V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Terrific

Jack Reacher, pokud z toho bude trilogie nebudu se zlobit, pochopitelně pouze s Cruisem..Ten chlap to má prostě v sobě, to charisma a chlapeckej obličej, na 50 nevypadá a fyzičku má stále moc dobrou..Pokud jde o film tenhle žánr mám prostě rád, neviditelnej hrdina neboli jednočlená armáda, v pozadí nechutnej znetvořenej rusák ! Film má slušné tempo, mohlo bejt víc akce a mín keců, Rosamunda je mně víc než sympatická a to nemyslím Pilcher)) ()

redme

Dobře řemeslně natočený akčňák na který se dá koukat. 3 * jsou za Cruise. Snaží se seč může, ale Jack Reacher to pro někoho kdo zná knižní předlohu / moje oblíbená série knih / prostě není. 190 cm a 110 Kg ? Trochu mu do toho chybí ... ()

Dr.Kepler

Velice dobře udělaná, nepřehnaná americká detektivka. Nápad výborný a obsazení paráda Tom Cruise toho prostě můžu a fiom rozhodně obohatila i krásná právnička Rosamund Pike byla k sežrání a nakonec Robert Duvall tak to už byla třešnička na dortu =). Film mě bavil a na to, že trval 2 hodiny překvapivě i utíkal a proto dávám 8/10 ()

oleg121

Výcuc toho najhoršieho zo seagaloviek. Neustále zrýchľujúci kolotoč, v ktorom párkrát dôjde na akčné scény, no poväčšinou sa dej posúva strašne pomaly a len občas má čo ponúknuť. Tom Cruise v tejto roli otrasný. Jack Reacher je navyše ako postava vykresľovaný ako namakaný borec, ktorý je vždy o všetkom perfektne informovaný, nezničiteľný, neporaziteľný....akoby som videl nejaké béčko so Seagalom. A taká elita, akou je Tom Cruise, si určite takéto postavy nezaslúži. ()

Googooplexer

Nebyť toho jehovistu Toma, nedalo by sa na to vôbec pozerať. S hercami v tomto filme bol dokonca taký problém, že do jednej z vedľajších hlavných úloh musel Werner Herzog obsadiť Wernera Herzoga (zjednodušene seba) a sám seba sa režírovať a nadávať si, že čo robí zle. Namiesto Rosamundy Pilkerovej mohli nafúknuť Rosamundu z gumy a to všetko s kvalitnejšou mimikou bez obrny. U tej autonaháňačky som sa radšej modlil, nech už skončí a nech sa do toho nezapletie driver Gosling, pretože už len ten by ma dokázal viac sklamať. Na konci vraj je dobrá prestrelka. Ja som si myslel, že to Duvall žere pukance a do toho sa blýskajú jehova prdy. Dúfam, že toto bol naozaj posledný výstrel. ()

mirec2211

Hodnotím ho na tri hviezdy. Nie je to teda žiadna pecka. Bitka v kúpeľni, kde sa nevedia dohodnúť, kto Jacka Reachera skôr zbije mi prišli tragické a zbytočné. Taktiež scény nakrútené na stavbe pripomínajú skôr treťotriedny film a nie film, v ktorom hrá herec takých kvalít, ako je Tom Cruise. Musím ale vyzdvihnúť dej, ktorý nie je moc predvídateľný. ()

pekos

Postavu Jacka Reachera som nikdy nepoznal z knižnej predlohy, no samotné vystupovanie tohto hrdinu ma okamžite zaujalo, pretože jeho vystupovanie je veľmi sympatické a jeho snaha po spravodlivosti, za každú cenu, napĺňa asi takmer všetkých divákov. Napriek rozsiahlejším konverzačným scénam, bez ktorých by sa nedal dej celkom pochopiť, má príbeh rýchly spád a akčné scény, ktoré sú súčasťou filmu, tu vhodne zapadajú do deja a posúvajú ho vpred. Na rozdiel od mnohých akčných thrillerov má však tento film akčné scény prirodzenejšie a reálnejšie, ak odhliadneme od záverečného akčného vyústenia príbehu, ktoré si však bude priať asi väčšina divákov. ()

dogzila

Takže dá sa to. TC ešte stále vie nakrútiť aj klasický thriller. Rozprávku s dobrým koncom, kde dobro zvíťazí nad zlom a divák nevracia od lepkavého sentimentu. Iba trochu zamrzela skrytá reklama na slobodu držania zbraní a prapodivný pokus o vtipnú scénu vo vani s bitkármi typu a je to! Na druhú stranu výber záporákov bol proste úžasný. Dôležité však bolo, že som sa nenudil napriek gigantickej 130 min stopáži. ()

Jindra_S

Bohužel další film, u kterého mohli tvůrci dát scénáři aspoň jeden další den. Cruise na roli sedí, detektivka se od začátku pěkně rozbíhá, ale celé se to sesype do podoby laciného béčka. Přichází SPOILERY: Scéna v koupelně byla z crazy komedie, vyčkávání v maringotce taky - ruská firmička vraždící všechny a měla dokupy max. 5 členů? Souboj na pěsti v dešti jen aby tam byl souboj na pěsti v dešti? Proti přesile s odstřelovači jen s nožem? Odstřelení policajta za rukojmím? A celé vysvětlení ZED ... člověk, který vede gang, ale nepamatuje si vlastní jméno? A závěr - podivná amnestie? Vážně? Hezku natočeno, začátek super, ale druhá polovina to posílá do kopru :-( ()

tomuleee

Tak po tomhle filmu se o osud Mission Imposible už nebojím. Dokonalé a od dob Gone, Baby, Gone sem nic lepšího a stylovějšího neviděl. Sice se to vše vleče ale kam se hnát. Vše je dokonalé i ta Rosamunda je kus baby jen ten Tom tak nějak tak nesedí ale to je jen můj osobní názor. Dobrá práce 100% ()

ProchySBK

Mam rád Toma a jeho role agentů, poldů a nebo role ve scifi. Nicméně proto jsem asi dost přísnej, laťka je dost vysoko a cítím jakousi béčkovost celého filmu. Nevim kde začít a čim skončit tak radši ani nezačnu a rovnou napíšu, že kdyby tam nehrál Cruise tak je hodnocení na 50procent maximálně. V čem je problém tohodle filmu, kolik to stálo? Přijde mi, že neměli moc peněz. Vadily mi i Rosamunde Pikner, Jenkins a jejich věčně vyjevenej výraz. Jai Courtney se mi líbil o dost víc, možná protože si moc nezahrál. Film je na tři hvězdy, mrzí mě nevyužitej potenciál příběhu. ()

hajner

V pohodke oddychovka aj keď klišé. Ale zabavil som sa a večer mi ubehol ako nič. Výborný Cruise využil svoje znalosti z Mission Impossible:-) ()

ohneta

Veliká spokojenost. Bezva honička v autech, ještě lepší přestřelka v lomu. Bezvadné hlášky a začátek filmu, u kterého mně mrazilo. ()

Verounek98

Předem říkám, že nejsem fanouškem takovýchto filmů, ale tak dalo se. Opěvovaný Jack Reacher, kterého najdete leda tak, že přijde sám, bylo už trochu moc. Jinak ale moc pěkný případ, kdy si říkáte, jak to tedy doopravdy bylo. ()

hujerita

No čakal som od tohto filmu troška viac. Zhodnotiť ho je ťažké, aj keď to nebol klasický Hollywoodsky akčný thriller. Absolútne ma nezaujímalo ako to skončí a prečo akto je za tým všetkým a vlastne koniec som ani nedopozeral. Asi my to jednoducho nesadlo. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)