Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Wallis3

Jedna hvězda za krásnej vizuál pohřebiště, když pohřbívají kocoura Churche, druhá, za ne-happy end a třetí, že to není odpad. ()

Olík

Tuctová gore bafbafačka, která žánru přináší asi tolik, jako naše současná reprezentace světovému fotbalu. Pásová výroba, která si najde svoje drobné místečko na slunci nakonec najde….dovedu si jí docela živě představit roku 1983 někde v americkém autokině. ()

Rockerman

Film z roku 1989 byl dost možná jednou z příčin, že jsem se stal hororovým fanouškem, tak se mi líbil. Je to už ale hodně dávno a je docela dobře možné, že si jej idealizuju a doopravdy tak dobrý není. Remake byl dost dlouhou dobu velká nuda a jen tu a tam se dalo poznat o jaký žánr vlastně jde. Leč poslední půlhodina sbírá ztracené body z předešlých minut a daří se jí to náramně. A to tak, že jsem přihodil jednu hvězdu navíc. 3 a půl *. ()

aslavey

Tady vidím velký špatný. Kniha je naprosto jiná. Osobitější, pronikavá, kukedrásající a hlavně napínavá. Toto ne.. Chemie nefunguje, překvapení žádný, lekačky neexistujou, takže v rámci žánru dost podprůměr. Dvě hvězdy jsou určeny cérce, která ukázkově skopala oba rodiče (zasloužili si to) a hrát s ní musela být sranda a druhá za kočku, která vlastně udělala to stejný. Jinak ne. Raději knihu. ()

burton odpad!

Sorry jako, ale tohle byl zase přeťap. Těšila jsem se na zvířátka, jak budou strašit na hřbitově. Knihu jsem nečetla a po shlédnutí této hrůzy se ani nedivím, že ji King nechtěl dát do placu a že i jemu z toho bylo na zvracení. ()

helloween93

Kolosální kokotina i v rámci hororů, samotný námět o krchově, kde se dají oživovat mrtví zní celkem fajn, ale to provedení a hlavně závěr, kdy SPOILER malá holka zabije 3 dospělé, je neskutečná kravina. Dějová linka o Wendigovi jen lehce naznačena a pak se na ní režiséři Kölsch a Widmyer vykašlali. Film se na krátkou stopáž celkem vleče. Od Kingovy adaptace jsem čekal teda o mnoho víc. Pro Paramount jeden z mála ziskových snímků v roce 2019. ()

Rooz

Je to tři roky, co jsem četl literární předlohu a to, že vznikla filmová adaptace jsem zjistil náhodou. Vzhledem k tomu, že kniha se mi vůbec nelíbila, neměl jsem žádná zvláštní očekávání. O to větší bylo překvapení, že je to jeden z těch vzácných případů, kdy je film mnohem lepší než kniha. Sice nejsem milovníkem starých špatných "lekacích scén" a film by skvěle fungoval i s jejich jemnější verzí, přesto musím říct, že zde byla odvedena skvělá práce při přepracování příběhu do této podoby. ()

Ema57

Bála jsem se o Jasona Clarka a ukázalo se, že oprávněně. Je to totiž i řbitov idiček. Churcha bych nechtěla mít doma ani za nic. King je opravdu mistr hororu a ví o strachu všechno. ()

Sarinka.luc

A zili stastne az do smrti. Prekvapivo obstojne, prva polovica ma pomalsie tempo a niektore sceny by si zasluzili zostrihat, ale v druhej sa to pekne rozbehne. Knihu som necitala a nevidela som ani povodny film, takze som nevedela, co cakat. Lutujem, ze som videla najnovsi trailer, scena s nehodou by bola o level lepsia. Lakacky ucebnicove, ale celkom efektivne, parkrat som nadskocila. Ocenujem rating R, krvou sa nesetrilo. I don't want to be buried in a pet cemetery. ()

Sala1

Diela Stephena Kinga sú zručne písané nielen vo vnímaní strachu a vlastných slabostí ale aj v autorovej schopnosti uvážiť ktorý námet potrebuje aký veľký rozsah. King nepíše preto aby písal, ale aby odovzdal myšlienku. To je aj rozdiel medzi filmovými adaptáciami jeho kníh, ktoré sú často prispôsobované vízii tvorcov. Kingovo krehké korčuľovanie po ľade napätia a svojskej poetiky sa do kvalitného filmu premieta len veľmi ťažko. V základe jednoduchý dej je prvou polovicou snímky príliš naťahovaný. Každý dialóg vo filme má niesť istú informáciu, tu sa častokrát stáva, že sa scenár ocitol v bludnom kruhu. Problém sa už od začiatku javí s hlavnou postavou, ktorá koná na základe aktuálneho rozhodnutia. Výhodu oproti nej majú práve Rachel a Jud, ktorý sú konfrontovaní svojou minulosťou, čo im dovoľuje širší záber a rozmer ich postáv. Mytológia miesta a definovaného zla je častokrát kostrbatá. Máte príliš veľa indícii a mnoho druhov nadprirodzena, ktoré nejakým spôsobom koexistujú, nedávajú však divákovi možnosť nájsť kľúč na základe ktorého by odkryl záhadu. Film má hutnú atmosféru a veľkou devízou je aj otázka rodiny, ktorá ale mohla byť hlbšie rozvitá. Mačka Church je adeptom na oscara za hlavnú úlohu naraz aj v komédii aj v dráme. Niektoré situácie sa tvorcom naozaj podarili a je dobré vnímať snímku ako filmovú poviedku, ktorá nemá väčšej ambície ako odrozprávať zaujímavý jednoduchý príbeh. Viac tu: https://youtu.be/jzgspQ92LYc ()

TheSompeque

Před dvěma lety do kin zavítal horor na motivy knihy od Stephena Kinga, It. Jednalo se o remake, který se dle komunity příliš nepovedl. Lidem se knihy Kinga líbí a další filmové zpracování jeho knihy na sebe nenechalo čekat. Dnes, v roce 2019, opět na motivy Stephena Kinga, dostáváme další horor, Řbitov zvířátek. (podruhé, už v minulosti, v roce 1989, jeden byl, ale dle hodnocení je dosti průměrný, až podprůměrný) A o čem to je? Dejte dohromady všechny klišé z hororů, osamělou chatku v lese, souseda podivína, creepy dítě, jump-scare scény jedna za druhou a stupidní chování hlavních postav. Autoři si dali záležet, aby to všechno měli a nezklamali. Tuctovost z toho přímo čiší. V druhé polovině filmu dochází k zlomu, kdy začíná jít do tuhého a celkem ok atmosféra, lemována občasnými wtf momenty se mění v dost ponurou kaskádu lekaček. Film nemá žádnou stanovenou kontinuitu, některé dějové linky jsou vyloženě na vyplnění a v celku nedávají smysl. Film končí otevřeně a já opravdu doufám, že nebude pokračování. Na Řbitov zvířátek se nevyplatí jít, je to horor jako každý druhý, to si radši pusťte jakýkoliv Pátek třináctého, i ten by dával větší smysl než tohle. 2/5 ()

Narayan

Přečtěte si knihu. S tímhle paskvilem nemá cenu vůbec ztrácet čas. Tak silné téma zazdít takovým způsobem, to by mělo být trestné. ()

KUFI

Takova klasicka kingovina, uslo to. Nenavidim kdyz v hororovym filmu naberou veci na konci rychlej spad a prejde se do akcniho tonu. Vsechna pomalu budovana atmosfera je razem v prdeli a ja se jenom modlim at uz bezi zaverecny titulky ktery me vysvobodi z utrpeni. Aspon ze to ale dopadlo spatne jak je u kingovek docela obvykly. ()

Torgal

Indiánske pohrebisko v roku 2019, so old school! V námete cítiť predlohu napísanú v 80-tych rokoch, dnes sa už k horrorom pristupuje inak a táto téma musela zaváňať brakom už v dobe vzniku. Čo film stráca na originalite, to doháňa na drsnosti zaobchádzania so svojimi postavami. Viem si predstaviť, že keby som mal deti, tak by som film prežíval o dosť ťažšie. Škoda, že v závere sa uhne od ťažiskového motívu vyrovnávania sa so smrťou najbližších smerom k štandardnej vyvražďovačke. Zachovať film v rovine psychologického rozkladu, bol by omnoho pôsobivejší. 6-/10 ()

emdvojka

Nebolo to napínavé, nebolo to strašidelné ani drsné, nechutné alebo úchylné. Nebolo to nijaké. Nevzbudzovalo to žiadne emócie a len tak to prebehlo cez oči a nič to nezanechalo. A to je veru zlá, veľmi zlá správa. ()

helraiser

Solidní podívaná, která by neměla diváky urazit. Má to atmosféru, slušné ztvárnění tajemného pohřebiště a perfektně ztvárněnou z mrtbých vstalou holčinu. Ke konci se i přitlačí slušně na pilu i když samej závěr nikoho nemohl překvapit. Já byl rozhodně spokojenej. Další slušnej zářez od Kingovi knihovny. ()

Dimo

Rodinka k pohledání! Příjemně neotřelé a přes některá hororová klišé, tohle přineslo docela originální příběh a průběh. Já jsem spoko. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018