Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Hees

Prepáč, nechcem som ťa uraziť. Ospravedlňujem sa za to. Ale stojím si za tým, že si ešte dosť nezrelý a nezorientovaný v celej tejto problematike a už sme asi vyčerpali limit tejto témy (myslím ja a ty) ale prajem ti aby si sa posunul vo svojom vnimaní a počúvaní. Nikto ti tu nechce zle.

Hees (hodnocení, recenze)

Banda tých čo sa vtiera ženám do zadku vlastne spochybňuje mňa ako sa mi darí so ženami. To je hodne vtipné ešte pokračujte nejakou "akože" hromadnou diskreditáciou mňa bez argumentov k tomu čo som písal.
Možno u Vás vo vašich mozgoch panuje nejaký uzus, že vlastne tým čo sa ženám vtierajú do zadnice a majú názor na ich práva taký, že ženy majú mať xy nadpráv oproti mužom tak tí sú úspešnejší u žien, bohužiaľ to je práve naopak ženám sa páči ak má muž aj iný názor ako žena ak ho vie argumentovať :) ...Vidno, že chcete pre ženy práva, čo ani neviete ako žena v skutočnosti vonia :D, lebo z týchto rečí, ktoré napádajú len to jedno akože moju mužnosť dokazujete svoje komplexy a neistoty v tom ako sa chovať k ženám. Učiť Vás to zadarmo nebudem za tie nadávky čo ste mi tu dali :)

Pat_rick_fan

Tvoje simplistické a povrchné v čom? Či len tak ...
Zložitejšia téma hlavne pre teba, keď na ňu nemáš.
Vzdelanie si spochybňuj, kto si ty na spochybňovanie, keď si nenapadol ani jeden argument čo som napísal.
Povie niekto kto má fotku s kvetmi, že ja nemám mužskú energiu...Akože nejaká urážka.
Vlastne celé je to urážka, ale hodne slabá nenapáda ani jeden môj argument, ale proste si "panic" len veľa viet. Nič iné by som nečakal, veď tu je skupinka ľudí čo má rovnaký názor tak proste nejaké to napadnutie mňa je na mieste.

na příspěvěk reagoval Pat_rick_fan

Hees

Nejde o tvoje profesné zameranie. Ale tvoje simplistické a povrchné chápanie pojmu patriarchát. Čo nie je len o tupo o tom že muž > žena ale skôr o fungovaní spoločnosti, jej štruktúrach, hierarchiách, rolách , stereotypoch atd atd. Je to o dosť zložitejšia téma a nespochobnil som tvoju osobu ale tvoje vzdelanie v tejto oblasti čo sú dosť rozdielne veci. Keby si mal takú silnú mužskú energiu ako to tu píšeš, tak by si nebol taký vzťahovačný a precitlivelý.

Random fact o patriarcháte :

Harry Burn reversed his anti-suffrage vote after receiving a plea from his mother. It helped pass the 19th amendment

To tu samozrejme nikto nevie :D, lebo je patriarchát, žena mu kázala zmeniť jeho hlasovanie a vuala v zlom patriarcháte sa rozhodol na základe ženy ... Ako je to možné, že zlý patriarchálny muž spravil niečo čo mu poradila žena ja to doteraz nechápem a hlavne prečo je o tom článok, keď je patriarchát veď sa o tom nemáme ani dozvedieť.

Hees (hodnocení, recenze)

Nakoniec vy ani neviete o čom bol film Barbie, ktorý parodoval patriarchát a myslíte si, že bol o tom, aby sa na to poukázalo, že v ňom žijeme už len to je smiešne :D, že vlastne si niekto myslí, že film je natočený na to, aby niekomu hral do karát a v skutočnosti je film natočený, aby zarábal :D pre nič iné

dr.horrible

Chlapče toto si tak trocha ty :) lebo ja mám rád ženy aj ženy majú v láske mňa hlavne pre tú energiu, ktorú mám a že sa im nepchám do zadku, ale chápem, že máš z toho komplexy.

Pat_rick_fan

Koho zaujíma tvoj názor na to čomu ja rozumiem. Vyvráť nižšie niečo čo som napísal nejakými pádnymi argumentami a nie spochybňovaním mojej osoby. Spochybňovaním mojej osoby si rovnaké decko čo dokola píše, že som panic ja tebe nemusím odovzdávať informácie o mojom profesnom zameraní vôbec a nemusím ti ani nič dokazovať.

Predtým tu bola, žena čo spochybnila moje pozretie filmu Barbie a nakoniec sa tu prišlo na to, že mne nadáva dokola niekto kto film nevidel a oponuje mi v tom o čom film je. Tak buď sa zapoj normálne, alebo ma neotravuj nejakým spochybňovaním mojej osoby.

na příspěvěk reagoval Pat_rick_fan

Hees

Myslíš si že máš dosť vedomostí zo sociológie a histórie aby si vedel definovať patriarchát? Lebo si nie som celkom istý či tomu pojmu rozumieš.

na příspěvěk reagoval Hees, dr.horrible

Uživatel Pat_rick_fan smazal svůj příspěvek.

Hees (hodnocení, recenze)

Ženy majú viac práv a muži povinností, ale existuje patriarchát :D fakt sa smejem ako si to my muži teda necháme, aby to tak bolo a nespravíme si zákony pre seba ... Asi pre to, že 0,00000 neviem koľko núl a za tým 1 vládne tam sú väčšinou muži a následne je 99,9999 neviem koľko 9 utláčaných, kde ženy majú lepšie postavenie, ale je proste patriarchát veď aj kráľ bol vlastne patriarchát keby mal pod sebou všetkých len otrokov tak je to patriarchát a keď by bola kráľovná a všetci by boli otroci tak matriarchát :D hodne krátkozraké.

TheDarKnig

Argumenty 0 samozrejme nečakám moc od niekoho kto si vynásobuje niečo krát "obecne sa hovorí" :D ale komentovať treba veru.

Hees (hodnocení, recenze)

Áno a Barbie funguje preto tak dobre, lebo to výborne paroduje je to celé zosmiešnenie toho zlého zlého patriarchátu a nie pre to, že by zosmiešňovala niečo čo reálne existuje :) ...

Ale ako samozrejme v nejakých krajinách je postavenie žien oveľa horšie mňa zaujíma západný svet a tu musím povedať, že patriarchát už dávno neexistuje, keby existoval snáď by si muži neuzákoňovali, že nemôžu chodiť bližšie ako dva metre v noci od ženy to nedáva zmysel prečo by si zlí muži uzákoňovali zákony proti sebe. Je to spojené s tým, že muž inak rozmýšľa, lebo chce čo najväčšiu slobodu a žena chce najväčšiu ochranu a tieto zákony sú primané pre ženy. Takže argumentácia bol patriarchát tak aj je ... Ja som, ale vôbec nespochybnil nejakú existenciu patriarchátu ako celkového veď sú aj kmene, kde je že úplný matriarchát. Takže ja sa bavím obecne o terajšej situácii nie o tom čo bolo, ja žijem teraz a neprenášam si žiadnu vinu za to čo bolo pred rokmi, aj keď tých rokov môže byť len jedna dve generácie a bolo to inak to je mne absolútne jedno.

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

jasne a presne. pretože je to slaboduchý troll, panic a misogýn. tipujem ho na fanúšika top g, konšpiračného teoretika a voliča fašistov, čo bude ešte o desať rokov honiť u mamičky v pivnici. 🤗

Bluntman

Bez mužov by sa ten článok pozrieť nedal, lebo ich dôležité vynálezy to zabezpečujú čo tam splietaš o ženách ja som hovoril o mužoch tam je nie je vôbec téma nejaké ženy, keď sa bavím o mužoch a ty očividne nenávidíš mužov.

ale řádka žen se zasloužila o databáze, jejich stabilitu, vyhledávání atd. --- Řádka znamená, že aj muži samozrejme čiže nie jedna žena, ale skupina ľudí založená s mužov a žien. Jeden užívateľ vie Anglicky na základe ženy ďalší na základe muža a ďalšieho určil informatiku muž... Čo sú toto za argumenty? Si normálny týmto argumentovať ?

Patriarchát je koncept, ktorý už neexistuje a preto sa z neho môže parodovať vo filme či sa paroduje napriek nemu a muži to teda dovolili, aby sa to robilo? Zaujímavé tak my vlastne dovoľujeme ženám spochybňovať naše vlastné riadenie a ešte necháme sa na tom masy ľudí zasmiať takže ako vidíš patriarchát neexistuje mohol existovať a už proste zmizol a netreba žiť v minulosti. Ženy v minulosti nemohli voliť, lebo možnosť voľby prišla pre mužov, aby si mohli zvoliť politikov čo ich pošlú do armády, keď ich draftnú, povolajú a ženy toto privilégium vlastne dostali od zlého patriarchátu presne bez povinnosti narukovať, takže zase nejaký argument čo bolo a už nie je a ešte sme našli, kde sú na tom lepšie ženy lebo vôbec nemusia ísť do armády a argumentovať nejakým spôsobom nutnosťou zachovať populáciu je hlúposť planéta je premnožená, alebo silou tiež hlúposť však všetky ženy naverbuj do nejakých iných funkcií na front a vybavené prečo nemajú povinnosť a majú len práva v tom zlom patriarcháte vysvetliť vedieť nebudeš.

Pay gap je na západe už dávno vyvrátená skutočnosť lebo neexistuje na poli reálneho vyťaženia ženského pokolenia prečo by samozrejme podnikatelia viac najímali ženy. Je založený momentálne už len (a možno v minulosti nebol) na situácii s tým, že ženy majú materskú a riziko materskej pre čo prerušujú svoje pracovné návyky a nezlepšujú sa (je to ich voľba), následne ženy si vyberajú prace, v ktorých sa viac pracuje s ľuďmi a muži viac s vecami (čo je pre spoločnosť hodnotnejšie) a tak isto muži sú ochotní si vypýtať povýšenie a lepšie pracovné podmienky (súvisí to zo skillom vynegociovať si plat) a tak isto muži sú ochotní pracovať za horších pracovných podmienok, keď v niektorých odvetviach pracujú na 97 percentách pracovných pozícii bane, olejové vrty a podobné pozície, kde ženy nemôžu pracovať a zároveň je úmrtnosť mužov tiež okolo 95 na pracovisku či sú ťažko zranení áno v patriarcháte si predstav, že takto muži trpia a tiež je vyššia šanca, že muž zoberie nadčasy a bude viac pracovať. Ak sa tieto všetky faktory zoberú spolu je nad slnko jasné prečo pay gap existuje a je to nastavením spoločnosti a toho čo je pre spoločnosť dôležitejšie a nie tým, že niekto je žena či muž. Ak bude žena chirurg a bude najlepšia v krajine každý bude chcieť operáciu od nej... Pay Gap také jednoduché.

A keď patriarchát neexistuje a bol len parodovaný v Barbie načo by som sa k tomu vyjadroval.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Hees

Pokud tvrdíš něco, co je FAKTICKY mimo, není věcí diskuze, jak se co má. Měl jsi hypotézu, že bez mužů by něco nebylo, např. jeden uživatel by si na netu nepřečetl článek v angličtině. Byla vyvrácena jak první část (muži sice vynalezli net, ale řádka žen se zasloužila o databáze, jejich stabilitu, vyhledávání atd. - a jsme na databázi v diskuzi!), tak i druhá (uživatel umí anglicky díky ženě). Tvoje hypotéza je tudíž fakticky mimo - a vychází z nesmyslné premisy. Ten jeden výrok jsem bral jako příklad za všechny nesmysly, které zde vypisuješ.

K chápání psaného projevu: napíšu-li, že by něco nebylo I bez žen (což vyvrací tvůj nesmysl, že "by to nebylo jenom bez mužů"), neznamená to, že projevuji nenávist vůči mužům. Čti pozorněji.

A k filmu: patriarchát neexistuje, což je parodováno (neexistence něčeho)? Patriarchát je koncept spojený s určitým společenským uspořádáním - tvrdit, že něco jako patriarchát neexistuje, když v minulosti (například) ženy nemohly volit a v současnosti (například) stále existuje pay gap odvisle od genderu, je jenom tvoje ignorace reality. Barbie je satirou, která konfrontuje matriarchát (Barbieland) a patriarchát ("skutečný" svět) - těžko satirizovat něco neexistujícího, tvé tvrzení ani nedává smysl s ohledem na výrokovou logiku. (Zesměšňuješ se - nechápáním, překrucováním atd. - víc, než těmi pokusy o urážky, což je lvl základka.)

Hees (hodnocení, recenze)

Tak ako vravím prečítal som si ten článok plný sprostostí ako napríklad : Risk-taking. Taking risks and suppressing fear is another feature of toxic masculinity. As a result, men are more likely to abuse drugs, drive dangerously, gamble, and engage in violence.

Riskovanie tým, že potlačíš strach je nebezpečná črta toxickej maskulinity, tak to pozor tí čo zomreli v Černobyle čo vedeli, že tam zomrú, aby zachránili veľa životov boli vlastne toxický a takéto správanie je LEN nežiadúce :D. Neskutočné ako sa dá vymyť mozog len jedným pohľadom na svet.

TheDarKnig

12.08.2023 17:01 som napísal o filme ...
Takže sa bavím ja o filme :) ostatní mu tu nadávajú takže ja som v pohode

TheDarKnig

Diskusiu som nemohol prehrať niekým kto si vynásobil štatistiku : "obecne sa hovorí" ...
Alebo som nemohol prehrať nad niekým kto nevie čo je balet a opera či nevidel film.
Tak neviem o ničom čo som prehral, nikde a konšpirátor si doslova ty čo si upravuješ veci podľa svojho videnia sveta čo ja rozhodne nerobím tak tu nebuď za dezoláta prosím ťa a správaj sa podľa reálnych štatistík a nie tebou vymyslených vecí a potom povedz, že som prehral.

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování