V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Mistickzz

Klasický thriller s prvkami konšpiračných teórii a s prekvapivo obstojným Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. I keď Jack Reacher neprekypuje originalitou, tak má skvelú atmosféru, i hlášky a na tak dlhej stopáži nudí len minimálne. ()

Wally

Příjemná změna v podání T. Cruise....žádné přehnané efekty a nezranitelný superhrdina. Parádní akční oddechovka podle výborné knižní serie s hlavním hrdinou J. Reacherem. Moc mne překvapila svým výkonem R. Pike o které jsem neměl moc dobré mínění. Blahem pro mou filmovou duši pak byla role R. Duvalla....pořád je to frajer. Uvidíme, zda se jedná o jeden film nebo pěkný začátek filmové série.... ()

klukluka

Za lomítky bude vejšplecht, kterej jsem k tomu sesmolil před třemi lety. Co se mi to tehdy dělo? Musel jsem mít nějaký hrozně špatný období... :( Brrr... Já teda umím bejt ošklivej. :( Tehdy jsem tomu dal 2 pecky, teď dávám 4. Bylo to vážně cool. Jasně, dostat se zpoza šutru, na kterej pálí 3 hodně, hodně dobří snajpři, to se podaří nejspíš jen ve filmu. A takových věcí tady bylo mnohem víc. To ale neznamená, že by ten film nemohl být dobrej. Jenom ho nesmím brát tak vážně. Ještě nikdy jsem se napodruhé tolik nerozcházel se svým prvotním hodnocením. Ale dneska mi to fakt sedlo! Dobrý, Tome, fakt dobrý! P.S.: Jedinou věc absolutně nechápu- jak je možný, že jsem si z té první projekce nic nezapamatoval? Lautr, lautr nic. //// Ad1- místo Toma Cruise si vystačili s jeho voskovou figurínou. Ad2- buď to občas mělo být vtipný, nebo to bylo úplně, ale totálně blbý- viz třeba scéna s dvojicí zabijáků, kteří se jeden druhému pletou do cesty v malé koupelně. přikláním se ke druhé variantě- bylo to blbý. Ad3- zátylky. tolik jsem jich snad v žádným filmu ještě neviděl. a už ani nikdy vidět nechci. kameraman se musel zbláznit. Ad4- face to face komunikace mezi mužem a ženou se odehrává na vzdálenost 15ti centimetrů. nikdy ne víc. přitom se třeba dohadují, nebo řeší něco vážného, my si ale asi máme myslet, že se do sebe co nevidět zahryznou. tak s tímhle jděte do prdele a příště nechte Cruise aspoň o krok ustoupit dozadu, vy kreténi. Ad5- nad zápletkou a dějem se tady ani nechci zamýšlet, byla to z prstu vycucaná krávovina. jakž takž to celý drží pohromadě, ale stojí to na velmi vratkých nožkách. zklamání ()

jondoe

Nemastne, neslane. Zo zaciatku celkom fajn, prinuti divak k pozornosti. Dejova linka tiez nie je zla, ale je to zbytocne zdlhave a dost ukecane. Kniznu predlohu nepoznam, ale film ako taky ma moc nepresvedcil. Cruise mi nevadil. zato jeho herecka kolegina mi vadila poriadne. Akcia ako z filmov z pred desiatich rokov. Ked sa ma niekto po roku opyta o com bol tento film budem si pamatat len prvych desat minut a to je dost malo. Pre mna male sklamanie. ()

korndaddy

Očekával jsem akční "nářez" typu mission imposible , ale dostalo se mi milého překvapení. Jack Reacher, je příjemná krimi-akční jízda, kde to pěkně jede, aniž by se tam střílelo a mlátilo každé dvě minuty. Dokonce i Cruise mě moc nesral a jsem rád, že se už nerve jak buzík jako v M I 1. Asi čím je ten scientolog starší, tím mu to jde lépe.. ()

Seti

Jack Reacher působí, jako by vpadl na plátna kin přímo z 90. tých let, kdy se ještě osamělým drsňákům fandilo a akční žánr nebyl, alespoň co se týče pokladen kin, na vymření. Zároveň se prezentuje velmi nenápadně, a to přestože mu svou tvář propůjčila jedna z posledních přeživších holywoodských superstar. Stejně tak nenápadně se však vetřel do mojí přízně a vyšetřování supertajného elitního vojenského agenta ve výslužbě jsem si užil. Při vší snaze o objektivitu musím uznat, že zápletka ani scénář není nic světoborného a nijak zásadně nevykračuje mimo žánrové mantinely. Já mám ovšem tenhle žánr hodně rád a to zejména, když se v něm objeví podobný typ ultimátního hrdiny. Při akčním finále na mě navíc dýchla mohutná nostalgie akčních bijáků, které jsem šoupal na starých VHSkách, takže u mě Jack Reacher vyšplhal dost vysoko. Pokračování se rozhodně nebráním, i když mu rozpačité kasovní výsledky moc nenahrávají. ()

figgo jr.

130 minut bylo vážně moc. Takhle primitivní zápletka by se dala shrnout do 90ti minut a byla by to svižná akční krimi. Škoda takhle jsou to jen slabé tři. ()

Benedygtus

Cistokrevny film sveho zanru. Napeti, zabava, dobre obsazeni, proste prjemny film, ktery neprinasi nic noveho, ale nezklame. P.S.: Doporucuju komentar od Cervenaka ()

666Carnage

Umí se prát, umí přemýšlet a nepotřebuje milion super špion věcí. Film má fakt rychlost a i příběh neni špatnej a Cruise to zahral dobře. Takovej mladší a rychlejší Columbo :D Jai Courtney se docele vyšvyhnul nejdřív tohle, potom s Brucem v Die Hard 5 myslim si, že když se bude držet těhto filmů třeba z něj i něco bude a rozjede si slušnou karieru. ()

Chipsonator

Reacher, Jack Reacher. To je on. Tvrdý chlápek, který když něco začne tak to taky dokončí, a pokud se mu někdo postaví do cesty tak si to odskáče... a taky je to sympaťák. Tom Cruise se téhle role zhostil výborně, role mu sedla jako prdel na hrnec. Tom je dostatečně charismatický a taky cool. Zápletka je zajímavá, její podání je výborné, film má svou atmosféru (kterou perfektně podtrhuje hudba) , napětí a akce není zbytečně přehnaná naopak se drží při zemi a akční finále je prostě parádní. Taky mě potěšil Jai Courtney, jako poskok svého Bosse, role se mu sedla perfektně a on jí zahrál výborně. I ostatní vedlejší postavy byly zahrány více než obstojně. Jack Reacher je skvělý krimi thiller který na dvě hodiny chytne a jen tak nepustí a jsem vážně rád že se uvažuje o pokračování, jelikož Jack je vážně frajer.80% ()

Luciášek

Stráááášně dlooouuuuhééé. Pro mě jsou tyhle tajemní dokonalí chlápci, super bloncky, super bouchačky, super káry a honičky o ničem. ()

Kredy

Film sice spěl přeně tam, kam jsem očekával, ale rozhodně se nejedná o ztrátu času,děj odcípá a je to zábava. ()

joora1

Jack Reacher není Ethan Hunt. To za prvé. Někdy mi ale přišlo, že se ho Cruise snaží hrát podobně a nevtiskl mu nějaké typické charisma. Klidné vyjednávání, vtípky, narážky a ledově chladný v soubojích - vidím tu trošku paralelu s oběma. Za druhé mi přišlo, že film lehce sesadili ukázáním totožnosti odstřělovače hned na začátku. Objevujeme pak již objevené. Na druhou stranu díky menším dávkám akce a efektů se jedná o takový poctivý "old school" krimi thriller. Poctivý hlavně díky velmi dobré kameře a střihům, což pak přineslo efekt u nejedné scény. ()

Hanys_

Hodně chytlavá a zábavná akční detektivka, která u mě evokovala vzpomínky na polovinu 90-tých let, kdy akčnímu filmu kralovaly snímky z Bruckheimerovy dílny. McQuarrie umí napsat silný příběh (Usual Suspects, Valkýra) a tímhle zářezem navíc dokazuje, že Pátá Mise by mohla být v rukou, které tomuhle žánru velice dobře rozumí. 8/10 ()

dopita

Thriller ze staré školy, kterej určitě stojí za zhlídnutí. Film má velice slušnej příběh, stejně tak je i zručně natočenej. Tom Cruise předvádí svůj tradiční standard, což nemyslím nijak negativně, ostatní jen přicmrdávaj. Na filmu je vidět, že neměl nijak horentní rozpočet, ale i to bych považoval za klad, aspoň do nás tvůrci netlačej zbytečný trikový blbiny, páč tady jde především o příběh a staromódní zpracování. ()

Corpsegrinder

Obstojný krimi s možná až moc chytrým Cruisem a hlavně ujetou bitkou v koupelně. Za zmíňku vlastně stojí i pravděpodobně jedna z nejlepších automobilovejch honiček posledních let. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)