Reklama

Reklama

Rallye smrti: Peklo na zemi

  • USA Death Race: Inferno (více)
Trailer

Odsouzený vrah Carl Lucas alias Frankenstein je nejlepším řidičem v brutálním automobilovém závodě za zdmi věznice, známém také jako Rallye smrti, který vysílá Weylandova společnost přes internet. Cenou pro vítěze a jeho tým v boxech je propuštění z vězení – od tohoto cíle ho dělí jen jedno vítězství. Jenže R. H. Weyland je donucen prodat práva na „Rallye smrti“ miliardáři Nilesenovi Yorkovi. York, provozovatel soukromých věznic, chce uspořádat „Rallye smrti“ jako transkontinentální závod v jihoafrické poušti. Weyland zařídil, aby Lucas podstoupil operaci obličeje, a po zničující nehodě mu tak byl obnoven popálený obličej. Od operace však musí nosit masku, aby neohrozil příjem z vysílání. Je pokračovatelem závodníka, kterému se říká „Frankenstein“. Jeho tým, který tvoří technici Goldberg a Lists a navigátorka Katrina, netuší, že pod maskou je Lucas. Tomu stačí jediné vítězství, aby pro sebe a svůj tým získal svobodu. Jenže York vytvoří nová pravidla a o propuštění vítěze nechce nic slyšet... (TV Nova)

(více)

Videa (12)

Trailer

Recenze (151)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Dvojka mi ešte prišla ako celkom dobrý prequel, trojka je síce fajn pokračovanie dvojky, záver a púštne preteky zaujímavé, ale tie akcie sú miestami tak strašne nastrihané, že človek absolútne netuší, že čo sa tam deje. Každopádne nenudil som sa moc, bavil ma Luke Gross a nadpojednie na prvý diel. 60% - 3* ()

Adam Bernau odpad!

všechny recenze uživatele

A ještě jeden wtf bonus k Djangovi, jsem nenapravitelný, tentokrát jde o antinostalgický návrat do doby, kdy jsme s klukama, nezkaženi znalostí pojmu „béčkový film“, sledovali na x-tých VHS kopiích s dnes už legendární kvalitou záznamu a legendárním dýchavičným monodabingem akční perly 80. a začátku 90. let. Tento exemplář je ale z roku 2012, je tedy nutno všimnout si některých odlišností. Za prvé: Všechno je to rychlejší, klipovitější a trošku méně přehledné, což ale bude spíš jenom mým problémem, nikoli problémem cílové věkové skupiny. Za druhé: Hlavní hrdina a zvláště tři hlavní záporáci (starý i nový šéf a paní produkční) se mnohem více podobají všedním reálným typům (byť jaksi „exkluzivním“), nejsou to ani monstra či hnusáci, ani načančaní panáci či slizouni, také jim však chybí jakákoli osobitost. Hlavně největší šmejd (nový šéf) a produkční vypadají docela jako typičtí silní úspěšní dneška, jak je známe z reklam proti pocení (kdežto starý šéf je přece jen trochu romantická postava, což je zdůrazněno jeho mafiánským kloboukem). Oproti zmíněným postavám lze u hrdinových protivníků i spolupracovníků v závodě konstatovat stejně směšnou přestylizovanou typologizaci jako za stara (jde o figurky ve hře, z nichž každá má nějaký jakože charakter). U ženských členů posádek (navigátorky) však konstatujeme podobný posun a pročištění jako u postav hlavních, byť jiným směrem: v souladu se svou čistě dekorativní funkcí vypadají v každém okamžiku zcela jako umělohmotné hostesky automobilových závodů či autosalónů, včetně hereckého projevu (a včetně scény, v níž si sekají hlavy a pálí se plamenometem), což se týká zejména té hlavní (partnerka hrdiny). Za třetí: Vedle největšího šmejda jsou ostatní dva záporáci sice taky svině, ale nakonec jakoby klaďasové („férová dohoda“, „respektování pravidel“, „dílo“ a spojenectví s hlavním hrdinou, když se potřebují zbavit hlavního šmejda). Nereflektovaná samozřejmost, s jakou tyto postavy přecházejí z jedné polohy do druhé (zvl. pí produkční: šmejdka – spojenkyně) je zarážející a alarmující, zvláště uvážíme-li, že se šmejdství ukazuje neokázale jen prostou praxí jejich podnikání. Za čtvrté a za nejdůležitější: Velmi kompaktní produkt sestávající ze složek: film pro zábavu – estetika a styl počítačových her – dojem realityšou. Totiž nejen film o realityšou jako byl třeba Arnoldův Runningmann, ale film lákající k realityšou – play the game, watch it. Domnívám se, že i u velmi pokleslých spotřebních produktů filmového průmyslu lze rozlišovat nějakou kvalitu. U produktů, jako jsou hispánské telenovely, to asi nejde. A právě tak na tomto filmu nevidím substrát, na kterém by se takové rozlišení dalo provést. Čistý brak, čisté svinstvo, čistý odpad. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Připravit - pozor - vyrážííííme...Na startu jsou závodníci - trestanci se jmény K14, Razor, Psycho, Baby, Olga a další, ale hlavně s nimi jede Frankenstein. Zůstává po nich jen pach benzínu, zvířený prach, rozmlácená auta a vůle po vítězství. Drsná reality show má stále velkou sledovanost a šílený vizionářský milionář a provozovatel udělá všechno proto, aby jím nenáviděný Frankestein nevyhrál popáté. Byl by pak volný. Je škoda, že tvůrci se hned zkraje jali rozbít dobře vystavěný mýtus, či chcete-li legendu kolem postavy Frankesteina tím, že mu "opravili" zdecimovaný, se kterým skončil na konci předchozího dílu. Ačkoliv je Luke Goss poměrně charismatický herec, jeho postavě tohle vylepšení ubralo na zajímavosti, a do popředí se tak dostalo dmoucí poprsí jeho atraktivní spolujezdkyně Tanit Phoenix, které výrazně přehrávalo všechny herce ve filmu. Nezůstalo však jen u něj. V závodních sekvencích film nabral velmi zběsilé tempo, a mimo závodní terén, v tomto případě poušť, zbyl prostor pro drsné bitky obou pohlaví, přestřelky, pokusy o suché hlášky vrcholící balením do originálně dekadentního stylu. Režisér Roel Reiné žádnou z postav neobdařil výraznou zajímavostí, snad až na Dougray Scotta, ale absolutní zběsilá akčnost zahnala do kouta všechno, co by film mohlo případně pokazit. Na svět přišlo béčko se všemi svými neduhy, ale také s množstvím kladů, které převažovaly. Když už celý film zapomenete po pár hodinách či dnech, tak vystajlovaná Tanit Phoenix, řada zběsilých automobilových soubojů, vybuchujících futuristických aut a zajímavý konec, si říkají o nesmrtelnost v téhle smrtelné rallye, která možná definitivně nekončí poslední etapou. Mé hodnocení: 80% ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Dúfam, že ďalšiu časť už natáčať nebudú a keď áno, už to nechám bez povšimnutia plávať ďalej. Videl som prvé dve časti a tak som bol zvedavý čo ponúkne táto. Nemôžem si pomôcť, ale film nemá žiadny špecifický náboj a tak mi neostáva nič iné len to prirovnať k predošlým častiam. Zatiaľ čo v prvej všetko dávalo zmysel a táto automobilová show bola novinkou v ďalších ide do slova len o kopírovanie. To, že teraz krvavými incidentmi zašpinili celú kameru, obohatili výpravu a dali viac priestoru ženskej spoločnosti nestačilo na vybudovanie niečoho veľkolepého. Luke Goss je stále pre mňa nepresvedčivý hrdina a režisér Roel Reiné jednoducho nedisponuje "zbraňami dostočného kalibru", aby zvládol energetickejšie a zaujímavejšie odpáliť vojnu väžnov propagujúcu v tejto show. Nedá mi nespomenúť "zázrak tohto leta" strážcov väzenia, ktorí namiesto bojových psov mali na vodítku hyenu. 40% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Pokračování prequelu, které už docela hodně ztrácí dech. Změna prostředí je sice vítaná, ale už se z toho nějak vytrácí myšlenka původního Death Race. Tentokrát to je opravdu spíše destruction derby než variace na death rally. I dějově je to takové roztahanější a stereotypnější. Překvapil mě ale konec, který je na takovéhle béčko rozhodně nadstandardní, byť se nemohu ubránit dojmu, že to celé až tak dobře nedrží pohromadě. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Ve scéně, kdy bachaři vystřelí naváděnou raketu IRIS-T podruhé i potřetí, pokaždé je na odpalovacím stojanu všech 8 raket. (Ficik)
  • V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)
  • Když jede ve třetí etapě Frankenstein (Luke Goss) bok po boku 14K (Robin Shou) přímo do cíle, střílejí svými kulomety vojáky okolo tratě. To je ale nemožné, jelikož mají zbraně nainstalované napevno a namířeny přímo před sebe. (Ficik)

Reklama

Reklama