Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Martin.Proko

Stephen King je rozhodně velice složitě zfilmovaný autor a tenhle film to jenom ukazuje. Jedná o dobře odvedené dílo , výprava není sice nějak moc obsáhlá, efekty nejsou nějak hrozně složité , obsazení je docela skromný. Výsledek ovšem na jednoho z největších světových autorů v hororů vychází jako takový průměrný zombie film z devadesátých případně začátku nového tisíciletí. Ten film je prostě dobrej, je hrozně předvídatelné šablonovité nepřináší nic vlastně skoro toho Kinga. Stou imaginací kterou King , pracuje je velice složité pracovat na plátně , nebo vůbec na plátno převést. Tenhle výsledek je tak plochý jako běžný hovor a třeba letošní to je mnohem lepší zpracování více propracované tím nemyslím samotné fotky ale právě třeba tu práci s tím co jsou představy co je skutečnost co postavit z nebo v máji Smutnou tečkou vlastně za filmem je závěr kdy při titulcích hraje jakási skladba. Jaká konkrétní nebudu jmenovat, která vlastně to úplně ale úplně sráží na vážnosti. I když teda mohlo se jednat o jakýsi způsob uvolnění napětí. ()

Dejna

Jedna hvězdička za toho překrásného kocoura, jinak pro mě absolutní ztráta času.. nebavilo mě to, nebála jsem se ani trochu. Kde jsou ty časy hororů typu Kruh, Ti druzí atd. Buď už jsem z toho žánru jako takového vyrostla, nebo se jedná o hodně špatně natočený kousek.. ()

DeLonge

Kinga a jeho dílo mám moc rád, proto jsem se do sledování tohoto filmu moc nehrnul. Nechtěl jsem riskovat další mozkovou příhodu, jako např, při sledování zfilmovaných děl od J. R. R. Tolkiena. To jsem skoro nevydejchal. Těžko se totiž dokáži oprostit od toho, abych hned od první minuty neporovnával film s knihou. V tu ránu je zle a vše se mění na páchnoucí a humusoidní sračku, za kterou by se nestyděl ani bezďák ze Sherwoodu. Pouze když dosáhnu stavu absolutní nirvány, jsem schopen objektivně hodnotit. A to se tu naštěstí podařilo. Prostředí bylo fajn a atmosféra na mě celou dobu děsivě sálala, jako ústřední topení v zimě. Herecké výkony mě také mile překvapily (včetně kocoura). Všichni hráli dobře a překvapivě se chovali i celkem smysluplně. Obzvláště oceňuji malou a krutopřísnou Ellie. Lekajdy byly sice krapet slabšího rázu, ale to vem čert. No a konec byl takový makový. Přesto jsem rád, že jsem se ke sledování dokopal. ()

uprchlice

Hodně velká a marná snaha "zdokonalit" knižní předlohu a původní horror. Toto se opravdu nepovedlo. Problém celého remaku spočívá v tom, že se režiséři snažili natočit něco velkolepého a trošku se jim to vymklo z rukou. Z nudypřítomné atmosféry se začalo prohlubovat nechutenství a nenávist k tomuto filmu. Hvězdné obsazení absolutně bez úspěchu zaujmout. Přehrané a laciné. Směšné. Na můj vkus bohužel moc moderní provedení. Jediné, co se povedlo a z čeho jsem byla nadšena byl rafinovaný a zajímavý konec. Jinak pokus omyl. ()

lukyna odpad!

Proč si furt někdo myslí, že překopáním předlohy to bude lepší. Stephena Kinga nejde lépe předělat. Z této sračky se naprosto vytratil duch celé knihy, a to, že "smrt je někdy lepší". Spoustu stěžejních momentů tam buď vůbec nedali, nebo je zmrvili. Pro mě odpad. ()

Stinger78

Nikdy se nestěhujte do prdelákova a navíc někde mimo jakoukoliv civilizaci... Pak do dopadne tak, že vám kamiony, jedoucí po jediné cestě někam do světa sejmou kočku a pak i dceru. Stanou se z nich zombies, ti co jsou živí, těm jebne a dopadne to blbě. A blbej byl i tento film... ()

VSpaca

Čekal bych od toho víc, konec předvídatelný..atmosféra jen místy jako z knihy, jinak celkem tuctovka +-60% ()

fabregas1

Nečekejte standardní nelítostný boj se zlem ve stylu V zajetí démonů. Film je natočený řemeslně schopně, ale jinak jsem si nevšiml ničeho extra zajímavého a kromě závěru, který docela funguje se o žádný zázrak nejedná. ()

NeverEver

Obrovske zklamani! Film se proste vubec nepovedl.Zadne napeti, zadne prekvapeni. Na to jak vetsinou dobre jsou pribehy od Kinga zpracovany, musim rict, tohle jste odflakli.... Filmu se na prvni pohled neda zase tak moc vytknout, ale v celku pusobi mdle, misty az nudne. Dokonce ani samotne zabijeci scena nevyvolavaji zadny (skoro) soucit nebo emoci. Je to strojove, rutijni.... 2** je maximum co mohu dat ()

JB001

Knihu jsem nečetl a nebýt coronavirové karantény asi bych si na to čas neudělal. Nicméně doma se to vidět dalo. Určitě lepší než cokoli na ČT3 ()

Adamenko

Žiadna pridaná hodnota oproti filmu z 89, zbytočne vyhodené peniaze, ktoré mohli byť investované radšej do zdravotníctva. Radšej knihu od Kinga. ()

Bogrant

Zo začiatku relatívne dobre sa rozvíjajúca odbočka od všetkých dnešných ducharín a bábik, ktorá ale po kamióne naberie nepekný spád nelogických úsudkov a "dokonale" pochová nastolenú atmosféru a zaujímavo gradujúce napätie. Malo to byť celé iba o tom kocúrovi. Záver už totiž značne skĺzne, je nechutný, avšak i prestrelený. Pre originálom nedotknutého diváka to až tak premárnený čas však nebol. ()

Feacher

Původní verzi z roku 1989 jsem dal 4* a zde zůstanu na stejném hodnocení, protože obě dvě díla mají své klady i zápory. Líbí se mi, že v nové verzi proběhly jisté, obvykle drobné změny, které daleko, ale daleko více dělají příběh smyslupnějším. To opravdu hodnotím pozitivně, protože původní verze v mnoha ohledech logicky vůbec nedávala smysl. Také daleko lépe oceňuji herecké výkony, které byly v původní verzi hodně slabé. Tady je poznat, že zde hrají známá jména, ale nejvíce bych asi ocenil Ellie, která svou roli zvládla naprosto špičkově a k dokonalosti to u ní dovedla instituce maskérny. Co se mi nelíbilo, tak asi to, že scénář, střih i režie počítá s tím, že divák viděl původní verzi nebo minimálně četl knihu. Příběh je hodně ošizený a v jednom případě si myslím, že ta podstatná část, která průběh vysvětluje, kamera vůbec nezachytila nebo byla scéna vystřižena. Šlo zde spíš o lekání a horor než o příběh. Kdybych si měl tedy vybrat mezi těmito dvěma filmy, kvalitově, herecky a logikou bych preferoval tento film, ale stejně se mi spíš víc zamlouvá původní verze, která sice nedává takový smysl, ale příběh a myšlenku to má větší. Kdybych tento film viděl úplně samostatně a o původní verzi neměl ani tušení, byl by to takový lehce nadprůměrný horor se známými tvářemi. Nechávám tedy 4*! ()

Pythonator

Nuda jak od Kinga. Finále je nechutné a morbidně trapné. Bát se toho nemůžete, ale zhnusení je řádné, takže to je asi ten horor či co. ()

BStone

Povedený horor který nedělá Mistrovi ostudu a který má slušně našlápnuto především v první půli. Nevýslovné hrůze a obrovskému psycho-rozměru knižní předlohy se samozřejmě nepřiblíží v žádném ohledu, ale jako dobrý horor obstojí. Škoda že se nepodařilo lépe ztvárnit nekonečný žal a šílenství kterým procházel Louis Creed. Poctivých 70% ()

mistrpropr

Knihu jsem četl a byla výborná. Film se knihy poměrně drží (až na ten konec, kterej teda ale ve finále vyzněl dost podobně a že se prohodily děti :) Z filmu se mi líbila víc první část (tzn do bodu, kdy se stane hlavní "lidský"zvrat), ale celkově oproti tý spoustě průserů, který byly podle Kinga natočený, je tohle pohoda. Na dvd bych asi šel s hodnocením níž.... ()

iron.maiden

za mě lepší než osmdesátková klasika. Líbilo se mi, že film jde vlastní cestou a slepě nekopíruje originál. Konec je libovej, he he. 7/10 \,,/ ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018