Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

aquiver

Nad začátkem by se ještě dalo přimhouřit oko, les je dokonce strašidelný, jenže postupně postavy bohužel absolutně ztrácí logiku a základní pud sebezáchovy. A závěru bych udělil odpad hned. 25 % ()

HArna

Naprosto průměrný film, nevím proč podobné věci ještě v roce 2019 vznikají. Je to předvídatelný, scenář dementní, herci obstojní a hlavně naprosto zbytečný film. ()

Adramelech

Kingův román, jenž byl předlohou tohoto filmu, patří k mým oblíbeným knihám. Příběh je patřičně temný a docela strašidelný. Ani filmová verze není zas až tak špatná, ale velká část atmosféry se někam vytratila. Filmovým kouzelníkům se ji nějak podařilo odkouzlit. Něco nedotáhli, něco přepískli nemluvě o tom, že film musí podávat věci víc polopatě než kniha, aby se děj vešel do nějakého rozumného časového limitu. Viděl bych to tak na dvě hvězdičky, ale jednu přidávám za děti ve zvířecích maskách (v knize tento motiv není). To byl dobrý režijní nápad. Haranti mi totiž přijdou dost děsiví i normálně, i když se v rámci svých možností snažím zacházet s nimi vlídně, protože si uvědomuji, že to jsou budoucí daňoví poplatníci. ()

Marius_ss

Veľmi solídny horor, po Conjuring konečne horor s ktorým som bol spokojný. Samozrejme malo to chyby (knihu som nečítal takže riešim čisto filmové spracovanie), celé to zakopávanie mačky mi prišlo príliš okaté a zbytočné, no samozrejme to bolo nutne pre posun deja, no dalo sa to vymyslieť aj uveriteľnejšie (cháp logickejšie)...Scéna s kamiónom bola sila...iné scény... s výťahom dokonca boli celkom strašidelné a celkovo tak atmosféra a aj koniec filmu boli mrazivé, takže za mňa prevláda spokojnosť. Rovnako ako IT, ani tento film nerobí hanbu knižnej predlohe aj keď ju určite o dosť okliešťuje. Videné v Cinemax Prešov, 12.04.2019, 20:40, Sála B, sedadlo H 8, s Evkou (ktorá si radšej tretinu filmu zakrývala oči, ale inak bola veľmi chrabrá (rozumej statočná) :) ()

vorry

Předlohu jsem neviděl, takže hodnotím pouze tento snímek jako takový. Poměrně zdařilý oddechový horor s mým oblíbeným Lithgowem. Ke konci už se z toho bohužel stávala hororová rutina. Skvělý titulkový cover! ()

orkadimenza

Možná jsem podle guru naší databáze jenom "nekritický teenAger s popcornem", ale z filmu jsem odcházel potěšen. Asi tomu pomohlo nízké očekávání, ke kterému jsem dospěl po zhlédnutí traileru útočícího na mainstreamového diváka, ale vůbec bych neřekl, že je Pet Sematary průměrný film, naopak. Knižní předlohu jsem sice nečetl, starší verzi filmu neviděl, ale nezávisle mohu říct, že tady se s atmosférou pracuje velmi dobře, leč místy zachází do onoho mainstreamu. Potom je už na samotném divákovi, jak přijme typickou kingovskou "out of mind" nadpřirozenost (na kterou jsem byl naštěstí připraven od It) a jestli se v ní nebude hnidopišsky šťourat zatímco mu závěr filmu uteče před očima. Dvakrát stejnou chybu člověk neudělá, i proto jsem mohl vnímat závěr tak, jak mi jej tvůrci předložili. Konec byl velmi nezvyklý, ale svým vybočením z hlavního proudu hororového žánru se mi zamlouvá, podobně jako třeba nezvyklý Venom v oblasti komiksových filmů. Možná právě na tohle tvůrci spoléhali, ale díky tomu se Pet Sematary aspoň snaží dostat na půli cesty mezi hlavním proudem a něčím novým. Pořád spíš mainstream, fanoušky si ale dokáže najít v obou dvou základnách. Pro nenáročného hororového diváka ideální příspěvek na watchlist. ()

Trash

Kingovu knižní předlohu rozhodně neřadím mezi to nejlepší, co napsal, a adaptace z roku 1989 mě taky nijak extra nenadchla, takže jsem nebyl svázaný posvátnou úctou. Což jsem tentokrát rád, protože film mě tím pádem bavil. Nic průlomového se nekonalo, ale funkci napínavé jednohubky splnil víc než dobře. ()

Asmodin

Jason Clarke má neskutečnou smůlu na horrory bez tzv. creepy atmosféry, nejdřív Sídlo Winchesterů a teď tohle. Nevím co je lepší zda 1. zfilmovaná verze nebo tento remake. Zatím jsem se ke knize nedostala a to je škoda, protože se k ní ještě dlouho nedostanu, ale až jí přečtu, tak zhodnotím, která verze je lepší. Mě ani tak nedostala zombie-holčička jako psycho Rachel a její sestra Zelda, která byla velmi podařená. ()

woodsman

jo celkom pohoda zaujimave malo to v pohode atmosferu aj dobre sceny hlavne s nákladiakom pekne natocene zaujimavy horor King je pan spisovatel ()

Prochy38

Perfektní. Už mi chyběl nějaký povedenější horor v poslední době. Jasně, je to remake, ale já to ani neviděl, ani nečetl Kinga. Takže pro mě novinka a vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Atmosféra perfektní. Hrozně se mi líbila A. Seimetz, škoda, že toho nemá více na kontě. Ale jasný prim a prakticky film táhne je neskutečná J. Laurence. Myslím, že o této holčině ještě uslyšíme. Suprová od začátku, perfektní koncem. Mráz na zádech jsem měl většinu filmu. Konec fantazie. Dík! ()

Bathoryčka

No celkem překvapení, že nezemřel Cage, ale Ellie - asi největší. Jinak celkem koukatelný, i když knižní i původní filmovou předlohu znám. Nic extra, ale pro fanouška hororů, který se rád bojí a má rád tajemnou a ponurou atmosféru, určitě doporučuju. ()

Patrik256

Rozpočet_ 21 miliónov dolárov // Tržby_ 113.1 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 12 208 945 Kč // Diváci v ČR_ 79 456 // Tržby v USA_ 54.7 milióna dolárov ()

kamigava

Velmi povedený horůrek s trochu zvráceným námětem, ale mě zvrácené věci nevadí, protože nejsem konvenční divák. Jsem rád, že King tu knihu nakonec vydal a mohli jsme se tak dočkat kvalitního hororu po delší době. Jasona Clarkea jsem si oblíbil už v Everestu a ve Smrtihlavovi. Závěr byl epickej a dostal mě! Až mi taky umře kocour, vyhledám tento obávaný hřbitov... (zlověstný smích) ()

gumolit

Cyntorýn zvieratiek je jedna z najdesivejších kníh akú som od Stephena Kinga čítal. Jej filmové spracovanie z roku 1989 bolo na svoju dobu ale i dodnes celkom slušné a hlavne sa držalo predlohy. To čo nám ponúka nové spracovanie nemôžem akceptovať a považovať za dobré.Stephen King určite nebude tiež nadšený. Je síce pravda že aj nedávne TO nebolo podľa knihy ale fungovalo skvelo tu nefunguje skoro nič. Predvidateľné lakačky, úplné dokecaný dej ktorý sa vlečie do vražedného finále bez budovania atmosféry no a okrem Johna Lightowa aj hrozní herci. Niežeby to bola úplná katastrofa taký kocúr Church je nezabudnuteľný a niektoré scény s Rachelinou sestrou fungujú ovšem to je málo. Film sa absolútne nehodí do kín a skôr by som ho akceptoval ako televízny film na Netflixe tam by fungoval takto nie. Ak si mám vybrať vyberiem si staršie spracovanie,dokonca aj tu zpackanu dvojku tá bola aspon vtipná, alebo knihu alebo dokonca aj klip od Ramones.Takéto zpackané spracovanie skvelého Kingovho románu je proste trestu hodné. ()

Jaro_slav

Nesnášim lekání, pročež obvykle nechodim na filmy, kde jsou scény, jejichž účelem je moje lekání — ale tady jsem byl na závěr bohatě odměněnej za to, že jsem všecko lekání vydržel. Skvělý, skvělý, skvělý. ()

Klajnik odpad!

Postrádá tvůrčí vizi a potěší jen nekritické jedince, kterym stačí jen průměrný žánrový výplach. Když se dívám na takový film, tak mi pokaždé vrtá hlavou, proč si tvůrce myslí, že by mě mělo cokoliv ve filmu zajímat. Nudné dialogy, které pronáší debilní postavy, se kterými se nelze zžít a jenom se čeká než skapou, ale ani to tu diváka nepobaví. Nachcat na Kölschovu hlavu. ()

mosnak

Nová verze není vůbec špatně natočená :-) docela mě to bavilo, někdy mi přišlo až brutální jaký pocit beznaděje jsem měl. Krásných 60% ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018