Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

higuain

Ve chvílích, kdy se to nebere vážně, je to vlastně docela v pohodě komedie. Např. začátek odkazující na Vesmírnou odyseu mě upřímně pobavil. Jakmile se to ale brát vážně začne, a to je dost často, je to jeden velký cringe. Celková message rozporuplná, její exekuce ale každopádně těžkopádná a nezvládnutá. Gerwig má za sebou Little Women, Baumbach zase Marriage Story, oba očividně talent mají. Tudíž bych ale čekal, že by mělo být v jejich repertoáru vyjádřit myšlenky feminismu nějak subtilně a s trochou filmové elegance a ne s takhle otřesnou doslovností a přehnanými fanatickými proslovy. Margot a Gosling v pohodě, nejzábavnější nicméně byla Kate McKinnon, která se ale před kamerou ani moc neohřála. Čistokrevnou komedii s cynickou "weird Barbie" v hlavní roli, a hlavně s trochu nadhledu, bych sledoval daleko radši, než tenhle prapodivný mišmaš růžový muzikálový komedie a přepálený politický propagandy. Not kenough. ()

halogenka

Mohl to byt proste zabavny film. Nebo to mohlo byt o Kenovi, jehoz linka muze ztraceneho ve svete emancipovanych plastozen je vic nez slibna (nemluve o tom, ze Gosling Kena dava jak panbuh a pokazde, kdyz se objevi na platne, mate chut zase zit). Ale misto toho je Barbie jen nastavovana pop feministicka cubkovina, ktera ve vysledku vubec nevi, co chce rict. ()

Eldrick odpad!

BARBIE představuje všechno, co je na dnešní společnosti zvracené. Jedná se o studiovou propagandu feministického hnutí. Bezpohlavní urážka lidské inteligence, makabrózní exkrement a 2-hodinová lobotomie mozku zaživa. Chudáci děti vyrůstající v dnešní době. ()

Vědma

Původně se mi to hodně líbilo, ale po druhém zhlédnutí jsem zjistila, že vlastně nevím o čem ten film je. Jakoby si v hodně věcech odporuje, Ale v jenom musím s Akademií souhlasit, jestli si někdo zaslouží ocenit, je ti Ryan Gosling - to on drží film nad vodou. ()

Aleee89

Chvilku skvělé a plné zajímavých myšlenek, které udeřily hřebíček na hlavičku a u nichž se musíte zamyslet, chvilku zase překombinované, že vlastně nevíte, co tím autor chtěl říct. Chvíli kousavá satira, chvíli ujetá komedie. Barbie je někdy všechno a někdy nic, ale jsem moc ráda, že vznikla. A Margot Robbie je krásná a role se zhostila bravurně, Ryan Gosling k nepoznání a písničky fajn. ()

William_

7/10. Až na pár nepovedených a na sílu tlačených scénáristických přešlapů, které působily kýčovitě i na ženské obecenstvo (se kterým jsem projekci absolvoval a následně se dělil o dojmy) se jedná o moc povedený film, na který se hlavně moc hezky kouká, a to především díky úžasné bohyni Margot Robbie, a pro ženy kvůli Ryanu Goslingovi v roli hloupoučkého Kena, který svými hláškami dostával do kolen i mě "I´m Kenough". Je to Ryanova asi nejsympatičtější role, protože ruku na srdce, zas tolik pamětihodných snímků za sebou nemá. Musím ale zmínit i absolutně zbytečnou postavu ve filmu - Sashu. Byla otravná a nezajímavá. Naopak co se povedlo, to byl hudební výstup na konci filmu, ten byl na jedničku a nebyl zde vsunut nijak nuceně. Osobně jsem si z filmu nejvíce užil scénu, kdy se Barbie na zastávce jen tak rozhlíží po "našem" světě a vedle ní sedí (ne)obyčejná babička, kterou pozdraví. Za mě strašně kouzelná scéna, kterou si budu pamatovat. ()

Juto

Marketing filmu bol predávaný ako zábavná, svojrázna satira s poctou k iným filmom. Začalo to tak, ale skončilo to príliš zdramatizovanými prejavmi a koncom, ktorý je až moc poučný. Celkovo bol humor miestami zábavný a film je krásny na pohľad, no celý koncept sa v druhej polovici filmu rozpadá. 5,5/10 ()

easaque

-2* Samozřejmě ani já jsem se nevyhnul Barbie šílenství a viděl jsem tuhle feministickou podivnost. Nevím jak jinak bych to taky jinak výstižněji popsal a určitě se na něj výrazněji než jindy odlišují komentáře od diváků a divaček. Hodnocení se taky razantně snížilo od jeho uvedení. Není divu, protože nedokáže z námětu nic vyždímat a těžko lze uvěřit někomu, že je inteligentní nebo má aspoň rozum, když se provokativně obléká a zajímá se většinu času jen jak vypadá. Samozřejmě Ken je stejný případ a proto u režisérky je jednookým králem Barbie. Kromě hereckého obsazení hlavního dua asi dokážu na filmu pochválit už jen výprava a kostýmy, to vše je opravdu nápadité a barevné - prostě eňo ňuňo ;-). Takže víc než dvě hvězdy u mě Margot a Ryan z toho nevyždímají.  [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Lischai

Je to Lego movie, kde místo všech fórku o legu je politický a sociální komentář na cokoli, co tématicky souvisí s Barbie. Role žen a můžu, ideály krásy, patriarchální uspořádání společnosti, toxická maskulinita... you name it. Je tam fakt všechno. A největší vadou na kráse toho filmu je, že tam tohle všechno zazní hrozně, ale opravdu hrozně doslova. Říkají se nejen stěžejní myšlenky, ale komentují se i různé pointy, co divákovi samozřejmě přirozeně dojdou ("To byly tvoje vzpomínky!" "To je tamta paní!"). Celou dobu jsem se sice bavil, ale taky měl pocit, jakoby si film myslel, že jsou všichni jeho diváci blbí jako štoudev. ()

vydumnica

Svet, v ktorom má Barbie existenčnú krízu a depresie a nemiluje Kena, hoci je to Ryan Gosling a nie len nejaký hocijaký Ken, no chápete to? A teraz pekne po poradí. Moje očakávania: Extrémne vysoké. Barbie💕 bol pre mňa najočakávanejší film roka a to z viacerých dôvodov. Greta Gerwig je už zárukou kvality, už z jej Little Women som mala vtedy ohromný kino zážitok. Ryana Goslinga som si zamilovala ešte vo filme The Notebook. Tešila som sa aj na Margot Robbie ako Barbie a na celý ten ružový svet, známy už z trailerov. A v neposlednom rade, Barbie je nostalgia, spomienky na detstvo. Plusy: Herecké výkony Margot a Ryana. Na obidvoch sa veľmi dobre pozeralo, Margot je krásna a skutočne dokonalá Barbie, normálne si neviem ani predstaviť inú herečku. Presne takto by som si predstavovala živú Barbie (ešte napríklad taká Taylor Swift by mohla byť Barbie, čo sa výzoru týka). Ryan bol navyše aj neskutočne vtipný, super. Ďalej výprava a kostýmy to bez debaty - fantázia! Potom nápaditosť a dôraz na detaily ako trebárs Barbie a jej chodidlá na špičkách alebo pitie z prázdnej šálky a celkové fungovanie Barbielandu ako to vidíme v úvode - super. Mínusy: Vedľajšie postavy. Neviem, či boli naozaj nevýrazné a nezaujímavé alebo či len jednoducho mňa nebavili. Mne by úplne stačili Barbie a Ken. A najlepšie spolu ako romantická dvojka. A keďže toto je svet, kde už Barbie nepotrebuje Kena, neprišla som si tak úplne na svoje. V tomto moje očakávania neboli naplnené, museli sme sa zaobísť teda bez tej romantickej línie, ktorá bola ale v úvode pekne načrtnutá. Soundtrack ma tiež nenadchol a to ani, keď spieval Ken. Mohlo to byť 5*, mohol to byť film roka (aspoň TOP3), ale necítim to tak. Darmo, happily ever after už nie je in ani len v Hollywoode. A ešte taký menší nedostatok, tie najlepšie scénky sme už videli v traileri. Celkový dojem: Stále nadpriemer, hoci očakávania úplne nenaplnilo. "Barbie has a great day every day. Ken only has a great day if Barbie looks at him." 75%. Videné v kine 2x!!! [Cineplex Mannheim, OV]. Update: Fenomén Barbenheimer: Double feature znie síce zaujímavo, ale ja som si pozrela Oppenheimer až niekoľko dní po Barbie. Pravda je taká, že som od obidvoch filmov čakala tak trochu viac, myslela som si, že to budú filmy za jasných 5*, ale pre mňa sú "len" štvorhviezdičkové. ()

M.i.k.e

Greta Gerwig se sice velmi snaží přijít s revoluční feministickou podívanou, nicméně dělá to dost nešťastně a místo toho aby přišla s chytrou satirou (v což sem doufal) tak pro svůj účel  využívá ty nejbanálnější klišé a jde cestou extrémního hrocení buď na jedné a nebo druhé straně. Tohle zveličování sice obvykle funguje a svým způsobem funguje i tady, ale od Barbie sem v tomhle směru čekal mnohem víc. Žádná revoluce se tak nekoná. Co každopádně zůstává je zábavná komedie s mnoha skvělými nápady a výborným obsazením. Margot Robbie je skvělá a okouzlující jako vždy, nicméně většinu scén si pro sebe krade Ryan Gosling, který tady strká do kapsy všechno a všechny. Jestli to byl úmysl a nebo ne nedovedu posoudit, ale přijde mi docela smutné/černohumorné/zábavné, že film, který by chtěl být primárně pro ženy si ve finále ve většině scén pro sebe ukradne přehlížený Ken, který by vlastně neměl nikoho zajímat...75%. ()

Martin741

ako to bolo mienene vazne tak neviem. Alebo viem, Barbie by prestala riesit tie ultrakoniny  keby sa dalo vratit v case a zariadit to tak, aby Barbie stretla realneho Tutiho, ktotry posobil v istom meste.  Isty Tuti , to bol ciry masaker ..... 30 % ()

Nach

Kupodivu příjemná až skoro artová komedie, která je svěží, stejně jako růžová. Nikdy mě Barbie nezaujala. Neznám řadu postaviček, které vyráběli. Řada vtipů mi díky tomu i utekla, ale i tak jsem si to nesmírně užil. A určitě si to užívali i herci, protože ta radost z nich doslova teče. Takže ano, dávám nadprůměrné hodnocení a velice rád si tuto žůžovou podívanou někdy zopakuji. 75% ()

Streeper

První polovina se mi líbila o dost víc, než ta druhá. Byl to skvělý návrat do dětství a fakt jsem si to užívala do té doby, než se Barbie dostane do reálného světa. Tam už ta kvalita šla lehce dolů. Ale na druhou stranu vymyslet a napsat scénář, který by dal Barbie nějaký zajímavý a smysluplný příběh muselo být fakt těžký. Místy jsem se zasmála, byla dojatá, ale na celém filmu je nejlepší Ryan Gosling. Celý film si krade pro sebe a je to Ken každým plastovým milimetrem svého těla. Film jsem si užila hlavně díky jeho hereckému výkonu. Margot jako Barbie byla taky skvělá, ale prostě Ryan si to ukradl pro sebe. A jestli píseň I am just Ken nedostane nominaci na Oscara, tak budu fakt naštvaná. ()

moviefreak

Ako kinar som to videl v Martine, ako turista vo Viedni,  a ako zvedavec na Malte. Ísť do kina na Barbie je udalosť a hlavne TREND. Obliecť sa do ružova, chlapci do saka, alebo fresh košieľ. A potom si robiť videjka a fotky s #ovce. Hodnotenie ani film sa už potom nerieši, ak tak zopakuje po niekom... A čo teda film? Jednoznačne vztýčený prostrednik samotnej Barbie, Mattelu, Hollywoodu, Vám, mne, feministkám, barbínam, borcom, a vlastne všetkým... S jednoduchým posolstvom... Ľudia, nebuďte ovce a hlavne idioti. Buďte radšej... Samý sebou... Gréta 👏 ()

Ondatra

Po dokoukání můžu říct, že film se mi líbil. Nevím přesně co, jestli moji dva oblíbení herci (Gosling a Robbie), soundtrack nebo vlastně docela i promyšlenej příběh, který mi dochází teda až po nějakém čase. Celkově všechno do sebe krásně zapadalo, že dvě hodiny mi utekly jak nic. Je to teda asi nejvíc růžovej film, který jsem kdy viděl, ale aspoň je to originální. Většina dospěláků mi totiž říká, že je to pouze růžová blbost, kde všichni tancují, zpívají a jezdí v plastových autech. Ale vždyť o tom to přesně je. Barbie je prostě plastová hračka, stejně jako její dům, její auto a vlastně celý svět. Když se ale na trhu objevila panenka Barbie, tak to byl naprostej hit. Děti si s tím hrají dodnes a asi ještě pár let hrát budou. Firma Mattel na tom brutálně zbohatla a nápad R. Handlerové se stal celosvětovým. A v momentě, co se Barbie ocitne ve skutečném světě, tak to začne být ještě zajímavější. A právě tohle všechno by si měli dospěláci uvědomit než na film půjdou. Filmu nechyběly vtipné scény, taneční scény, ale občas i dramatické až smutné scény, které to celé krásně vyvažují. Jediná věc, která mě na filmu občas trochu odrazovala jsou feministické narážky. Předtím než jsem na film šel, tak jsem ale o nich věděl, takže jsem s tím tak trochu počítal. Celkově ale film hodnotím velmi kladně. Krásné čtyři hvězdičky **** a 7/10 ()

Adaamos21

Tak první část Barbenheimeru je za mnou a bohužel přišlo zklamání. Vizuál a výprava super, Margotka a Ryan jsou perfektní, hudba je dobrá a je tu pár dobrejch fórků. Ale to je málo, čekal jsem lepší příběh a daleko silnější satirický tón nebo daleko bláznivější komedii. Takhle je to jen promarněný potenciál. ()

dubinak

Hodně politická záležitost, avšak pečlivě oděná do funkčně poutavého kabátku s áčkovými tvářemi a avantgardním scénářem. U Barbie je potřeba hodně filozofovat, nacházet zde aluze, alegorie a metafory, mít něco v hlavě co se týče všeobecného rozhledu a mít názor na společnost, abyste si ho užili. Jinými slovy, není to zkrátka film pro blbce. Jeho humor si ale tak jako tak nejspíš užije každý. Vizuálně je to opravdu lahůdka, je to stylové, chytlavé, potěší i pár hudebních čísel. Sice mě Gosling ještě pořád nepřesvědčil o svém hajpu, nevim proč, ale mě ten kluk stále herecky nezaujal, ale nevadí, Margot to drží dobře. Hodně mě potěšila i postava Willa Ferrella, která měla také svou hloubku. Je to sice hodně komerční typ hollywoodského filmu, ale svou popularitu a tržní rekordy si vysloužil po právu. ()

Aljak

Prekvapivo dobré! Môj prvotný pocit bol síce taký, že to bude len taká rozprávočka plná prízemného humoru, ale napokon z toho bol celkom dobrý film s posolstvom, aj keď zaobaleným do feministického pozlátka. Každopádne, k úspechu filmu rozhodne prispelo aj kvalitné herecké obsadenie, a taktiež štýl ironického humoru, ktorý sa niesol celým filmom. Scenár síce až tak nadpriemerný nebol, ale napriek tomu to bol celkovo taký lepší priemer, 3* ()

Rocky88

Oceňuji nápad o vyprávění o patriarchátu, feminismu, stereotypech, a v neposlední řadě o paneně Barbie a komplexech, který z ní vydlabaný hlavy měly, skrz film z růžového světa, kde žije právě tato kreatura a která se dost odflákle dostane do světa lidí. Jeden z mála svěžích prdů, který vyvede z rutiny o nosičích elasťáků z barevného multivesmíru. První půlhodina je skvělá, vysloveně jsem se řezal hned na začátku u parodie na 2001. Jenže jakmile se vystřílí náboje o fungování světa, jde to z kopce. Druhá polovina a celé rozuzlení jsou strašně banální a utahané. Izolované vtípky jsou fajn, Gosling je zdroj smíchu, kdykoliv otevře chlebárnu, ale celek nenadchne. Přesto to za zhlédnutí stojí. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování