Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵 (více)
všechny plakáty

Narodený z obesenej ženy sa sirota Guts dostáva do výchovy žoldniera. Napriek neľahkému detstvu vyrastie z tohto dieťaťa silný mladík a veľmi schopný bojovník. Jeho sila mu dovoľuje používať aj masívny meč, ktorý presahuje dĺžku dospelého človeka.
Pri jednom z mnohých vojnových ťažení spoznáva Cascu a charizmatického Griffitha, vodcu žoldnierskej Skupiny Jastraba a držiteľa záhadného prívesku - Behelit. Guts mu očividne padne do oka a stane sa jedným z nich. Medzi členmi družiny nájde skutočných priateľov a postupom času získa pozíciu ako Griffithova pravá ruka.

Toto je iba jedna kapitola príbehu z rozsiahlej manga ságy od autora menom Kentaro Miura. Veľmi temný fantasy príbeh láka stále nových fanúšikov, pretože dej nie je ani po vyše dvadsiatich rokoch od jeho uvedenia v roku 1990 stále uzavretý. V roku 1997 sa Berserk dočkal aj svojho 25 dielneho anime prevedenia, ktoré slávilo tiež veľký úspech. Po približne ďalších pätnástich rokoch sa dostávame opäť k anime, ktoré bude ale na rozdiel od svojho seriálového predchodcu rozdelené do niekoľkých dlhších filmov. Prvý z radu filmov, ktoré majú pokryť dej celej manga predlohy, bude uvedený v roku 2012. Nesie názov Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler a ako jeden z troch filmov nám zachytí časť príbehu „zlatého obdobia“. (Trip)

Diskuze

Wysch

Wysch (hodnocení, recenze)

Mně to je jedno, hlavně, že něco bude a že bude konečně i pokračování. A když se mi to nebude líbit, přečtu si mangu znovu. Abych pravdu řek, mně se nejvíc líbily teda Black Swordsman / Retribution Arcs, ačkoliv poslední kapitoly Golden Age mě donutily šířit výkřiku typu "Guts je mega!" a tak podobně. Z trailerů pocity ani nijaký nemám, jsem zvyklej, že čím lepší trailer, tím horší výsledek, takže mě filmovej Berserk může jen překvapit. Jen doufám, že to bude příběhově prostě manze věrný, nerad bych se hned na úvod dočkal nějakýho trapnýho vysvětlení, co je Guts vlastně zač ("jsi synem toho a toho, kterej byl ten a ten").

Midori_Mike

Midori_Mike (hodnocení, recenze)

To bude neskutečný náplesk :) . Aspoň doufám teda... z traileru jsem malinko nahnutý. Mám trochu obavy, že autoři trochu ubrali na brutálnosti a naturálnosti těch krvavých scén. Taky mi tam chyběl nějaký záběr na Gutse v klasickém "berserk módu", to znamená ty jeho neskutečně mocné obličejové kreace, pohledy šílence apod. Pokusy tam byly, ale kam se to hrabe na mangu nebo anime z 1997. Chtělo by to takové ty skoky do černobílé, ručně šrafované (nebo jak to nazvat) animace, které byly např. v prvních dílech Naruta a i v Berserkovi. Škoda že se od těchto typů animace upouští, přišlo mi to jako výborná věc. Výborně je to znázorněné např. v tomhle známém AMV Naruta. Tohle video mně vlastně k němu před lety přivedlo... http://www.youtube.com/watch?v=HsYduzYah68 (inkriminované záběry v 1:33, 1:50, 1:57 atd...). No ale každopádně nebudu zatím ohledně nového Berserka dělat ukvapené závěry z pár scének z traileru :) . Věřím že to bude stát za to

Naslund

Naslund (hodnocení, recenze)

Nechci spoilerovat, ale musím říct, že to pak zdaleka není jen o jeho boji s monstrama... aby to někoho neodradilo :-) Zlatá éra je divácky asi nevděčnější část, tak proč ji neudělat ještě jednou. Hlavně aby pokračovali a to dostatečně rychle. Ne, jako Evangelion.

balone

balone (hodnocení, recenze)

ja nechapu, proc rekonstruuji tech cca 20 dilu (nebo kolik), kdyz vlastne nikdo nepokracoval po tom, co se stane v manze... (manga pokracuje, ale tu nikdo nezfilmoval, myslim tim jeho boj s monstry (asi prvnich 10 minut 1. dilu nebo celej 1. dil[uz je to dlouho, co jsem to videl])

Insegrim

Insegrim (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: těch 10 let čekám já :) ono je to myslím, že snad i víc. A navíc to ještě ani nemusí být komplet. No jak se říká: Nemusí pršet stačí, když kape.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Dragoni (hodnocení, recenze)

První část adaptace anime filmu Berserk, Berserk Zlatý věk Arc I, půjde do kin 4. února 2012. Bude to první ze tří částí série  Berserk Zlatý věk.

Fildas

Fildas (hodnocení, recenze)

Už se těším jak malej, jenom podle zdejších trailerů jde vidět že animace ztratila to kouzlo co měla původní verze, je to tedy jen můj názor.

Dragoni (hodnocení, recenze)

Taky se mi tam ta hudba nehodí, ale možná to pak jako celek vyzní líp i když o tom dost pochybuju, na druhou stranu můžem být rádi, že se Berserka ujali Japonci a né Amící jako je tomu třeba u Akiry atd. , ale na výsledek se rozhodně těším.

balone

balone (hodnocení, recenze)

ta hudba neni vubec filmova, nepodtrhuje tu atmosferu toho dila... Tak jako tomu je v originale

Dragoni (hodnocení, recenze)

Největší obavy jsem měl z hudby a postupně se i naplňují, na youtube je hodně tz. Trailerů a hudba v nich byla taky různorodá, ale nejvíc mě zklamala právě v Traileru od mandelbrota, nejradši bych byl kdyby tam dali stejnou hudbu jako u původní serie, ale to je hodně bláhový přání. Takže se opět dostáváme do fáze očekávání a doufání v lepší a temnější Soundtrack.
http://www.berserkfilm.com/index.html Official page
http://www.younganimal.com/berserk/cm/index.html Trailery k filmu
http://www.youtube.com/user/berserkfilmtv Z oficiálních stránek, je tam i trailer od mandelbrota

Uživatel mandelbrot smazal svůj příspěvek.

J-kob

J-kob (hodnocení, recenze)

První tři filmy mají pokrýt Golden age a jestli půjdou dál bude záležet je na tržbách a prodejích DVD/Blu-ray

solid

solid (hodnocení, recenze)

Já jsem teda fakt zvědavý, ve které části to zase skončí, protože příběh stále nebude ukončený.

Dragoni (hodnocení, recenze)

I když bylo původní anime osekaný, bylo naprosto excelentní a zatím to vypadá, že i tenhle remake+ bude podle všech trailerů lahůdka i když tak perfektní OST už asi nevytvořej. Doufám, že nás tvůrci příjemně překvapí . . .

Trisstes

Trisstes (hodnocení, recenze)

dufam ze to nedopadne ako Hellsing alebo Full Metal Alchemist kde prve "rekapitulujuce"casti stali za prd...ale kazdopadne sa velmi tesim na to ako to bude pokracovat...

Trip

Trip (hodnocení, recenze)

Trisstes: nie priamo remake seriálu, ale prevedenie celej manga ságy do anime podoby.. prvé anime pojednávalo iba o jednej časti príbehu a tentokrát dostaneme celý príbeh

Trip

Trip (hodnocení, recenze)

Toshiro30: tak ja napríklad viem ako to pôjde ďalej.. a preto sa teším ešte viacej! hlavne aby to nebolo také osekané ako pôvodné anime a konečne sa dočkám toho pravého "dark fantasy"

hudba by tam mohla byť znova dobrá: http://www.youtube.com/watch?v=-0VENPA1_RI

Toshiro30

Toshiro30 (hodnocení, recenze)

Jedno z nejlepších anime se vrací a doufám, že to bude comeback nevídaný. Myslím, že si to fanoušci po zhruba 15 letech marného čekání zaslouží. Původní verze hodně těžila z psychologie hlavních postav a bravurního příběhu. Všichni přece chceme vědět, jak bude příběh pokračovat ......