Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

TR4XY_CZ

Tak jsem tak přemýšlel, jak mám napsat recenzi na tenhle film, ale očividně nemusím, protože bart_ ji v podstatě napsal za mě. Lépe bych to v žádném případě nedokázal napsat a naprosto se vším souhlasím. Fakt jsem si užíval tu přehnanost, hloupost a totálně random gagy. Vtip o Snyder Cutu pobavil asi nejvíc. Hlavně ten Gosling si fakt už zaslouží Oscara. Komentáře o feminismu a že je to "anti-men" jsou úplně mimo. O tom to přeci nebylo. Bylo to o tom, být sám sebou a to platí pro obě pohlaví. To jsem si z toho odnesl. A pokud někoho tenhle film urazil, tak bych mu rád připomněl, aby přesto všechno brát tak moc vážně. Přece jenom je to film o panenkách. Bohužel vyskytl se jeden problém, dneska večer mám sice úsměv na tváři a pořád dokola si zpívám "I'm just Ken", ale zítra si po Oppenheimerovi už asi nebudu moct čím zlepšit náladu. Klidně bych na to šel znovu, ale to už bych do toho kina šel tenhle týden počtvrté. #IAmKenough 8/10 PS Spoiler: Sám musím přiznat, že když Ken nastolil v Barbielandu patriarchu, tak jsem nemohl jinak, než mu fandit. xD ()

Fíkus

Silné čtyři, nebo slabých pět? No, nakonec jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení, protože že mi dá Barbie film tolik, jsem vážně nečekal. Production values fantastický, hudba Marka Ronsona jakbysmet (já vím, proč už dlouho je to můj nejoblíbenější mainstreamový producent), Gosling jede jinačí bomby... Ano, ke konci to poučení možná až moc ční a pár minutek minus by taky nezaškodilo, ale it's Kenough. ()

Awer

"Feminismus je pro každého" (napsala Chimamanda Ngozi Adichie) a tenhle film je takové, velmi instantní, velmi teenage a ikonicky sebeparodizující, "Barbie je pro všechny" - nebo má být pro všechny - všechny ženy, ale i lidi obecně. Ne, fakt žádná vysoká kultura, proboha. Ale vzhledem k tomu, co očekáváte? It just delivers... ()

Marcas

Jo, jo a jo. To je přesně ono. Takhle má vypadat moderní blockbuster. Marketing zafungoval na výbornou a máme tu dost možná překvapení roku. Je to vyvážená podívaná, která se občas snaží zabrousit do vážnějších témat, což se někdy podaří, někdy zas tolik ne. Na nic si to ale nehraje a je to přesně tím, čím jsme všichni chtěli aby to bylo. A sice, je to bizarní komedie, která ale ví, že je bizarní a proto je to tak sakra dobrý. Těch nápadů a šíleností tu je hrozně moc a mě to prostě bavilo. ()

Werfey

Ty feministické kecy mi mozek nějak vytěsnil, takže jsem vlastně viděl jenom báječné hlavní postavy a scéna bojujících Kenů je naprosto nepřekonatelná. 5/5 kvůli Ryanovi, všichni haters dostali přes pí.... ()

BobArmstong

V podstate sa očakávania a najväčšie úzkosti nad kvalitami Barbie naplnili do bodky. Scenáristicky roztrhané, v mnohom nefunkčné a s (v niektorých momentoch) odpudivými presahmi glorifikujúcimi opačný extrém, ktorý by mal byť z nejakého mystického dôvodu riešením všetkých problémov sveta. Feministická propaganda je tu tlačená tým najbanálnejším spôsobom a mužské osadenstvo striktne zosmiešňované grotesknou formou, ktorá by vytŕčala z davu aj v dobách nemého filmu. Ďalšie autorské myšlienky sú divákovi hádzané priamo do tváre, pričom ich relevantnosť je nezriedka pochybná, takmer neexistujúca. Všetky tieto svetonázory sú explicitne vyslovené a nijak neskrývané, takže si viete presne vytipovať moment, kedy postavy opúšťajú samé seba, aby mohli odprezentovať režisérkin politický postoj. Súčasne snímka neponúka vlastne žiadnu sofistikovanú hru, ktorá by využívala potenciál fiktívneho a skutočného sveta. A ani ten patriarchát verzus matriarchát nedokáže vymodelovať nič zaujímavé, samozrejme okrem neprestajného vyzdvihovania ženského pokolenia tak detským a utopistickým spôsobom, že si ani neviem predstaviť ako by toto mohlo niekomu stačiť a ešte by si pochvaľoval šikovnosť s akou sú tieto moderné propagandy do naratívneho rozprávania zapracované (mimochodom, Noah to má s Gretou zrejme doma ťažké). Navyše, záverečná scéna pôsobí ako z úplne iného filmu, nič k nej nesmerovalo a na celé dianie je nalepená skutočne čudným spôsobom. Akoby sa s ňou počítalo v úvodných verziách scenára, avšak v tých neskorších sa výrazne prepisovalo, no koniec jednoducho zostal. Prečo? To netuším. Každopádne, všetko zmienené však má niekoľko zásadných ALE. Barbie má režijné nápady. A má ich na rozdávanie. Greta Gerwig je majsterkou svojho povolania, má perfektný komediálny timing (Gosling so Cerom by potiahli samotné spin-off dobrodružstvo), audiovizuálny cit, pričom dokáže hravo prechádzať medzi jednotlivými emóciami vďaka čomu pôsobí celý film relatívne vrstevnato. Scenár síce nie je nijak prelomový (naozaj, reči o nejakom veľkom feministickom evente sú smiešne), avšak počas kompletnej minutáže si udržuje svoj drive a nespomaľuje. To je iba dobre, pretože tým pádom ľahko zabudnete na fakt, že sa dianie odohráva v asi štyroch kulisách a z toho mnohé z nich ani nie sú vyložene atraktívne - česť Barbie lokáciám, ktoré akoby z oka vypadli rannému Andersonovi. Ďalej snímka zaujímavo pracuje s potenciálom ústredného sveta, ktorý je až neuveriteľne hravý, priznáva svoje hračkárske zázemie, no využíva ho na absolútne maximum k vyvolávaniu smiechu i istej bizarnosti prameniacej z faktu, že de facto ide o bábky hrané ozajstnými hercami. To isté možno povedať o histórii celej značky, ktorej tu je opakovane vzdávaný hold veľmi príjemným a vlastne nerušivým spôsobom. Odmyslite si preto všetky tie propagandistické táraniny a naozaj plytkú agitku bez akéhokoľvek prepracovanejšieho pôdorysu a dostanete veľmi sympatickú komédiu o súboji hračiek, ktorá umne pracuje s vizuálom, muzikálovými číslami a sympaticky naivnými karikaturistickými postavičkami. Ako bonus dostanete naozaj krásnu predposlednú scénu (zabitú tou záverečnou, škoda) naznačujúcu, že to všetko mohlo byť omnoho zaujímavejšie, zásadnejšie a hlbšie. Napriek tomu ale budete dojatý, keďže ten záverečný ľudský presah ako jediný z celého filmu funguje maximalistickým spôsobom, pričom atakuje každú jednu emočnú bunku diváka. Nový Truman sa nekoná ani zďaleka, aj keď je pravdepodobné, že sa mnohí budú tváriť ako keby šlo o ženskú verziu nestarnúcej klasiky. Ak ale dúfate v nápaditú letnú komiku, tú dostanete v pomerne vysokých dávkach. () (méně) (více)

Puxina

Růžové šílenství v plném proudu. Dle trailerů bylo těžké odhadnout, co od filmu čekat, ale následná satira, kdy si dělali srandu z různých témat mi přišla fajn. Jen některé reakce postav nebyly rozvinuté, jak bych čekal (viz nějak moc uspěchaná změna názoru postavy hrané herečkou Arianou), ale to nevadí. Zábava to přesto je. ()

michma2 odpad!

Chtěl jsem udělat dceři radost a i sám jsem se docela těšil na Margot Robbie jako Barbie, ale bylo to strašné. Z ukázek na internetu bohužel není poznat, že se nejedná o film o Barbie, ale o tupou militantní feministickou vymývárnu, která utopí všechny dobré i vtipné momenty filmu ( jako třeba tanec Kenů). Jinak bych hodnotil tak 2 hvězdami. ()

Dzoumen

Oceňuji na filmu jeho vizualitu a kostýmy, šlo vidět, že si s tím vyhráli. Herectví se taky dost povedlo, Margot s Ryanem hráli špičkově. A co se týče příběhu, film jsem si užíval do té doby, než měli návrat do barbielandu. Začal totiž být až dost předvídatelný a byl to i pokles zábavnosti. ()

Dejvecd odpad!

Barbie je krásna lož a ak viete čo to znamená, tak gratulujem vyznáte sa vo filmovom priemysle, ak nie tak túto recenziu nečítajte, pretože význam sa z nej nedozviete. // Úprimne som bol na novú Barbie celkom zvedavý. Ale keď som dúfal v odľahčenú detskú zábavu, ktorá bude ľahko pritiahnutá za vlasy, tak som asi čakal veľa. Greta Gerwig môže byť dobrá herečka, ale režisérka či scenáristka nikoliv. Barbie je totižto absolútne nevtipnou (pokiaľ teda nemáte 12 rokov a aj tam silne pochybujem) a prvoplánovou otravnosťou, ktorá mala veľký potenciál, ale tvorcovia s ním očividne nevedeli poriadne pracovať. A to ani nehovorím o celej "myšlienke" filmu, ktorá je jednoducho hlúpa a každého kto v tom uvidí niečo hlboké je mi úprimne ľúto. A aj keby samotná "myšlienka" niekoho reálne uchvátila, tak skrátka nemôže prižmúriť oči nad tým, ako katastrofálne sa tu narába s nejakými postavami, ktoré sú buď nesympatické, absolútne debilné, alebo úplne zbytočné. Rovnako ako asi každá in á proprieta tohto filmu. Vlastne celý film by sa dal zhrnúť slovami: nesympatické, absolútne debilné, alebo zbytočné. Do toho tu máme fakt strašné herecké obsadenie, kedy mi Willa Ferrella prišlo už vyložene ľúto, zatiaľ čo pri ostatných som si hovoril, ako to, že sa ešte dokážu uživiť vo filmovom priemysle? Jediný, kto sa tu poriadne snaží je Ryan Gosling, ktorý tu medzi ostatnými pôsobí, ako Oscarová hviezda (a to som ho nikdy nepovažoval za extra dobrého herca). Margot Robbie ide tak na pol plynu, oproti jej iným hereckým roliam (Vtedy v Hollywoode, Babylon, The Suicide Squad, Vlk z Wall Street...) a na mojom hereckom rebríčku po tomto filme jednoznačne klesne. Kto tiež klesne je Emma Mackey, ktorá hrala skvelo v Sex Education, lenže tu pôsobí extrémne umelo a v podstate každá scéna s ňou vyzerala neuveriteľne "prkénne". // Barbie je film s obrovským potenciálom, avšak tvorcovia sa (ako to býva v modernom Hollywoode zvykom) rozhodli viac sústrediť na pretlačovanie politických ideí, než na robenie dobrého filmu. Tým pádom z Barbie namiesto príjemnej komédie, vylezie otravná nuda, ktorej jediné poriadne pozitívum je Gosling. Namiesto toho aby som sa zabavil, som u každého zúfalého pokusu o vtip (a to ich teda bolo) len znudene zíval. // Barbie je film, kde namiesto toho aby si tvorcovia uvedomili, že robia len blbosť pre deti a spravili aspoň tú blbosť poriadne, tak sa snažia zbytočne atakovať "staršie" publikum v detskom kabátiku, avšak nemajú šancu zaujať. 1/10 ()

Fin_429

Původně jsem na Barbie vůbec nechtěl jít, ale vzhledem k tomu, že mě vzala kamarádka, tak jsem to musel přijmout. Čekal jsem pitomost. Lehkomyslnou zábavu. A výsledek? No, tak moc jsem se nezmýlil. Greta Gerwig je skvělá a nadaná režisérka, má vizi a ví jak čeho dosáhnout, ale neumí si vybírat scénáře. A na tom to vše troskotá. Ona Barbie by měla zůstat u komedie. Tohle ji šlo brillantně - sál se smál a i já se smál, ale jen do doby, než přešla Barbie do lidského světa. Bylo to nezajímavé, plné nedokončených myšlenek a ne vždy dobře napsaných postav (Will Ferrell). Totiž, abyste si tento film naplno užili, musíte být buď žena, a nebo milovník Barbie a Kena. Já nejsem bohužel nic z toho.. 5,5/10 (5,5 za ,,I am just Ken" sekvenci) ()

Isag1

Je to krásne a malebné. Ken objavuje život a svet, Barbie zasa objavuje seba. Takto by som opísal celkovo tento film. Určite nie je ten film iba pre malé deti, vyskytovalo sa tu veľa témat aj pre dospelých ľudí, čo dáva docela dosť iný pojem pre Barbie.  Muzikálova časť filmu je fajn, není to nič hrozné ako som čakal. Dospelý človek sa dokáže na tomto pobaviť. Jedna vec, čo ma štvala, ako vážne, vo filme pre malé dievčatá je nutné pchať obéznu černošku, ktorá sa hrá na Barbie a vykrikuje feministické názory v jednej obrovskej hale plnej Barbie? Dalo sa to čakať, keďže film je napísaný a režírovaný samotnou ženou a lepší scenár od Gerwig sa nedal čakať. Úprimne, film ma zabavil, ale nie až tak, že by som z toho bol paf. Scenár je taktiež taká druhá vec, ktorá bola zlá na tom filme. Ostatok dávam + body. 3/5. ()

shinbone

krásná romantika mezi barbie a kenem.. barbie kena nejdřív odmítá a odmítá.. nakonec se usmíří a...ne, stejně ho odmítne. odejde od něj. polibek se nekoná. to je vzkaz mladým ženám - ne aby vás napadlo zamilovat se do chlapa, mít děti a rodinu. jsou to všechno patriarchální zmetci a vy si vystačíte s kámoškama... později se k tomu přidá ještě flaška vodky a 8 koček, ale to je jedno. ()

Sebule

Bavil jsem se, je to nápadité, velice pěkný vizuál, herci naprosto skvělí a celkově je to nabité takovou dobrou energií. Nicméně scénář mohl být mnohem lepší a šlo z něho vytřepat víc. Až tak trochu nuceně tam byly věci okolo feminismu, patriarchátu atd. Mělo to ale pěknou myšlenku. Hodnocení: 7/10 ()

Derseus

Ryan si dal roli Kena, jak Dwayne Johnson ranní gym, prostě to k sobě sedí. Možná je to chvilkami ,,moc růžové" ale i tak s lehkostí podává více témat/problematik dnešní i minulé doby. Cením odkazy na jiné filmy a Margot Robbie, která kromě své krásy dokázala i svůj herecký talent. Lepší 4/5. ()

Vito_LePour

Když chcete mluvit o feminismu a problémech nerovnosti můžu a žen a postavíte na tom celovečerní film, ve kterém ani vlastně o nic jiného nejde. A ono vám to vyjde a film je úspěchem. Před dvaceti lety by asi nebyl. Nejsem antifeminista, ale opakovaná projekce tohohle filmu by ho ze mě dřív nebo později zaručeně vyrobila. Pozitiva jsou rozhodně naprosto geniální kulisy, kostýmy, hudba, choreografie a herecké výkony. Jinak naprosto o ničem. ()

Te_reza

Na tomhle filmu je jen málo toho, co bych chtěla vidět znovu. Vlastně.. jen Ryan Gosling a to i kdyby měl tričko. Pár vtipů za to taky stálo. Naopak feministická linka mě vysloveně rozčilovala.  Celkově mám dojem že to byl film o Barbie vystavěný na postavě Kena. ()

bosquete

Většinu filmu jsme se dobře bavili, protože jsem do kina šli s tím, že je to vše velká nadsázka. Některé vtípky byly povedené (např. pití v reálném světě) a jiné méně, ale nic přes čáru. Navíc jsme mohli hádat, na jaký film daná scéna odkazuje (Vesmírná odysea byla jasnačka, ale i Matrix, Horečka sobotní noci, Rocky a další se dají snadno rozklíčovat). Barbie a Kenové za mě super, ačkoliv ke konci už jsem měla stereotypní Barbie dost. Její Ken mě ale bavil až do konce a písnička I'm Just Ken nemá chybu. Jedna hvězda dolů za feminismus a závěr filmu - chtěla jsem se bavit a ne slyšet moralizování a odnést si ponaučení. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování