Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

skorpion112

Dobře jestli je něco co jsem od tohoto filmu nečekal tak je to to, že uvidím jeden z nejdůležitějších snímků naší doby. Nejenom že je film neskutečně zábavný, ale zároveň předává neskutečně důležité myšlenky jak o ženství, tak obecně o sexismu (a to nejen o tom patriarchálním). Téměř nepřestávající zábava po které budete dlouho přemýšlet o našem systému. Jediné co filmu mohu vytknout je nevyrovnané tempo, které je ze začátku velmi rychlé (možná až příliš) a naopak finále se táhne až to bolí. ()

quokam

Zanrove podobne jako Skola dobra a zla - jen prisla jako druha. Na rozdil od Skoly jakoby Barbie vlastne ani nevedela, co vlastne chce rict, nebo naopak nechce rict nic, ale pres veskerou parodicnost to chce nerict vyrazne vaznym hlasem. Uvodem tvurci potesili odkazem na Vesmirnou odyseu - a pak uz nicim. Stokrat zfilmovane parodie na Pomadu se proste pocitat neda. Herecky film zachranoval Ryan G., obcas se k nemu pridavala podivinka, ktera vsak mela omezenej pristor. Zajimave byly alespon ruzove kostymky dam ba i panu v kinosale. Celkovy dojem 4/10. ()

betykabrdova

Bizár. Zábavný, originální, a vizuálně skvělý bizár. Ryan Gosling si zalsouží 10000/5 hvězdiček. Objektivně se ale film trochu táhl, ne každý vtip padnul dobře a scénáristicky to občas pokulhávalo. Každopádně to byla zábavná feministická jízda, jejíž jsem target audience. Film naprosto vybočuje z řady současné hollywoodské produkce a jako taková jednohubka je boží. Jo feminismus je sice všude, ale tahle extrémní palba na patriarchát i tak vybočuje z řady. Pro někoho moc, pro mě neskutečně trefná a trochu bittersweet komedie. ()

Carcooli

Příjemná oddechovka s pěknými lidmi. Vůbec jsem nevěděla, že ve filmu hraje Will Ferell a bylo to pro mě největší překvapení, protože ho miluju a díky němu dostal celý film úplně jiný vtipnější náboj! Ryana Goslinga mám ráda, zahraje všechno. Ovšem nic proti němu - tady na mě působil spíš jako Děda Ken než Ken. Jeho výkon byl ale samozřejmě úžasný. Margot Robbie se na roli Barbie hodí skvěle. Viděla bych pro tuto roli ale ještě o malinko víc Samaru Weaving :-) za mě pohodovka a klidně bych si to někdy pustila ještě jednou. ()

infotext

Ako film to zas až tak dobré nie je, a viem si predstaviť aj spôsoby, akými by mohlo byť, ale ruku na srdce - napadlo by vás, že niekedy môže pod značkou Barbie vzniknúť čosi podobné? Číra cukríková anarchia. Zaslúžený blockbuster podľa pravidiel 5-ročného dieťaťa v 50-ročnej feministke. A vlastne by mi vôbec nevadilo vidieť to ešte raz. Ale subtílnosť Malých žien nečakajte... ()

krisikowa

Po dlouhé době jsem šla z kina adekvátně pobavená. 1) Vizuálně je to úžasný, skvělý soundtrack, jsem nadšená. 2) Myšlenky, symboly a všechno strašně aktuální a důležitý. Film dokonale popisuje existenční krizi mileniálů, kteří balancují mezi boomerským patriarchálním světem a světem s novými pravidly toho, jak si člověk může nastavit vlastní identitu. Existenční krize, deprese, strach ze smrti, ze stárnutí, z toho, kým na světě jsem a kým bych měla jako žena být, kdy jsem moc, kdy jsem málo, kdy vyhovuju a kdo o tom rozhoduje? Perfektní. 3) Emoce. Na základě výše uvedeného jsem regulérně řvala půlku filmu, jak moc jsem se v tom viděla a viděla jsem v tom sebe jako ženu, svoje kamarádky, matku, babičky, tetičky, učitelky, političky. A u toho jsem se strašně smála cynickým narážkám. Jako u polských komedií.   Jo a pls, neberte na to děti. Není to dětský film. Jo a líbily se mi narážky na Matrix. Je to vlastně takovej Matrix pro zoomerky. ()

Jenda1cz

I přes nějakou tu kritiku, která zároveň dělá film takým jakým je, chci říct, jak jsem potěšen, že takový úlet zvládnou i komerční kina a volám: Jen tak dál světe blockbusterů! Dramatická linie šla často opodál těm všem myšlenkám, které se film snažil polopatě sdělit a některé postavy, zejména z toho reálného světa, byly už uměle nadstrčeny. Závěrečné sdělení jsem si zase představoval v humanističtějším pojetí, týkající se lásky k druhým, ale chápu, že to se dnes tolik nenosí. ()

TinaTiber.

Barbie (2023) 6/10 Masy ľudí sa hrnú do kín, len aby videli príbeh bábiky vstupujúcej do reálneho sveta! A musím uznať, že tento príbeh je veľmi pekne a živo natočený. Hlavné role Barbie a Kena, v podaní Margot Robbie a Ryana Goslinga, sú zahrané na jednotku a vidno, že si ich oba herci náležite užívajú. Scény sú zaujímavé a na oko pekné a objavuje sa tu veľa vtipných satirických okamžikov. Nepáčil sa mi však príbeh samotný. Prišlo mi, že tu boli príležitosti využiť takú ikonickú značku, akou je Barbie, príbehovo jednoducho lepšie a zaujímavejšie. Konečné klišé ponaučenie bolo pre mňa sklamaním. ()

Jaroslaw

Barbie je zábavná šílenost se skvělými herci v hlavních rolích,doplněna o velmi dobrý scénář i paradní muzikálová čísla a osvěžující hravý vizuál. ()

Tomas.Abi

Ze šeptandy se mi doneslo, že jde o bláznivou komedii a ona to nebyla jen střeštěná komedie, ale i nádherně sarkastický příběh o mužském a ženském pohledu na svět. Mnohdy až pokřiveném pohledu na svět. Začátek filmu pro mě byl natolik růžovým, až jsem začal cítit cukrovou vatu, kterou prodávali ve stánku u sámošky, když jsem byl děcko. Vše co jste očekávali už z ukázek je Vám nabízeno plnou číší, až se mi z toho dělal chvílemi šoufl a já musel požvýkat své mužské ego, protože na mě feminismus stříkal až do předposlední řady, kde jsem seděl. Naštěstí je film ale natolik svižný, že se ihned dostáváme do dalšího aktu, kdy Barbie zjišťuje že s ní není něco v pořádku, svou situaci nechce řešit a i na Kena, který jí tak miluje a chce jí pomoci není zpočátku nejmilejší. Ano, zde se dostáváme do fáze, kdy sami tvůrci začínají ten “dokonalý” feminismus kritizovat, ovšem nemějte strach, neboť se dostáváme během pár okamžiků, skrz nejplastikovější Barbie světy a vozítka do reálného světa, kde dostane na frak i kapitalismus, patriarchát, matriarchát, Mattel a i celá popkultura za posledních několik dekád. Barbie je mnohem hlubší film, než který jsem očekával a musím přiznat, že i přes kýčovitý, hudební,  plastikový a sladký filmový svět, jsem si to parádně užil a hlavně jsem o tom filmu i dost přemýšlel. Do teď o něm přemýšlím. Vtipy jsou skvěle servírovány a ano je tam i to hlubší poselství. Konec by mě určitě dojal, nebýt mužem, protože cílí na vztah mezi matkou a dcerou, a já se zkrátka nedokázal napojit na ty správné emoce. Zvládnul jsem se aspoň ztotožnit s Kenem a díky němu a i díky Barbie jsem si snad ujasnil že jsem také Kenough. Ryan a Margot ve svých rolích září a já je celou dobu hltal, protože z každé scény udělali zlato. Nebude to sice oscarový snímek, ale je to konečně něco originálního, co jsme tu dlouhou dobu neměli a na co se bude díky své teatrálnosti a originalitě dlouho vzpomínat.  Barbie forever. Pro ženy a dívky to bylo určitě stejné zjevení jako byl pro mě Lego příběh. ()

stripterka

První hvězda za Goslinga (ale i Margot), druhá za Barbieland, ale třetí už jen z milosti za originalitu. Prostě bylo to na mě příliš složitý... ()

Lubikem odpad!

Úplná plytká p...vina, to sa nedalo ani dokukať, ešteže som to mohol popretáčať. Margot sa rola Barbie hodila, ale Ryan bol nechutný. ()

Frood

První třetina v Barbielandu super, druhá třetina filmu Barbie ve skutečném světě taky docela dobrá, dost to zachraňoval Will Ferell. Poslední feministická masírka v Barbielandu bída. A poslední věta filmu? To bylo i na špatný vtip slabé. ()

Sashmen13

Na jednu stranu je to woke sračka, na druhou nejlepší blockbuster SHITPOST, co jsem kdy viděl. PS. Ken song byl totálně najetej! ()

darkchipmunk

Vizuálně roztomilý a nápaditý film s dobrým scénářem, kterému dochází dech pouze v reálné části světa (Barbieland je podstatou filmu, nechápu, že lidi, kterým tyhle pasáže vadily, na to vůbec chodili do kina, ale jasně, aspoň je do čeho se strefovat.) Barbie je úlet, ale to je právě dobře, jestli je feministický poselství doslovný nevim, v žádnym filmu to takhle narovinu dosud nezaznělo a spoustě žen to třeba mluví z duše, nejde o klišé, to je argument protitábora, protože klišé znamená dlouho zažitej stereotyp a z něho si film naopak utahuje. Teda až na ten závěr, ale chápu, že úspěšnej blockbuster musí nalákat do kina co nejvíc lidí a zasáhnout širokou škálu diváků, v tomhle případě spíš žen napříč různými věkovými kategoriemi, příp. pasivně agresivních mužů, kteří aspoň demonstrativně vyzdvihnou Goslinga nad Robbie (ne, byla skvělá) a neopomenou dodat, že upřednostňujou Oppenheimera. Jenže tenhle souboj měl smysl hlavně 20. 7. A jak se ukazuje, vlastně šlo spíš o duet. Ameriku prý z covidové krize vytáhla šňůra koncertů a merche Taylor Swift. Studiu a kinům to zase vrací Barbie. Prostě ženský jsou výrazná kupní síla. Smiřte se s tim. ()

Lee_Bale

Největším problémem Barbie je bohužel scénář. Až na brilantní, zábavný a skvělých nápadů plný úvod jsem se nemohl zbavit pocitu, že z příběhu o ženě z dokonalého růžového světa, která se vydá do světa skutečného, by se dalo vytřískat mnohem víc. Samotný Barbieland je skvěle udělaný a hýří to v něm nápady, ale jakmile ho Barbie s Kenem opustí, film výrazně ztrácí tempo. S vtipy je to taky na pováženou; ani já, ani lidi v sále (který byl mimochodem narvaný k prasknutí) jsme se nesmáli tolik, kolik tvůrci zjevně zamýšleli. Problém jsem měl i se sdělením filmu. To je sice šlechetné, ale polovičaté a strašně kostrbatě podané. Místo toho, aby bylo poselství divákům předáno prostřednictvím příběhu nebo chování postav, tak se tvůrci rozhodli pro sálodlouhé a nudné proslovy, kdy si postavy prostě stoupnou před kameru a doslovně obecenstvu odrecitují, co si má myslet. Tak, aby to pochopili i ti nejvetší pitomci v kině. To všechno by se dalo snést, kdyby ten film nebyl tak ukrutně dlouhý. Stejně jako u většiny nedávných blockbusterů jsem měl dojem, že pokud by se půlhodina vystřihla, filmu by to jenom prospělo. Například linka s kravaťáky od Mattela mohla být vystřihnuta celá a na příběhu by to vůbec nebylo poznat. Barbie se dá shrnout snadno: skvělá režie a nedopečený scénář. ()

Mrsina

Na první pohled ujetá kravinka, která má však (na prvním místě samozřejmě Margot Robbie, která je snad krásnější víc a víc), vážnější podtón, chytlavé písničky, pěknou satiru, poněkud otravně natahovaný konec, snad jeden z nejlepších proslovů za posledních x let a taky hlubokomyslné téma, které je dobře zpracované a člověku, jak ženám tak mužům, to vmete drsně do tváře. Věřím, že po tomhle snímku může reálně dojít k nějaké změně a ženy, hlavně ty v domácnosti se sebou už nenechají zametat jako s hadrovou panenkou. ()

Little_Sawy

Když bych měl hodnotiť zážitek z filmu tak plnej počet, jelikož Robbie je jako Barbie totálně zlatá, I když myslí na smrť. Gosling v podaní neodolatělného sexy Kena kterej si berě vytúženě celej film pro sebe, vyloženě nesnáším když se ve filmech spíva, ale tady mi to nijak nepřekážalo. Chudinka Barb, vyrastala v Barbielandu, kde je vše dokonalé, a ženy majú prácu a totálně tam vše ovláda ženské pohlaví. Chudáka Kena nikto nebere moc vážně, když to Barb je totálna neortodoxní bohyňě, takže miláček Ken začne zárliť, pretože Barb mu nevěnuje jakkoukoli pozornosť. Divná Barbie, se mi ale líbila o to víc, když jsem ji viděl, nedalo se neubrániť smíchu, když ji jako panneku Barbie šklbali vlasy,pálili vlasy, a celkově jí s toho hrablo v palici. Děj vic nepřezradím, jelikož moc spoilerovatnechcu, takže když bych měl hodnotiť celkovou dĺžku a druhou polovinu filmu tak tomu dávam čtyři hvězdy. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování