Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Diskuze

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

PKD

Tak Pet Cematary z '89 je všechno možné, jen ne geniální. Zrovna u tohohle bych si novou verzi nechal líbit, snad to dopadne lépe (mnohem lépe) než nové IT.

na příspěvěk reagoval PKD, Mr.Apache

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Tohle někdo chce? Pův.film je přece geniální. Njn. Doba remaků čehokoli je prostě nazastavitelná. V tomto př.to klidně minu. Spíš by měli znovu a lépe,udělat Tommyknockery. Ti by to totiž potřebovali jako sůl!

na příspěvěk reagoval Pítrs85

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Jakožto zdejší hororový expert očekávám horor mírně nadprůměrné kvality, o což se přičiní schopná režisérská dvojice a znamenitý Jason Clarke v hlavní roli. Lehce se obávám Buhlerova scénáře, ale při následování Kingovy předlohy by se nemělo jednat o kámen úrazu.

Marceloo

Marceloo (hodnocení, recenze)

Režírovať budú Kevin Kolsch a Dennis Widmyer, autori parádneho Starry Eyes.

Methew

Methew (hodnocení, recenze)

Tak toto áno, môj krásny film, na ktorom som vyrastal, bude mať remake!! Jupííí jééé :)
No a čo, že som ako 9 ročný fičal na hororoch :D

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

Allien.9

Remake anebo nová verze Kingovi předlohy? Ha! ;-)

Já jsem na to zvědavej, ten starej Řbitov byl docela fajn, ale dokázal bych si to představit temnější a drsnější...

Geriel

Geriel (hodnocení, recenze)

Bohužel, dnešních dobrých filmů podle předloh je poskrovnu. Jednička mě sice nezklamala, ale pokud to natočí znova a mnohem líp, zlobit se nebudu.

Allien.9 (hodnocení, recenze)

No, když jsem slyšela, co všechno chtějí točit znova, tak mám nechat se smést dodávkou. Ještě štěstí, že se to zatím vyhýbá té "Temné věži" (nemůžu ani popsat, jak strašně ráda bych ji viděla zfilmovanou - do premiéry bych nervozitou nezamhouřila oko, ale lepší ji nevidět, než ji vidět zmrvenou).

JohnnyD

američanem myslím obyčejného hollywoodského impotenta, King si snad ani tak hanlivé označení nezaslouží...a to, co jsem říkal o postavě se týkalo knihy, nikoliv filmu, co se toho týká, myslím, že to má šanci dopadnout lépe než ten původní, ovšem nic výjimečného se podle mne konat nebude.

JohnnyD (hodnocení, recenze)

Mythago

aj tú knihu napísal Američan a aj scenár k prvému filmu napísal Američan, dokonca samotný autor knihy ... a hej, je tam skvelý prerod hlavnej postavy, no ten je nesfilmovateľný, lebo by to bola šesťhodinová nuda. Film funguje inak ako literatúra.

na příspěvěk reagoval Mythago

JohnnyD

kniha sice není geniální, za to je skvostná...tak skvěle popsaný vývoj hlavní postavy nedokáže poutavě napsat jen tak někdo. Myslím, že kdyby si vzali jen kostru a scénář by dělal nějaký američan, stal by se z toho infantilní "horor" pro teens.

na příspěvěk reagoval JohnnyD

JohnnyD (hodnocení, recenze)

za geniálnu nepovažujem ani knihu a už vôbec nie film ... najradšej by som, ak by si z knihy zobrali len kostru a námet a vystavali príbeh od základov nanovo. Podobne ma nebaví dívať sa na niečo, čo som čítal a 2x videl sfilmované.

na příspěvěk reagoval Mythago

Mythago (hodnocení, recenze)

Původní film byl nudná a nezáživná sračka, absolutně neporovnatelná s knihou (což ovšem u Kinga není nic překvapivého), takže jsem docela zvědav, co dají dohromady teď. A proč tomu všichni říkají remake, když se jedná o další zfilmování knižní předlohy?

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Aji mě přišel původní film jako celkem fajn záležitost, dal jsem tuším že 4*.. ? A myslím že docela zaslouženě, z mého pohledu na věc. A pokud jde o remaky, tak vůči nim obecně nic nemám - pokud se podaří, fajn, bezva věc. Pokud ne, je tu stále leckdy hodně kvalitní originál...

Denver

Denver (hodnocení, recenze)

Allien.9

S tím určitě nesouhlasí dost lidí. Mně se ten film taky docela líbil. Ale nic proti remakům. Občas se něco podaří.

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Není to dávno, co jsem psal, že remaky by měly sloužit pouze k tomu, aby se opravily ne příliš povedené originály. Carrie opravit nepotřebovala, ale Pet Sematary jo.

na příspěvěk reagoval Allien.9

Allien.9 (hodnocení, recenze)

t.mon

Bože, letos zlikvidují "Carrie", pak (možná) tohle a v roce 2015 ještě "Žhářku". To bude mé, Kingem prostoupené, srdce sakra krvácet...

marrrrian

marrrrian (hodnocení, recenze)

Ó, tak na toto som naozaj zvedavý. Ale nikde o tom žiadne správy nie sú. Aspoň teda nie nové...

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018