Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Diskuze

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

Pes Baskervillský nebylo zlé zvíře - to bylo jen zvíře použité na místě kde to nebylo zvykem :-)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Já zmínil Kinga v souvislosti se zmíněným Churchem jako zlou kočkou v Řbitovu. Nesnažil jsem se vyjmenovat všechny zlé psy v fikci a i kdyby ano, je jedno v jakém pořadí bych je jmenoval.

Zase máš hádavou náladu, klídek :)

JUWA

Protože kočky jsou hovada, v lidovém povědomí :) A psi ne.

Ale třeba King udělal monstrum i z milého hodného pejska. V Cujo.

JUWA

JUWA (hodnocení, recenze)

Nevie niekto prečo práve mačky sú v hollywoodskych filmoch zobrazené ako symbol zla? Šer-chán,kocúr z Prasiatka Babe,mačka Kitty Jane...a teraz ten kocúr Church. Naopak,pes je vždy dobrák.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Psychor

TheDarKnig

Já začal číst i IT, ale King je prostě moc dobrý na to, abych si to přečetl s ledovým klidem :D Takže se radši budu vyhýbat trailerům i na ten - pokud zjistím, že tam něco prozrazují. Kvůli tomu čekám i na shlédnutí původní verze. Ta nová mě baví, a proto se nechám rád překvapit.

Nevka

Jo, ten druhej trailer byl fakt šíleně spoileroidní. Asi i tvůrci na to kašlou, když je Řbitov tak populární kniha.

na příspěvěk reagoval Nevka

TheDarKnig

Nečetl. V poli horrorových knih jsem se daleko nedostal, protože má fantazie dosahuje až příliš vysoké míry představivosti, která si už od dětství se mnou dělá trochu vše, co se jí zlíbí. SPOILER: Snažil jsem se vyhnout i tomu faktu, že jejich dceru přejede kamion, ale v kině jsem to napodruhé ani přes nekoukání na plátno nezvládl, protože i ta angličtina je tam dost konkrétní...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Nevka

Není, ale co naděláš. Počítám že jsi Kingovu předlohu nečetl.. ale stejně si myslím, že bys něco takového v tomto žánru mohl čekat.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Je to normální, aby někdo napsal dvouřádkový komentář, a hned tam napral SPOILER?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tak ono je to klasika - zajímavě lehce překopaný původní film - poslední třetina všechno obráceně - prostě klasickej rýmejk :-)

Sayko

Když tak bych se podíval až po tomhle filmu.

Podle prvních recenzí na Collideru (A-) a indiewire (B-) je to každopádně lepší film než ten starej. Indiewire dalo nižší známku kvůli poslední třetině, ale první dvě třetiny filmu hodně chválí, Collider je nadšený z celého filmu.

na příspěvěk reagoval mahler

(hodnocení, recenze)

To říká člověk, bez reálného života, který neustále vysedává doma u počítače a stalkuje lidi?? Velice trefné :-D

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

no joooo knížka, to je jiný čtení, než čtení programu a kaufland letáku, co ? :))

DJ_bart

DJ_bart (hodnocení, recenze)

Sakra, já jsem takový vášnivý knihomol, a v prvé řadě obrovský fanoušek Stephena Kinga, ale já se k Řbitovu zvířátek ještě nedostal.... Budu to muset co nejdříve napravit, poněvadž film už je téměř za dveřmi. Nemohu se dočkat.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Omlouvám se za chyby ale mám trojku v žíle jsem na dovolenou e a ...no však asi víte

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018