Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Batahst8

7/10. Dost pohodová zábava, která samozřejmě má nějaký přesah, je audiovizuálně peckovní a je naprosto odlišná oproti všemu, co jste mohli vidět za posledních pár let, ale ve své podstatě, to fakt víc než pohodová zábava není. Ano, ten sociální přesah tam je, ale upřímně když už jsem tu v podstatě stejnou frázi, slyšel ve filmu pošesté a následně posedmé, tak mě to fakt už začalo trošičku nudit, a to hlavně teda na dojemném konci. Upřímně já tu nechci znít nějak negativně, protože film se mi fakticky moc líbil a jsem neskutečně rád, že film vzniknul, jelikož se to vymyká úplně všemu, co se v Hollywoodu momentálně dělá, za což jsem enormně rád. Jinak Margot Robbie se pro roli Barbie narodila, moje dvojče Ryan Gosling si krade celý film pro sebe a okamžitě chci s ním spin-off, zbytek castu je cool a celkem sexy (na Emmu Mackey a Alexandru Shipp by jsem se mohl koukat celý film), muzikálová čísla jsou parádní a 95% fórů je fakt luxusních. P.s.: Ken (Ryan Gosling) je největší chudák filmu a totálně ho chápu. ()

TheHofi

Ach bože, jak já jsem tuhle šílenost užil a překvapivě to umí zabrousit i do vážných témát, které mají hlavu a patu a dokonale to umí střídat s těmi absolutně šílenými. Margot Robbie je skvělá a jedinečná Barbie, Ryan Gosling je skvělý Ken a zbytek herců si tuhle bizardnost naprosto užili, stejně jako já v kině, kde jsem si užíval hudbu skvělý vizuál a povedený příběh, který zkrátka baví. No co si budem já se na to těšil už od oznámení toho, že tu bude hrát Margot Robbie a nezklamalo to jediné co mi trochu vadilo že film v pár momentech ztratil tempo ale těch bylo opravdu málo, jinak to je společně s Johnem Wickem 4 a Strážci Galaxie 3 to je zatím nejlepší co jsem tenhle rok v kině viděl. Uvidíme jestli se k nim přidá i Napoleon upřímně doufám že jo. Takže 95% za fantastickou a hlavně šílenou jízdu. ()

zsimerova

Na začátek je potřeba říct, že objektivně má Barbie řadu nedostatků. A to především kvůli místy nepříliš propracované výstavbě vyprávění - od trochu odfláknuté ústřední zápletky, až po psychologii vedlejších postav a jejich vzájemných vztahů v reálném světe. Dílčí dějová linie matky s dcerou je trochu plochá, uspěchaná a slouží především jako záminka k tomu, aby se růžový svět mohl propojit s tím naším, spíše než jako samostatně stojící mikropříběh. I to může být jeden z důvodů, proč ve druhé třetině, tedy ve chvíli, kdy Barbie opustí Barbieland, snímek na chvíli mírně ztrácí tempo. Tím druhým je samozřejmě velké množství product placementu a obrovská marketingová kampaň. Ta je na jednu stranu výborná a žeru jí, na druhou stranu je jejím vedlejším efektem masivní konzumerismus, spojený s nákupem milionu zbytečných produktů - a to včetně produkce brutálního množství kýčovitého růžového oblečení z fast fashion řetězců, za který kluci a holky po celém světě vyhodí nemalé peníze, jen aby si je slavnostně vzali na premiéru a o něco méně slavnostně hodili do skříně a už nikdy v životě nevytáhli. K téhle situaci paradoxně přispívá film, který si z Mattelu a nesmyslné nadměrné produkce po celou dobu nevybíravě utahuje. No dobře, ale upřímně, pro tentokrát jsem ochotná tyhle chyby odpustit. Tenhle film ve mě totiž vyvolal tolik emocí a překvapil mě v tolika směrech, jako už dlouho žádný. Byť je film režírovaný láskou mého života, která se běžně nezávislejším projektům věnuje, nejedná se o nezávislou produkci, ale vysokorozpočtový hollywoodský blockbuster. Proto je jistá doslovnost a přístupnost nejen očekávatelná, ale pro oslovení co nejširšího publika žádaná. Ale způsob, jakým se tvůrcům podařilo citlivě vybalancovat nenáročnou líbivou komedii s něčím, co má na mnoha úrovních přesah, moje očekávání předčil. Pod rouškou dechberoucí růžové estetiky, záměrně přepáleného humoru, nezapomenutelných hereckých výkonů, nespočtu popkulturních odkazů a chytlavých hudebních čísel se skrývá řada temných motivů a myšlenek. Ano, některé jsou doslovné, ale řada z nich je skrytá a naznačená, otevřená interpretaci. A stejně jako film řeší témata trochu prvoplánová a dnes už naštěstí hojně diskutovaná, zastavuje se i nad problémy, které se těm, kterých se netýkají, mohou zdát marginální a nedostatečné. Navíc dle mého názoru Barbie rozhodně není tak radikálně feministický film, jak je v hojném počtu komentářů a kritik znechuceně avizováno. Právě tahle tematická univerzálnost mi totiž dovolila odnést si z projekce přesně to, co jsem potřebovala a dát mi trochu naivní pocit úlevy z toho, že nás někdo chápe, i když jenom na oko. A ano, možná jsem v Barbie viděla víc, než v ní ve skutečnosti bylo, ale na tom přece ve výsledku vůbec nezáleží. Kromě toho je ale největší a nejzábavnější předností Barbie hravost a nápaditost, se kterou nám představuje zákonitosti fikčního světa Barbielandu a jeho následného kontrastu (a podobnosti) se světem reálným. Ten mě nejenže (jako každou holčičku závislou na plastových panenkách) nostalgicky vrátil do bezstarostných dětských let, ale zároveň neustále překvapoval neuvěřitelným množstvím detailů v kostýmech a prostoru, kterých jsem si byla schopná všimnout až na druhé projekci.  Podtrženo, sečteno: Barbie se rozhodla vyměnit dokonalý Barbieland za reálný svět a stát se člověkem. Mně nikdo na výběr nedal, proto mi nezbývá než doufat, že po smrti na mě nečeká nebe, peklo ani nekonečná prázdnota, ale růžová postel, obří taneční parket a ženy ve vysoké politice, huhu. () (méně) (více)

fixaman

Vizuálně naprosto fantastické, vtipné a prostě feel good guilty pleasure. Margot Robbie se pro roli Barbie prostě narodila. Plný počet ale dát nemůžu hlavně za to, jak zbytečně vážně se to v druhé půlce bere a taky za obsazení Goslinga. Vypadá jako padesátník, který se snaží vypadat na dvacet a rušilo mě to celou dobu. V dalším dílu by ho mohli nahradit a pak bych pět hvězd klidně dal. ()

jasanka

Potrebovala jsem nutne vypnout, tak jsem naprosto spontanne sla do kina na film, proti kteremu jsem byla dost zaujata, upoutavky se mi vylozene protivily, stejne jako ten humbuk kolem. A nakonec to bylo pozitivni prekvapeni. Na 5* to neni, na to tam by bylo dost prazdnych mist. Ale jinak pekne barvy, pisnicky, napad. Body nahoru za to, ze je to zase neco konecne trochu jineho. Fajn feel good vec na vypnuti mozku. ()

TostTom

Naprostá šílenost, která ale splnila má očekávání a já se rozhodně nenudil. Ano, je to ujeté, je to růžové, moc mi to nedává smysl, ale to vůbec nevadí, protože je tam Ryan Gosling. Jako musím říct, že tohle se tvůrcům prostě povedlo, protože něco takového jsem ještě neviděl. Jinak jestli mě něco potěšilo úplně nejvíc, tak to byla bitva na pláži a písnička I´m just Ken. celkově paráda... Slabších 5 hvězd. 8.5/10 ()

Katie88

Velká touha z mé strany jít na "toto" do kina tam rozhodně nebyla, ale slib je slib a tak jsem si řekla, že je na čase navštívit ono místo, kde jsem naposledy byla asi někdy v pravěku. Multiplex se po době covidové v mnohém změnil a mě šokovalo, že oba kinosály a dva časy, které hráli Barbie byly skoro úplně plné! Nezbylo než si vybrat druhou řadu a hledět tak na celý film "zespodu" - zdá se mi to nebo po rekonstrukci Cinema City je toto nová vlastnost malých kinosálů?? Barbie mě téměř celou dobu bavila, často se člověk smál jen pro tu absurdnost. Moje odhady, že toto bude další z politicky korektních a pro mladež velice poučných snímků se tak nenaplnily a já byla za to ráda. I když feminismus z toho přímo jiskřil! Z herců Margot Robbie byla samozřejmě perfektní a Ryan Gosling byl tak děsivej, až byl skvělej! Rozhodně mě potěšily známé tváře v ostatních rolích a Will Ferrell... tam to asi nepotřebuje ani komentář :-D ()

Mona-Lisa

Ha! Já, která jsem na to šla, abych se pobavila a spíš to pak shodila tomu dávám 4 hvězdičky?Yes! Úžasná komedie s přesahem. S místy dialogama jak na Zlatou malinu, ale zbytek pecka. Fakt čumím. Tu pozornost a plné sály si to zaslouží jak Nolan. Lidi choďte do kina, ať se můžou natáčet dobré věci. ()

warrenur

Fillm pre dospele a chapave publikum. Kto vnima svoje okolie a medziludske vztahy, nepotreboval moc spacovavat moralizujuce zmienky vo filme. Forma bola zaujimava. Uz menej vsak niektore poucujuce frazicky. Kazdopadne potesila ma pritomnost vybornej Kate McKinnon, ktora bola este do nedavna v kolektive SNL (Sathurday Night Live) ako weird barbie. Kvitujem nastavovanie zrkadiel, ktore v tych menej vsimavych snad zasvieti nejake "kontrolky". Myslienka novej depresivnej Barbie bude idealne pre sucasnu alpha generaciu upln top.  (rozumej narodenu od 2010 po 2025) Goslingova pesnicka "I'm just Ken" bola slusna. Filozofujuci kludnejsi zaver to pre mna vytiahol z podpriemeru. ()

Saur.us

Na jednu stranu satira světa a oslava ženství, nadruhou stranu bizarní muzikál bez většího nápadu nebo kvalitnějšího humoru. Srovnání s překvapivě skvělým LEGO příběhem je na místě, vítěz je zde jasný. Plus za stále dokonalou a stále talentovanou M. Robbie, hudbu M. Ronsona a kostýmy J. Durran. ()

Silencia90

Potenciál obrovský, ale realizace? Škoda. Čekala jsem víc. Mnohem. Film nějak neví, jestli se brát vážně nebo být spíš komediální nebo dětské nebo dětinské nebo sprosté... tak je to zmatená směs. A trochu nudná. 2,5* ()

Jumbox

Pro mě hodně netradiční snímek, který si dokáže udělat legraci i sám ze sebe. Mnohokrát jsem se srdečně zasmál. Řeší se zde postavení mužů a žen ve společnosti, což já už mám dávno za přežité (ale jsem muž). Pro dívky, které měly bárbínky, to musí být příjemná nostalgie. ()

Bozvav

Vtipné, barevné, plné klišé a s dosti výrazným morálním přesahem, který se bohužel v závěru proměnil v agitační videjko pro nastolení správných morálních hovnot. Docela si líbilo bourání mýtu o ideálním světě vedeném ženami, stejně jako poukázání na fakt, že patriarchát, ani genderová rovnost vlastně nefungují. Že rovnováhu světa nemohou vyřešit nějaké tabulky, ani kvóty, ale spíše zdravý rozum. Robbie a Gosling i Ferrell byli naprosto dokonalí a já se bavila. a místy fakt nasmála. Dětem spousta věcí asi nedošla, ale páni i dámy si užili i pohledem. Přijmu li fakt, že se jedná o takovou pičičinku na jedno použití, nemohu nedat čtyři hvězďule. ()

ashtangi

NEJPŘECEŇOVANĚJŠÍ film roku 2023. Přestalo mě to bavit po patnácti minutach. Nápad fajn, ale celkový scénář a souboj pohlaví hrůza. Proč zvolit zrovna takové klišé. Navíc na jednoho Kena by mělo připadat minimálně 100 Barbie. Gosling se do role vůbec nehodil. ()

barteca

Potenciál to mělo, záměr nevyšel, trochu si naběhli na vidle. Takže od manipulace dětí, žen se dostaneme k manipulaci mužů. Slabé tři jen díky protagonistům. Matellu asi klesají prodeje... ()

Flagg

První polovina je celkem fajn satira s několika opravdu vtipnými momenty, Margotka je k sežrání, a Ryan Gosling si svojí roli užívá plnými doušky. Bohužel druhá polovina filmu to dost pohřbívá, finále je už potom dost k nesnesení. ()

Chundys

Někdo se slušně sjel drogama a feminismem je to cítit až hanba! Ale zasmál jsem se, víc jsem teda kroutil hlavou! Kupodivu jsem ani jednou nevypnul a viděl to na jeden zátah, ale sebezapření to dokoukat bylo silné teda! Asi nepochopim šílený výdělek filmu, ale díky bohu za něj, timhle kina ještě mají naději! Poznámka pod čarou, ano věděl jsem celou dobu, že do kina na to nepujdu a nešel jsem a díkybohu za mou ženu a v kině jsme dostali audiovizuální životpisnou bombu Oppieho :-) ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování