers než samostatný film (ostatně jako většině marvelovským hrdinům). Za mě hodně slabé 4*. ()

PepsonFikson

Já jsem se u filmy ani chvilku nenudil a poměrně rychle mi i utekl. A ať si říká kdo chce co chce tak je to rozhodně jedna z nejlepších Marvelovek. Takže za mě Palec hore. ()

ragtime

Jasne daný záporák, v popredí postavy, ktoré boli už v prvom dieli zaujímavé a Chris Hemsworth, ktorý sa pre to snáď narodil. Logika síce ustupuje príbehu, ale je to perfektná popcornová jazda. ()

srada

letos již druhej týpek s červeným pláštíkem,ale na rozdíl od konkurence z DC má tenhle týpek ještě kladivo,ale i to mu v mých očích nepomohlo.Je to další kousek Marvelovského puzzle,takže nutnost vidět,jen je v tom snímku moc ale,která jsou zmíněna napříč zdejším spektrem místních ´´znalců´´.Za mě 3+1 za soundtrack ()

xfizif

Výtečné, a bohaté zpracování úžasného světa a také humoru. Také návaznost na ostatní díly Avengers (2012) a Thor (2011), přidá na elegantnosti. ()

Beata

Bezvadnej film, (To neříkam jenom kvůli scéně, kde je Thor do půl těla. I když ,kdybych neseděla, tak by mi to podlomilo nohy) ve kterým je všechno, co by mělo být. Přes vtipné komentáře postav až po srdceryvné scény. A co se týče toho otevřeného konce, tak to mě vážně naštvalo. Konec mě nutil přemýšlet, co jsem na tom filmu pochopila špatně, že mi to prostě nevychází. No, tak v příštím díle uvidím, jestli jsme na to vážně přišla nebo ne.....všem přeju příjemných pár let čekání na třetí díl. :D (jestli bude) PS: Avangers prostě neberu jako plnohodnotnej díl. ()

ELDoctorow

Prvá marvelovka kde je pokračovanie lepšie ako prvá časť, čo však, povedzme si na rovinu, nebola pri tej nudnej a fádnej Branaghovej réžii prvého T(c)hora. zas až tak vysoko položená latka na prekonanie a preskočiť by ju dokázal snáď aj jednonohý po mozgovej obrne. Len škoda toho záveru, ktorý pôsobí akoby si všetci zúčastnený povedali, že film je už dostatočne dlhý tak ešte nejak rýchlo premôžme hlavného zloducha, zavesme miau miau na klinec a ide sa domov. ()

Mukade

akosi to nebolo úplne ono. Všetky súboje sú nic moc. Ledva slabšie 4*, aj to určite nie kôli réžii a scenáru, ale rozpočtu... Malo to aj veľa svetlých chvíľok (tie humorné), ale aj plno negatív. Hlavný zloduch je bez charizmy. A vôbec, celý ten "marvel vesmír" s "bohmi" ktorí sú vyjma síl na nerozonanie od ľudí (správaním, rozumom), pokope s technologicky vyspelými mimozemšťanmi - elfmi (!!?) a ďalšími trápnymi "rasami" ktoré sme tu mali možnosť vidieť, vypadá čudne, nekonzistentne a nechutne (ako jesť zákusok zároveň s klobásou. Ew!). Skrátka BULLSHIT!................... update 5.2019: v súčasnosti to už hodnotím nanajvýš troma ** , jediné čo tam je dobré je Kat Dennings a jej srandičky ()

Teen.AGE.r

V porovnání s první dílem - velké zklamání! Film řadím do řady průměrných Marvelovek, které jsou koukatelné jen díky jejich vizuálu. Škoda. Jo a ten trojitý konec? Proč? ...65% ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)