Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Figu

Milý řbitove zvířatek - jak jsem ti moh já idiot nalítnout? Jsem debil! Atd... Tak tyhle věty od Chinasek skvěle vystihly moje pocity po dokouknutí tohoto pitomoučkýho hororu! Jež, to byla sračka! Total obyč strašárna, která je absolutně zbytečně přeceňovaná okolím mýho rodiště i celkově hlav na čsfd! Ano, jsem taky HLAVA SKOPOVÁ, že jsem věřil filmu v hlavní roli s panem SHIT Clarkem! Kokotina za 40% ()

Vyhy

Jako nepolíbený knižní předlohou mě vůbec nezajímá, jak moc se příběh knihy drží. Přesto, jako samostatný film to vůbec nedokáže přežít. Spousta otázka, nevysvětlených momentů, skoro žádné napětí, lehce předvídatelné, finální scéna spíše k smíchu. A je to škoda, protože potenciál to má skvělý. Jen se snaží film spíš hrát na hororovou stránku, než aby nám předvedl komplexní příběh, který by mohl přijít s něčím novým. Možná jsem to přeslechl, ale proč se tam sakra pořád objevoval všem ten mrtvý student?? ()

kaposlav

Kombináciu žánrov thriller/horor mám rád a v období 8-12 rokov dozadu som tento žáner dosť vyhľadával a nejeden krát som udeľoval tie najväčšie hodnotenia. Posledné roky som mal ale pocit, že väčšina hororov. ktoré som videl mala logické diery väčšie ako som dokázal akceptovať. Tentokrát som nesledoval absolútne logiku a asi som urobil dobre. ()

Nach

Tak s klidem mohu oznámit, že nový Pet Sematary rozhodně není průser. Žánrová přímá jednohubka (bez vedlejších odboček), která si oproti původní filmové předloze stojí více na svých nohách a od knihy se v některých bodech odlišuje, což není zde na škodu. Orientace na tématiku smrti, jejího vnímání a řešení je zde dobře rozebrána a gradace tu i díky ní funguje na jedničku. Subjektivně ale prostě u mě kniha i původní film s přehrávajícími herci stojí kvalitně výše, než tento též dobrý počin. Může za to asi ta původní atmosféra, Kingův scénář a vůbec celkové pojetí, které šlo více za hranice hrůznosti, kdy kupříkladu v knize a filmu z roku 1989 je pohřbívaný malý Cage, nikoli Ellie. Maximální vyhrocenost možného je tak zde utlumena, což je škoda, protože tu v podstatě nenajdu žádný hororově ani jinak žánrově zapamatovatelný moment, který bych do budoucna u tohoto filmu mohl vyzdvihnout, což se mi u původního filmu nestalo. I tak ale žánrově jde o kvalitní hororový kousek, který za minimálně jedno zhlédnutí stojí. I pro originální závěr, který není hloupý, a kdyby tak končila i kniha, nezlobil bych se. P.S: Malý Cage v tomto filmu je nehorázně podobný tomu z roku 1989. A další palec nahoru za finální skladbu. 70% ()

dubinak

Kingovská kletba stále pokračuje a máme tu další nemastnou, neslanou adaptaci jeho knihy, ve které funguje jen prvních pár desítek minut, kdežto posléze se to stočí do takového braku, nudy a předvídatelnosti, že to ani není možný. Veškěrý postavy nesympatický, jejich chování skoro na pováženou a hororové prvky zůstaly pohřbené hluboko pod zemí. Pro hororové fanoušky dost neuspokojující a zbytečné. ()

Rocky88

Na jedno zkouknutí OK, ale atmosféry by se člověk nedořezal a strach z čehokoliv tu tak nějak taky není. Jen ten konec z toho dělá film, který není hoden okamžitého zapomnění. To až druhý den. ()

cariada

Neskutečně mě to nebavilo, naprosto stejné jako originální verze. Jen místo malého chlapce je tam větší holka, celý se to strašně vleče já na to koukal na třikrát a vždy jsem u toho usínal. Prostě nulová atmosféra. ()

A.Fish

Panebože, další hororové lejno, které spatřilo světlo světa v roce 2019. Absolutně neděsivý, bez atmosféry a navíc předvídatelný skoro od začátku. Další letošní zklamání... ()

Wormboy

Dalsia Kingova adaptacia, ktora sa moze zaradit k tym, ktore su bez stipky invencie, originality, vlastneho prinosu, ci co i len zaujimavejesieho uchopenia kniznej klasiky. ()

zette

Asi to neni uplna pecka ani ve svem zanru, ale za me je to zabavne a i mraz mi jednou, dvakrat prejel po zadech.-). ()

SHI-SHA

Proč se řídit perfektní knihou od Kinga, když z toho můžeme udělat předvídatelnou hollywoodskou šablonovitou slátaninu? Ani do závěrečných titulků nemohli dát originální skladbu od Ramones. Kladně hodnotím jen dobrou atmosféru a lekačky. ()

animaxis

Je vidět, že režisér měl jistou vizi, kterou si pro film představoval. Řekl bych, že právě díky tomu se v novém Řbitově zvířátek dobře zachází s kamerou, střihem, světlem a kinematografií celkově. V režii tedy očividně problém není, tak proč jen 3*? Scénář filmu mi připadá jednoduše sterilní. Během těch 101 minut se tu téměř neustále něco děje a divák by totiž neměl dostat šanci se nudit, ale přesto se tak děje, jelikož je tu vše podáváno (ironicky) tak nějak "mrtvě". Dialogy i herecké výkony mi tu připadají strašně mdlé a přesně kvůli tomu film ztrácí značnou část své potenciální kvality. Hudba tu na mě zezačátku působila dobře. Při úvodních titulkách jsem dokonce měl pocit, že by se mohlo jednat o další skvělý hororový počin Christophera Younga. Jenže po zbytek filmu mi hudba připadala příliš nevýrazná a tudíž usuzuji, že ani soundtrack nebude při samostatném poslechu to pravé. Nicméně se také celkově nejedná o žádnou katastrofu a mezi současné horory bych nový Řbitov zvířátek pořád řadil do té inteligentnější poloviny. Jako čtenáři knižní předlohy mi tu dokonce ani nevadila většina změn, čehož si vždy cením. Jen je škoda především toho scénáře, který kdyby byl lepší, mohli jsme tu mít další skvělou kingovku. Předchozí filmová verze se mi líbila o něco víc, přestože taky měla své nedostatky. ()

HorrFi

Jak to okomentovat a na nic nezapomenout?Kdo měl v paměti původní verzi a jakž takž se mu líbila, tak mi asi dá za pravdu, že tohle je klasickej remake s nějakýma rozdílama oproti původní verzi a je těžký říct co je lepší, původní verzi nepovažuju za prvotřídní horror, ale tenhle remake určitě taky ne.. za mě přijatelnej koukatelnej standart ()

kocik1

Kingova Svatební košile mi tak nějak ukázala, že není knížka jako film a z hororů bych se měla držet maximálně Erbena. Co k tomu dodat? Film je natočen pěkně, ale...., ale je o ničem. ()

SeanLSD

Je to solídna adaptácia, typicky zmodernizovaná - takže obsahuje hnusnú brutalitu aj infarktové ľakačky - a chvíľami dosahuje aj takmer emocionálnej intenzity jednej z najlepších kníh majstra hororu. Takmer. Rozdiel oproti predlohe totiž nespočíva ani tak v dejových zmenách, ktorými chceli tvorcovia aj čitateľom pripraviť nejaké prekvapenie, ako v tom, že King napriek temným prvkom dlho buduje idylickú rodinnú, vidiecku a susedskú atmosféru, takže zvrat a následná hrôza sú o to intenzívnejšie, kým tento film je temný od počiatku. Na mieste Creedových by som sa otočil a utiekol. Nemám žiadne konkrétne výhrady, ale v pamäti sa mi inak nový CINTORÍN DOMÁCICH ZVIERAT nezasekol... - na rozdiel od knihy, ktorú som síce čítal až v dospelosti, ale napriek tomu vo mne ako jedna z mála vzbudila skutočnú existenciálnu hrôzu. ()

majo0007

Originál z roku 1989 patrí medzi najobľúbenejšie adaptácie samotného Kinga. O tomto remaku to rozhodne tvrdiť nebude. Byť ním, tak tvorcov zažalujem za sprznenie knihy. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018