Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Mistickzz

Neobjektívne 4 z mojej strany. Keby som mal byť spravodlivý, tak dám len tri, ale za parádny úvod (havária lietadla je vynikajúci natočená), Denzela, kameru, hudbu a samotnú réžiu musím tento film posunúť trošku vyššie ako si zasluhuje. Škoda, že po obsahovej stránke film stagnoval, viacero scén mi prišlo zbytočných, stopáž bola prehnane dlhá a tak malý priestor pre tak skvelého Johna Goodmana bol trestuhodný (jeho scény patrili k tým lepším). Zemeckis sa vrátil k hranému filmu ale naštasie nebola z toho až taká katastrofa, mohlo to neprežiť až 102 ľudí. 70% ()

Seti

Nakonec to Denzel přeci jen na tu trojku dotáhl, ale bylo to jen tak tak. Flight je v podstatě hodně klasický příběh alkoholika, který se musí propít a prolhat do finálního vystřízlivění. Jedinou zajímavost tak představuje pozadí leteckého neštěstí a jeho následného vyšetřování, jenž uvede Whipovu destrukční spirálu do pořádných otáček. Denzel samozřejmě exceluje ale film samotný je v některých pasážích vážně nuda a chtělo to trochu po dramatické stránce přitlačit. ()

charlie_ando

První co na plátně uvidíte je nahé prso Nadine Velazquez, která si ve filmu zahrála svůdnou alkoholu propadlou letušku Katerinu Marquez, to jen tak na začátek... Jinak jsem měl vtíravý pocit, že hlavním sponzorem natáčení se stala Americká asociace výrobců a prodejců tvrdého alkoholu. Samotný film je hereckým koncertem Denzela Washingtona, role kapitána letadla Whipa Whitakera, který propadl démonu alkoholu, mu scenárista John Gatins psal přímo na tělo. Role padlého hrdiny mu dala možnost rozvinout celý svůj herecký talent do plné šíře a rovněž předvedl skvělou obličejovou mimiku. Druhým velkým pozitivem je režie Roberta Zemeckise, který se vrátil po dlouhých letech k poctivé filmařině a dokazuje, že ze svého řemesla nic nezapomněl. První kratší část děje se točí kolem dramatické havárie letu SouthJet 227 a musím říct, že je opravdu skvěle řemeslně zpracovaná a triky jsou působivé. Ve druhé části je to už nadstandardní konverzační drama, kde většinu pozornosti na sebe strhává svým bezchybným výkonem Denzel Washington. V malé roli výstředního drogového dealera Harlinga Mayse, kterého je všude moc, se blýskl John Goodman. V alkoholu a koksu utopený skromný poctivý film s koncem, který byl trochu víc omámený moralitou. ()

figgo jr.

Začátek a konec perfektní.Prostředek byl na mě až moc natahovanej a zdlouhavej ale Denzel Washington hrál opravdu skvěle. ()

Chris Wulf

Kdybych hodnotil podle hereckých výkonů, bylo by to jasných 5*. Denzel výborný, John Goodman dokonalý, Kelly Reilly taky skvělá, ale... celkově vzato jako by film nevěděl, kterým směrem se vydat. Ten maximálně nabušený začátek bylo prostě hodně těžké udržet. Takže za mě lepší průměr. ()

Indy

Robert Zemeckis, režisér peciek ako Forrest Gump, Kontakt, Stroskotanec a trilógie Návrat do budúcnosti konečne opustil pôdu animákov, v ktorých sa neúspešne pokúsil presadiť s digitálnymi verziami hercov a vrátil sa ku klasickému hranému filmu. Svojim "návratom" síce nenadviazal na kvalitu svojich top vecí, ale slušný film z toho rozhodne vznikol. Veľkým tromfom je samozrejme Denzel Washington, ktorý prakticky nezlezie z plátna a je výborný, pričom hlavné eso v rukáve si necháva na záverečnú scénu výsluchu pred vyšetrovacou komisiou. Táto scéna je vrcholom filmu a aj keď je tak trochu melodramatická, na mňa zafungovala a vylepšila celkový dojem z filmu. Mínusom je trošku kolísavé tempo rozprávania, ktorému by na niektorých miestach, po úvodnej, výborne zinscenovanej nehode lietadla, pomohli strihačské nožničky. 7/10 ()

Kuny27

Po prvních deseti minutách filmu jsem si říkal, že pokud to takto bude pokračovat o pět minut déle, tak se poprvé za život zvednu a odejdu z kina. Na druhou stranu po dokoukání filmu jsem musel usoudit, že to nebylo úplně vedle. Takže překousnout první část a pak to bylo super. Co se mě líbilo asi nejvíc, bylo to, že zde nebyla skoro hudba. Parádně udělané. Scéna pádu letadla mě fascinovala. Ovšem nejvíce se mě líbila, a vyvolala nejvíc emocí, noc před soudním řízení. Slabší 4hvězdy. ()

Evonichna

No mě se to líbilo moc, na to, jak to bylo dlouhý, jsem celý film se zájmem sledovala. Bavily mne sledovat názory jednotlivých lidí na danou věc a pořád jsem čekala, kdo bude ten největší hajzl a co se z koho vyklube. V některých chvílích jsem se i celkem slušně pobavila, a to zejména u hlášky, " tak to se shodneme, oba dva totiž nenávidíme mě :)" ()

korndaddy

Whip věděl, že jinak se toho nezbaví, tak to vyřešil trochu ráznějším způsobem, aneb než někoho (v USA) pomluvit, byť posmrtně tak radši do basy. I tam se dá léčit. každopádně zajímavé, ale kecy typu boží moc a za všechno může bůh mě vážně sraly. Ale kokainem proti chlastu..Proč ne. ()

honzii

Pro někoho asi moralizující drama postavené na klasických archetypech feťáků a životních ztroskotanců. Pro mě velmi silný film o muži, který je jistou událostí konečně nucen k sebereflexi, která vede k jednomu z největších bojů, jaké jsou. K boji sám se sebou. Je samozřejmě možné, že lidi toto téma neocení, protože sami se sebou žádný takový boj nesvádějí, ale pokud ano, může být tento film opravdu hodně nepříjemným zrcadlem. Zemeckis má ohromný talent na podobné filmy, je to filmař se vším všudy, vyjadřuje se čím může a perfektně balancuje sentiment. A sekvence v letadle byla naprosto strhující. ()

Nassau

This is going to sound real stupid coming from a man in prison. But for the first time in my life, I'm free. (70%) ()

jirijost

Výborný Denzel Washington, za Flight by si opravdu zasloužil oskara. Pro mě je tohle hodně zajímavý film, filmy takového tématu mám rád. Celý let byl zpracovaný famózně, pád prostě všechno. Po první hodině následovala trošku slabší část za kterou musím trošku ubrat v hodnocení, konec byl opět výborný a pro mě hlavně nečekaný. Sice jsem si byl jistý že se Whip před tím soudem (on to vlastně nebyl soud ale jak to nazvat) opět opije ale pořád jsem si myslel že to dopadne dobře, škoda. Dávám velmi silné čtyři, můžu doporučit. ()

klukluka

Do přiznání naprostá lahůdka, ten sladkobolný závěr mi to pokazil. Hrozná škoda, tohle mělo na víc, jak dobře to bylo rozehraný... Ale jinak Denzel fakt Pán! :) ()

kedl

Alkoholik co zabrání tragedii? No ne!! Flight není ani tak o tom, jak se z vás během chvíle stane hrdina, ale spíše naopak, ještě víc vám to uškodí a v případně Denzela dvojnásob. Flight je o vnitřním boji "jednoho "jedince (tu feťačku nepočítám ta je tam jenom, aby se neřeklo),který musí překonat svého démona ,ale schválně nechce "pořád je jako duha", jen aby nám na konci ukázal, že to přeci jenom jde...a END. Denzel a jeho hraní je přesvědčivé, ale to je asi tak všechno.....60% ()

Hanys_

Někomu ráno na nohy pomůže kafe a sprcha, někomu zase lajna koksu. Takové milé komorní alkoholické drama o pár hercích (krom tedy té úvodní 20 minutovky se skvělým pádem letadla) a Washingtonem, který byl u mě tím faktorem, že jdu nakonec o tu hvězdu výš. 7/10 ()

Junglista

Drogy sou špatné, áááááno? Tak to je celej film v kostce. Jenže Zemeckis si asi řek, že nám tu protialkoholní agitku trošku natáhne (hvězda dolů). A k tomu to těžce přepánbíčkuje, na můj vkus teda zasraně moc (2 hvězdy dolů). Denzelovi sem ze začátku postavu docela věřil, ale ten závěrečnej obrat nesežeru ani po půlmetrový lajně koksu a litru Johnnyho Chodce. Tuhle kombinaci měl zřejmě i scénárista, páč ten konec je prostě k smíchu (v mym případě hodně zhnusenýmu výrazu). Nakonec tomu nechám dvě - jedna za velmi dobrej začátek a ta druhá je za Johna Goodmana, kterej v tomhle filmu působil jak první panák po tejdenní alkoholikově střízlivosti. (250. komentář) ()

Rapikk

Nikdo jiný by to letadlo nedokázal položit na zem v tak výborném stavu. Šest lidí sice zemřelo, ale jen díky němu přežilo dalších devadesát šest. Je to hrdina. Jeho hruď by měla být poseta medailemi a žurnalisté by měli zdobit jeho jméno superlativy. Bohužel jeho úžasné schopnosti nemění na věci to, že bylo vykopáno šest nových hrobů. Někdo musí nést vinu. A on je bohužel nepoučitelným alkoholikem. Až příliš krutý osud pro zachránce tolika životů. Film výborně ovládl celou atmosféru, až jsem už téměř začal řvát na televizi. "Proč jste lidi tak pitomí?! Vždyť on zachránil ty Vaše mizerné životy," mi viselo několikrát na jazyku. Moc silný příběh. Budu ho muset spláchnout dvojitou sklenkou whisky. ()

CarlosX

Z filmu si odnáším následující věci: spadnout se dá elegantním způsobem , opilý má vždycky štěstí , kombinace koksu a vodky je zřejmě ideální kombinace jak se po akci dostat do práce, svědomí má člověk jeno m jedno a Denzel je popravu jeden z mých nnejoblíbenějších herců. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011