Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (14)

plakát

Barbie (2023) 

Silné čtyři, nebo slabých pět? No, nakonec jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení, protože že mi dá Barbie film tolik, jsem vážně nečekal. Production values fantastický, hudba Marka Ronsona jakbysmet (já vím, proč už dlouho je to můj nejoblíbenější mainstreamový producent), Gosling jede jinačí bomby... Ano, ke konci to poučení možná až moc ční a pár minutek minus by taky nezaškodilo, ale it's Kenough.

plakát

Kosmo (2016) (seriál) 

Já jsem vážně nadšen. Kadence vtipů obrovská (bohužel pak to trochu trpí tím, že nestihnete zaslechnout, co postavy říkají dál, protože tady se nečeká), zpracování perfektní. V UPPu se očividně s efekty vyblbli a že zbytek často vypadá levně? Byla by to chyba, pokud by se to snažilo brát vážně, ale tím, že tady jsou chyby a nedokonalosti využívány ke vtipům, vůbec mi to nevadilo. Ano, třetí díl byl maličko pomalejší, ale stejně mi epizody nepřišly tak dlouhé, jak jsou, a stopáže jsem se popravdě bál nejvíc. Rozhodně se podívám i na závěrečné dva díly a doufám, že hodnocení nebudu muset snižovat.

plakát

Léto k nepřežití: První den v táboře (2015) (seriál) 

Trochu učesanější než původní film, ačkoliv bych něco jako scénu ve městě z filmu ocenil, ale ta učesanost celku nádherně svědčí. Je vidět, že Showalter a Wain v mnoha ohledech dozráli, ale přesto zůstali stejně praštění jako před těmi patnácti lety. Znamená to, že pokud se vám nelíbil původní film, asi se v tomhle nenajdete. Jedině, že byste obdivovali, koho všeho sem byli schopní sehnat. A navíc si to všichni užívají. Nejvíc mě potěšil asi překvapivě Zak Orth, jehož postava nemá nějakou zásadní dějovou linku, ale ta jeho mimika ve všech scénách... K nezaplacení. Jsem zvědav, jestli tvůrci i Netflix budou chtít pokračovat a jaká klišé si vezmou pod lupu příště. Už zbývá k vyprávění jen 58 dní tábora! :D

plakát

Léto k nepřežití (2001) 

Tohle je film pro mě. Trapnost dotažená k dokonalosti, parodie, která necituje konkrétní filmy, ale která jen "náhodně" zařazuje žánrová klišé či žánrově specifické scény... Osmdesátková atmosféra jak vystřižená a ten, kdo tehdy dělal casting, musel mít obrovskej čuch... Není to pro každého a já bych ocenil, kdyby se to ke konci nebálo jít ještě dál, ale to nic nemění na tom, že se na ten seriál těším hrozně.

plakát

Dárce (2014) 

Nejparadoxnější na tom filmu je, že se snaží tvářit, že je pro starší publikum (young adult), než pro které byla určena kniha (děti nad 10 let), ale přitom je daleko hloupější než původní kniha...

plakát

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) 

Nic jsem si nešlehnul a stejně jsem se královsky bavil. Ale ano, je potřeba najít to správné mentální nastavení. Pokud ale na hru tvůrců a žánr travestie přistoupíte, tak vás to chytne a nepustí, už i kvůli tomu, že ač se to nezdá, tak film má vnitřní logiku. Jediná věc, která se dá ČT vyčíst, je, že to uvedla na Boží hod v hlavním čase a ne na Silvestra po půlnoci... Je to škoda, ale doufám, že přes obecné nepřijetí se nejedná o poslední pokus o pořádnou pohádkovou travestii.

plakát

Tři bratři (2014) 

Pokud mám být objektivní tak dvě hvězdy, subjektivně čtyři. Tento film je guilty pleasure. Scénář a jeho provedení (hlavně ty veršovánky) dost ubližují, ale přesto jsem si to strašně užil, možná i protože jinak se jedná o technicky velmi solidně provedenou práci. Jenže Zdeněk asi něco hulil a Honza se k němu přidal a ta neuhlířovská aranžmá Uhlířovi nesluší. Camea super a Dyk si to krade pro sebe.

plakát

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film) 

Já nevím, mně to sedlo. Pomalé tempo, velmi suchý humor, pěkně komponované záběry a to nejdůležitější řečeno v pohledech. Sedláček prostě umí.

plakát

Mupeti (2011) 

Opět pure pleasure... A paradoxně zase s produkce Disney, ke které mám (v současné době) osobní odpor. Jenže Jason Segel a spousta dalších lidí, kteří v mládí muppety milovali a teď jim složili úžasnou poctu. Thank you, Jason! A jak píše jeden komentář na YouTube: Až tenhle film vyjde na DVD, průmysl s antidepresivy to může zabalit .

plakát

Drive Angry (2011) 

3 hvězdy za 3 věci - akční scény, Fichtner, Amber...