Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

kakttus

Zajímalo by mě, kdy si konečně někdo uvědomí, že jen úžasnými scénami s mimozemskými loděmi, které po sobě střílí jako šílené, nemůžou dohnat to, co filmu schází všude jinde. Děj ničím nepřekvapil. To, že to skončí vítězstvím Asgardu bylo jasné jako Slunce na Merkuru a jediné překvapení trvalo asi deset minut, když jsem myslela, že je Loki mrtvý a v této době jsem si také pohrávala s myšlenkou, že bych se sebrala a šla, ale pak se ukázalo, že přežil. Hurá. Moc prostoru už ale stejně nedostal. Zatímco se Thor někde oháněl kladivem, nešetře lidi ani jejich pozemské statky, Jane pobíhala okolo, dělala bůhví co, ale každopádně to zabralo, protože umřeli jen ti, co to měli od začátku předurčeno. Film si na konci velice nenápadně udělal místo pro další pokračování, které zajisté přijde a bude stejně epické a propracované jako tohle. Osobně bych doporučila ubrat na epičnosti a přidat na originalitě. Všechny tyhle "Avengers" filmy ji totiž postrádají jako Jane svého milovaného blonďáka v podivném brnění. ()

Polda99

Je zvláštní, jak dobře může fungovat film i přesto, že je v něm hlavní dějová linie odsunuta na vedlejší kolej. Děj v druhém díle Thora totiž nehraje žádnou důležitou roli a abych se přiznal, nejsem si jistý, jestli ještě vím, o čem to vůbec bylo. Mnohem významnější jsou ve filmu hlášky postav v podání Natalie Portman, Stellana Skarsgarda a Toma Hiddlestona, díky kterým bude celý film ubíhat svižně a bez jakéhokoli zádrhelu. V mnoha scénách dokonce tyto postavy zastíní i samotného Thora, ale i to jsem režisérovi ochoten odpustit, protože už dlouho jsem se takto nepobavil. Odkazy na ostatní členy Avengers, případně cameo Stana Lee je už pouhou třešničkou na dortu. Marvel si tak u mě napravil reputaci po nepříliš vyvedeném prvním díle a já se mám zase důvod těšit na příští film. ()

Spek1978

Thor:temný svět mě moc temný nepřišel. Jsem fanda Marvelovských filmů,ale tady si nejsem úplně jistý. Nicméně jsem se bavil. Loki ze sebe chrlí jeden vtip za druhým. Příběh je dobrý, akční scény perfektní. Mohu vřele dopuričit. Je to ta správná akční odychovka u které nemusíte přemýšlet a jen se bavit. ()

Fraktální

spíš by mě překvapilo kdyby mě v tom filmu něco překvapilo. jenže nepřekvapilo. kvalitně odvedená rutina... asi jako v mekáči cheesbureger ()

Yhitte

Film byl podle mě rozhodně zaměřený na to diváky rozesmát spíše než je zaujmout originálním a dobře zpracovaným příběhem, co pro mě bylo trochu zklamání, ale zase je to nejspíš věc kterou většina diváků chtěla vidět, takže si asi nemůžu ztěžovat. Musím říct, že jsem se dobře zasmál a kromě nějakých chyb v ději jsem byl poměrně spokojen (rozhodně zlepšení oproti prvnímu Thorovi). ()

Narissa

Bohužel velké zklamání. Triler sliboval daleko víc, než pak splnil film. Celý má sice skvělou grafiku a pěknou hudbu a i herecké výkony jsou pěkné, jenže je plný gagů - ani se nedá říct vtipů - to všechno by nevadilo, dokonce se člověk za břicho popadá, kdykoliv se na scéně objeví Loki, ale rozsekat závěrečnou bojovou scénu několika vtípky jako je líbající se dvojička, thor v metru a podobné, není prostě ideální - hrozně to rozbíjí ten monstrózní dojem, který by z toho měl být. A hlavně - divák by mohl být překvapen, nebo dokonce v šoku, když by na konci pochopil, že Thor nemluví s Ondinem, ale s Lokim, jenže moment překvapení se nekoná, divák to ví už o několik scén dříve, takže každý trochu nápaditý člověk musí být zákonitě zklamaný. To ale neznamená, že se nepodívám na třetí díl - jestli se poučili z chyb. ()

hajner

S určitosťou je tento film lepší ako jednotka. Skvelo spracovaný a konečne komix na úrovni. Akciu nabitý a stále dostatočne vtipný. Výborne, konečne si Thora vážim ako plnohodnotnú súčasť (Avangers) tímu. ()

Kathykat

Někdo se asi inspiroval hvězdnými válkami. Dokonce i princezna zůstala stejná :D Docela vtipné až někdy trapné. Ještě že jsem na tom byl, když bylo kino za 50%, jinak by mě to docela štvalo.. Není to můj žánr.. ()

Major776

Je těžké pořád sledovat a čekat, že se zase na konci rozehraje něco překvapivého aby mohl vzniknout další díl. Kde jsou dramatické chvíle konkrétního příběhu, které divák může procítit a vychutnat? Zmizely s prvoplánem věcí příštích a bohužel filmu nepomohou ani na chvíli. ()

Kami

Další film o komiksovém hrdinovi od Marvelu nás vzalo do Asgardu, kde všechno začíná odsouzením Lokiho. Samozřejmě, že Loki v celém snímku opět sehraje velkou roli. Thor se bez něj už nyní nemůže obejít, aby zachránil svou milou a jen tak mimochodem i celý Asgard. Děj je od začátku poutavý, napínavý a doplněný o spoustu žertíků, které dělají z filmu spíše oddechovou záležitost. Když má jít ovšem do tuhého je děj strhující. Ty necelé dvě hodiny tedy velice rychle utečou a po závěrečných titulkách se jen můžeme těšit, jaké spojitosti z Temného Světa uvidíme v nových Avengers. ()

paradox12

Filmové spracovanie úžasné, v porovnaní s prvým dielom, sa štúdio fakt posnažilo. Chris Hemsworth ako vždy zobrazuje Thora presne takého akého si ho predstavujem. Hudba od Briana Tylera je dokonalá. V častiach plačem, inokedy cítim zimomriavky a čistý epicness. Koniec diela bol slabší, hlavne tie bitky aby dej nestál, ale absolutný koniec ma prekvapil. Doporučujem pozrieť, vôbec nebudete čakať čo sa na konci stane :) ()

flegmos odpad!

Absolutna nuda. Akcia - nic moc. Dialogy - bla bla bla. Marvelovsky trapas. Radim nepozerat - strata casu a ten vysoky rating? Omyl prirody. ()

TonyMcv

Docela zábavný film. Pěkné efekty, docela dobrá zápletka a i sranda. Ale s čeho jsem ulítával, tak to byly kostýmy. Dobrá odreagovačka, na kterou si za rok (možná dřív) nevzpomenu. Pokud ano shodím hvězdičku. ()

radek.896

Druhý Thor je o dost napínavětší, protože si musí divák počkat až do konce filmu, jestli Loki, Thor, Natálka a její pozemští kamarádi přežijí anebo ne... Prvních 30 minut nebylo tak nudných jako v prvním díle. Příběh začal nabírat obrátky až po vstupu Lokiho na scénu, ale i tak jsem párkrát přetáčel dopředu. Bitvy se povedli, takže dávám celkově o hodně silnější 4* než prvnímu Thorovi. ()

jioex13

Že by druhý Thor těžil z úspěchů toho prvního a především pak z Avengers? No, už to tak vypadá. Ve 3D je to pěkná podívaná, ale už slabší než díl první. Dokonce bych řekl, že i docela zbytečná. Marvel tvoří velmi pěkné filmy a jdou směrem, který jim na dlouhá léta zaručí slušné příjmy. Výhrady by k tomuhle filmu určitě byly, ale nenarazil jsem snad na žádný, který by dokonale sednul. Nechybí mu snad nic (spíše přebývá), přesto někteří rýpalové jsou schopní ho ihned odsoudit a posadit jej na příčku průměrnosti. ()

NAILBOMB

Krásná pohádka, shlédl jsem to jedním dechem......místy jsem i nedýchal =o)) Když zabili Rene Russo skoro jsem plakal....... Tohle se hodně povedlo, málokteré pokračování se povede, většinou je to odvar a vykrádání předešlého filmu, tahle dvojka se rozhodně nemusí stydět. ()

HFCJ

Bohužiaľ sa skoro žiadny posun Marvelu ďalej nekoná,akcia je priemerná a vývoj postáv tu skoro není.Ale Loki prebíja všetkých na plnej čiare... ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)