Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

tommmy89

A je to vonku, ďaľšie Zemeckisove dielo, ktoré vôbec nesklamalo. Katastrofické drámy ja moc nemusím, ale spoliehal som sa na výbornú prácu Zemeckisa s obsadením výborného herca D. Washingtona, ktorý si tiež nezahrá v hocijakom filme, on si totiž vyberá fajnovky. Film mal srdce a dobrý príbeh, pár dobrých akcií, scénok i humoru. Myslím si, že Zemeckis z toho vyťažil, čo sa dalo. Povedzme si pravdu, z tohto žánru sa nie vždy dá vyťažiť niečo dobré, väčšinou to býva nuda na 2,5 hodiny. Hodnotím 4* ()

jefff

Danzel fakt parádní. Odvedl skvělou práci, za kterou si minimálně nominaci na Oscara fakt zasloužil, možná i škoda, že ji neproměnil. Let je napínavý a hloubavý takřka okamžitě, od seznámení s "hrdinou", leteckou katastrofou - mimochodem výborně zrežírovanou - až po závěrečné soudní líčení. Dvě hodinky odpochodují bez mrknutí oka a vám se před očima promítá skutečně silný příběh. Konečně Zemeckisi! ()

jenik71

Zemeckis je nepochybně kvalitní režisér a Washington výborný herec. Když se ovšem tihle dva spojili v tomto dramatu, tak to na můj vkus není ani průměrná podívaná. Úvodní minuty rozhodně nejsou špatné, ale s ubíhajícím časem je to čím dál větší nuda. Stále jsem čekal na nějaký nečekaný zvrat, avšak marně. Natočit takhle dlouhý film o tom, že pilot je ožrala a navíc feťák, to je opravdové umění. Mě tohle nijak neoslovilo a ani nevím, co tím chtěli tvůrci vlastně říct. Jedna hvězdička za úvodní havárii a druhá patří Washingtonovi, který se snaží, jak jen může, ale nějak nemá vlastně co hrát. ()

Madlene

"Don't tell me how to lie about my drinking! I've been lying about it all my life." Myslím, že tenhle film spousta lidí odsoudí, protože bude čekat nějakou děsně akční podívanou...místo toho koukáte 2 hodiny na velmi přesvědčivého Denzela Washingtona. ()

obivan568

První půlhodinka skvělá, potom ale nesnesitelná nuda. Washingtonovo herectví je jen o tom, že si hraje s jazykem a hubou, nic zázračnýho. Navíc mě neuvěřitelně sere, jak je do toho nacpaná víra a bůh. Nejhorší na celým filmu je ale to, že je v něm víc negrů než bílejch... o mezirasovým šukáním ani nemluvím. Zemeckis přestřelil. ()

upson

Robert Zemeckis se vrátil od CGI technologických snímků ke spolupráci s těmi pravými herci. A ti ho ještě stále umí poslouchat a především Denzel Washington hraje jako o život. To jestli porazí akademií propagovaného Daniela Day-Lewise? No, přál bych mu to :-) Soundtrack k filmu je povedený a tak trochu gumpovský :-) . 85% ()

BMAJTZ

Mám Denzela Washingtona docela rád, ale tohle byla víceméně ždímačka citů. To, že je možné dopravní letadlo otočit vzhůru nohama je jedna věc, to že celá tato scéna je zde jenom kvůli tomu aby vám bylo hlavního hrdiny skutečně líto, protože je to uber cool borec, je věc druhá. Je však pochopitelné, že se tvůrci takto snažili postavu vykreslit, když prakticky celý zbytek filmu ho mají za totálního alkoholika, feťáka a ztroskotance. Kdyby s tím letadlem ale přistával nějakou více typickou (čti realističtější) metodou vyšlo by to úplně nastejno. Jinak je film taky poměrně natahovaný, minuty a minuty naprosto nikam nevedoucích dialogů zde jsou na denním pořádku. Každopádně nejlepší postava byla od Johna Goodmana. ()

pavcas

Denzel je pořád stejnej frajer tak jak ho známe, i když chvílemi jsem ho fakt litovala, protože v roli alkoholika byl velmi přesvědčivý. Zároveň v prchavých okamžicích střízlivění stále probleskoval ten kladný hrdina, který má charisma na rozdávání. Film mi kazil pouze na můj vkus dost rozvláčný styl vyprávění, nevím proč jsem to čekala akčnější,ale koukání se v průběhu filmu na hodinky nikdy nevěští nic dobrého. Nicméně Zemeckis odvedl poctivé řemeslo a na Denzela se ráda kouknu kdykoli. ()

ZkuKol

Takový ten televizní dojáček podle skutečných události, jenž má táhnout Denzelovo charisma a zachránit tak kariéru technofila Roberta. Na Boha a se měli vysrat, odvykačka se taky dá podat míň schematicky a John Goodman všechno zachránit nedokáže. Don jede na ksicht jako nikdy a Greenwood bude asi už jen věčný sympaťák v pozadí... 50% ()

LuciusWlk

Zajímavý příběh a vynikající obsazení je lahůdkou tohoto snímku. Začátek, který nabudí na konečné vyústění a ten je konec konců jednoduše, ale příjemně napsán. ()

pavelblahy

Super film s výborným příběhem. Už jsem si myslel, že se před tím slyšením nenapije, ale opak byl pravdou a v této chvíli jsem si řekl, že ten film je opravdu dobrý :) ()

herr_carter

Kurňa ! Tak rozporuplné pocity z filmu mívám hodně střídmě, tady se mi to bohužel stalo v plné míře. Je to víceméně one-man show Denzela Washingtona, který je tu v roli odhaleného alkoholika hodně přesvědčivý. Dokonce bych si vsadil, že při natáčení úplně střízlivý nebyl. Myslel jsem, že let samotný, potažmo následná havárie a pilotovo nestandardní manévrování při přistávání zabere podstatně více filmu, toto se ovšem událo ve velice rychlém sledu. Zbytek filmu pak tvoří psychologie. Denzel i přes fakt, že zachránil desítky lidských životů, pochybil, protože byl opilý a je souzen za zabití těch pár jedinců, kteří bohužel jeho husarské přistání nepřežili. A když už to vypadá, že ho z toho kamarádi na vyšších místech vysekají, v záchvatu svědomí de facto vezme vinu na sebe....já prostě nevím, je to takové...všechno nereálné, pohádkové. Washington tu ovšem hraje velice pěkně................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Pro mě je každý nový Zemeckis obrovskou filmovou událostí a očekávanou podívanou, do které vkládám ty nejvyšší možná očekávání. S Letem ale prostě až tak spokojený být nemohu, protože na jeho tvůrčí schopnosti a možnosti jde zkrátka o jeden z jeho nejslabších počinů, ikdyž v žádném případě nechci ani tvrdit, že nejde o kvalitní film. Jen se tady toho děje ale zkrátka až příliš málo a vlastně více než dvě hodiny se tu neřeší nic jiného, než jestli hlavní hrdina chlastal, chlastá a jestli chlastat bude, což by ještě nebyl ani tak ten hlavní problém, ono je to ovšem zpracováno navíc tak nějak nevýrazně, bez nějakého syrovějšího, či emotivnějšího dopadu, vše je zde podáno až příliš povrchně a bez nějaké větší intenzity, takže právě celkové vyznění a působivost je tím nejslabším prvkem. A čistokrevné drama o alkoholismu takto fungovat prostě v žádném případě nemůže. A navíc, přestože Denzel Washington téměř nezmizí ani na chvíli z děje, jeho úžasné herectví je zde prakticky absolutně nevyužito, hází zde jen nějaké podivně pokroucené ksichty a jeho opilecké výstupy jsem mu navíc nedokázal ani moc věřit. Dost divně pak na mě zapůsobila i postava nádherné Kelly Reilly, jejíž význam pro tento film jsem vůbec nepochopil, pro mě byla prostě jen zcela zbytečnou postavou, která jen natahovala děj, a chyběla mi tu i atmosféra a jakákoliv stylovost, prostě jinými slovy, Zemeckis nedokázal Let absolutně ničím nějak zvýraznit, ozvláštnit, či udělat alespoň něčím zajímavý. Takto jde prostě jen o více než dvouhodinové drama, bez nějakých větších výkyvů, držící se ve velice poklidném tempu, bez emocí, gradace a vyvolání působivějších pocitů. Přesto ale Let stojí určitě za to vidět, jen je nutné předem vědět, že nejde o klasický popcorňák či nějaké syrové drama pro znalce, Let poletuje spíš jen tak někde mezi, nenápadně, nenásilně, ale naštěstí i dost sebejistě. ()

Maynard.

Tohle se ovšem Zemeckisovi povedlo, aby taky né, když tenhle rejža natočil tolik geniálních filmů... Ani nevím, proč sem s tímhle filmem tak dlouho otálel. Letos novinka Sully je něco podobnýho, takže to mě asi odrazovalo, že to bude podobnej film. Ale nebyl. Tenhle příběh je pohled na alkáčův život. Alkáč, kterej svůj problém poctivě schovává a málokdo o něm tuší. Sám sobě si lže. Docela mě pobavilo jak se vrátil ze špitálu a všechny flašky co doma měl vylil, u toho si asi říkal "už nikdy nebudu pít" :o). Pak to samozřejmě zase napravil. Jako, není to prdel, to nee. Kelly Reilly, který to tady seklo jako málokde, sehrála svou roli drogově závislý holčiny na výbornou. Podobnejch filmů o alkáčství je hrozně málo a to si při tom každej normální člověk častokrát přihne :o). No, až budu doma kalit sám tvrdej chlast, tak s tím asi začnu něco dělat. Dokud je to jen nějaký to pifko a huhuleníčko, sem klidnej :o)) ()

DavidS.

Soul, chlast, drogy a i přes jasně definované časové pozadí příběhu evokuje celková stylizace konec sedmdesátých let... Skutečnost, nad kterou jsem se zamýšlel více než nad celým dramatem...Washington uvěřitelně balancuje mezi sympatiemi a odsouzením...70% ()

Testament

Spokojenost. Zemeckis je ve formě i na starý kolena. zajímavý film o pilotovi, co zachrání většinu cestujících při havárii letadla, aby následně bylo zjištěno, že nebyl zcela "čistý", když usedal za kokpit. Denzel nám v roli Whitakera nějak pohubnul a hraje alkoholika + opětovný důkaz, že chlastem se problémy neřeší. Spád má ale "Let" slušný, ty 2 hodiny utekly příjemně a dostaneme se do, vesměs očekávaného, finále. Prostě slušný film na večer. ()

Wicky

Také jsem si to představoval trochu jiné. Místo thrilleru jsem dostal drama o těžkém alkoholikovi. Ale jak jsem doufal tak Zemeckis mě stejně ani tentokrát nezklamal. Každopádně tady Denzel Washington předvedl nejlepší herecký výkon jaký jsem u něho zatím viděl. Pád letedla se mi líbil, ale rozhodně to pro mě není nejlepší část filmu. Škoda že linka s Kelly Reilly nebyla více rozvinutá, protože té vztahové pasáže mezi Denzelem a Kelly bylo opravdu málo. U podobných filmů bych před pár lety usínal nudou, ale tenhle mě zaručeně bavil. 75% ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011